If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 141 από 149 ΠρώτηΠρώτη ... 4191131139140141142143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.801 έως 2.820 από 2966

Προεπιλογή

Ευχαριστώ παιδιά θα σας ενημερώσω μόλις κάνω μερικά χιλιόμετρα.

Προεπιλογή

Καλορίζικα Γιώργο καλά χλμ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων

Για να δούμε τι λένε αυτά;;;
    Καλοπατητα Γιωργο! Περιμενουμε εντυπωσεις....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοριζικα.

Εντυπωσεις μετα απο 600km με τα efficientgrip που εβαλα, θετικες οπως τα περιμενα, ανετο λαστιχο για 17αρι, στο φρεναρησμα μεχρι στιγμης δεν φενεται να γλυστραει, στροφες που το δοκιμασα αν και μαλακο δεν μπαλατζαρει και ειναι πολυ σταθερο, επισης στην κυληση ειναι ποιο αθορυβο απο τα uniroyal που φορουσα. Απο καταναλωση, ανεβηκε, μου εχει ριξει την αυτονομια στο 20€, 15km κατω. Ψιλα γραμματα!!
    Θεωρω οτι η καταναλωση ανεβηκε λογω αλλαγης διαστασης και οχι ελαστικου Νικο. Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου σε ολα. Περιμενε να τα δεις και στο βρεγμενο...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Καλοπάτητα Γιώργο!
    Αναμένουμε τα αποτελέσματα του νέου πατήματος με το ρημάδι το Skoda...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοπατητα Γιωργο! Περιμενουμε εντυπωσεις....

Θεωρω οτι η καταναλωση ανεβηκε λογω αλλαγης διαστασης και οχι ελαστικου Νικο. Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου σε ολα. Περιμενε να τα δεις και στο βρεγμενο...
    Ναι λογο διαστασης και πελματος, εχει χασει και σε νευρο χαμηλα, εκκινηση δεν φευγει οπως παλια, αλλα αυτο σε...48 ωρες θα διωρθωθει!!!!!

Στο βρεγμενο το βλεπω καλυτερο απο τα uniroyal, δεν ολησθαινει καθολου σε μαζεμενα νερα σε σχεση με το uni που με το που εμπενες σε νερα, ''φρεναριζε''.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Και εγώ Νίκο στο Corsa όταν θα αλλάξω λάστιχα αυτά θα του βαλω. Αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τα continental eco contact 5.

Προεπιλογή

Μετα απο καμποσα χιλ στο δρομο σε στεγνο & βρεγμενο μπορω να πω οτι ειναι ενα καλο ελαστικο .

Ειναι αθορυβα , μαλακό σαν ελαστικο , εχει καλη αποστραγγιση νερου , και καλα κρατηματα .

Τωρα ποσο καιρο θα εχουν αυτοι την ποιοτητα με το περασμα του χρονου ... θα δειξει .

Προεπιλογή

Θεωρώ τα michelin energy saver κατά την γνώμη μου καλύτερα.
    Ένας λαστιχας στην περιοχή μου μου λέει τα pirelli είναι κορυφή.
    Άντε βγάλε άκρη.
    Εγώ έχω σαν γνώμονα την επώνυμη μάρκα και τους δείκτες οικονομίας καυσίμου και φρεναρίσματος σε βρεγμένο οδόστρωμα.
    Έχω μπει σχεδον στον 3ο χρόνο και 30κ χλμ με τα εργοστασιακά energy saver και το αμάξι είναι αψογο σε κρατήματα.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ τα michelin energy saver κατά την γνώμη μου καλύτερα.
    Ένας λαστιχας στην περιοχή μου μου λέει τα pirelli είναι κορυφή.
    Άντε βγάλε άκρη.
    Εγώ έχω σαν γνώμονα την επώνυμη μάρκα και τους δείκτες οικονομίας καυσίμου και φρεναρίσματος σε βρεγμένο οδόστρωμα.
    Έχω μπει σχεδον στον 3ο χρόνο και 30κ χλμ με τα εργοστασιακά energy saver και το αμάξι είναι αψογο σε κρατήματα.
    τα pirelli cinturata που φορουσα για 3 χρονια,δεν μου αρεσαν καθολου
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καλημερα παιδες.
    Ενας φιλος θελει να βαλει στο αυτοκινητο του Kleber Dynaxer HP3 195/65R15 . Με ρωταει αποψη αλλα δεν εχω ιδεα και ειπα μηπως εχει κανεις απο δω. Τα βρισκει στα 200 την τετραδα και ψηνεται. Χαλαρη οδηγηση χωρις γκαζια και στροφιλικια

Προεπιλογή

Falken Ziex Ze914,Hankook Ventus Prime 3, Hankook Kinergy Eco K425, Toyo Proxes CF2, Bridgestone Turanza T005, Goodyear EfficientGrip Performance, Falken Ziex ZE310 Ecorun , Michelin Energy Saver +.

Πολύ καλύτερες επιλογές απο τα Kleber και διαφορά στην τιμή στα 20-30 ευρω. Εννοείται οτι τα ξεχνάς τα Kleber. Η διαφορά στις τιμές σε αυτή την διάσταση είναι πολύ μικρή. Να μου έλεγες για λάστιχα ζάντας 17 και 18 που οι διαφορές ανάμεσα σε οικονομικά λάστιχα και τοπ επιλογές παίζουν στα 100-200 ευρώ εκεί ναι να κοίταζες και κάτι πιο οικονομικό.
    I am invisible, understand,
    simply because people refuse
    to see me...
    ... they see only my surroundings,
    themselves, or figments of their
    imagination -- indeed, everything
    and anything except me.

Ralph Ellison
    Invisible Man

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stilskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Falken Ziex Ze914,Hankook Ventus Prime 3, Hankook Kinergy Eco K425, Toyo Proxes CF2, Bridgestone Turanza T005, Goodyear EfficientGrip Performance, Falken Ziex ZE310 Ecorun , Michelin Energy Saver +.

Πολύ καλύτερες επιλογές απο τα Kleber και διαφορά στην τιμή στα 20-30 ευρω. Εννοείται οτι τα ξεχνάς τα Kleber. Η διαφορά στις τιμές σε αυτή την διάσταση είναι πολύ μικρή. Να μου έλεγες για λάστιχα ζάντας 17 και 18 που οι διαφορές ανάμεσα σε οικονομικά λάστιχα και τοπ επιλογές παίζουν στα 100-200 ευρώ εκεί ναι να κοίταζες και κάτι πιο οικονομικό.
    Χεχεχε. Κι εγω ακριβως τα ιδια του ειπα για τα 10/20 πανω. Του προτεινα τα Falken & τα Hankook για να ειμαι ειλικρινης. Thnx φιλε

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Προεπιλογή
    Η ώρα των ελαστικών...Μετά απο ψάξιμο έχουμε:
    225 / 45 R17 94W DUNLOP SP MAXX RT 2(*) XL 324E (internet,μεταφορικά) + 40Ε Περαστικά, πάμε στα 364Ε.
    225/45R17 XL 94Y Hankook Ventus V12 Evo 2 K120 326Ε (online, μεταφορικά) + 40Ε Περαστικά, πάμε στα 366Ε.
    225 / 45 R17 94W NEXEN N FERA SU4 XL 280Ε (internet,μεταφορικά) + 40Ε Περαστικά, πάμε στα 320Ε.

Το θέμα είναι οτι είναι ευκαιρία να επισκευαστούν - βαφή και οι ζάντες. Εχουν αρκετά σημάδια οι μπροστινές πιο πολύ αλλά και γέμισμα σε 4,5 σημεία.Απο τον λαστιχά μου σήμερα τιμή για τα Nexen+Ζάντες εργασία όλα μαζί 430Ε.
    Μάλλον ούτε τώρα με βλέπω να δοκιμάζω τα dunlop....Από 520-550€ που ήταν το μπάτζετ, έπρεπε να κατέβω.
    Τα nexen τα "ξέρω" απο φίλο, για 3 φορά τα έβαλε, και οτι ειναι πολύ καλό λάστιχο, θα κρατήση για αρκετά χιλιόμετα φυσιολογική οδήγηση σε σχέση τιμή και απόδοσης.
    Αν τα τρέχεις γενικός, στα 2 χρόνια είναι για αλλαγή.

