If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 59

Προεπιλογή

+1 και φωτο.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Kατοχοι Corsa D 1,7
    1) EPIVITOR
    2) kos44
    3) corsa sport 1,7
    4) elaspre
    5) vacross
    6) MPAMPIS.1.7D[/QUOTE]
    7) rene
    8) gspil
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Προσθετο -1 κινητηρα Ζ17DTR ο οποιος ειναι του δικου μου αυτοκινητου παιδια...προσοχη!!! Δεν αντεχουν τελικα οσο νομιζουμε...εγω θεωρω πως με εξαπατησαν, η οπελ δλδ...
    Σχολή Οδηγών ''ΓΡΗΓΟΡΗΣ''
    Εκπαιδευτικό Corsa D 1,7CDTi
    Dyno: 129,3BHP-297,7NM @ 4465rpm
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...
    MSN: ''EPIVITOR28@HOTMAIL.COM''

Προεπιλογή

Εσυ τί πίστευες? Αυτοκίνητο μετά το 2005 να ζήσει για πάντα? Φτιαγμένα να χαλάνε είναι.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Δεν κατάλαβα....συνέβη κάτι?
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Απ ότι είδα στο facebook, τα ακατανόμαστα γίνανε στο μοτεράκι.
    Opel Astra G = Ο μαθουσαλίξ

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Γρηγόρη έπαθες καμιά ζημιά;

Προεπιλογή

Αλλαγη κινητηρα εσπευσμενα, απλα τα πραγματα, πουληστε τα πριν της 120-130.000 σας λεω...μετα γινετε χαμος!!! Δεν ηξερα, δεν μου ειπαν, ρωτησαν αλλα δεν ηξεραν κτλ... περαστικα μας λοιπον!
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Τι εγινε ρε αδελφε??δεν εχουμε καταλαβει??
    Στο 1700 αναφερεσαι μονον??Κατι για καθαριστικο εγραψες....τι εννοεις???
    Πεταξες ενα πουληστε τα και μετα.......??????
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

κατσε ρε φιλε εσυ μεχρι πριν λιγο καιρο εβαζες φωτος με το κοντερ κ ελεγες 200Κ χιλιομετρα κ συνεχιζουμε ..ξαφνικα τι εγινε κ τοσο μαυριλα; και στν τελικη το εχεις για εκπαιδευτικο οχημα με οτι σημαινει αυτο...

Προεπιλογή

Αναφερομαι οπως και το θεμα για 1,7...
    Ναι φιλε, χαιρομουν που ημουν στα 200Κ+...τωρα ειμαι στα 277.000 περιπου με τον κινητηρα στο χερι...
    Το οτι το αμαξι ειναι εκπαιδευτικο δεν το κανει χειροτερο στην χρηση εκτος του βουλωματος στο DPF, σε ολα τα αλλα το αμαξι λειτουργει χαλαρα σχετικα...
    Αυτο που επαθα ειναι πως εσπασε μια βαλδιδα στον 4ο κυλινδρο, εφαγε και ενα κομματι απο το κεφαλαρι οποτε αχρηστευτηκε το κεφαλαρι, επισης ασυμφορη η επισκευη λογο του αχρηστου κεφαλαριου...οποτε αλλαγη κινητηρα!
    Το συμβαν εγινε εν ωρα αυτοκαθαρισμου του DPF που οπως μας λενε απο την οπελ θα πρεπει το αμαξι να λειτουργει σε υψηλες σχετικα στροφες μεχρι να τελειωσει το καθαρισμα αυτο...με λιγα λογια πλακωστε τα μεχρι να σπασουν! Ενας γνωστος μου απο την Δραμα του στραβωσε μπιελα εν ωρα αυτοκαθαρισμου σε 1,3 μεν, αλλα ειχε ουτε τα μισα απο οτι το δικο μου...
    Δε ξερω, πραγματικα ΝΟΜΙΖΑ πως ο κινητηρας μας θα μπορεσει να φτασει τουλαχιστο τα 500.000 χωρις επισκευη, αλλα απο οτι αποδυκνυετε ΟΧΙ..., τουλαχιστο στο δικο μου!
    Μακαρι παιδια να αντεξουν περισσοτερα τα δικα σας, ειλικρινα!!!
    Απλα απο οτι καταλαβα και ξαναλεω με την σχετικα χαμηλη χρηση του αυτ/του μου σε σχεση με αλλους που τα πλακωνουν καθημερινα, ολα τα προβληματα αρχιζουν να βγαινουν στα 120-130.000...θες μπεκ?θες βολαν?θες αντλιες?θες αισθητηρες?θες DPF? θες θες θες...γιαυτο ειπα και για το πουλημα...
    Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα, νοιωθω οχι απλα απογοητευση αλλα εξαπατηση...
    Ισως ανοιξω αλλο θεμα με το τι εχει συμβει, μην το λερωνουμε αυτο...
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Προεπιλογή

