If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 76

Προεπιλογή

Νικο εγω δεν εχω καθαριση ποτε την πολλαπλη .

Θελει και καθαρισμα και το ψυγειο ανακυκλωσης σε μενα μαζι με την πολλαπλη.

Δουλειες με φουντες .

Ρε που εμπλεξα με τα πετρελαια...

Και να τα καθαρισω Νικο , σε 1 χρονο τα ιδια ΣΚΑΤΑ θα ειναι .

Αυτα ειναι τα καθαρα : http://www.ebay.co.uk/itm/2011-VAUXH...item33a96b9766

Και το ψυγειο : http://www.ebay.co.uk/itm/2010-VAUXH...item339835a22f

Νικο τι σπρευ καθαριστικο εριξες μετα το γενικο καθαρισμα που εκανες?

Κατι σαν αυτο? : http://www.autopartscenter.gr/defaul...&productID=168

Δουλεια δεν ειχαμε και βρηκαμε με τα κολοπετρελαια...

Κολλητος -γνωστος μου ειναι ταξιτζης και δεν εχει καθαρισει ποτε τιποτα euro4 εχει χωρις DPF , μοντελο του 2009 και χιλιομετρα 600.000 + SCODA OCTAVIA , τι να πω????????

Προεπιλογή

Εμεις που δεν τα καθαρισαμε από αγορας εδώ κ μια 5ετια ποιος ξερει τι θα δουμε. Γιωργο δεν το κατέχουμε όπως εσυ και ο Νικος για να τα κανουμε μονοι μας οποτε θα πρεπει να βρουμε τον καταλληλο εδώ. Αυτό για τα πετρελαια ξανα πες το...
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Εγώ όσους μηχανικούς ρώτησα μήπως να την καθαρίζαμε προληπτικά, όλοι μου είπαν όχι... Τώρα τι να πω; Φίλος με Astra stationwagon έχει κάνει κοντά 220.000χλμ και δεν έχει κανένα θέμα με 1.3 μοτέρ, ούτε με το DPF ούτε με την EGR... Εγώ αρχίζω και πιστεύω σιγά σιγά ότι είναι θέμα των καυσίμων που μας σερβίρουν όλα αυτά τα προβλήματα...

Προεπιλογή

Την καθαρίζουμε την εισαγωγή. Απλά σου είπαν οχι γτ φοβήθηκαν ότι θα το πας εκεί κ θέλανε να σε διώξουν. Πλεον αν τους πας 13αρι φιατ για καθαρισμό σε κυνηγάνε
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καθαρίζουμε την εισαγωγή. Απλά σου είπαν οχι γτ φοβήθηκαν ότι θα το πας εκεί κ θέλανε να σε διώξουν. Πλεον αν τους πας 13αρι φιατ για καθαρισμό σε κυνηγάνε
    +1 Μου λεει ο αλλος, θελω 1 ωρα να ξηλωσω και αλλη μια ωρα να ξαναβαλω την egr πανω ετσι πως τα βαλανε εκει πισω κατω απο την εισαγωγη.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο εγω δεν εχω καθαριση ποτε την πολλαπλη .

Θελει και καθαρισμα και το ψυγειο ανακυκλωσης σε μενα μαζι με την πολλαπλη.

Δουλειες με φουντες .

Ρε που εμπλεξα με τα πετρελαια...

Και να τα καθαρισω Νικο , σε 1 χρονο τα ιδια ΣΚΑΤΑ θα ειναι .

Αυτα ειναι τα καθαρα : http://www.ebay.co.uk/itm/2011-VAUXH...item33a96b9766

Και το ψυγειο : http://www.ebay.co.uk/itm/2010-VAUXH...item339835a22f

Νικο τι σπρευ καθαριστικο εριξες μετα το γενικο καθαρισμα που εκανες?

Κατι σαν αυτο? : http://www.autopartscenter.gr/defaul...&productID=168

Δουλεια δεν ειχαμε και βρηκαμε με τα κολοπετρελαια...