Γιώργο εσύ πως τα βλέπεις τα Nexen?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis78 : 4 Εβδομάδες πρίν στις 09:40

Προεπιλογή

Να ρωτησω και εγω κατι. Βρηκα κατι ζαντες αλλα φορανε 225/45R17 και με προβληματιζει το 45. Δεν θα κοπαναει αρκετα με αυτο το προφιλ?

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Καλημέρα. Το "κοπάνημα" είναι κάτι γενικό, και με 55 προφιλ να έχεις, αν είσαι με bilstein/ελατήρια πάλι θα νιώθεις τις διάφορες ανωμαλίες (ανάλογα κιόλας, σε τι σημέια, μεγάλες-μικρές). με 55 και μαμά είσαι άνετος. Οπότε εξαρτάται και τι αναρτησεις/ελατηρια φορά και τι προφίλ μετά.
    Αν δεν αλλάξεις τα υπόλοιπα 2 για μένα μια χαρά θα είσαι, θα τις νιώθεις ένα βαθμό παραπάνω οχι κατι τραγικό, ανάλογα κιόλας πόσο χάλια είναι ο δρόμος.

Προεπιλογή

Προσοχή στο καρέ!

Προεπιλογή

Στο καρε ειναι ενταξει. Τωρα το αυτοκινητο φοραει 215/60R16 και οι ζαντες που κοιταω εχουν 225/45R17.
    Απο αναρτηση ειναι μαμα. Γιαυτο λεω μην εχει τρομερη διαφορα απο το 60 στο 45 και κοπαναει...
    Γιατι τωρα μου αρεσει που ειναι "μαγικο χαλί". Δεν καταλαβαινει τιποτα στις ανωμαλιες του δρομου!

Προεπιλογή

Τo j δεν βγαίνει μόνο με ένα καρέ... Ξαναδες το να σιγουρευτείς!

Για την άνεση, παίζει ρόλο και τι μάρκα θα επιλέξεις.
    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην χάσεις λίγο από άνεση, αλλά θα κερδίσεις σε τιμόνι! Και φρένα...

Προεπιλογή

Το εχω ψαξει αρκετα και ειναι πολυ δυσκολο καρε... 5x115 ειναι. Uniroyal rainsport 3 φορανε οι ζαντες και ειναι καινουρια.
    Αν ηταν 50αρι δεν θα ειχα θεμα. Στο 45 κολλαω λιγο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προεπιλογή
    Η ώρα των ελαστικών...Μετά απο ψάξιμο έχουμε:
    225 / 45 R17 94W DUNLOP SP MAXX RT 2(*) XL 324E (internet,μεταφορικά) + 40Ε Περαστικά, πάμε στα 364Ε.
    225/45R17 XL 94Y Hankook Ventus V12 Evo 2 K120 326Ε (online, μεταφορικά) + 40Ε Περαστικά, πάμε στα 366Ε.
    225 / 45 R17 94W NEXEN N FERA SU4 XL 280Ε (internet,μεταφορικά) + 40Ε Περαστικά, πάμε στα 320Ε.

Το θέμα είναι οτι είναι ευκαιρία να επισκευαστούν - βαφή και οι ζάντες. Εχουν αρκετά σημάδια οι μπροστινές πιο πολύ αλλά και γέμισμα σε 4,5 σημεία.Απο τον λαστιχά μου σήμερα τιμή για τα Nexen+Ζάντες εργασία όλα μαζί 430Ε.
    Μάλλον ούτε τώρα με βλέπω να δοκιμάζω τα dunlop....Από 520-550€ που ήταν το μπάτζετ, έπρεπε να κατέβω.
    Τα nexen τα "ξέρω" απο φίλο, για 3 φορά τα έβαλε, και οτι ειναι πολύ καλό λάστιχο, θα κρατήση για αρκετά χιλιόμετα φυσιολογική οδήγηση σε σχέση τιμή και απόδοσης.
    Αν τα τρέχεις γενικός, στα 2 χρόνια είναι για αλλαγή.

Γιώργο εσύ πως τα βλέπεις τα Nexen?
    Θεμη μια χαρα ειναι , καλα κρατηματα , μαλακο , αθορυβο , στα νερα δεν ξερω ... σε αυτη την τιμη ειναι και τα Falken 310 με πολυ καλε κριτικες .

Σελίδα 141 από 149 ΠρώτηΠρώτη ... 4191131139140141142143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 04:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 12:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 22:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 22:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 21:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές