If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 157 από 157

Προεπιλογή

Πάνε πάρε την γνήσια μόνος σου. Πίτσα χιλιόμετρα έχεις κάνει;

Προεπιλογή

το αμαξι εχει 262.000 στο κοντερ...ειναι εισαγωγης..δεν θα εχει και τιποτις παραπανω;παντως οταν το ψαξαμε μεσα, υπηρχε μια διαφορα μονο 5000 χιλιομετρα ...δεν κανει καθολου θορυβο..απλα προληπτικα λεω να την αλλαξω...εγω το εχω 4 χρονια το αυτοκινητο και βαζω castrol 5-30

Προεπιλογή

Μην είναι αλλαγμένη η καδένα;

Προεπιλογή

δεν γνωριζω αν εχει αλλαχτει ποτε

Προεπιλογή

στο my opel εμφανιζονται τα σερβις του αυτοκινητου απο την πρωτη μερα..καδενα δε βλεπω να εχει αλλαχτει ..επισης το my opel μου βγαζει ακριβως 5.000 χιλιομετρα παραπανω απο αυτα που λεει το κοντερ...οπως ακριβως μου ειπε ο μηχανικος μου

Προεπιλογή

Παρε skf, δοκιμασμενη. Εχει τα παντα μεσα, ακομα και το μπεκ της καδενας, φλαντζα καθρευτη. Το γνησιο ειναι σκετο σετ, χωρις μπεκ χωρις φλαντζα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

λοιπον...σετ καδενας skf, αλλαγη τρομπας νερου, εξωτερικου ιμαντα, λαδια castrol professional 5-30, φιλτρο λαδιου, πετρελαιου, καμπινας,αερος, δοχειο παραφλου, παραφλου G12...ο τεντωτηρας δουλευε εξω (αυτη ηταν η εκφραση του μηχανικου)...οι διαφορες της νεας καδενας ειναι οταν μπαινει μπροστα το αμαξι και οταν σβηνει...εκει υπαρχει διαφορα στον ηχο μεγαλη...εργασια και ολα τα ανταλλακτικα 330 ευρω

Προεπιλογή

οπως τα λες πιο πανω ειναι karaman....ανοιξαμε το γνησιο σετ και δεν ειχε σωληνακι λιπανσης της καδενας...την φλαντζα την ειχε την ειδα....οποτε επελεξα skf ..αυτο μου ειπε και ο μηχανικος

Προεπιλογή

Πολυ καλη τιμη για ολα αυτα που εκανες.
    Εγω του χρονου λεω να την αλλαξω προλυπτικα, φτανω τα 200000km, οποτε στις 220-225000km, στο βιβλιο σερβις εχει τσεκαρισμενο το κουτακι στις 90000km αλλαγη ιμαντα χρονισμου!!!!! Να αλλαξανε τοτε καδενα??? Και το σημειωσανε σαν ιμαντα???

Προεπιλογή

Ξάδερφος μου σε corsa d 1.3 του 2008 με 170κ Χιλ. Του έκοψε καδενα χωρίς πριν να ακούγεται κατι. Τεντωντηρας και γλυστες ήταν σε καλή κατάσταση αλλά ήταν τυχερός βαλβίδες και κοκοράκια την γλύτωσαν μόνο το σετ καδένας άλλαξε.

Προεπιλογή

Φιλος σε Α13dte την αλλαξε στις 200000km αφου τον αρχισε να κανει θορυβο, ο μηχανικος του ειπε οτι ηταν στα τελευταια της, και μαντεψτε το μαρκα λαδια εβαζε???? Μετα την αλλαγη το μοτερ πηρε τα απανω του....

Προεπιλογή

Τι λάδια έβαζε?
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Λογικά gm.

Το κυριότερο στα μοτέρ με καδενα είναι οι πολύ συχνές αλλαγές λαδιων.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά gm.

Το κυριότερο στα μοτέρ με καδενα είναι οι πολύ συχνές αλλαγές λαδιων.
    Gm, και αλλαγες μετα τα μισα ανα 10000km.

Προεπιλογή

Καλησπερα παιδες.
    Εχω το Astra J sedan (Dream) αγορασμενο καινουριο τον 9ο του 17. Ειναι σε ισχυ ακομα η επεκταση της 2 ετους εγγυησης (τα εξτρα 3 χρονια που εδινε η Οπελ δλδ).
    Τελευταιες μερες εχω την εντυπωση οτι ακουγεται η καδενα. Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι αυτο αλλα αυριο θα παω για τακακια πισω στο συνεργειο και θα μου πει αν ηταν ιδεα μου ή οντως εχουμε θεμα.
    Η ερωτηση λοιπον ειναι η εξης. Καλυπτεται απο την εγγυηση η αλλαγη καδενας?
    Ευχαριστω εκ των προτερων.

Προεπιλογή

Λογικα καλυπτεται, στα VW την περνουσαν εγγυηση. Αλλα ζορισε τους, γιατι συνηθως σου λενε δεν εχει προβλημα, και μολις τελειωσει η εγγυηση σου σκανε το παραμυθι οτι θελει αλλαγη.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα καλυπτεται, στα VW την περνουσαν εγγυηση. Αλλα ζορισε τους, γιατι συνηθως σου λενε δεν εχει προβλημα, και μολις τελειωσει η εγγυηση σου σκανε το παραμυθι οτι θελει αλλαγη.
    Εχω σχεδον 2 χρονια εγγυηση ακομα και δεν παιζει να τα βγαλει η καδενα :P

Ο μηχανικος μου, λογω δυσκολιας του συγκεκριμενου αυτοκινητου μου ειπε οτι η εργασια και μονο (αν χρειαστει να το κανω εκτος εγγυησης) μπορει να παει και 300+ ευρω γιατι εχει τρελη δουλεια ετσι οπως ειναι η καδενα στη μεση του μπλοκ.
    Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει? Απο αποψη ανταλακτικων εχει κανεις καμια ιδεα σε τι τιμη να περιμενω να βρω και σε τι μαρκα να κοιταξω?
    Ευχαριστω παιδες

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Παρόμοια Θέματα

1. αλλαγή καδενας!
    Από τον/την thaneas στο forum Κινητήρες Opel
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-13, 01:01
  2. αλαγη καδενασ σε astra
    Από τον/την somethingnise26 στο forum Γενικα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-10, 17:56
  3. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΔΕΝΑΣ CORSA B
    Από τον/την ilioncity στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-10, 14:22
  4. αλλαγη καδενας σε corsa c ???
    Από τον/την corsa(i love kontres) στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-10, 13:52
  5. ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΔΕΝΑΣ
    Από τον/την mrcoolgr στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-08, 12:33

Δικαιώματα - Επιλογές