If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12

Question Βιολογικός Καθαρισμός + Κέρωμα.

Καλησπέρα παίδες.

Είναι το πρώτο μου θέμα και δεν ξέρω αν το τοποθέτησα καλά ή αν υπάρχει άλλο σχετικό.

Θέλω να ρωτήσω, αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ σχετικά καλή σπροσφορά ( και εννοείτε καλή δουλεία) για βιολογικό καθαρισμό και κέρωμα στο Corsaki μου...

Μένω Αιγάλεω!!! (Μην κάνουμε και ταξίδια για ένα πλύσιμο)

Ευχαριστώ!!!!

Προεπιλογή

Καλησπέρα. Επαναφέρω το θέμα. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται κάποιο μαγαζί στην Αθήνα για βιολογικό καθαρισμό εσωτερικού με καλή δουλειά και λογικές τιμές. Ευχαριστώ
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Λίγο άσχετο θέμα... αλλά είπα να μην ανοίξω καινούριο.
    Ξέρει κανείς κάποιο καλό καθαριστικό των οικιακών κλιματιστικών? πχ σε σουπερ μαρκετ ή σε καταστήματα με καθαριστικά

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο άσχετο θέμα... αλλά είπα να μην ανοίξω καινούριο.
    Ξέρει κανείς κάποιο καλό καθαριστικό των οικιακών κλιματιστικών? πχ σε σουπερ μαρκετ ή σε καταστήματα με καθαριστικά
    Το θες για να καθαρισεις το κλιματιστικο, ή για καποιο αλλο λογο??
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Για οικιακό κλιματιστικό Νικό

Προεπιλογή

Γνωμη μου, αν δεν εχεις περνεις ενα ψεκαστηρι, και βρησκεις το Eurochem Air CB-3, ειναι 4λιτρο και το αναμυγνιεις με νερο, σου περισευει και μελοντικη χρηση, τιμη 10-15€ το βρησκεις. Τα χερια σου πρεπει να ποιανουν απο οσο εχω καταλαβει, οποτε θα βγαλεις την μετωπη του κλιματιστικου με λιγο κοπο για να εχεις περισοτερη επιφανεια να ψεκασεις και οχι μονο απο τα ανοιγματα των φιλτρων, ψεκαζεις αφηνεις να δρασει, ξεπλενεις, και βαζεις να δουλεψει ψυξη, οποτε καλα ειναι να το κανεις μολις ποιασουν λιγο οι ζεστες, για να μπορεσει να ξεπλυθει το στοιχειο ποιο καλα. Κοιτας και απο κατω και την φτερωτη, αν ειναι βρωμικη πρεπει και αυτην να την πλυνεις με τον αντιστοιχο τροπο, αν ειναι βρωμικη θα σε δυσκολεψει και....θα τα κανεις ολα χαλια!!! ...για αυτο καλα ειναι οτι ειναι κατω απο το κλιματιστικο να το απομακρυνεις για να μην βραχει. Οι ψυκτικοι φαντασου εχουν μια σακουλο-λεκανη που την τοποθετουν κατω απο το κλιματισικο και μαζευουν ολα τα νερα που πεφτουν κατω, μπορεις να κατασκευασεις προχειρα με ναυλον, αναλογα την ορεξη και τον χρονο που εχεις, για να μην κανεις χαλια, αν η φτερωτη σου ειναι βρωμικη, και δεν την πλυνεις, εχεις κανει μιση δουλεια...

Senior Member Το avatar του χρήστη billnick05
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

