If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 120

Προεπιλογή

Όχι κανένα πρόβλημα. Για το Dead Lock (διπλό κλείδωμα) δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Στο Astra H υπάρχει μόνο εαν υπάρχει εργοστασιακός συναγερμός.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη jpap
    Περιοχή
    Αθηνς Αγια παρασκευη
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ααα καταλαβα... ευχαριστω κουμπαρε!!!
    Κατι αλλο απο αυτα δεν εχει να κανουμε μεσω opcom.. δεν εχω βρει και στο νετ τπτ...

Senior Member Το avatar του χρήστη georen
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι κανένα πρόβλημα. Για το Dead Lock (διπλό κλείδωμα) δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Στο Astra H υπάρχει μόνο εαν υπάρχει εργοστασιακός συναγερμός.
    στο αστρα Η μαλλον εξαρταται απο το επιπεδο εξοπλισμου μια που το δικο μου
    χωρις να εχει εργοστασιακο συναγερμο ουτε καν της αντιπροσωπειας
    υπαρχει σαν λειτουργια και την χρησιμοποιω συνεχεια
    αστρα Η καμπριο εκδοση cosmo 1,6Τ
    με λενε γιωργο
    astra twintop 1,6t cosmo ,μαυρο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εψαξα δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα στα astra, αν και ειναι γνωστη η φυσα σε πολους νωμιζω, αν υπαρχει παρομοιο θεμα ας συχωνευτει...

Αγορασα φυσα opcom κινεζικια φυσικα απο σιγγαπουρη, 19€, χτες ηρθε και σημερα κουμπωσα να πειραματιστω, εγκατασταση προγραμματος και συνδεση με το αυτοκινητο πολυ ευκολη, βρηκε στο αστρακι σχεδον καμια 10αρια εγγεφαλους, διασπαρτους!! εχει τα παντα απο το να ελενξεις αισθητηρες, μεχρι να κανεις καποιους λαιτ προγραμματισμους, να σβησεις λαμπακια, σχεδον τα παντα απο το λιγο που το εψαξα, και ειναι πολυ ευκολο να το δουλεψεις
    ...οντως με αυτην την φυσα βλεπω ολες τις βλαβες τις οποιες δεν εβλεπα με την φυσα EML327, ακομα και τα πραγματικα χιλιομετρα τα οποια ειναι αποθηκευμενα στον εγγεφαλο της μηχανης και στην περιπτωση μου ειναι διαφορετικα με αυτα που λεει το κοντερ...
    Φίλε μου επειδή το χρησιμοποιώ και εγώ, πώς μπορώ να δω τα πραγματικά χιλιόμετρα; Γιατί εδώ και καιρό έχω υποψίες ότι ήταν κατεβασμένα όταν το αγόρασα...

Προεπιλογή

Δεν θυμαμαι ακριβως σε ποιο σημειο ειναι, μαλλον στο μενου του κινητηρα, θα το δω αν ειναι και θα σου πω.

Προεπιλογή

Παιδιά τελικά η έκδοση 2009 αυτής της φύσας είναι συμβατή με το Astra j? Επίσης με αυτή τη φύσα που είναι κλώνος μπορώ να ενεργοποιήσω το κρυφό μενού που δείχνει έξτρα πληροφορίες όπως τα λίτρα του ρεζερβουάρ, θερμοκρασία ψυκτικού υγρού κλπ που περιγράφονται σε ένα άλλο thread? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τελικά η έκδοση 2009 αυτής της φύσας είναι συμβατή με το Astra j? Επίσης με αυτή τη φύσα που είναι κλώνος μπορώ να ενεργοποιήσω το κρυφό μενού που δείχνει έξτρα πληροφορίες όπως τα λίτρα του ρεζερβουάρ, θερμοκρασία ψυκτικού υγρού κλπ που περιγράφονται σε ένα άλλο thread? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    Οχι δεν μπορεις θελει απο 2012 και μετα εκδοση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη z8083 : 06-05-14 στις 01:38

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z8083 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν μπορεις θελει απο 2012 και μετα εκδοση.
    Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση! Ξέρεις που μπορώ να το βρω να το παραγγείλω; Αν μπορείς στείλε μου ένα link! Θα μπορέσω να ενεργοποιήσω τα κρυφά μενού με έναν κλώνο?

Senior Member Το avatar του χρήστη georen
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση! Ξέρεις που μπορώ να το βρω να το παραγγείλω; Αν μπορείς στείλε μου ένα link! Θα μπορέσω να ενεργοποιήσω τα κρυφά μενού με έναν κλώνο?
    για να το βρεις δες εδω

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_tr...at=0&_from=R40

το δευτερο ειδικα δηλαδη αυτο

http://www.ebay.co.uk/itm/OP-COM-OPE...item1c3efbce0c

γραφει οτι κανει και για j 2010 αντιγραφω απο εκει

Supported Vehicles

Agila 2000-2009
    Antara 2009
    Astra-F 1992-2002
    Astra-G 1998-2010
    Astra-H 2004-2010
    Astra-J 2010
    με λενε γιωργο
    astra twintop 1,6t cosmo ,μαυρο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

Ας γράφει πως υποστηρίζει astra j 2010. Δε δουλεύει.
    Είχα δοκιμάσει παλιότερα με ένα που έχω αλλά δε συνδέεται καν.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Αυτό δουλεύει με όλα link τα φτηνά (op-com 2010) απλά διαβάζουν μονο βλάβες

Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τα link! Τελικά θα δουλέψει για να ξεκλειδώσει τα κρυφά μενού αυτό του 2ου link ή θα το πάρω τζάπα?

