If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 132 από 135 ΠρώτηΠρώτη ... 3282122130131132133134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.621 έως 2.640 από 2681

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έβαλα στο μικρο (daihatsu sirion 1300 2011my τα michelin crossclimate...
    Είμαι στο Πήλιο από χτες και κάνω πάρτυ στο χιόνι...
    Τρομερό λάστιχο για κάθε καιρο
    Τα φοραει φιλαρακι μου σε BMW Σειρα 3 παλιο μοντελο σε 16αρες γαμαει μανες το λαστιχο κ εχει φοβερο πελμα δεν εχω ξαναδει τετοιο τακουνι
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα φοραει φιλαρακι μου σε BMW Σειρα 3 παλιο μοντελο σε 16αρες γαμαει μανες το λαστιχο κ εχει φοβερο πελμα δεν εχω ξαναδει τετοιο τακουνι
    Φιλε φοβερό το σχόλιο σου. Με έκανες και γέλασα!
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν επιτρέπεται, πόσο?
    380€
    astra 1.6 turbo....

Προεπιλογή

Άστο σου λέω.... Ειναι Πήλιο όλα είναι θαμμένα κάτω από 70-80 πόντους χιόνι και εγώ παίζω μπάλα χωρίς αλυσίδες... Έχω πάθει μεγάλη πλάκα.... Μου το λέγανε και δεν το πιστευα
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Senior Member Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έβαλα στο μικρο (daihatsu sirion 1300 2011my τα michelin crossclimate...
    Είμαι στο Πήλιο από χτες και κάνω πάρτυ στο χιόνι...
    Τρομερό λάστιχο για κάθε καιρο
    Τα έχω 2 χρόνια πάνω και 34.000km

Μου δίνει αίσθηση γρήγορης φθοράς μετά τον 1ο χρόνο.

Θα τα δω πάλι μέσα στο χειμώνα σε σωστές συνθήκες.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Προεπιλογή

και εμενα το κλιο που φοραει Fulda Kristall Montero 3 το ανεβασα χιονι αυτες τις μερες κ ειναι βεντουζα

Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παιδια και εγω πρεπει να βαλω λαστιχα, σκεφτομαι για continental ή hankook. Απο hankook ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος σε νουμερα 195/65/r16 που ειχα στο προηγουμενο αυτοκινητο, φοβερο κρατημα. Για continental εχω ακουσει οτι κυμαινονται σε προσιτες τιμες οπως hankook αλλα πως ειναι πιο καλα, ποια η γνωμη σας;

Προεπιλογή

@ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO απαλλαχτηκες απ τα assymetric 3 που γλιστρουσες και ηρεμησες
    @i.karampelas ε που να ξερετε εκει κατω απ χιουμορ να πουμε ξερω γω ακουτε τιποτα ατακες απο επαρχια κ ψοφατε στα γελια για μας καθημερινοτητα
    Καλη χρονια παιδια με υγεια κ προσοχη στους δρομους. Σημερα 1η μερα για φετος χρειαστηκε να φορεσω 2 φορες τις σωτήριες χιονοκουβέρτες ολα κομπλε.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Να είσαι καλά φίλε mcloud.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

@ΓΙΩΡΓΟΣ CABRIO απαλλαχτηκες απ τα assymetric 3 που γλιστρουσες και ηρεμησες
    @i.karampelas ε που να ξερετε εκει κατω απ χιουμορ να πουμε ξερω γω ακουτε τιποτα ατακες απο επαρχια κ ψοφατε στα γελια για μας καθημερινοτητα
    Καλη χρονια παιδια με υγεια κ προσοχη στους δρομους. Σημερα 1η μερα για φετος χρειαστηκε να φορεσω 2 φορες τις σωτήριες χιονοκουβέρτες ολα κομπλε.
    Δεν απαλλαχτηκα ακόμα αδερφέ... Στο δεύτερο αμάξι μου έβαλα τα michelin cross climate
    Αλλά όταν απαλλαγώ από τις αηδιες που φοράω τώρα και σ αυτό τα ίδια θα βαλω
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Και εγώ τα michelin cross climate φοράω εδώ και 34000 χλμ, πολύ ευχαριστημένος, είναι ότι πρέπει για εμάς εδώ στη Θεσσαλία, αξιοπρεπές λάστιχο για το καλοκαίρι και καλό στο χιόνι. Δεν συγκρίνετε με το χειμωνιάτικο στο χιόνι αλλά όταν τα καλοκαιρινά σταματάνε το michelin cross climate συνεχίζει.

Προεπιλογή

Ποια michelin cross climate? Τα plus ή όχι?

Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Eγω τα suv

Στην αρχή απίστευτο κράτημα παντού (ξερό/υγρό/χιόνι). Στα πρώτα 3000χμ αυξημένη κατανάλωση, και μετά έπεσε κάτω από τα condi.

Αλλα στον 2ο χρόνο δεν τα νιώθω τόσο καλά στο κράτημα (και ιδίως σε εκκίνηση από στάση με στροφή)
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Προεπιλογή

Τα cross climate (ειτε απλά, είτε plus κλπ) φθείρονται πολύ πιο εύκολα? Βγάζουν λιγότερα km?

