If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 79 από 79

Προεπιλογή

Μπραβο Νικο! Φαινεται οτι εγινε δουλεια! Σαν καθρεφτης εγινε! Τωρα που το νερο θα γινεται χαντρες δεν θελει καν σκουπισμα... Μια βολτα και οι χαντρες νερου απο τον αερα εξαφανιζονται!
    Το μαυρο χρωμα οσο δυσκολο ειναι στην συντηρηση του τοσο τελειο γινεται οταν ειναι καθαρο και γυαλισμενο!
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Το προϊόν είναι κερί νανοτεχνολογίας. Θα προστατέψει το αυτοκίνητο και το χρώμα (βλέπε τις μπίλιες του νερού) αλλά τα σημάδια από την κουκούλα δεν μπορεί να στα αφαιρέσει γιατί δεν κόβει. Γι αυτό παιδεύεσαι και δεν βγαίνουν. Θα έπρεπε πριν το συγκεκριμένο κερί να περάσει μια αλοιφή γυαλίσματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tardy86 : 24-06-18 στις 16:32
    --- Fifteen Detailing Garage ---

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο Νικο! Φαινεται οτι εγινε δουλεια! Σαν καθρεφτης εγινε! Τωρα που το νερο θα γινεται χαντρες δεν θελει καν σκουπισμα... Μια βολτα και οι χαντρες νερου απο τον αερα εξαφανιζονται!
    Το μαυρο χρωμα οσο δυσκολο ειναι στην συντηρηση του τοσο τελειο γινεται οταν ειναι καθαρο και γυαλισμενο!
    +1 Το μαυρο ειναι την στιγμη που θα το πλυνεις να κατσεις να το χαζευεις, 1-2 μερες μετα εχει κατσει η σκονη, χωρια που φαινονται τα παντα απο χτυπηματακια. Για αυτο δεν θελω το επομενο να ειναι μαυρο, το corsa ηταν το 2ο μαυρο, φτανει παμε σε αλλο χρωμα!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tardy86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προϊόν είναι κερί νανοτεχνολογίας. Θα προστατέψει το αυτοκίνητο και το χρώμα (βλέπε τις μπίλιες του νερού) αλλά τα σημάδια από την κουκούλα δεν μπορεί να στα αφαιρέσει γιατί δεν κόβει. Γι αυτό παιδεύεσαι και δεν βγαίνουν. Θα έπρεπε πριν το συγκεκριμένο κερί να περάσει μια αλοιφή γυαλίσματος.
    Τα σημαδακια απο την κουκουλα τα εβγαλε ολα, το χρωμα οπως ειπα ποιο πανω δεν ηταν ταλαιπωρημενο, ουτε αραχνη ειχε, τελευταια που περασα αλοιφη ηταν το 2012, και τα τελευταια 6 χρονια, μιας και το αμαξι κυκλοφορουσε μονο τους 3 τελευταιους μηνες του ετους, ζητημα να πλυθηκε 10-15 φορες, και παντα στο χερι, απλα με την κουκουλα εγιναν καποια σημαδακια, και ηθελα και να το τονωσω λιγο και με αυτην την αλοιφη εγινε.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Η συγκεκριμενη αλοιφη νομιζω οτι εχει καποιες μικρες καθαριστικες,καλυπτικες και κοπτικες ιδιοτητες. Εχει 3 τυπους τετοιας αλοιφης η sonax με τα αντιστοιχα νουμερα. Η 3 ειναι αυτη για τα πολυ ταλαιπωρημενα χρωματα,η 2 (που εχει ο Νικος) η μετρια και η 1 ειναι το κερι νανοτεχνολογιας σκετο για προστασια. Παντως για να κοψεις βερνικι και να εξαφανισεις γραντζουνιες με το χερι ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο. Χρειαζεται αλοιφαδορος για αυτη την δουλεια...

Προεπιλογή

Σημασία έχει ότι η δουλειά (ευκολα ή δύσκολα) έγινε και το αποτέλεσμα ικανοποίησε τον Karaman, όποτε όλα καλά!
    --- Fifteen Detailing Garage ---

Προεπιλογή

Σημασία έχει ότι η δουλειά (ευκολα ή δύσκολα) έγινε και το αποτέλεσμα ικανοποίησε τον Karaman, όποτε όλα καλά!
    Συμφωνω απολυτα!

Προεπιλογή

Το απ εξω μου φαινεται ευκολο ακομα και στο μαυρο,να διατηρηθει σε σχεση με το μεσα σε ενα αμαξι που χρησιμοποιουν καθημερινα 2 πιτσιρικια.Κανουμε και πολυ συχνα roadtrips ειτε μικρα ειτε μεγαλα...

Προεπιλογή

Παιδιά, έχετε να μου προτείνεται κάποιο επώνυμο κερί, που να το έχετε δουλέψει, και να είναι εύκολο για κάποιον που το κάνει πρώτη φορά?

Προεπιλογή

Θελεις κερι ή καποιο γενικό γυαλιστικό που μπορει να καλύψει λιγο απαλες γραντζουνιες και να προστατευσει;

Το λεω γιατι κερί βαζεις αφου εχεις καθαρισει και γυαλισει τελεια το χρώμα, ωστε να κρατησει το αποτελεσμα.