Προεπιλογή

Θα δουλέψει , αλλα αν είναι μονο για το menu άμα κατέβεις αθηνα στείλε pm.

Προεπιλογή

Χίλια ευχαριστώ!! Θα σου στείλω με την πρώτη ευκαιρία που θα ανέβω! Ναι μόνο για τα κρυφά μενού το θέλω...

ΥΓ: Δεν με αφήνει να σου στείλω pm... Όταν πάω να σου στείλω μου βγάζει το ακόλουθο...

referravag, δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Αυτό μπορεί να συμβαίνει για έναν από τους παρακάτω λόγους:

1) Ο λογαριασμός σας ίσως δε διαθέτει τα προνόμια που απαιτούνται για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη, να αποκτήσετε πρόσβαση σε χαρακτηριστικά των διαχειριστών ή ενός άλλου συστήματος προνομίων;
    2) Αν προσπαθείτε να καταχωρήσετε μήνυμα, ίσως οι διαχειριστές έχουν απενεργοποιήσει το λογαριασμό σας ή απλά αυτός ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί.
    3) Έχετε υπ'όψιν ότι εάν προσπαθείτε να δημοσιεύσετε στο χώρο των Αγγελιών (Πωλείται/Ζητείται), δεν επιτρέπεται η πρόσβαση σε νέα μέλη, εκτός και αν περάσουν 30 ημέρες από την εγγραφή σας και έχετε γράψει τουλάχιστον 10 δημοσιεύσεις εντός forum, οπότε και θα προαχθείτε από εγγεγραμένο μέλος σε κύριο μέλος. Σε αυτήν την περίπτωση, θα μπορείτε να δημοσιεύσετε μηνύματα στην κατηγορία "Αγγελίες", όπως και να αποστέλνετε προσωπικά μηνύματα σε άλλα μέλη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη referravag : 08-05-14 στις 15:57

Προεπιλογή

Z8083 τσέκαρε τα mail σου!! Ευχαριστώ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο capthookb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας γράφει πως υποστηρίζει astra j 2010. Δε δουλεύει.
    Είχα δοκιμάσει παλιότερα με ένα που έχω αλλά δε συνδέεται καν.
    Συμφορουμίτη όντως με το software που είχε μέσα ο πωλητής από το ebay δεν το υποστήριζε το αυτοκίνητο... Και σαν να μην έφτανε αυτό κατάφερα και αχρήστευσα το op-com (τη φύσα) με τη γνήσια έκδοση λογισμικού που προσπάθησα να τρέξω...

Έλα όμως που για καλή μου τύχη βρήκα σε ξένο foroum μια έκδοση του opcom (2012) που είναι για κινέζικους κλώνους (του op-com) και όχι μόνο δουλεύει αλλά κατάφερα και ξε-brickara τη φύσα και δουλεύει άψογα με το αυτοκίνητο!!

Πολλά εύσημα στον z8083 για τον χρόνο του και την εξυπηρέτηση που μου έκανε!!

Moderator Το avatar του χρήστη Marios G
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία, Αθήνα, Ελλάδα
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Αν μπορείς στείλε μου με email το Link από το λογισμικό γιατί με ενδιαφέρει σε παρακαλώ πολύ
    (email- MariosAstraG@gmail.com)

Προεπιλογή

Συμφορουμίτη όντως με το software που είχε μέσα ο πωλητής από το ebay δεν το υποστήριζε το αυτοκίνητο... Και σαν να μην έφτανε αυτό κατάφερα και αχρήστευσα το op-com (τη φύσα) με τη γνήσια έκδοση λογισμικού που προσπάθησα να τρέξω...

Έλα όμως που για καλή μου τύχη βρήκα σε ξένο foroum μια έκδοση του opcom (2012) που είναι για κινέζικους κλώνους (του op-com) και όχι μόνο δουλεύει αλλά κατάφερα και ξε-brickara τη φύσα και δουλεύει άψογα με το αυτοκίνητο!!

Πολλά εύσημα στον z8083 για τον χρόνο του και την εξυπηρέτηση που μου έκανε!!
    Αν μπορείς στείλε και σε μένα το link για το λογισμικό please.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimbic : 28-05-14 στις 00:02

Προεπιλογή

done! τσεκάρετε τα mail σας

Προεπιλογή

done! τσεκάρετε τα mail σας
    Σε ευχαριστώ πολύ!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. άγνωστη φυσα στην πόρτα astra g
    Από τον/την z8083 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-13, 18:02
  2. φυσα για jvc
    Από τον/την ZAFOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-10, 10:32

Δικαιώματα - Επιλογές