Το οχημα του epivitor εκτος απο εκπαιδευτικο αγοραστηκε και μετ/νο με οτι αυτο συνεπαγεται... Οποτε οσο καλη συντηρηση και να γινεται δεν μπορεις να γνωριζεις πραγματικη εικονα την ωρα της αγορας.
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Ναι αγοραστηκε μεταχειρισμενο με 6.500km...δεν ειχε γινει κανενα σερβις ουτε αλλαχτηκε τπτ στο αμαξι μου οταν το πηρα απο την αντιπροσωπια της Γερμανιας, μονο πετρελαιο ειχαν βαλει, ΟΛΑ εγιναν στα χερια μου...τωρα ποσο τραγικο μεταχειρισμενο ηταν σχετικα με αλλα ας το κρινει ο καθενας...
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Προεπιλογή

Αφου ειναι ετσι (με τοσα λιγα χλμ) ηταν οντως καινουριο. Αλλαζει η κατασταση τοτε. Δεν ηταν καν μετ/νο. Βρηκες κινητηρα? Αν εβαζες τον dts?
    1.7D opc line

Προεπιλογή

Παιδια ειλικρινα νοιωθω παγιδευμενος πλεον με το αμαξι...
    Ειναι εφοδιασμενα με τα DPF, μας λενε στους αυτοκαθαρισμους να τα πλακωνουμε, εως ποτε ομως? Μεχρι να σπασουν?
    Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ενα πραμμα...η αλλαζεις DPF ή αλλαζεις κινητηρα δλδ?
    Πραγματικα στους αυτοκαθαρισμους τι συμβαινει εντος του κινητηρα, θα πρεπει να το ψαξουμε λιγο παραπανω νομιζω...δε ξερω, νοιωθω πολυ μπερδεμενος πλεον!!!
    Δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφιες εδω γμτ να δειτε τι συναιβει, παλια μπορουσα, τωρα δε ξερω τι παιζεται.
    Απλα εχω καταληψει σε αυτα τα συμπερασματα δυστηχως...
    Αν δε παθεις δε θα μαθεις...γιαυτο και ο σκοπος του κλαμπ ειναι και αυτος, να ανταλαζουμε εμπειριες για το κοινο μας καλο!!!
    Τοσα χρονια οπελακιας, πρωτη φορα νοιωθω ετσι...
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Προεπιλογή

Ο Ζ17DTR φωριεται επισης και στα Meriva A, Astra H απο οτι ξερω...
    Δεν εχω παρακολουθησει σε αυτες τις κατηγοριες οχηματων τι εχει και αν εχει συμβει...
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

με τον αυτοκαθαρισμο ουσιαστικα το μειγμα γινεται πιο πλουσιο και ανεβαινει η θερμοκρασια των καυσαεριων , και ο λογος που λενε να κρατας υψηλοτερες στρωφες ειναι και παλι για να ανεβει η θερμοκρασια των καυσαερων και να καουν τα καταλυπα αιθαλης που υπαρχουν μεσα στο dpf , υψηλοτερες στρωφες δεν ενοει να το πλακωνεις ομως , ενοει οτι αντι να βαλεις 5η και να πηγανεις με 1500 rpm λεω ενα παραδειγμα κατεβασε 4η και πηγαινε με πανω-κατω 3000rpm πχ , κανονικα θα επρεπε η οπελ μεσα στις οδηγιες να αναφερει ακριβως τον τροπο που πρεπει να οδηγεις κατα την διαρκεια της αναγεννησης του dpf .
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Προεπιλογή

Γρηγόρη πιστεύεις πως φταίει ο αυτοκαθαρισμός του DPF για το ότι σου έσπασε η βαλβίδα στο κεφαλάρι; Όταν έκανε αυτοκαθαρισμό σε πόσες στροφές το κρατούσες πατημένο το γκάζι 2500 - 3000; Φιλαράκι με ρεκτιφιέ μου είπε ότι κόβουν ιμάντα χρονισμού τα όπελ ντίζελ και ότι έφτιαξε 2 - 3 μοτέρ μέχρι τώρα. Εγώ πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα τύχης, ή αστοχία υλικού. Προ χθες ο προϊστάμενος μου μου είπε ότι το FORT FIESTA του πεθερού του έκοψε τον ιμάντα και πλήρωσε 1700 ευρώ επισκευή. Μεταχειρισμένο το πήρε και μόλις είχε κλείσει χρόνο. Γρηγόρη μην απελπίζεσαι υπάρχουν όπελ με πολλά χλμ και δεν έχουν πάθει τίποτα ήταν η κακιά η ώρα. Όλα τα αυτοκίνητα έχουν τα δικά τους προβλήματα απλά οι άλλοι δεν τα μαρτυράνε τα κρατάνε κρυφά.

Προεπιλογή

Μπαμπη ισως να ταν λιγο ελατωματικη η συγκεκριμενη βαλβιδα, ισως η κακια ωρα, αστοχια υλικου, δε ξερω τι να πω...Απλα σιγουρα οι αυτοκαθαρισμοι κουραζουν πολυ τον κινητηρα μας πιστευω πλεον, οποτε τα σημασια της κουρασης ''καπου θα φανουν''...
    Το γκαζι ηταν περιπου στης 3.400...οχι ιμαντα χρονισμου ειχα αλλαξει εκει που επρεπε, δεν ειχα τετοια θεμα, ολα οκ με τον ιμαντα χρονισμου μου.
    Οταν αγοραζεις μεταχειρισμενο αμφιβουλων χιλιομετρων το πρωτο που αλλαζεις ειναι ο ιμαντας χρονισμου φιλε, ΝΟΜΟΣ αυτο, για να ξερεις τι σου γινεται με αυτον, γιατι σωστα, αν σπασει ο ιμαντας εν κινησει μπορει να χαλασει πολλα κινουμενα μερη και οχι μονο, αν και αρκετοι τυχεροι την γλυτωσαν πολυ φθηνα...
    Ξαναλεω, επειδη γνωμες και εμπειριες ανταλασουμε, γιαυτο και το ανεφερα...το νου σας!!!
    Αχ Μαρία Μαράκι Μαριώ...

Προεπιλογή

Γρηγόρη τι έκανες φίλε βρήκες μοτέρ;

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ποιοι είμαστε... στην ΠΑΤΡΑ! :)
    Από τον/την Gsi 16v Turbo στο forum Γενικά
    Απαντήσεις: 199
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-21, 17:35
  2. Corsa OPC στον τελικό του Greek Idol!
    Από τον/την niccc στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-11, 03:24
  3. Τελικό καζανάκι + φίλτρο σε Corsa C 01
    Από τον/την morius στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-10, 22:44

Δικαιώματα - Επιλογές