Προεπιλογή

Nαι, κερί για προστασία.

Τι λέτε για το ultra hd της AutoGlum? Αντικατεστησε το "απλό" hd. Πανάκριβο! Αλλά...
    https://www.skroutz.gr/s/14234862/Au...KIT-120gr.html

Προεπιλογή

Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011
    Nαι, κερί για προστασία.

Τι λέτε για το ultra hd της AutoGlum? Αντικατεστησε το "απλό" hd. Πανάκριβο! Αλλά...

Αν και το εχω ξανα αναφερει εγω προτεινω αυτο, ειναι επωνυμο ευκολοπεραστο με το χερι και σχετικα οικονομικο!

Autoglym Extra Gloss Protection
    Αυτο που μας δειχνεις βαση χρηματων και αυτα που αναγραφει θα ειναι πολυ καλυτερο, λογικα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GEO-07 : 23-12-18 στις 23:29

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι, κερί για προστασία.

Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις τόσα χρήματα. Πήγαινε σε Menzerna Power Lock Ultimate + Collinite 845.

Εδώ για το πως, τι, γιατί κλπ.

Με σχεδόν τα ίδια χρήματα (ή και πιο λίγα) θα έχεις σουπερ combo που θα σου κρατήσει για δεκάδες χρήσεις.

Τέλος, αν το αμάξι έχει αρκετά χλμ θα έχει και αρκετές επικαθίσεις. Χτύπησε και ένα Iron X / Remover να περάσεις πριν το κερί.

Προεπιλογή

Για το Menzerna Power Lock εχω ακουσει και εγω πολυ καλα σχολια... Το Collinite 845 δυστυχως μονο με παραγγελια απο καταστηματα εξωτερικου. Δεν το φερνουν Ελλαδα τα δικα μας καταστηματα...
    Επισης πολυ καλα σχολια στον τομεα της προστασιας εχω ακουσει και για το Fusso αν και στο σκουπισμα μπορει να παιδευτεις οπως επισης και για το Sonax xtreme hybrid NPT...

Προεπιλογή

Και η Meguair's βγάζει κορυφαία προϊόντα.
    Γενικά ότι γνωστό κερί προτιμήσεις δε νομίζω να σε απογοητεύσει, άλλωστε η κάθε εταιρία έχεις τόσα που σίγουρα κάποιο θα σε καλύψει τις ανάγκες σου.

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!
    Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

Προεπιλογή

Παρε το power lock της menzerna. Το εχω αναφερει και σε προηγουμενα posts. Μεγαλη διαρκεια και ευκολο στην εφαρμογη. Το collinite ειναι καλο κερι αλλα δυσκολο στην εφαρμογη, ασε που πρεπει να προσεχεις να μην ακουμπησει αβαφα πλαστικα, να μην το αφησεις πολλη ωρα επανω στο χρωμα γιατι σκληραινει και μετα δε βγαινει με τιποτα κτλ. Απο προσωπικη εμπειρια μιλαω
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Τι διαρκεια εχεις δει με το power lock Κωστα? Πριν απο αυτο βαζεις και κατι αλλο οπως pre wax η glaze? Mε ποια προιοντα μπορει να συνδιαστει?

Προεπιλογή

Εχω δει μεχρι και 6 μηνες διαρκεια. Αντιθετα το collinite εβγαζε 2 εως 3 μηνες. Παιζει μεγαλο ρολο και η προετοιμασια της επιφανειας. Εγω περνουσα την επιφανεια με πηλο για να φυγουν οι επικαθισεις και οι ρυποι και υστερα γυαλιζα με ψιλη γυαλιστικη αλοιφη επισης της menzerna για να φυγει η λεγομενη αραχνη. Τελος περνουσα το power lock. Glaze δεν εβαζα γιατι καπου ειχα διαβασει οτι λειτουργουσε σα "φραγμα" που εμποδιζε το power lock να δεσει σωστα με την επιφανεια και μου φανηκε λογικο.

Για αυτους που δε θελουν να μπλεξουν με πηλους και γυαλισματα υπαρχει το επισης πολυ καλο
    SRP της autoglym. Καλυπτει την αραχνη και προστατευει το χρωμα με διαρκεια περιπου 2 μηνες.

Ολα αυτα βεβαια μεχρι πριν κανα δυο χρονια γιατι τωρα το εχω παρατησει το σπορ και δεν ξερω αν εχει βγει καμια καινουρια αλοιφη που να κανει θαυματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas_teach : 24-12-18 στις 22:24
    Όταν ο άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτ/του στη σύζυγό του,2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:ή είναι καινούρια η σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

1. παιδια ποτε χρειαζετε το αμαξωμα κερωμα?
    Από τον/την giannis06 στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 15:12
  2. Γυαλισμα κερωμα
    Από τον/την athgior στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-12, 18:03
  3. γυαλισμα κερωμα του corsa
    Από τον/την nikos ilion στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-11, 01:01
  4. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-08, 10:39

Δικαιώματα - Επιλογές