If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11

Θέμα: Can bus ή οχι?

Προεπιλογή Can bus ή οχι?

Παιδες αλλαξα λαμπιτσα στην πλαφονιερα και εβαλα led απλη την μεσσαι και τα πλαινα της ψιρες, αλλα μολις κλεισω το αμαξι κραταει μια μικρη ταση και δειχνει αναμενη... Σκεφτομαι να τις βαλω ολες led λευκες αλλα ποιες πρεπει να παρω δεν μ' αρεσει ετσι να κραταει σαν λιγακι φως... Μηπως θελει can-bus?

Senior Member Το avatar του χρήστη johnnys
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    GT B (2007+)

Προεπιλογή

Θέλει με can bus δηλαδή με αντίσταση & θα είσαι οκ!
    Ο λόγος μιας ευθείας είναι να ενώνει δύο στροφές!

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

Φίλε Γιώργο δεν θέλει με can-bus αλλά θέλει οι LED να είναι με αντιστάσεις μέσα. Οι απλές LED δεν κάνουν, ότι χρώμα και να βάλεις, θα κρατάει όπως και αυτά που έβαλες τώρα. Οπότε μόνο με αντιστάσεις!
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Προεπιλογή

Δηλαδη να ζητησω παιδες led με αντιστασεις;

Προεπιλογή

Γιωργο,δεν εχουμε can bus εμεις!Αυτα ειναι πιο συγχρωνα κολπα!Αλλα δοκιμασε λαμπες με αντιστασεις,ισως βρεις ακρη
    Εγω το αφησα να αχνο φαινεται....Βγαζοντας το,βαλε απο μεσα ασημι μεταλικο χαρτι.....Αυτο που συσκευαζουν γλυκα-λουλουδια κλπ να δεις διαφορα στον φωτισμο!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο akis88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο,δεν εχουμε can bus εμεις!Αυτα ειναι πιο συγχρωνα κολπα!Αλλα δοκιμασε λαμπες με αντιστασεις,ισως βρεις ακρη
    Εγω το αφησα να αχνο φαινεται....Βγαζοντας το,βαλε απο μεσα ασημι μεταλικο χαρτι.....Αυτο που συσκευαζουν γλυκα-λουλουδια κλπ να δεις διαφορα στον φωτισμο!!
    Το γνωριζω φιλε μου αλλα ειπα μηπως εχουν κανει καμια πατεντα τετοια τρελη, γιατι το αμαξι ειναι ηδη μπροστα για την ηλικια του, οταν βγηκε... Δεν τρωγεται η μπαταρια ομως ετσι παιδες; Θα το δοκιμασω και με αντιστασεις γιατι με καηκαν και οι πισω στην πινακιδα και θα αλλαξω και στις πορτες, αν με ταιριαξουν αλλιως θα ψαξω για θεσσαλονκη να το κανει μαγαζι! Τωρα αυτο που λες ακη πως θα γινει με τα led αφου φωτιζει προς την μια πλευρα μονο δεν καταλαβα...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giorgos_Koufalia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωριζω φιλε μου αλλα ειπα μηπως εχουν κανει καμια πατεντα τετοια τρελη, γιατι το αμαξι ειναι ηδη μπροστα για την ηλικια του, οταν βγηκε... Δεν τρωγεται η μπαταρια ομως ετσι παιδες; Θα το δοκιμασω και με αντιστασεις γιατι με καηκαν και οι πισω στην πινακιδα και θα αλλαξω και στις πορτες, αν με ταιριαξουν αλλιως θα ψαξω για θεσσαλονκη να το κανει μαγαζι! Τωρα αυτο που λες ακη πως θα γινει με τα led αφου φωτιζει προς την μια πλευρα μονο δεν καταλαβα...
    Συμφωνω οτι με τα χρονια φαινεται η κατασκευη του!
    Οχι δεν ειδα διαφορα στην μπαταρια!
    Βαλε χαρτι που σου ειπα εσωτερικα να κανει αντανακλαση!Κ εγω led εχω αλλα βαλε κατι να κανει τν <<καθρεφτη>>,θα εκμεταλευτεις απολυτα τον φωτισμο!

Προεπιλογή

Συμφωνω οτι με τα χρονια φαινεται η κατασκευη του!
    Οχι δεν ειδα διαφορα στην μπαταρια!
    Βαλε χαρτι που σου ειπα εσωτερικα να κανει αντανακλαση!Κ εγω led εχω αλλα βαλε κατι να κανει τν <<καθρεφτη>>,θα εκμεταλευτεις απολυτα τον φωτισμο!
    Η λαμπα Ακη θα κοιταει πρως τα κατω ή προς τα πανω... το χαρτι κυκλικα θα το κολλησω;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giorgos_Koufalia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λαμπα Ακη θα κοιταει πρως τα κατω ή προς τα πανω... το χαρτι κυκλικα θα το κολλησω;
    Γιωργο,προς τα κατω θα κοιταει και το χαρτι τ μεταλιζε ας πιανει ολη την πλαφονιερα εσωτερικα

Προεπιλογή

Γιωργο,προς τα κατω θα κοιταει και το χαρτι τ μεταλιζε ας πιανει ολη την πλαφονιερα εσωτερικα
    Θα το επιχηρησω μεσα στο σ/κ αδερφε... Θα ανεβασω και φωτο μηπως κανω καμια λαλακια και μακαρι να βρω λαμπες led με αντισταη με την δινει αυτο ο ιχνο φως...

Προεπιλογή

Τελικα παιδες μετα απο καιρο, πηρα led με can-bus και λειτουργει αψογα! Το vectra b αν και μοντελο του 99' λειτουργει με can bus
    Long term project c20xe tuned by my friend...!

Δικαιώματα - Επιλογές