If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 69 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 1959676869
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.361 έως 1.378 από 1378

Θέμα: RACE CHIP

Προεπιλογή

Γιατί δεν βάζεις πρόγραμμα να είναι ολοκληρωμένη αναβάθμιση.
    Συνάδελφος μου με το ίδιο μοτέρ και πρόγραμμα το έφτασε 125 άλογα με racechip δεν θα δεις τέτοια νούμερα άσχετα τι λένε οι Γερμανοί.

Προεπιλογή

Δεν θελω να μπω στην διαδικασια με προγραμματα κλπ.
    αυτο το βαζεις και αμα θες το ξαναβγαζεις
    + 24 αλογα λεει δλδ απο 95 παω στα 119
    και 115 να ειναι παλι καλα ειναι
    και επειδη δεν ειμαι ζωηρος και παω σε ευθειες με 100 θα εχω και χαμηλοτερη καταναλωση
    οποτε το παραγγελνω απο πανω και βλεπουμε
    ασε που οι γερμανοι μπορεις να το γυρισεις εντος 30 ημερων με τον λογο οτι απλα δεν μου αρεσε

Προεπιλογή

Η απόφαση είναι δικιά σου φίλε μου.
    Απλός 24 άλογα δεν τα περνεις αυξάνοντας μόνο την πίεση στο common rail.
    Κοίτα και για italian speed το έχουν και προσφορά νομίζω.

Προεπιλογή

10-15 αλογα το πολυ θα παρεις, η ουσια ειναι οτι θα δεις μια διαφορα στο περπατημα, και βλεπω οτι τα εξελιξανε, σε σχεση με τα παλια με λιγοτερες επιλογες το μειον...
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

ε να κατι τετοια κανετε και μπερδευομαι μετα.
    το κοιταξα το italian speed... ενταξει περιπου το ιδιο οχι τοσο διαδεδομενο και 1/3 της τιμης
    ε μπαινεις τωρα στο τρυπακι ή δεν μπαινεις?
    οσο για τα αλογα δεν λεω οτι θα παρει και τα 24 αλλα οπως ειπε και ο karaman 15 αλογα το πολυ θα παρεις
    αν ειναι να τα παρεις ειτε με racechip ειτε με το italian speed και να μην εχουν προβλημα τα μοτερ,,,, εεεεε λογικα πας στα 80 € και οχι στα 250

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

Εγω εχω το itallian .μια χαρα ευχαριστημενος.οντως δν παιρνει τα υποσχομενα άλογα αλλα εθναθ πιο οικονομικο στην αγορα του.
    opel corsa c from 2002 to 2015.
    ο μικρός μου ήρωας!

Προεπιλογή

Καλησπέρα!
    Να κάνω κι εγώ την ερώτηση μου και απορία!
    Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα βελτίωσης.
    Σε Astra H 180hp (z16let) θα έχει κάποιο αποτέλεσμα? Εννοώ και όσον αφορά την ιπποδύναμη αλλα και χωρίς αρνητικές επιπτώσεις στον κινητηρα!

Προεπιλογή

Και μία επιπλέον απορία , αφού εκατσα και διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες εδώ στο θεμα:
    - είναι ασφαλές σε όλες τις συνθήκες? Δηλ εννοώ σε ταχύτητες τελικές (τις οποίες δεν επιδιώκουμε παντα , αλλά μία στο τόσο για οδηγική απόλαυση και όπου το επιτρέπει ο δρόμος) δεν υπάρχει κίνδυνος για τον κινητήρα?
    Για παράδειγμα ο z16let (turbo με 180hp) δίνει 225km +
    Γνωρίζει κάποιος αν το racechip θα δημιουργήσει πρόβλημα?

Προεπιλογή

το εχω εγω σε z16let.ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,καμια διαφορα σε λειτουργια απο το μαμα,πανευκολο στην συνδεση.Στην αρχη ειδα μια διαφορα σε επιδοσεις αλλα οχι τπτ το σοβαρο.Βεβαια εχω το πιο μικρο,το racechip one.Αν εισαι Αθηνα στο δινω για δοκιμη
    astra 1.6 turbo....

Προεπιλογή

Ηθελα κι εγω να βαλω. Δηλαδή δεν εχει καποια διάφορα στα αρπαγματα;
    1.6T-white-opc line+λεβιες+ καντραν-navi-xenon drl-δερμα-φρυδακια-φιμε-εξατμιση-ζαντες 17"-μοντ 2009

Προεπιλογή

Εχει ρυθμίσεις με σταδια απο 1- 6. Εσυ εχεις βαλει και το τελευταίο και δεν ειχε διαφορα; Εαν ειναι ας μην ασχοληθώ. Ευχαριστώ....
    1.6T-white-opc line+λεβιες+ καντραν-navi-xenon drl-δερμα-φρυδακια-φιμε-εξατμιση-ζαντες 17"-μοντ 2009

