If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 28

Προεπιλογή Ιστοριες με παρ-μπριζ κ ασφαλεια αυτοκινιτου

καλησπερα φιλοι μου...ο λογος που γραφω εδω ειναι γιατι ειτε εγω ειμαι βλακας ειτε οι κυριοι προσπαθουν να παιξουν με τα νευρα μου κ την υπομονη μου...

προχτες μετα απο μια εξοδο με την κοπελα μου με το δικο μου αμαξι βρικαμε το δικο της αμαξι που ηταν μπροστα στο σπιτι παρκαρισμενο με σπασμενο το εμπρος παρ-μπριζ....ο λογος αγνωστος κ το περιεργο τις υποθεσης ειναι οτι ειναι τρυπα στην εσωτερικη (δεξια) του αυτοκινιτου οπως ηταν παρκαρισμενο...ο λογος του πως και το γιατι δεν μπορει να λυθει γιατι ηταν νυχτα,κανεις στο σπιτι τις κοπελας μου,κ πολυ λιγοι γειτονες (χωριο ειναι κ οι περισοτεροι γεροι που κοιμονται απο τις 9!)

οντας μετα απο προσωπικες ''αναποδιες'' με σπασμενα παρ-μπριζ κ πολα μα παρα πολλα τρεαχαματα οταν η κοπελα μου εκανε ασφαλεια αυτοκινιτου τις ειπα να βαλει θραυση κρυσταλων μιας που ποτε δεν ξερεις τι γινεται στα χωρια μας...(πολυ ζηλεια σε γυναικα με ''φτιαγμενο''αυτοκινιτο...)

αφου λοιπον το αμαξι εχει αφαλεια τις λεω να παρει τον ασφαλιστη της να τις πει οτι τις το σπασανε κ αν γινεται να το αντικαταστησει μεσω τις ασφαλειας που πληρωνει εδω και 4χρονια....
    ο ασφαλιστης που πολυ καλα εκανε τις λεει πιγαινε σε γνωστη εταιρια που ασχολειτε με παρ-μπριζ αφου ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΕ με την ασφαλεια που εχει η κοπελα μου...θα στο βγαλουν μια φωτο κ θα στο αλαξουν αμεσα κ αν εχει μικρι ζιμια μην σκας θα στο κανουν να φανει χειροτερο για να το δικαιολογησω εγω...ωραια ολα καλα μεχρι εδω....

Σημερα πρωι πρωι κ αφου εχω μαθει τις ωρες λειτουργειας του μαγαζιου παιρνει η κοπελα μου να συνενοηθει αλλα κ να παραγγειλουν το παρ-μπριζ για να τοποθετιθει αμεσα...ΑΧΑ!!!!

Κ αρχηζει τα κουλα ο ''κυριος'' οτι δεν μπορει να αντικατασταθει κ πρεπει να μηλησει με την ασφαλεια κ οτι αν ειναι μικρη η ζημια δεν μπορει να κανει κατι κ αλλα κουλα που οταν τα ακουγα απο την κοπελα μου ειχα παθει ταρακουλο!τι λεει ο βλακαμας???

συζητοντας αυτο με κατι συναδελφους μου στην δουλεια πεταγετε ενας κ μου λεει οτι πριν 2 εβδομαδες κατι παρομοιο επαθε κ αυτος που εχει την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΟΣ ασφαλεια κ εγινε οτι ακριβος μας ειπε κ ο δικος μας ασφαλιστης...

Τωρα εγω φταιω αν τον παρω τηλ κ αρχησω παλι τα @#$%^%$@# επιδη ακουσε γυναικα η παιζει κατι αλλο?
    Σε λιγακι περιμενω τηλ απο τον ασφαλιστη της κοπελας μου για να μηλησουμε για αυτο το θεμα γιατι η μας περνανε για βλακες η δεν θελουν να μας εξηπηρετησουν...

νομικα αν δεν βγαλω ακρη τι μπορω να κανω?δεν ειναι δυνατον να εχει ολοκληρη τρυπα το τζαμι κ να μην ειναι σοβαρη ζημια επιδι δεν εχει μεγαλο ραζισμα...

το ειχα παθει κ εγω σε παλιοτερο αυτοκινιτο αλλα με μικροτερη ζημια κ αναγκαστικα το ''βοηθησαμε'' για να μην πληρωσω μια(αυτο το αναφερω γιατι δεν ειμαι τυχαιος στα σπασμενα παρ-μπριζ)

Οποιος θελει να μαθει το ονομα της εταιριας μπορω να του το πω μονο πρωσωπικα γιατι δεν ξερω ακομα την εξεληξη του θεματος...ευχαριστω πολυ....
    Αφου ειμαι μπροστινοκινιτος...
    πως γινεται στις στροφες οι πισω ροδες να κυνηγανε της μπροστηνες?????

Senior Member Το avatar του χρήστη dimpas
    Περιοχή
    Athens Petroupolis
    Αυτοκίνητο
    Kadett D GTE

Προεπιλογή

Carglass ???
    Ο κύκλος του Kadett D GTE έκλεισε !
    Τώρα αναπαύεται στα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ !
    Ένα απλό αυτοκίνητο πήρε την θέση του στο δρόμο αλλά όχι στην ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ !

Προεπιλογή

Φίλε πρέπει να στο επισκευάσουν ή να στο αντικαταστήσουν με συνοπτικές διαδικασίες. Αυτά που σου λένε είναι παιδαριώδεις ηλιθιότητες.
    Και το πάνε έτσι? Δώστου μια σφυριά και θα δούμε αν αλλάζεται ή όχι και πως.
    Πάντως φίλε δεν αξίζει να τσακώνεσαι. Πήγαινε σε μια άλλη πόλη, Ξάνθη, Κομοτηνή, κάπου θα έχει carglass ή glassdrive που συνεργάζονται οι εταιρίες και κάνε τη δουλειά σου. Αλλάζεις ασφάλεια και ασφαλιστή και είσαι κύριος.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Περιτο να σας πω τι οργη νιωθω για αυτη την ταλαιπορια της κοπελας μου που ειναι και ανεργη....
    θα προσπαθησω να κρατητσω τα νευρα μου γιατι δεν μπορω να αναμηχθω αμεσα....
    αλλα αν μου αρχισουν τα κουλα δεν ξερω τι θα πω....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε πρέπει να στο επισκευάσουν ή να στο αντικαταστήσουν με συνοπτικές διαδικασίες. Αυτά που σου λένε είναι παιδαριώδεις ηλιθιότητες.
    Και το πάνε έτσι? Δώστου μια σφυριά και θα δούμε αν αλλάζεται ή όχι και πως.
    Πάντως φίλε δεν αξίζει να τσακώνεσαι. Πήγαινε σε μια άλλη πόλη, Ξάνθη, Κομοτηνή, κάπου θα έχει carglass ή glassdrive που συνεργάζονται οι εταιρίες και κάνε τη δουλειά σου. Αλλάζεις ασφάλεια και ασφαλιστή και είσαι κύριος.
    πετυχες την εταιρια τρελε μου...ο ασφαλιστης μια χαρα τα ειπε κ δεν του ριχνω ακομα βαρος σε αυτη την ιστορια...
    στο τελος αυτο θα κανω θα πατισω μια με το σφυρι να γινει καινουριο....
    αλλα wtf*....ολοκληρη τρυπα στο τζαμι που σχεδον περναει το μικρο δακτυλο δλδ δεν δικαιολογιται????

