If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 151 από 155 ΠρώτηΠρώτη ... 51101141149150151152153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.001 έως 3.020 από 3086
    Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Πολύ καλή επιλογή, σε βρεγμένο και στεγνό (ειδικά). Καλή τιμή. Αν δεν τα κυνηγάς, που δεν νομίζω, θα κρατήσουν αρκετά.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά είναι. Σε ποιο μαγαζί θα τα βάλεις?
    http://elastikapavlidis.gr/

Προεπιλογή

τα εχω κανενα 6μηνο,πολυ καλο λαστιχο,θα σου αρεσει,εγω τα εβαλα 380 σε 225/45/17.
    astra 1.6 turbo....

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Για πες εντυπώσεις...

Προεπιλογή

Δεν εχω κανει πολλα χλμ αλλα μεχρι τωρα ειναι ενα πολυ ολοκληρωμενο λαστιχο.Ησυχο,ανετο,τα μαγουλα του ειναι μετριας σκληροτητας.Εχω βαλει λιγο παραπανω πιεση απο το κανονικο,εχει καλυτερη αισθηση.Εκανες απο τις καλυτερες επιλογες,ισως την καλυτερη
    astra 1.6 turbo....

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

ΑΠό τα πρώτα 100 χλμ που έκανα κι εγώ εντός αττικής (Κηφισό κλπ) φαίνεται καλό και ισορροπημένο το λάστιχο. Τα πλαϊνά του εκ πρώτης φαίνονται όπως είπες κι εσύ μέτριας σκληρότητας (όχι εμφανώς μαλακά αλλά σίγουρα όχι σαν των Bridgestone). Έχω την αίσθηση ότι η αντίσταση κύλισης είναι ένα κλικ μικρότερη από των Bridgestone, την ίδια στιγμή που νιώθω τη γόμμα να αρπάζει καλά στην ελληνική άσφαλτο. Αύριο που θα βγω ταξίδι 500χλμ θα δω πολύ καλύτερα πως συμπεριφέρεται το λάστιχο σε ποικιλία δρόμων (αυτοκινητόδρομος, επαρχιακό με μπόλικο στροφιλίκι και μέτρια/κακή άσφαλτο κλπ).

Προεπιλογή

ειναι ακριβως οπως τα ειπες.Δεν πιεζω το αυτοκινητο γενικα σε στροφες,μου αρεσει η ανεση στο λαστιχο και το ps4 την δινουν.Και εγω σε 6μηνες εχω κανει καμια 500αρια χλμ...
    astra 1.6 turbo....

Προεπιλογή

Α ρε lazarefa εχω λιγες μερες να μπω και δεν σε προλαβα... οσον αφορα για τα πλαϊνά θα σου προτεινα να δεις και τα Vredestein Ultrac Satin και καλη αποδοση ... αυτά στις διαστάσεις που φοράς πόσο κοστίζουν απο εκεί που έβαλες τα michelin ? Πάντως έβαλες ένα από τα τοπ αυτή τη στιγμή καλό υπόλοιπο καλοκαιριού καλοπάτητα , περιμένουμε εντυπώσεις μετά το χειμώνα με βροχές κρύο κλπ που θα χεις καμποσα χλμ
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Bridgestone t005, σε διάσταση 225 45 17 Υ

Η αλήθεια είναι ότι αρχικά φοβόμουν να τα βάλω, λόγω προηγούμενης εμπειρίας μου με την συγκεκριμένη εταιρεία
    (σε μικρότερη διάσταση βέβαια & διαφορετικό μοντέλο, ηταν με λίγα λόγια σαν σαπούνια) .
    Επίσης φοβήθηκα ότι ίσως να μη δουλέψουν σωστά στο αμάξι μου λόγω υψηλού δείκτη ταχύτητας (Υ).

Έως και σήμερα, με διέψευσαν.

Φορεμένα σχεδόν 1χρονο και σχεδόν 15.000χλμ, μπορώ να πω ότι η bridgestone με το συγκεκριμένο ελαστικό θέλει να καταρρίψει τον μύθο της σκληρής γόμας που για να ζεσταθεί και να πιάσει άσφαλτο θέλει τάμα.

Χωρίς να το πιέσω πολύ σε στροφές (δεν είναι του στυλ μου πλέον), αλλα με 90% touring οδήγηση, όποτε χρειάστηκε απότομη αλλαγή πορείας με υψηλές ταχύτητες, ή όποτε χρειάστηκε φρενάρισμα έκτακτης ανάγκης, δεν με απογοήτευσε.
    Στη βροχή δεν με έκανε να νιώσω ανασφάλεια έως τώρα.

Τα αμέσως προηγούμενα λάστιχα που φορούσα ηταν τα dunlop blueresponse, τα οποία δεν θα τα ξαναεβαζα.
    Αν και ελαφρώς πιο άνετο, μετά τον πρώτο χρόνο, το αντισπιν δούλευε υπερωρίες χωρίς λόγο, είτε σε σταμάτημα ειτε σε ξεκίνημα είτε σε χαζό στροφές με μικρή ταχύτητα.

Εν κατακλείδι, νομίζω ότι για κάποιον που ταλαντευεται σε ελαστικά επώνυμα & touring είναι από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνει.

Αν κάποιος από δω μέσα, με πιο σπορ τρόπο οδήγησης και πιο σπορ αυτοκίνητο τα έχει τοποθετήσει, θα ήθελα να ακούσω και την άποψη του.
    Vectra C - 1,8 140ps

Προεπιλογή

Απο το 001 κ μετα εχει αλλαξει φιλοσοφια η bridge.
    To 005 ειναι κορυφαιο ελαστικο.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε lazarefa εχω λιγες μερες να μπω και δεν σε προλαβα... οσον αφορα για τα πλαϊνά θα σου προτεινα να δεις και τα Vredestein Ultrac Satin και καλη αποδοση ... αυτά στις διαστάσεις που φοράς πόσο κοστίζουν απο εκεί που έβαλες τα michelin ? Πάντως έβαλες ένα από τα τοπ αυτή τη στιγμή καλό υπόλοιπο καλοκαιριού καλοπάτητα , περιμένουμε εντυπώσεις μετά το χειμώνα με βροχές κρύο κλπ που θα χεις καμποσα χλμ
    Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις από τα PS4, μετά από 1200χλμ (τα 500+500 ταξίδια). Αρκετά ως πολύ καλύτερα από τα Bridgestone 002 που φορούσα (τα οποία στα πρώτα χλμ μου φάνηκαν ως και τραγικά για νέα λάστιχα), μάλλον καλύτερα από τα Potenza S001. Νιώθεις από τα πρώτα χμ ότι το λάστιχο πιάνει καλά στην ελληνική άσφαλτο. Επίσης με τις πιέσεις που μου έβαλαν στο λαστιχάδικο (30psi ζήτησα, θέλω να πιστεύω ότι τόσο έβαλαν, δεν το μέτρησα ο ίδιος ωστόσο) τα λάστιχα σίγουρα δεν τα λες μαλακά, ίσως ένα κλικ πιο πολιτισμένα σε λακούβες κλπ από τα Bridgestone. Σε στροφές καλά κρατήματα και σωστή αίσθηση στο τιμόνι (αν και πλέον γενικά δε ζορίζω το αμάξι σε στροφιλίκια). Μέχρι και η σύζυγος μου είπε από μόνη της ότι τις έκαναν εντύπωση τα συγκεκριμένα ελαστικά στο ταξίδι και ότι τα προηγούμενα που φόραγα τόσα χρόνια τελικά ήταν ολίγον μάπα...
    Μένει να φανεί τι πιάνουν σε βροχή (που έτσι κι αλλιώς δεν πατάω ποτέ το αμάξι). Επίσης αύριο που θα κάνω τη διαδρομή Αθήνα - Κόστα Αργολίδας που την γνωρίζω καλά (πάνω από 40.000χλμ έχω γράψει σε αυτήν, αρκετά στροφιλίκια, γλυστερή άσφαλτος κλπ) θα έχω μια ακόμα καλύτερη εικόνα. Πάντως μέχρι στιγμής δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου. Τα ελαστικά κόστισαν 390 ευρώ με τοποθέτηση και 4 άτοκες δόσεις.

