If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 163 από 163 ΠρώτηΠρώτη ... 63113153161162163
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.241 έως 3.256 από 3256

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελειώνουν γρήγορα...

Προεπιλογή

καλημέρα μπαίνω και γω πλέον στην αναζήτηση ελαστικών για corsa d 1,3 ecoflex με διασταση 175/70/14.
    κοιταξα τα uniroyal rain expert 3 που λετε αρκετοι απο δω και τα Bridgestone T005.
    εσείς έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ελαστικό να τσεκάρω;;
    επίσης μια ερώτηση βλέπω οτι αν αλλαξω διάσταση και πάω σε 175/65/14 η διαφορά ειναι χοντρικά κανα 70αρι κάτω. είναι εφικτό αυτό και αν ναι αξίζει να αλλαχτεί η εργοστασιακή διάσταση;;

να προσθέσω οτι αυτή τη στιγμή φοράω τα yokohama bluearth που τα συστησε φίλος λαστιχάς και δεν προκεται να τα ξαναβάλω διοτι δεν μου εβγαζαν εμπιστοσυνη σαν λαστιχο απο την πρώτη μερα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geoliol : 05-09-20 στις 10:45

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geoliol Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα μπαίνω και γω πλέον στην αναζήτηση ελαστικών για corsa d 1,3 ecoflex με διασταση 175/70/14.
    κοιταξα τα uniroyal rain expert 3 που λετε αρκετοι απο δω και τα Bridgestone T005.
    εσείς έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ελαστικό να τσεκάρω;;
    επίσης μια ερώτηση βλέπω οτι αν αλλαξω διάσταση και πάω σε 175/65/14 η διαφορά ειναι χοντρικά κανα 70αρι κάτω. είναι εφικτό αυτό και αν ναι αξίζει να αλλαχτεί η εργοστασιακή διάσταση;;

να προσθέσω οτι αυτή τη στιγμή φοράω τα yokohama bluearth που τα συστησε φίλος λαστιχάς και δεν προκεται να τα ξαναβάλω διοτι δεν μου εβγαζαν εμπιστοσυνη σαν λαστιχο απο την πρώτη μερα
    Αν βάλεις τη διάσταση που λες θα αλλάξει το βήμα του αυτοκινήτου.... Κράτα την ίδια και βάλε τα rain expert....
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

175*0.65= 113.75 mm το πλαϊνό σου αν βαλεις 65
    175*0.7 = 122.5 mm το πλαϊνό σου τώρα.

Διαφορά στο ύψος του πλαϊνου: 8.75mm

Προεπιλογή

Έχω την ίδια διάσταση. Έχω Rain expert.
    Βάλε αυτά χωρίς να αλλάξεις διάσταση.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ ότι κατάλαβα δεν βγάζει τα 2 σε όλες τις διαστάσεις. Ή τα performance 2 τα λέει όλα πλέον σκέτο performance.

Τι ισχύει τελικά?

Προεπιλογή

Αν έχω καταλάβει σωστά τα Perfomance 2 είναι ο αντικαταστάτης των σκέτων Perfomance απλά επειδή είναι καινούργια δεν έχουν βγει ακόμα σε όλες τις διαστάσεις ( ; ).

Προεπιλογή

Καλημέρα παίδες.
    Έχω το astra k diesel 1.6 110ps και το αμάξι είναι leasing. η εταιρεία κάνει αντικατάσταση ελαστικών κάθε 40.000 km αλλά αυτά που τοποθετεί είναι καλοκαιρινά λάστιχα.
    Επειδή μένω Θεσσαλονίκη και οι μετακινήσεις μου είναι στον Έβρο και βασικά στην Ορεστιάδα σκέφτομαι να βάλω έναν από τους δύο παρακάτω τύπους ελαστικών.
    Α. bridgestone a005 evo ( 4 εποχών 295€ )
    Β. bridgestone blizzak a005 (χειμερινά 350€)
    εννοείται τα ελαστικά θα τοποθετηθούν μόλις πέσει κι άλλο η θερμοκρασία και θα αντικατασταθούν με τα καλοκαιρινά ξανά τον Απρίλιο -Μάιο.
    Ο προβληματισμός μου είναι ότι το μεν χειμερινό είναι κατάλληλο για θερμοκρασίας από 15 βαθμούς και κάτω ενώ των τεσσάρων εποχών τα κάνει όλα λίγο πολύ καλά.
    Υπάρχει κάποιος από την παρέα που να έχει τοποθετήσει τα ίδια ελαστικά και να μου πει την άποψή του ?
    Σίγουρα τα χειμερινά είναι πολύ καλύτερα σε περίπτωση που βρεθώ μέσα σε χιόνια αλλά νομίζω ότι ο άλλος τύπος (τεσσάρων εποχών) θα λειτουργήσει λίγο καλύτερος σε όλες τις συνθήκες.