Προεπιλογή

πετυχες την εταιρια τρελε μου...ο ασφαλιστης μια χαρα τα ειπε κ δεν του ριχνω ακομα βαρος σε αυτη την ιστορια...
    στο τελος αυτο θα κανω θα πατισω μια με το σφυρι να γινει καινουριο....
    αλλα wtf*....ολοκληρη τρυπα στο τζαμι που σχεδον περναει το μικρο δακτυλο δλδ δεν δικαιολογιται????
    Ρε αδερφέ μου φυσικά και δικαιολογείται, ακόμα και ρογμούλα δικαιολογείται. Αν είναι μέχρι ένα 2ευρο σε μέγεθος το επισκευάζουν, αλλιώς αντικατάσταση.
    Εγώ στη glassdrive με το lanos άλλαξα μπροστινό παρμπριζ που είχε ρογμη από χαλίκι κάτω απ τους υαλοκαθαριστήρες φαντάσου, δε με ενοχλούσε απλά φοβήθηκα τα νερά επειδή χειμώνιαζε. Το πήγα, δε μου είπαν απολύτως τπτ και μου λένε σε 2-3 ώρες θα σε πάρουμε τηλ να ρθεις να το πάρεις. Η ασφαλιστική πλήρωσε κανονικά.

Προεπιλογή

Ρε αδερφέ μου φυσικά και δικαιολογείται, ακόμα και ρογμούλα δικαιολογείται. Αν είναι μέχρι ένα 2ευρο σε μέγεθος το επισκευάζουν, αλλιώς αντικατάσταση.
    Εγώ στη glassdrive με το lanos άλλαξα μπροστινό παρμπριζ που είχε ρογμη από χαλίκι κάτω απ τους υαλοκαθαριστήρες φαντάσου, δε με ενοχλούσε απλά φοβήθηκα τα νερά επειδή χειμώνιαζε. Το πήγα, δε μου είπαν απολύτως τπτ και μου λένε σε 2-3 ώρες θα σε πάρουμε τηλ να ρθεις να το πάρεις. Η ασφαλιστική πλήρωσε κανονικά.

και εγω ετσι ακριβος αλλα σε αλλη εταιρια κ απλα ειπαν τα παιδια εκει για να μην την πατησω κ πληρωσω να το κανουμε να φανει χειροτερο...εγω πιστευω οτι ακουσε γυναικια φωνη κ ηθελε να το παιξει δυσκολος για ακουσει παρακαλια....παλι καλα δεν το στολισε η δικια μου...

Προεπιλογή

Δεν ήθελε να ακούσει παρακάλια ρε Πάνο, απλά σου λέει γυναίκα είναι, θα την πιάσουμε *****α, επειδη η Χ-Ψ ασφαλιστική δεν ξέρουμε ποτε και αν πληρώνει, θα την κάνουμε να πληρώσει απ την τσέπη της.... Πες στην κοπέλα να σου κάνει μια εξουσιοδώτηση να πας εσύ από κει να δεις για πότε θα το αλλάξουν.

Προεπιλογή

Δεν ήθελε να ακούσει παρακάλια ρε Πάνο, απλά σου λέει γυναίκα είναι, θα την πιάσουμε *****α, επειδη η Χ-Ψ ασφαλιστική δεν ξέρουμε ποτε και αν πληρώνει, θα την κάνουμε να πληρώσει απ την τσέπη της.... Πες στην κοπέλα να σου κάνει μια εξουσιοδώτηση να πας εσύ από κει να δεις για πότε θα το αλλάξουν.
    Η ειρωνια της υποθεσης ειναι οτι τον βοηθο του τον ειχα πλακωσει στις ψηλες ενα βραδυ οταν ημουν πιο ανησυχο νιατο...χαχαχαχααα
    φαντασου να παω εκει κ να ειμαι μεσα στα νευρα....

Γινεται να μου κανει εξουσιοδώτηση???πως γινεται αυτο στην υπαρχον περιπτωση???

Προεπιλογή

Βασικά κοίτα να δεις. Εμένα το Lanos είναι στο όνομα της ξαδέρφης μου, πήγα εγώ και δεν είπαν τίποτα. Αλλά λέω για να μη σου πουν να έχεις μια εξουσιοδώτηση απ΄ τα ΚΕΠ που να λέει ότι σου παραχωρεί κάθε δικαίωμα για την επισκευή του υπ΄ αριθμόν τάδε (πινακίδα) οχήματος και την συναλλαγή με την ασφαλιστική εταιρία τάδε.

Προεπιλογή

πολυ καλο αυτο που λες....αν δεν βγαλουμε ακρη σημερα αυριο θα δω να παω στα κεπ κ να το κανω....αν κ ελπιζω πως θα βρουνε λυση γιατι θα τους παρει κ θα τους σικωσει....

Προεπιλογή

Άντε να δούμε. Καλή τύχη Πάνο. Ότι νεότερο πες το...

Προεπιλογή

Άντε να δούμε. Καλή τύχη Πάνο. Ότι νεότερο πες το...
    Σε ευχαριστω τρελε μου...φαντασου οτι ειμαι κομματια απο την δουλεια κ δεν με παιρνει υπνος...περιμενω το απογευμα να μηλησω με τον ασφαλιστη....

Προεπιλογή

Φαντάσου η κοπέλα του κολητού μου πήρε ένα AYGO καινούριο. Στις 6500χλμ (απ τα οποία τα 5000 τα είχε κάνει ο κολλητός μου που είναι επαγγελματίας οδηγός και σέβεται το αυτοκίνητο) άρχισε να πατηνάρει μετά τα 120χλμ...Στην αντιπροσωπεία της λέγανε να πληρώσει το σετ αμπραγιάζ 365Ε γιατί φταίει η οδήγησή της. Ε τσαντίζομαι μια μέρα και το πάω εγώ και ούτε που μιλήσανε. Σε 2 μέρες το πήραμε με καινούριο δίσκο πλατώ στην εγγύηση. Όταν δουν γυναίκα ψάχνουν κορόιδο.

Προεπιλογή

Ελεος ρε φιλε....σαν δεν ντρεπονται λεω εγω...
    νταλικερης ο φιλος σου ν φανταστω????

Προεπιλογή

Ήταν για λίγο καιρό, τώρα οδηγάει για μια εταιρια τα Sprinter τα Mercedes. Αλλά αν τον δεις να οδηγάει λες ότι τ αμάξι είναι παιδί του, οποιοδήποτε αμάξι, το δικό του, το δικό μου, της κοπελιάς του, της δουλειάς του. Τα σέβεται όσο δεν πάει...

Προεπιλογή

Και πολυ καλα κανει το παιδι κ μπραβο του...κατι τετοια παιδια τα παω με 1000...
    που να δεις εμενα πως κανω οταν χαλαει η νταλικα μου...μας ακουει μισο στρατοπεδο....

Προεπιλογή

Που να μ έβλεπες εμένα στο Ναυτικό που οδηγούσα τα πυροσβεστικά. Είχαμε ένα ολοκαίνουριο Iveco Tracker. Το είχα γλυμένο ε. Γυαλισμένο κερωμένο. Αφού το χαζέβανε όλοι. Ακόμα και τους αξιωματικους τους έβαζα να τινάξουν τα πόδια τους για να μπούνε μέσα (είχε βελούδινα πατάκια, εγώ φταίω?). Όποιος μου το λέρωνε την έβαφε κανονικά.

Προεπιλογή

ε ναι φιλε μου ετσι πρεπει...οταν περνας ενα μεγαλο μερος της μερας σου μεσα σε αυτο πρεπει να το εχεις κ πενα για να νιωθεις κ εσυ ο ιδιος ωραια...δεν γινεται αλλιως....

τες πα...εχουμε βγει off topic

Προεπιλογή

Nαι όντως...εχεις δίκιο...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ASTRA !!!
    Από τον/την ASTRA_MH_ME_MALWNETE στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-12, 10:56
  2. ασφαλεια
    Από τον/την alexis_rodos στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 07:09
  3. τι αςφαλεια εχετε
    Από τον/την johngts08 στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-09, 23:04
  4. βιβλιο αυτοκινιτου.
    Από τον/την jims στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-08, 10:16
  5. ΑΣΦΑΛΕΙΑ-ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ
    Από τον/την angelosp στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-07, 16:56

Δικαιώματα - Επιλογές