Κολλητος -γνωστος μου ειναι ταξιτζης και δεν εχει καθαρισει ποτε τιποτα euro4 εχει χωρις DPF , μοντελο του 2009 και χιλιομετρα 600.000 + SCODA OCTAVIA , τι να πω????????
    Αυτο της LM θα δοκιμασω την επομενη φορα, γιατι εχει το μακρυ σωληνακι, και θα ειναι ποιο ευκολο, την προηγουμενη φορα πηρα της wynns το egr diesel cleaner 3, ψεκασα 2 μπουκαλια των 200ml πρεπει να ηταν, απο διαφορετικα σημεια εισοδου, ενα πριν το I/C και ενα μετα, σε αλλο diesel ειχα ψεκασει της protec το diesel applicator spray, με το ιδιο καλα αποτελεσματα και με τα 2 μετα την χρηση, δηλαδη ειδα καποια βελτιωση στην αποκριση και στο δουλεμα του κινητηρα.
    Η μονη διαφορα του της wynns με τα αλλα 2, ειναι οτι της wynns το ψεκαζεις στο ρελαντι, ενω τα αλλα 2 σε ανεβασμενες στροφες, δεν ξερω ποιος ειναι καλυτερος τροπος, αλλα το να κρατας για 2-3000 στροφες για κανα 30-40 λεπτα μεχρι να τελειωσει το σπρει, ειναι λιγο ψυχολογικο να το κοιτας να γινετε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο referravag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όσους μηχανικούς ρώτησα μήπως να την καθαρίζαμε προληπτικά, όλοι μου είπαν όχι... Τώρα τι να πω; Φίλος με Astra stationwagon έχει κάνει κοντά 220.000χλμ και δεν έχει κανένα θέμα με 1.3 μοτέρ, ούτε με το DPF ούτε με την EGR... Εγώ αρχίζω και πιστεύω σιγά σιγά ότι είναι θέμα των καυσίμων που μας σερβίρουν όλα αυτά τα προβλήματα...
    Σου ειπαν οχι, γιατι ειναι βρωμοδουλεια. Φαντασου ο κολητος μου, μου ειπε να του την καθαρισω, και του ειπα να του πληρωσω τον μαστορα να παει να την κανει εξω!!!

Προεπιλογή

Μάλιστα... Μου είχε περάσει κι εμένα από το μυαλό αλλά πίστευα ότι δεν θα το εννοούν... Τώρα τι να πω; Από την άλλη το να δίνει κάποιος ένα 100€ ή και παραπάνω για να κατεβάσει ο μάστορας πολλαπλή + EGR κάθε τόσο προληπτικά δεν ξέρω πόσο συμφέρον είναι και αν έχει νόημα...

Τέλος αυτά τα σπρέι καθαρισμού της EGR και της πολλαπλής που τα ρίχνεις κατευθείαν εκεί με το σωληνάκι τους είμαστε σίγουροι ότι δεν ενέχουν κίνδυνο φραξίματος για το DPF? Γιατί καλά να το κάνεις αυτό σε παλιά αυτοκίνητα που δεν έχουν, αλλά στα δικά μας που έχουν τι γίνεται με όλα αυτά τα κατάλοιπα και τη μαυρίλα;

Προεπιλογή

Έχω ανοίξει ανάλογο θέμα (εδώ) με φωτο της δικής μου εισαγωγής στα 120000χλμ.
    Μαζί με την εισαγωγή καθάρισα την egr, τον map o οποίος απορώ τι διάβαζε έτσι όπως ήταν (ξέχασα να βγάλω φωτο), την πεταλούδα και τους αυλούς της εισαγωγής στην κεφαλή.

Προεπιλογή

Νικο ευχαριστω , θα του κανω ενα ψεκασμα με σπρευ και θα δω μετα τι θα κανω.

Φιλε tsatsara καμια σχεση η δικια μου EGR και ή πολλαπλη , αλλα ολα τα πετρελαια την ιδια δουλεια κανουνε...
    Και ο karaman εχει post με πολυ ωραιες φωτο για αυτο το θεμα .

Ειναι αυτο που λενε : Τον αραπη οσο και να τον πλενεις το σαπουνι σου χαλας.