Προεπιλογή

επειδη ηδη το χεις αναφερει 3 φορες με την τιμη θα σου πω το εξης , εβαλα 225/45/17 91W Goodyear Efficient Grip Performance με τοποθετηση .. ειναι 70 ευρω διαφορά απ τα PS4 με την τιμη που αναφερεις ειναι μεγαλη η διαφορα, μακαρι να σου βγουνε οπως τα παλια καλα Michelin . Παντως με τα προηγουμενα μου Goodyear τα εβγαλα σε φυσιολογικη φθορα στα 60 χιλιαδες χλμ (με αλλαγη τα μπρος - πισω στα 30)
    Δεν τρέχει κάστανο.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Φίλε mcloud ο μόνος λόγος που αναφέρω την τιμή είναι όχι επειδή τη θεωρώ τζάμπα (αν ενδεχομένως κάτι τέτοιο κατάλαβες) αλλά απλά επειδή 2-3 φορές διάφορα παιδιά εδώ ρώτησαν πόσο κόστισαν τα ελαστικά που έβαλα. Όλα τα ελαστικά premium κατασκευαστών στην κατηγορία και διάσταση που έβαλα (σπορ προσανατολισμού ελαστικά σε διάσταση 225/45/17) τιμολογούνται μεταξύ 360-400 ευρώ με τοποθέτηση. Τα Goodyear που αναφέρεις ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι πολύ καλά ελαστικά για την ελληνική άσφαλτο, αν εξαιρέσουμε ότι έχουν αρκετά μαλακά πλαϊνά. Τα φορούσε ο αδερφός μου σε 205/55/16 και ήταν πολύ ικανοποιημένος σε πρόσφυση και οικονομία καυσίμου, πλην όμως σε επαφή ενός από αυτά στο αυτοκίνητό του με τσιμεντένιο κράσπεδο του σκίστηκε για πλάκα στο πλάι κι έτρεχε στο χωριό όπου συνέβη να βρει νέο ελαστικό για αντικατάσταση. Επιπρόσθετα τα Efficient Grip Performance είναι λάστιχα touring κι όχι σπορ. Τα αντίστοιχα με τα PS4 λάστιχα της Goodyear είναι τα F1 Asymmetric 5 τα οποία κοστίζουν περί τα 370 ευρώ με τοποθέτηση.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλησπέρα. Φοράει κανείς στο astra h 1.4 λάστιχα run flat? Βρίσκω τα Falken στα 224€ απο εξωτερικό και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Η τοποθέτηση -ζυγοστάθμιση (με τα λάστιχα δικά μου),γνωρίζει κάποιος πόσο στοιχίζει?

Προεπιλογή

Υπολογίζεις περίπου 6-8 € το κάθε ένα

Προεπιλογή

Θα ήθελα να ρωτήσω αν καποιο μελος εχει βαλει τα lassa.....θελω να αλλαξω λαστιχα φοραω 225-40-18....αποψη εχετε για τα συγκεκριμενα?
    παιδι της νυχτας μια ζωη δεν το αντεχω το πρωι...................

Προεπιλογή

Εγω θα πήγαινα για Falken Azenis FK510 στα 320 ευρώ. Με πολύ καλές αξιολογήσεις.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Προεπιλογή

Τελικά παρήγγειλα Bridgestone turanza t005 γύρω στα 440 κομπλε
    παιδι της νυχτας μια ζωη δεν το αντεχω το πρωι...................

Προεπιλογή

ειχε παρει το ματι μου αυτη την προσφορα

225/40/R18 - 405 ΕΥΡΩ
    PIRELLI PZERO PZ4
    DUNLOP SPORTMAXX RT2
    BRIDGESTONE POTENZA S001
    BRIDGESTONE TURANZA T005
    ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΦΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΦΠΑ

Senior Member
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

μετά από 15000 χλμ με τα michelin pilot sport 4 στο Astra K 1.6diesel, έχω να πω καλά λόγια εκτός της κατανάλωσης που έχει ανέβει στο car computer τουλάχιστον, περίπου 0,5λιτρα /100χλμ.
    Πολύ καλύτερα κρατήματα σαν ελαστικό, η αύξηση κατανάλωσης αναμενόμενη, την επόμενη φορά ίσως δοκιμάσω τα michelin primacy που είναι ίσως η χρυσή τομή.

Σελίδα 151 από 155 ΠρώτηΠρώτη ... 51101141149150151152153 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 04:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 12:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 22:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 22:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 21:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές