If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27
    Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Πάντως το χρώμα του αμαξώματος φαίνεται να είναι σε πολύ καλή κατάσταση στις φωτό σου.

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το χρώμα του αμαξώματος φαίνεται να είναι σε πολύ καλή κατάσταση στις φωτό σου.
    Δυστυχώς φίλε το χρώμα δεν είναι σε καλή κατάσταση. Ο ουρανός και το καπό έχουν αρχίσει και ξεφτίζουν. Ή θα τα βάψω (300€ ζητήσανε) ή θα βάλω μόνος μου 3d carbon (40€) και όσο κρατήσει.
    Παμπρίζ δεν έχω αλλάξει είναι η φθορά στο λάστιχο λόγω ήλιου δυστυχώς. Οι ράγες οι δικές μου ήταν βαμμένες μαύρες και σιγά σιγά σκάσανε οπότε το έξυσα όλο το χρώμα, έμεινε το μέταλλο και το έντυσα με carbon. Τα καπάκια στις ράγες τα έχω αλλάξει 3 φορές !!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αν μπορείς θα σου ήμουν υπόχρεος αν ανέβαζες κάποια στιγμή φωτό από την κεραία σου, όπως την έντυσες με το βινύλιο γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Την κεραία την αντικατέστησα δεν της έβαλα βινύλιο. Τις μπάρες εντυσα.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Μάλιστα. Και σε μένα στις μπάρες αυτές (ράγες τις λέω εγώ) που είναι βαμμένες στο χρώμα του αμαξώματος έχει αρχίσει και σπάει το χρώμα πάνω τους. Θα ρωτήσω σε φανοποιό πόσο θέλει για να μου τις βάψει και βλέπουμε. Όσο για τα καπάκια που έχουν, από τα 4 έχω αλλάξει τα 3. Σχεδόν όλα μου έχουν σπάσει μετά από πλύσιμο του αυτοκινήτου και χτύπημα με δέσμη νερού από το πιεστικό, οπότε έσπαγαν και τις αντικαθιστούσα. Ένα από τα καπάκια μάλιστα μου σηκώθηκε και έφυγε στον αέρα σε ταξίδι στην εθνική οδό. Είχε προηγηθεί πλύσιμο ου αυτοκινήτου σε πλυντήριο...

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ναι σωστά. Ράγες είναι η σωστή ονομασία τους. Ανάλογα το χρώμα του αυτοκινήτου παντως μπορείς να βάλεις carbon. Ειδικά αν πας σε ασημί λευκό ή μαύρο.. Μια οικονομική λύση με 5-6€ που αποδεδειγμένα κρατάει τουλάχιστον 3-4 χρόνια.

Προεπιλογή

Σύμπτωση και εμένα η κεραία δεν βλεπόταν πλέον και πήρα μια από ebay πριν μερικές εβδομάδες και ήρθε προχθες. Τελικά είναι λίγο μεγαλύτερη στο ύψος από την μαμά. Τθς πλαστικές τάπες οροφής τις έχω βάλει και εγώ 2 φορές σπάνε και από το καιρό και από τα πλυντήρια (πιεστικά) τώρα αυτές που έχω πάνω έχουν κρατήσει 3-4 χρόνια περίεργος και τις έχω αφήσει και αβαφτες από ebay και αυτές. Τον ουρανό τον γυάλισμα με ττο sonax polish & wax color nano Pro και έγινε λίγο καλύτερος γιατί είχε χάσει την γυαλάδα. Οι τρύπες στο βερνικη βέβαια δεν εξαφανιζοντσι έχω μια μεγάλου και μια μικρότερη (εκεί το έκανα με προσοχή) μέχρι να δω τι θα κάνω γενικά (ολικό βάψιμο το βλέπω) ευτυχώς το καπό είναι ακόμα οκ.
    I'd rather push my OPEL than drive a V.W.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Κεραία τι;
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-12, 16:44
  2. Μετακίνηση κεραίας σε Gtc
    Από τον/την scatzoxeiros στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-12, 18:05
  3. Εγκατάσταση Κεραίας σε Astra H
    Από τον/την nikpat στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-10, 23:36
  4. Βάση κεραίας Astra G
    Από τον/την johnjohn_vip στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-09, 00:25

Δικαιώματα - Επιλογές