If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 83

Προεπιλογή

Μιλάς για το μεταλλικό σωληνάκι παροχής λαδιού της τουρμπίνας ή για κάποιο άλλο;
    Το της παροχής δεν έχει σχέση με το λαμπάκι.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Τελικά αυτό το αυτοκίνητο θα μας βγάλει την ψυχή. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα άναβε λαμπάκι μηχανής (error code P1101)
    αλλα ταυτόχρονα μου έβγαζε και engine power reduced , μου αλλάξανε βαλβίδα καυσαερίων (80 euro) μετά από κάνα δυο μέρες
    ξανά τα ίδια το πήγα πίσω το κρατήσανε δυο μέρες και μου είπαν πως του κάναν και ένα προγραμματισμό στον εγκέφαλο και όλα ok
    (να σημειώσω πως και μένα έβγαλε το πρόβλημα και τις δυο φορες όταν χρειάστηκε να βάλω βενζίνη από άλλο βενζινάδικο)
    έκτοτε όλα ok μέχρι πριν μια βδομάδα που χρειάστηκε να βάλω βενζίνη από άλλο βενζινάδικο και τσούπ πάλι τα ίδια
    engine power reduced άντε ξανά στα συνεργεία αλλα όχι για λαμπάκι μηχανής (p1101) αυτό όντως ήταν η βαλβίδα καυσαερίων,
    μετά από δυο μέρες τα χαρμόσυνα νέα πεταλούδα γκαζιού ελαττωματική
    καινούρια 1200 euro και μεταχειρισμένη 450 euro έβαλα τι μεταχειρισμένη μέχρι στιγμής όλα ok και ο θεός βοηθός.
    Οποτε φιλε μου σου εύχομαι να βρείς την λύση γρήγορα και ενέξοδα καλές γιορτές σε όλους .

Προεπιλογή

Γεια σας και από μένα. Είχα και εγώ λαμπάκι κινητήρα στις 3/1/2014 όπου διαγνώστηκε βλάβη με κωδικό P1101. Η ετυμηγορία ήταν αλλαγή πολλαπλής εισαγωγής. Το ανταλλακτικό αυτό εντάσσεται στην εγγύηση των 2 ετών. Εγώ κοντεύω τώρα τα 3 χρόνια. Παρόλα αυτά όμως μου στοίχισε μόνο 200 € μαζί με την εργασία μιας και η OPEL έβαλε τα υπόλοιπα περίπου 900 €.
    Την αλλαγή την έκανα σήμερα και ελπίζω να μη ξαναδώ το λαμπάκι!!! Σχετικά φτηνά τη γλύτωσα!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και από μένα. Είχα και εγώ λαμπάκι κινητήρα στις 3/1/2014 όπου διαγνώστηκε βλάβη με κωδικό P1101. Η ετυμηγορία ήταν αλλαγή πολλαπλής εισαγωγής. Το ανταλλακτικό αυτό εντάσσεται στην εγγύηση των 2 ετών. Εγώ κοντεύω τώρα τα 3 χρόνια. Παρόλα αυτά όμως μου στοίχισε μόνο 200 € μαζί με την εργασία μιας και η OPEL έβαλε τα υπόλοιπα περίπου 900 €.
    Την αλλαγή την έκανα σήμερα και ελπίζω να μη ξαναδώ το λαμπάκι!!! Σχετικά φτηνά τη γλύτωσα!!!
    Φιλε πες μας και σε ποια αντιπροσωπεια την εκανες την αντικατασταση...
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Welcome P1101
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s5zax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Welcome P1101
    Τι γινεται ρε παιδια????
    Επιδημια επεσε???
    Τι μοντελο ειναι Ζαχο κσι ποσα χλμ εχεις???
    [IMG]http://i42.tinypic.com/2568eps.jpg[/IMG]

Προεπιλογή

Χωρις πλακα τωρα, αυριο αν εχω ορεξη θα δω σε τι κατασταση ειναι η πεταλουδα. Ολη η δουλεια γινεται μαλλον απο βρωμια στην πολλαπλη-πεταλουδα.

Προεπιλογή

Το πουλας ρε τρελε????????????????

Προεπιλογή

Χωρις πλακα τωρα, αυριο αν εχω ορεξη θα δω σε τι κατασταση ειναι η πεταλουδα. Ολη η δουλεια γινεται μαλλον απο βρωμια στην πολλαπλη-πεταλουδα.

Τι βρωμια να χει ρε Ζαχο μια πεταλουδα σε ενα αμαηι του 2012 με λιγοτερο απο 30.000χλμ????
    Δεν μας τα λεει καλα μου φαινεται το j

Προεπιλογή

Ζαχο περιμενουμε τα φωτα σου γιατι ειμαστε αρκετοι και θα ειναι σιγουρα κι αλλοι στο μελλον με αυτο το προβλημα.
    Παντως ειναι ν απορει κανεις. Πάρα πολλα παραπονα για το προβλημα αυτο σε ξενα φορουμ και αντι να παραδεχθουν οι Γερμανοι πως ειναι κατασκευαστικη ατελεια (για να μη θυμηθω και τον μεταλλικο ηχο απ τις πισω δαγκανες), σου λενε αντικατασταση και πληρωσε και απο πανω.
    Τουλαχιστον το λαμπακι διορθωνεται, ενω ο ηχος απ τις πισω δαγκανες θα ειναι παντα εκει

(Ασχετο, αλλα αξιζει να αναφερθει πως στο ρωσικο φορουμ αν θυμαμαι καλα οι κατοχοι J που ειχαν το προβλημα με τον θορυβο στο πισω μερος συγκεντρωναν κατι σαν υπογραφες για να στειλουν ομαδικη επιστολη παραπονων στα κεντρικα της opel στη Γερμανια αφου η οδηγια-πατεντα με αυτοκολλητα που ειχε βγει ηταν για γελια)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas_teach : 02-02-14 στις 01:16
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παιδιά βρέθηκε τελικά η λύση. Είναι αλλαγή πολλαπλής εισαγωγής;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά βρέθηκε τελικά η λύση. Είναι αλλαγή πολλαπλής εισαγωγής;
    Στην αντιπροσωπεια τι σου ειπανε?

Προεπιλογή

Αλλαγή πολλαπλής μου είπανε. Επειδή όμως δεν τους πολυ εμπιστεύομαι ρωτάω να δω τι κάνατε οι υπόλοιποι.
    Να σημειώσω ότι ανάβει καιρό και δεν έχω δει διαφορά στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
    Όποτε το θυμηθεί σβήνει μόνο του και επανέρχεται.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαγή πολλαπλής μου είπανε. Επειδή όμως δεν τους πολυ εμπιστεύομαι ρωτάω να δω τι κάνατε οι υπόλοιποι.
    Να σημειώσω ότι ανάβει καιρό και δεν έχω δει διαφορά στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
    Όποτε το θυμηθεί σβήνει μόνο του και επανέρχεται.
    Κλασσικο προβλημα. Πηγαινε καπου εξω να σου την καθαρισουν μαζι με την πεταλουδα. Τιμη σου ειπαν για την πολλαπλη;

Προεπιλογή

Θα μου πούνε αύριο. Εσάς λύθηκε το πρόβλημα με τον καθαρισμό;

Προεπιλογή

Εγω μετα τον καθαρισμο δεν ξαναειδα λαμπακι για κανα 6μηνο. Μετα αλλαξα πολλαπλη αλλα για λογους που δε νομιζω οτι εχουν να κανουν με το συγκεκριμενο προβλημα

Προεπιλογή

Μετά απο επισκεψή μου σε άλλη αντιπροσωπεία, μου είπανε ότι χρειάζεται καθαρισμό η πεταλούδα του γκαζιού.
    Το έκανα, το λαμπάκι πάντως έσβησε. Την γλύτωσα με 30ε προς το παρών.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω Astra H 1,4 μοντ.2005. Πρώτη φορά μου άναψε το λαμπάκι το 2009 και παράλληλα ακουγόταν έντονος θόρυβος κάτω από το αυτοκίνητο σαν να έχει καρμπιρατέρ το αμάξι. Τότε, το έσβησα και όταν το ξανά άναψα μετά από μερικά λεπτά, ούτε ήχος, ούτε λαμπάκι. Τόσα χρόνια και τόσα χλμ. που έχω κάνει δεν εμφανίστηκε το πρόβλημα μέχρι πριν μερικές μέρες που έγινε πάλι η ίδια ιστορία. Βάζω μπρος να φύγω και περιμένοντας να πέσουν οι στροφές στο ρελαντί άρχισε να μπουμπουνίζει πάλι σαν καρμπιρατέρ βουλωμένο και άναψε η κίτρινη λυχνία. Σβήνω, ανάβω, πάλι τα ίδια. Ξανασβήνω, ξανανάβω και ούτε ήχος ούτε λυχνία. Αυτό το τελευταίο περιστατικό έγινε πριν μια βδομάδα περίπου. Αυτές τις τελευταίες μέρες, μετά το περιστατικό, κινώ το αυτοκίνητο καθημερινά για κάμποσα χλμ. και δεν το έχει ξανακάνει. Δεν είναι περίεργο που το είχε κ'ανει πριν περίπου 5 χρόνια μια φορά μόνο και τώρα το ξαναπαρουσίασε μετά από τόσο καιρό και πάρα πολλά χλμ.?

Προεπιλογή

Καλησπερα στην ομαδα,

Πριν λιγο μου αναψε η παρακατω λυχνια κιτρινη. στο εγχειρίδιο λεει οτι ενδέχεται οι εκπομπές καυσαερίων να έχουν υπερβεί τα επιτρεπτά όρια.
    Ξερει κανεις τι ακριβως μπορεί να σημαίνει αυτό; μπορω να το κινήσω κανονικά το αυτοκίνητο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αναφερομαι σε opel astra j 2010 140hp turbo

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Προβλημα. Αναβει το λαμπακι καυσαεριων
    Από τον/την ohristou στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-13, 23:29
  2. αναψε το κιτρινο λαμπακι με το κλειδι
    Από τον/την rempetis71 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-13, 12:48
  3. λαμπακι καυσαεριων,θορυβος στο ρελαντι και δεν ανεβοκατεβαινουν παραθυρα
    Από τον/την orin στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-12, 00:28
  4. κιτρινο corsa opc!
    Από τον/την opcastras στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-08, 02:52

Δικαιώματα - Επιλογές