https://www.thermocity.gr/index.php?...f=bestprice.gr

7,80€ τα 5λίτρα . Το χρησιμοποιείς με ψεκαστήρα αραιωμένο με νερό 1:5 περίπου. Δες οδηγίες. Ειναι για επαγγελματική χρήση.
    Εναλλακτικά υπάρχει και της durostic ετοιμο ή συμπυκνωμένο σε τιμή αν θυμάμαι καλά γύρω στα 20€. Εγω αυτό έχω 3-4 χρόνια τώρα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωμη μου, αν δεν εχεις περνεις ενα ψεκαστηρι, και βρησκεις το Eurochem Air CB-3, ειναι 4λιτρο και το αναμυγνιεις με νερο, σου περισευει και μελοντικη χρηση, τιμη 10-15€ το βρησκεις. Τα χερια σου πρεπει να ποιανουν απο οσο εχω καταλαβει, οποτε θα βγαλεις την μετωπη του κλιματιστικου με λιγο κοπο για να εχεις περισοτερη επιφανεια να ψεκασεις και οχι μονο απο τα ανοιγματα των φιλτρων, ψεκαζεις αφηνεις να δρασει, ξεπλενεις, και βαζεις να δουλεψει ψυξη, οποτε καλα ειναι να το κανεις μολις ποιασουν λιγο οι ζεστες, για να μπορεσει να ξεπλυθει το στοιχειο ποιο καλα. Κοιτας και απο κατω και την φτερωτη, αν ειναι βρωμικη πρεπει και αυτην να την πλυνεις με τον αντιστοιχο τροπο, αν ειναι βρωμικη θα σε δυσκολεψει και....θα τα κανεις ολα χαλια!!! ...για αυτο καλα ειναι οτι ειναι κατω απο το κλιματιστικο να το απομακρυνεις για να μην βραχει. Οι ψυκτικοι φαντασου εχουν μια σακουλο-λεκανη που την τοποθετουν κατω απο το κλιματισικο και μαζευουν ολα τα νερα που πεφτουν κατω, μπορεις να κατασκευασεις προχειρα με ναυλον, αναλογα την ορεξη και τον χρονο που εχεις, για να μην κανεις χαλια, αν η φτερωτη σου ειναι βρωμικη, και δεν την πλυνεις, εχεις κανει μιση δουλεια...
    Σε ευχαριστώ Νίκο!
    Το Eurochem Air CB-3 είναι γνωστό καθαριστικό? Δηλαδή θα το βρω εύκολα σε μαγαζιά με καθαριστικά?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billnick05 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.thermocity.gr/index.php?...f=bestprice.gr

7,80€ τα 5λίτρα . Το χρησιμοποιείς με ψεκαστήρα αραιωμένο με νερό 1:5 περίπου. Δες οδηγίες. Ειναι για επαγγελματική χρήση.
    Εναλλακτικά υπάρχει και της durostic ετοιμο ή συμπυκνωμένο σε τιμή αν θυμάμαι καλά γύρω στα 20€. Εγω αυτό έχω 3-4 χρόνια τώρα.

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Ακριβώς όπως λέει ο Καραμαν η διαδικασία.
    Ευκολο είναι.

Tip......

Για να μην τα κάνεις ΄όλα χάλια παιρνεις μια σακουλα σκουπιδιών μεγάλη και την κολλάς με χαρτοταινία γυρω γυρω από το κλιματιστικό κάνοντας ένα μικρό αυλάκι που θα καταλήξει μέσα σε μια λεκάνη πχ του απλώματος ρούχων. Ότι ψεκάσεις ή τουλάχιστον το περισσότερο θα καταλήξει στη λεκάνη χωρίς να σου λερώσει τραγικά τους τοίχους.....

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγώ κάπως έτσι το κάνω. όχι με αυτή τη σακούλα πάντως..

https://www.youtube.com/watch?v=WhSf_L0PPeI

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ Νίκο!
    Το Eurochem Air CB-3 είναι γνωστό καθαριστικό? Δηλαδή θα το βρω εύκολα σε μαγαζιά με καθαριστικά?
    Εγω το βρησκω απο μαγαζι με ανταλακτικα λευκων συσκευων, δεν ξερω αν το εχουν σε μαγαζια με καθαρηστικα, τωρα που το γκουγκλαρα υπαρχει και ονλαιν να το αγορασεις, αλλα θα σου κοστισει παραπανω.

Παρόμοια Θέματα

1. Αντισκοριακή προστασία- Πισσάρισμα -κέρωμα ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ????
    Από τον/την dimpas στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-17, 11:10
  2. Γυάλισμα - Κέρωμα
    Από τον/την dimp3 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-12, 13:20
  3. Καθαρισμός πεταλούδας
    Από τον/την johnjohn_vip στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-10, 20:29
  4. Βιολογικός καθαρισμος ASTRA (θεσσαλονίκη)
    Από τον/την Vakos στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-10, 16:14
  5. Πλύσιμο - κέρωμα
    Από τον/την fronteras στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-09, 15:31

Δικαιώματα - Επιλογές