If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14

Προεπιλογή Εξωτερικα πλαστικα

Παιδια ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαψω τα εξωτερικα πλαστικα..Σκεφτομαι οτι δεν ειναι λεια και πως θα ειναι το αποτελεσμα..Γινεται η πρεπει να βρω ανταλλακτικα που να ειναι λεια απο καποιο αλλο μοντελο κορσα?εγω εχω του 2004..Ευχαριστω

Moderator Το avatar του χρήστη giorgos_ASTRA G
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτη
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panatha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαψω τα εξωτερικα πλαστικα..Σκεφτομαι οτι δεν ειναι λεια και πως θα ειναι το αποτελεσμα..Γινεται η πρεπει να βρω ανταλλακτικα που να ειναι λεια απο καποιο αλλο μοντελο κορσα?εγω εχω του 2004..Ευχαριστω
    Υπαρχει ενα υλικο που τα περνας και γινονται λεια και μετα τα βαφεις. Ρωτησε τον panos_OPZ2302 ειναι απο Θεσσαλονικη και αυτος. Νομιζω οτι αυτος μου το ειχε πει και εμενα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos_ASTRA G : 23-01-13 στις 20:05
    OPEL ASTRA G 1999 X14XE SPORTIVE

Senior Member Το avatar του χρήστη georen
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

εξαρταται τι εννοεις οτι δεν ειναι λεια αν εννοεις το κλασσικο μπιμπικι του υλικου στα πλαστικα τοτε το πιθανοτερο χρησιμοποιωντας ενα
    πλαστικοποιητη - βαση για πλαστικα και τριβοντας αναμεσα στα περασματα θα μπορεσεις να εχεις ενα καλο αποτελεσμα
    με λενε γιωργο
    astra twintop 1,6t cosmo ,μαυρο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

Πως στελνω pm σ αυτον τον πανω?Για τα χερουλια στις πορτες ειναι δυσκολη δουλεια ξερετε?αν το εχει κανει κανεις ας βοηθησει

Προεπιλογή

Αυτα τα υλικα που λετε που θα τα βρω?

Προεπιλογή

Σε κατάστημα με χρώματα αυτοκινήτου.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Έχω για αντίκα ένα αυτοκίνητο του 83 το οποίο το έχω μόνιμα μέσα σε κλειστό χώρο. Επειδή με τα χρόνια μπαίνει ήλιος κάποιες στιγμές τις ημέρας από τα μεγάλα γυάλινα παράθυρα, τα πλαστικα του πίσω προφυλακτήρα έχουν ταλαιπωρηθεί. Τι να χρησιμοποιήσω για να επαναφέρω το χρώμα του μαύρου πλαστικού? Δεν μπορώ να το βλέπω έτσι..

Προεπιλογή

Οτι και να βαλεις, απλα το μονο που θα καταφερεις θα ειναι προσωρινο αποτελεσμα, μολις το υλικο ''εξατμιστει'' με τον χρονο θα γυρισουν στην προτειτερη κατασταση τους. γνωμη μου, περνεις ενα πιστολι θερμου αερα, και τα κανεις καινουρια!!! Το εχω κανει σε προφυλακτηρες ξεθωριασμενους και γινανε καινουριοι, αλλα το εχω κανει και σε ιμιτασιον προφυλακτηρα απο saxo και δεν πετυχε. Δοκιμαζεις και βλεπεις, δεν ζεσταινεις αρκετα, ισα ισα να θερμανεις την επιφανεια, σαν να βαφεις.

https://www.youtube.com/watch?v=ZQDBTeIObak

Μετα καλα ειναι να παρεις μια κουκουλα και να το κουκουλωσεις, το προστατευεις και απο το φως, αλλα και απο την σκονη κυριως. Δεν χρειαζεται να παρεις ακριβη κουκουλα, αλλα ουτε και φτηνη γιατι ειναι για τα σκουπιδια τελειως, αν πας στα πρακτικερ, εχει κουκουλα με 30-40€ την kaver, για τα λεφτα της ειναι καλη, εμενα μου βγαζει 2 χρονια σε εξωτερικο χωρο κατω απο υποστεγο, εσενα μεσα σε καλυπτομενο χωρο δεν θα παθει τιποτα.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση!
    Η επαναφορα που προσφέρουν τα προϊόντα σαν αυτό στο link παραπάνω ποσό διαρκει δηλαδή?

Προεπιλογή

Και με βαζελίνη κάνεις δουλειά και καλή Μάλιστα. Βέβαια όπως είπε και ο Νίκος μετά από πολύ καιρό πάλι θα αλλάξει αλλά του κάνεις ένα πέρασμα πάλι και γίνεται καινούριο
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Γιάννη, με την βαζελίνη μήπως θα κολλάει μετά η σκόνη?

Προεπιλογή

Κωνσταντίνε η αλήθεια είναι ότι σκόνη κολλάει. Αλλά κάνει δουλειά για μεγάλο διάστημα. Το είχα κάνει σε ένα audi που είχαμε και είχε γίνει σαν καινούριο. Βάλε αν θες λίγη σε κάποιο σημείο σκούπισε την μετά καλά με πανί να δεις και αν σου αρέσει κάνεις και το υπόλοιπο. Θέλει λίγη
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση!
    Η επαναφορα που προσφέρουν τα προϊόντα σαν αυτό στο link παραπάνω ποσό διαρκει δηλαδή?
    2-3 μηνες κρατουσαν εμενα, εν κινηση αυτοκινητο. Το αποτελεσμα ειναι προσωρινο, δεν κραταει για παντα. Και με αυτα τα προιοντα μεχρι το πρωτο πλυσιμο κολαει η σκονη πανω.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Παρόμοια Θέματα

1. ΠΛΑΣΤΙΚΑ ASCONA
    Από τον/την MARKOS1 στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 200
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-12, 17:39
  2. πλαστικα ταμπλο (corsa C)
    Από τον/την artframes στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-09, 18:55
  3. πλαστικα ταμπλο
    Από τον/την artframes στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-09, 20:40
  4. Ηχοι τα πλαστικα
    Από τον/την Mika στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-09, 18:05
  5. ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ASCONA
    Από τον/την MARKOS1 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-08, 15:51

Δικαιώματα - Επιλογές