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topgear Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εχω εγω σε z16let.ΚΑΝΕΝΑ προβλημα,καμια διαφορα σε λειτουργια απο το μαμα,πανευκολο στην συνδεση.Στην αρχη ειδα μια διαφορα σε επιδοσεις αλλα οχι τπτ το σοβαρο.Βεβαια εχω το πιο μικρο,το racechip one.Αν εισαι Αθηνα στο δινω για δοκιμη
    Σίγουρα ο z16let έχει μεγάλη δύναμη και αρκετά καλή ροπή αλλά βάση όλων όσων διάβασα από τους προηγούμενους πίστευα ότι όλο και
    κάποια διαφορά θα βλέπαμε! Αγαπητε topgear θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο λεπτομερής για την απόδοση του racechip ?
    Δηλ δεν έχεις κερδίσει κάτι ούτε σε ροπή ούτε σε δύναμη , ιπποδύναμη?
    Πόσο καιρό το "φοράς"? Αφού δεν νιώθεις κάποια διαφορά συνεχίσεις να το έχεις εγκατεστημένο?
    Σε ευχαριστω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Astra_H_z16xep Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα δεν ειναι τπτ απλα παρεμβαινει στον αισθητηρα αισθητηρα πιεσης τουρμπο boost το εβαλα στις ρυθμισεις π λεει ο κατασκευαστης και τοποθετησα και ενα φιλτρο k&n. Τωρα μολις τελειωσω τη διαδικασια για τη δηλωση του κινητηρα ( μιας και θα ελεγχθει κ απο μηχανολογο λογω μετατροπης ) θα μπει κ ενα dp και μετα τελος ο τομεας βελτιωσης. Ηδη ειδα σημερα μια διαφορα σε σχεση με το μαμα και για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εχω καποιο προβλημα για ψυχολογικους κ μονο λογους δεν ανεβαζω τα settings.
    Παντως για να ειμαι ειλικρινης 37 αλογα και σχεδον 5 κιλα ροπης εξτρα δεν ξερω αν ανταπορκινονται στην πραγματικοτητα παντως το αμαξι σιγουρα παει καλυτερα απο πριν. Τι εννιωσα οτι πηρα? 15-20 αλογα και κανα 2 με 3 κιλα ροπης παραπανω καθολου ασχημα για 130 ευρω!Συνημμένο Αρχείο 16246Συνημμένο Αρχείο 16247
    Γιεια σου αγαπητέ!
    Επειδή αντιλαμβάνομαι ότι έχεις τον z16let κινητηρα (τούρμπο βενζίνη με 180ps) . Θέλεις να μας γράψεις την εμπειρία σου μετά από τόσο καιρό?
    Ευχαριστω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumparos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά. Γνωστό ότι δε συγκρίνεται με stage 1. Αλλα 250Ε για 20 αλογα καλα τα βλεπω. 450 που κανει το ultimate δεν τα δινα με τπτ. Έβαζα σωστο προγραμμα
    Γεια σου αγαπητέ koumpare!
    Έχουμε ανταλλάξει κι άλλες φορές εδώ στο φόρουμ μηνύματα. Να σε ρωτησω σε παρακαλώ αν είσαι ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων opel ή και γενικότερα.
    Σε ευχαριστω

Προεπιλογή

Καλησπέρα!
    Παρακαλώ να διαβάσουν τα μηνύματα μου ο topgear και ο koumparos ας απαντήσουν
    Σας ευχαριστώ!

Προεπιλογή

καλημερα!
    εγω φοραγα πριν βαλω το racechip,dp cooler φιλτρο.Οταν το εβαλα ειδα μια διαφορα η οποια ομως φαινεται μονο σε πατημα με κατι που ξερεις την διαφορα σου με πριν.ΕΠισης το αμαξι το οδηγαω περιπου καθε 15 μερες και δεν το σπαω οποτε και να εχει διαφορα δεν θα την καταλαβω.Λεω να κανω μια δοκιμη,να βγαλω το racechip και να δω διαφορα.αν καταλαβω οτι κατι δεν παει καλα,τοτε θα κανει δουλεια το μαραφετι.βεβαια δεν ξερω αν η διαφορα θα ειναι ιδια με τελειως μαμα αυτοκινητο αφου οπως ειπα φοραγα διαφορα πριν το βαλω.Ας κανω μια δοκιμη και θα αναφερω
    astra 1.6 turbo....

Προεπιλογή

Ευχαριστουμε topgear!
    Κατατοπιστικοτατος!
    Άρα το έχεις εγκατεστημένο πάνω στο αυτοκίνητο (Astra H z16let) από τότε που το πρωτοεβαλες. Που σημαίνει ότι όλο αυτό το διαστημα δεν σου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Αυτό είναι πολυ θετικό! Επειδή πρωτίστως μας ενδιαφέρει να μην προκαλέσουμε με το racechip κάποια βλάβη. Είναι κρίμα τοσα χρονια να είναι το αυτοκίνητο στην "πένα" και μηχανικά και αισθητικά και εξαιτίας του racechip να χάσουμε την ηρεμία μας.
    Εγώ ειμαι εντελώς "μαμά" που αυξάνει την πιθανότητα να δω κάποια βελτίωση.
    Ευχαριστουμε

Προεπιλογή

αυτο νομιζω και εγω,θα δεις περισοοτερη διαφορα απο μενα.Μιας και εισαι εντελως μαμα,θες να κανουμε μια δοκιμουλα να δουμε διαφορες?δεν εχω βρει κανενα astra μαμα να δω τι κανει απο μαμα.οσο για αξιοπιστια και λειτουργια του μοτερ,δεν καταλαβαινω διαφορα ΚΑΜΙΑ με πριν.Το ιδιο δουλευει.Ουτε check ποτε,ουτε αρρυθμιες,ουτε κοψιματα,τιποτα.
    astra 1.6 turbo....

Σελίδα 69 από 69 ΠρώτηΠρώτη ... 1959676869

Παρόμοια Θέματα

1. Race Chip Pro 1.3 cdti
    Από τον/την tsatsaras στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-14, 22:17
  2. ECU/CHIP Tuning σε Vectra B
    Από τον/την jimzzz στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-11, 19:55
  3. chip apo ebay
    Από τον/την lanosse στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-10, 23:42
  4. OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΜΕ CHIP
    Από τον/την tk11680 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 11:53
  5. Chip tuning
    Από τον/την ironlang στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-09, 17:53

Δικαιώματα - Επιλογές