Προεπιλογή

Και κατι ασχετο , αλλα σχετικο...
    Τα καλυτερα για μας 2016 καθαριστικα Diesel.

http://oilandwaterproject.org/best-d...uel-additives/

Προεπιλογή

Πως θα τα βρεις αυτά Ευρώπη/Ελλάδα;

Προεπιλογή

Το δευτερο προιον υπαρχη στην Ελλαδα.
    Το εχω δουλεψει και ειναι καλο.
    Stantayne.

Προεπιλογή

Καλησπερα στην παρεα!!!
    Ας τα πω εδω για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα.
    Χθες το βραδυ τελειωσα με τον καθαρισμο της πολλαπλης εισαγωγης και της EGR!!
    Η εισαγωγη ειχε τα μαυρα της τα χαλια. Απορω πραγματικα πως επαιρνε αερα απο εκει!
    ΚΑΘΑΡΙΣΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΣΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ!!!!!!
    Σκεφτομαι να καταργησω την EGR για να μην εχω αυτα τα χαλια καθε φορα.
    Για πειτε γνωμες ρε παδια.
    Diesel και άγιος ο θεός!!

Προεπιλογή

Χτες που εβγαλα το κολαρο που κουμπωνει πανω στην εισαγωγη και κοιταξα μεσα, μετα απο 51000km που την καθαρισα, εχει ποιασει μια γλυτσα εσωτερικα περιπου 2-3mm. Το καλοκαιρι θα την ξαναβγαλω για καθαρισμα. Τις επομενες μερες θα δοκιμασω στην εισαγωγη το σπρει καθαριστικο της Liqui moly Pro-Line Intake System Cleaner Diesel, θα γραψω εντυπωσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Karaman : 07-11-16 στις 07:51

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giaxa3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στην παρεα!!!
    Ας τα πω εδω για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα.
    Χθες το βραδυ τελειωσα με τον καθαρισμο της πολλαπλης εισαγωγης και της EGR!!
    Η εισαγωγη ειχε τα μαυρα της τα χαλια. Απορω πραγματικα πως επαιρνε αερα απο εκει!
    ΚΑΘΑΡΙΣΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΣΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ!!!!!!
    Σκεφτομαι να καταργησω την EGR για να μην εχω αυτα τα χαλια καθε φορα.
    Για πειτε γνωμες ρε παδια.
    Ωχχχχ.Φανταζομαι πως θα ειναι η δικια μου μετα απο 170.000 χλμ που δεν εχει καθαριστει ποτε.....
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Ειναι θεμα μεγαλης σημασιας για τον κινητηρα παιδια, θεμα ΑΝΑΠΝΟΗΣ!!!! Μην το αμελειτε.
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

Καλημερα παιδια!!!οταν βρω χρονο θα το κανω και εγω...
    Θα χρειαστω τιποτα φλαντζες - oring η δεν υπαρχει προβλημα βαζω τα ιδια οπως ειναι?
    Με το σεταρισμα τι παιζεται?πρεπει οποσδηποτε να το σεταρω?τι θα χρειαστει για σεταρισμα?

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Όταν είχα ρωτήσει, καθάρισμα πολλαπλής 80-100Ε.
    όπως την έβγαλα έτσι την έβαλα την egr, τσεκ μετά αν είναι οκ στο laptop.

Προεπιλογή

Μόνο μια φλάντζα πολλαπλής εισαγωγής.
    Εάν βγάλεις τον πόλο τις μπαταρίας όχι, καλό θα ήταν όμως να γίνει μετά με διαγνωστικό αφού θα καθαρίσουν την EGR και την πεταλούδα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Συνολική κατανάλωση έτους '12 Corsa D 1,7CDTi...
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-13, 22:57
  2. Αλλαγή σε τρυπητούς δίσκους σε Corsa D 1,7CDTi
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-12, 09:06
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-11, 13:53
  4. Αλλαγή τακάκια πίσω σε Corsa D 1,7CDTi.
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-11, 08:44
  5. Corsa D 1,7CDTi vs Golf G 60
    Από τον/την EPIVITOR στο forum Διεθνείς και εθνικοί αγώνες
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-10, 10:44

Δικαιώματα - Επιλογές