Προεπιλογή

Εγω κατεληξα στα Vredestein Quatrac 5 185/65 R15 , για ολο το χρόνο. Διαβασα καλές κριτικές και τα βρίσκω και σε καλή τιμή. Μεχρι τώρα είχα χειμερινά και καλοκαιρίνα, αλλα απο έδω και πέρα δεν νομίζω ότι αξίζει να τα αλλάζω, + οτι θα έχω τις 15αρες μου όλη τη χρόνια

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Μ αυτα τα χιονια εδω Θεσσαλονίκη απο χθες κυκλοφορω με smart 451 continental winter contact ts.
    Απλα εξαιρετικο ελαστικο δν εχω λογια
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Εγω παντως φετος δεν εβαλα χιονολαστιχα, και εριξε 30 ποντους!!
    Κινηθηκα με τα rainsport, τα οποια πατησαν και βγηκαν σε ανηφορικα κομματια με το πρωτο χιονι που γινεται γλυτσα, αλλα και σε απατητο, και με εξεπληξαν, αλλα εως εκει, δεν ειναι για χιονια, γλυστρανε κυριως στο φρεναρισμα, οπου αν σου φυγει κανεις το σταυρο σου!!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα cross climate (ειτε απλά, είτε plus κλπ) φθείρονται πολύ πιο εύκολα? Βγάζουν λιγότερα km?
    Οπτικά δεν έχουν υπερβολικές φθορές. Η αίσθηση και το "γλίστρημα" με απασχολεί. Δεν είμαι σίγουρος αν θα τα ξαναέβαζα. Θα δω πως θα πάνε και αυτό το χειμώνα.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Senior Member Το avatar του χρήστη DROMADER
    Περιοχή
    Καβαλα / Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως φετος δεν εβαλα χιονολαστιχα, και εριξε 30 ποντους!!
    Κινηθηκα με τα rainsport, τα οποια πατησαν και βγηκαν σε ανηφορικα κομματια με το πρωτο χιονι που γινεται γλυτσα, αλλα και σε απατητο, και με εξεπληξαν, αλλα εως εκει, δεν ειναι για χιονια, γλυστρανε κυριως στο φρεναρισμα, οπου αν σου φυγει κανεις το σταυρο σου!!!
    Ποια rainsport φοράς σε ποιο αυτοκίνητο τι διασταση και πόσα χλμ εχουν?
    Με ενδιαφερει γιατί είμαι fun της uniroyal άσχετα αν τεινω να δοκιμάζω και άλλες εταιρείες ( τώρα φοραω brigestone turanza evo 001).
    Από την εμπειρία που έχω δεν υπάρχει λάστιχο καλοκαιρινό που να φρενάρει σε χιόνι. Μου άρεσε όμως που είπες ότι το rainsport πατάει και μπορείς να οδηγήσεις.
    Astra Η 1,3 ecoflex 2008

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DROMADER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια rainsport φοράς σε ποιο αυτοκίνητο τι διασταση και πόσα χλμ εχουν?
    Με ενδιαφερει γιατί είμαι fun της uniroyal άσχετα αν τεινω να δοκιμάζω και άλλες εταιρείες ( τώρα φοραω brigestone turanza evo 001).
    Από την εμπειρία που έχω δεν υπάρχει λάστιχο καλοκαιρινό που να φρενάρει σε χιόνι. Μου άρεσε όμως που είπες ότι το rainsport πατάει και μπορείς να οδηγήσεις.
    rainexpert 3, 185/65 15αρια, ειναι 2017 παραγωγη, 12000κμ περιπου εχουν κανει, ειναι αυτα που ειχε το corsa οταν το πηρα, τα ειχε αλλαξει ο μαντρας.
    Δεν τα προτινω για χειμερινα, αλλα ουτε και για χιονι. Αλλα οταν πηρα το corsa και ειπα οτι φοραει αυτα τα λαστιχα, καποιος ειχε γραψει οτι ειναι απιστευτα σε στεγνο και βρεγμενο και που να τα δω τι κανουν και στο χιονι. Στο στεγνο και στο βρεγμενο οντως ειναι κορυφαια, και για αυτο το εβγαλα δοκιμαστικα στο χιονι, με αυτα απλα αν σε ποιασει χιονοπτωση, θα μπορεσεις να κινηθεις παρα πολυ προσεκτικα και να πας σπιτι σου, χωρις να σκαλωσεις αν ο δρομος ειναι ευθεια. Αλλα δεν συγκρινονται με καθαρο χειμερινο. Την ωρα που αρχισε να χιονιζει και ασπριζαν οι δρομοι, ανεβηκα σε υψομετρο με ανηφορες χωρις να σταματησω και να δω αν μπορει να ξαναξεκινησει. Στο κατεβασμα δυσκολευτηκα και ανχωθηκα γιατι δεν φρεναριζε, τσουληθρα, αλλα τα καταφερα. Μεσα στην πολη που ειναι ευθεια, κινησε, αλλα θελει παρα πολυ προσοχη γιατι πρεπει να φρεναρεις απο πολυ ποιο πριν για να σταματησεις. Την αλλη μερα μεσα στην αυλη μου με 30 ποντους χιονι, σκορπιο/σκαμενο, βγηκα, αλλα οταν πηγα να ξαναμπω δυσκολευτηκα. Γενικα δεν κανουν για χιονι, ειναι καλοκαιρινα λαστιχα.
    Καμια μα καμια σχεση με χιονολαστιχο καθαρο που δεν σκαλωνεις πουθενα στριβεις και φρεναρεις εκει που θελεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 2 Εβδομάδες πρίν στις 17:13
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Σελίδα 132 από 135 ΠρώτηΠρώτη ... 3282122130131132133134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 05:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 13:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 23:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 23:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 22:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές