If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 62

Προεπιλογή

Δε νομίζω να ξέρει κανείς αν αξίζει να αλλαχτεί ή όχι.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Μια απο τα ιδια και εγω με τους θορυβους πισω απο τοτε που το πηρα.εγω παντως πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα δαγκανας.ειναι κατασκευαστικο λαθος και δεν μπορει να φτιαξει.εμενα οταν πατησει καλα το φρενο μετα απο ταξιδι ειναι μια χαρα το αυτοκινητο..δεν κανει κιχ,οταν λυσω χειροφρενο ομως ειναι κουδουνιστρα....

Προεπιλογή

Επειδη ξαναασχολουμαι τις τελευταιες μερες με το θεμα, ειδα οτι στο ρωσικο forum αναφερουν οτι μετα απο τις διαμαρτυριες τους βρεθηκε καποια λυση και η οπελ δεχτηκε να αντικαταστησει κατι, αλλα δε μπορω να καταλαβω τι ακριβως. Η μεταφραση στο google δε βγαζει και πολυ νοημα. Προσπαθησα να εγγραφω για να ρωτησω ενα μελος που λεγεται paul και που ολοι στο forum τον ευχαριστουν για τη λυση αλλα δεν τα καταφερα.

Βρηκα αυτο:
    https://translate.google.gr/translat...-text=&act=url

Και αυτό (για να δειτε τα 2 βιντεο πατηστε να εμφανιστει το αρχικο κειμενο, οχι το μεταφρασμενο)
    https://translate.google.gr/translat...%2F&edit-text=
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas_teach : 13-07-14 στις 15:10
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Κι αλλος εδω. Απ οτι διαβασα στα σχολια η οπελ στη ρωσια εβγαλε οδηγια για αλλαγη δαγκανων
    " in Russia know that you have a revocable campaign to replace calipers"

https://translate.google.gr/translat...%2F&edit-text=
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Κοιτα να δεις που το ελατηριακι μαλλον κανει δουλεια

https://www.drive2.ru/l/2432938/

http://www.drive2.ru/l/1548856/

http://www.drive2.ru/l/2035562/

Και οι κωδικοί για τις βελτιωμενες που βαζει η opel
    0546110 rear left brake caliper bracket
    0546111 rear right brake caliper bracket
    0543695 rear brake caliper bracket bolt

Senior Member Το avatar του χρήστη DROMADER
    Περιοχή
    Καβαλα / Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Αν ο θορυβος ειναι απο τις δαγκανες και πρεπει να τοποθετηθει ελατηριο πατεντα οπως φαινεται στις φωτο θα προτεινα αλλαγη δαγκανων.
    Ετσι οπως φαινεται στις φωτο το ελατηριο παιρνει τις ανοχες που υπαρχει ή εχει δημιουργηθει στους πειρους που κανουν την δαγκανα πλευστή.
    Πιστευω οτι τετοιες πατεντες δεν ειναι οτι καλυτερο για να τοποθετηθουν σε φρενα.
    Ταπεινη μου αποψη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DROMADER : 28-07-14 στις 22:38
    Astra Η 1,3 ecoflex 2008

Senior Member Το avatar του χρήστη zelos
    Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Δυστυχως αρχισαν κ εμενα οι θορυβοι..το πηγα στν αντιπροσοπεια μ γρασαρανε τις δαγκανες αλλα τπτ,οποτε τ ξαναπηγα σημερα και ζητησα να αλλαχθουν και ν περαστουν εγγυηση..μ ειπε οτι τς εχει ερθει απο πιο παλια ανακοινωση για προβλημα(με θορυβους) σε δαγκανες και ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ..οποτε μαλλον παμε για αλλαγη δαγκανων και αν δν σταματησει παμε για αμορτισερ..

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παιδιά για ποια μοντέλα μιλάτε;Εγώ έχω 2012.Καποια στιγμή είχα δει σε ξένο site αλλά δεν θυμάμαι που και έχω την εντύπωση ότι δεν έχω την ίδια δαγκάνα με αυτή που συζητάτε...Μπορεί καποιος να βγάλει μια φωτογραφία για να βγάλω άκρη;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εμένα ειναι του 2013..εσένα σ κάνει θορύβους η οχι??αν τ καταφέρω αύριο Θ ανεβάσω φωτο..

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Δεν ξέρω κάποιους θορύβους ακούω κατα καιρούς αλλά δεν ξέρω αν είναι από κει.Καποια στιγμή πέρυσι είχα δει κάτι φωτογραφίες σε κάποιο ρωσικό site αν θυμάμαι καλά και το πίσω σύστημα της δαγκανας που έδειχνε ο τύπος δεν ήταν ίδιο με το δικό μου γιατί πήγα την ίδια ώρα στο αμάξι και έσκυψα από κάτω για να δώ.
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Eμενα ο μονος θορυβος που εχω ειναι καπου αριστερα απο το κεφαλι μου χωρις να μπορω να το προσδιορισω.......ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ!!!!!
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Το πλαστικό γύρω από τη ζώνη θα είναι. Αν πιάνουν τα χέρια σου κ προσπαθήσεις μη σπάσεις τα κλιψάκια βγάλτο και ρίξε σπρέι σιλικόνης σε αυτά.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

+1000. Μια απο τα ιδια, αλλα εχουμε κανεναν οδηγο πως να αφαιρεσουμε την κολωνα (b-pillar)? Πρεπει να βγει και το καπακι που ειναι πανω απο το πατωμα?

Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Να αναφερω οτι εγινε η αλλαγη απο τος βασεις των δαγκανων αλλα ο θορυβος συνεχιζει..100% ειναι τελικα τα αμορτισερ οπου τωρα πια εχουν αρχιζει ν τριζουνε σε καθε ανωμαλια τ δρομου..τν τεταρτη εχω αλλαγη αμορτισερ..οταν γινει η αλλαγη θ ενημερωσω..

Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παιδια εγινε και η αλλαγη αμορτισερ αλλα τελικα τζιφος...ο θορυβος ακομα υπαρχει και δ μπορω να βρω απο που ερχεται...υπαρχει περιπτωση ρε παιδια να ειναι τ ελατηρια;;φοραω τ eibach prokit ..

Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν το έχεις κοιτάξει, αλλά όταν πήρα το αυτοκίνητο και περνούσα λακούβες, ακουγόταν κάτι σα να χτυπάνε λαμαρίνες μεταξύ τους, κάτι σα να έχει ξεβιδωθεί κάτι στις πίσω ρόδες. Τελικά ήταν μία προστατευτική λαμαρίνα μεταξύ εξάτμισης και σασί, λίγο πριν τον πίσω προφυλακτήρα.

Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Δν ειναι κατι τετοιο βεβαια κ μενα σαν να κοπαναει κατι ακουγεται αλλα σε αποτομη κλιση τ δρομου με παρα πολυ μικρη ταχυτητα ακουγεται σαν να τριζουν οι αναρτησεις αλλα τελικα δν ειναι αυτο και ειπα μπας και ειναι τ ελετηρια..θα παω τ δευτερα σ εναν π βαζει αμορτησερ και τετοια να δεις μπας και βγει καποια ακρη γιατι στν αντιπροσωπεια δ βγαλαμε ακρη δυστυχως..

Προεπιλογή

Καλησπέρα.

Είναι νομίζω το κλασικό πρόβλημα που έχει μεταφερθεί από το 5πορτο sport.
    Με χαμηλές ταχύτητες και πάνω από σαμαράκια ή μικρές λακούβες ακούς έντονο θόρυβο, σαν κοπάνημα, στην πίσω ανάρτηση.

Τό είχα στο εταιρικό μου, αυτό το πρόβλημα και λύση δεν δώθηκε ποτέ. Στο GTC μου δεν έχει ακόμα παρουσιαστεί (7000 Km μόνο ακόμα).

Κάτι λένε για μια οδηγία από OPEL για τρύπημα και γρασάρισμα σε σημεία στον πίσω άξονα αλλά νομίζω ότι είναι ημίμετρο και ζεις με τον θόρυβο.

Περιοχή
    αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Ελπιζω να ειναι κατι αλλο και να μν ειναι αυτο που αναφερεις φιλε μ..θ παω να παρω και αλλη γνωμη γιατι πραγματικα δν αντεχεται αυτος ο θορυβος...μπαινεις σ αυτοκινητα 7 χρονων και δν ακους κιχ..και τ δικο μ τ εχω 1 χρονο και εχω αυτους τς θορυβους..

Προεπιλογή

Αν ψάξεις λίγο στο Forum ή στο Internet γενικά για θορύβους στο συγκεκριμένο μοντέλο θα δεις ακριβώς το πρόβλημα και τη λύση της Opel. (που τρυπάνε, γεμίζουν με γράσο και με βιδολόγο κάνουν σπείρωμα και βάζουν βίδα για να σφραγιστεί).

Ένα pm στον s5zax και ίσως κατατοπιστείς περισότερο, αλλιώς μουσικούλα λίιιιγο πιο δυνατά (14-15 και είσαι οκ).

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ραδιοcd απο αλλο corsa στο δικο μου και κωδικοι
    Από τον/την sport_billys στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-12, 16:56
  2. ΕΛΑΤΗΡΙΑ CORSA B - ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
    Από τον/την nick_papag στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-11, 11:22
  3. Τι να κανω????? δεν παει αλλο...¨Δ
    Από τον/την agilakias!!! στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-10, 22:32
  4. θελω προτασεις κ συμβουλες
    Από τον/την ascona78 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-09, 09:58
  5. Συμβουλες για πρωταρηδες...
    Από τον/την mobster στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 13:32

Δικαιώματα - Επιλογές