Senior Member Το avatar του χρήστη manik
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Ήρθε κι εμένα η σειρά μου για νέα παπά. Εγώ πήγα από ContiEcoContact 5 σε Michellin Primacy 3 (215/45/17) μιας και είχαν αρχίσει να γλυστράνε τα Conti αν και είχαν ακόμη ψωμί για 1-1,5 χρόνο. Πρώτη φορά με Michellin. Για να δούμε τι λένε....
    Corsa D Sport 3d 1.4 Silver Lighting Opc Line Pack 1 + 17άρες.
    Wish list: Πίσω δισκόφρενα (υπάρχουν κομμάτια), καθίσματα Recaro, AFL.

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδες.
    Βρισκω σε διαφορα μαγαζια τα Goodyear Efficient grip Performance 2 22/50R17 στα 390 περιπου μαζι με τοποθετηση. Τα ιδια καταστηματα εχουν διαφορες τιμες για το ιδιο περιπου λαστιχο (αλλαζουν κωδικοι πχ XL, MFS etc), που παιζουν απο 88 εως και 130 το ελαστικο.
    Πηρα τηλ και με ενημερωσαν οτι ειναι θεμα προμηθευτη η διαφορα στις τιμες.
    Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω παραπανω απο το DOT και να ταιριαζει στο αυτοκινητο ο εξτρα κωδικος? Πχ το MFS μου ειπε οτι ειναι προστασια ελαστικου και ψαχνοντας ειδα οτι ειναι Maximum Flange Shield (σε Dunlop). To XL αντιστοιχα ειναι για μεγαλα βαρη αυτοκινητου.
    Παιζει ρολο το εργοστασιο παρασκευης του ελαστικου υποθετω και γι'αυτο υπαρχουν τοσο μεγαλες διαφορες στην τιμη? Το λεω μιας και τα 2 καταστηματα μου διευκρινησαν οτι ΔΕΝ ειναι μεταχειρισμενα τα ελαστικα και μαλιστα για το ενα ειδε εκεινη τη στιγμη DOT και μου ειπε 19η του 20.
    Ειναι κατι αλλο? Ξερει κανεις ?

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγώ θα κοιτούσα εργοστάσιο κατασκευής

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα κοιτούσα εργοστάσιο κατασκευής
    Μα αυτο ρωταω. Παιζει ρολο στην ποιοτητα του ελαστικου? Ποια χωρας δλδ πρεπει να κοιταξω να ειναι της Goodyear για να ειμαι καλυμενος οτι ειναι οκ. Ή μαλλον ποιας χωρας πρεπει να αποφυγω, αν υπαρχει τετοια?

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Δες ένα παλιότερο άρθρο που είχα διαβάσει.
    http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...p/t-22436.html

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες ένα παλιότερο άρθρο που είχα διαβάσει.
    http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...p/t-22436.html
    Σ'ευχαριστω.
    Διαβαζοντας παντως τη συζητηση βλεπω οτι αν εχει σημανση Ε τοτε ειναι οκ απο οπου και να ειναι. Δεν εχει να κανει με τη χωρα παραγωγης αλλα με τη χωρα προορισμου (ή μαλλον την ηπειρο) και τις προδιαγραφες αυτης. Τουλαχιστον αυτο λενε εκει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    225/50/17?
    Ναι, ξεχασα ενα 5 καπου εκει ��

Σελίδα 163 από 163 ΠρώτηΠρώτη ... 63113153161162163

Παρόμοια Θέματα

1. αγορα καινουριων ελαστικων
    Από τον/την georgio13 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-18, 04:13
  2. Περι ελαστικων!
    Από τον/την στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 361
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 13:26
  3. ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την dark knight στο forum Opel
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-12, 22:35
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
    Από τον/την Mendel στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 23:00
  5. Ποιοτητα των ελαστικων......
    Από τον/την niccc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 21:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές