If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 31 από 31

Προεπιλογή

Τελικά σκέφτομαι για πιο φτηνά να βάλω τον 5901 δεν εχει και την τρελη διαφορα απο τον 5902 εκτος απο το εγχρωμο remote. Εκτος αποα υτο αποφασισα να μην βαλω remote start για τον λογο οτι θελει κλειδι μεσα....Αυτο ειδικα στο nurburgring δεν παιζει να το κανω..+ οτι αν κατι τυχει και χρειαζομαι δευτερο κλειδι τι θα κανω? ή ακομα και στην περιπτωση που βγαλω και αλλο κλειδι θα θελω ακομα 160 ευρω.δηλαδη θα μου παει ο συναγερμος κανα 1000αρικο και τελικα αν καταφερει καποιος και μπει μεσα στο αμαξι ευκολα θα βρει το κλειδι..ΑΝ ειναι ψαγμενος... πολυ μπερδεμα...αρα λεω καλυτερα χωρις remote start...επιφοβο...

Senior Member Το avatar του χρήστη georen
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

κοιτα μιχαλη
    ηθελα και εγω να βαλω το remote start αλλα, λογω open and start και start button δεν εμπαινε σε μενα
    τελικα στην πορεια ζυγιζοντας το ειδα οτι σε πολυ λιγες φασεις θα μπορουσα να το χρησιμοποιήσω κυριως εξαιτιας των συνηθειων μου οταν ειναι παρκαρισμενο αλλα και ραμπας στο σπιτι οποτε θα το ειχα μονο σε καποιες περιπτωσεις για εντυπωσιασμο περισσοτερο και αποφασισα οτι καλυτερα που δεν μπηκε οσο για το επιφοβο δεν διαφωνουμε εντελως με την εννοια οτι αν πεσεις σε ψαγμενο ετσι η αλλοιως δεν την γλυτωνεις οτι και να κανεις οτι και να εχεις ή να μην εχεις
    αυτο που δεν μετανιωσα ποτε ηταν το turbo timer που μου χρησιμευσε παρα πολλες φορες
    η τελικη αποφαση βεβαια ειναι δικη σου με βαση τα θελω και την τσεπη σου γιατι οτι και να σου πουμε θα ειναι υποκειμενικο και δικες μας αποψεις
    με λενε γιωργο
    astra twintop 1,6t cosmo ,μαυρο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

παιδες τι λετε?
    δηλαδη θα πλησιασει, θα ανοιξει το αμαξι, δεν θα βαρεσει συναγερμος, θα ψαξει θα βρει το κλειδι και θα βαλει μπροστα και θα φυγει kai δεν θα τον παρει κανενας πρεφα?
    να κοψουμε λιγο το cinema?

μια χαρα χρησιμοποιουσα το remote τις κρυες νυχτες του χειμωνα...

Προεπιλογή

Ναι jcupra έχει ένα Point..Το να βρει ο αλλος το κλειδι ειναι δυσκολο δεν το θεωρω ευκολο..Το θεμα ειναι οτι το κλειδι θα υπαρχει...το θεμα ειναι οτι το αμαξι ειναι nurburgring..(500 συνολικα κομματια)....το θεμα ειναι οτι και θα δωσω παραπανω λεφτα για το remote start και θα θελω extra λεφτα για ενα ακομα κλειδι για το αμαξι... Βαση ολων αυτων ειπα να ακυρωσω την θα σκεψη...Σιγουρα απο την πρωτη στιγμη που θα χτυπησει καποιος το αμαξι θα χτυπησει ο συναγερμος αρα θα με ειδοποιησει και εμενα εκτος και αν ειμαι εκτος εμβελειας δηλαδη αν το εχω αφησει καπου και εχω φυγει μακρυα... σε αυτην την περιπτωση αν ο αλλος ειναι γνωστης ισως βρει το κλειδι...σιγουρα δεν υπαρχει χρονος για κατι τετοιο αλλα υπαρχει πιθανοτητα..και με τετοιο αμαξι δεν θελω να παιξω...ετσι το σκεφτομαι.. :-) οσο για τις κρυες νυχτες του χειμωνα το να περιμενω 1-2 λεπτα το cold start δεν ειναι θεμα. δεν υπηρχε περιπτωση ποτε να αφησω ενα αμαξι να ζεσταθει μιση ωρα για να το ξεκινησω...και στο προηγουμενο αμαξι golf 5 tsi με προγραμμα που ειχα το αφηνα οσο χρειαζεται το cold start Και μετα στον δρομο σιγα σιγα και μαλακα μεχρι να ζεσταθει...το καλυτερο ΖΕΣΤΑΜΑ και ΚΡΥΩΜΑ γινεται στον δρομο....
    επισης αυτο που ειπε ο georen εχει δικιο στην πειπτωση μου μονο για εντυπωσιασμο θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει... τελος να πω οτι τελικα συμφωνα με τις τιμες και οτι αλλο εχω δει κατα 90% θα παω σε μια εταιρια που λεγεται gelisound.. εχω δει πολλα αυτοκινητα που εχουν φτιαξει και καλα μαλιστα... εκαναν και αναφορα σχετικα με γδαρσιματα χτυπηματα οτι δεν εχω να φοβαμαι κατι. εκτος απο αυτο ετσι και αλλιως θα εχω λιγοτερα ανοιγματα λογω του canbus..

update: Α να πω οτι τελικα τα προσθετα που εβαλα στον συναγερμο ειναι canbus και ογκομετρικο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mihalis19 : 21-05-12 στις 14:12

Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

φιλε μου

jpcupra
    εγω μια χαρα κομμενο το εχω το σινεμα
    αλλα επειδη πριν απο καποια χρονια εκανα παρεα σαν τρελοπαιδο και γω τοτε
    με τους καταλληλους ανθρωπους ενα μονο θα σου πω
    να μην δωσει να το εχουν παραγγελια το συγκεκριμένο η να το θελουν οπωσδηποτε γιατι αν ναι τοτε λυπαμαι το εχασες και το κλαις οτι και να εχει και οπου και να ειναι

και δεν μιλαω για χαζοκλεφτρονια αλλα για επαγγελματιες
    φιλικα παντα
    με λενε γιωργο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

Μια απορία....Το κλειδί όταν λέμε ότι το βάζουμε μέσα για το remote start Που ακριβώς μπαίνει??? σε κάποιο ειδικό μηχανισμό? ή το κρύβεις όπου θες? Α επίσης κοιτάζω και λίγο την περίπτωση ενός Δραγκιώτη που κάτι έχω δει για καλά λογια...Για αυτόν ξέρετε κάτι?

Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

μιχαλη
    το κλειδι απο οσο θυμαμαι μπαινει οχι βεβαια χυμα αλλα σε ας τον πουμε μηχανισμο που παρεμβαινει στο ιμμομπιλαιζερ του αυτοκινητου για να παρει μπροστα απο αποσταση
    γενικοτερα οι ενωσεις που γινονται απο οσα μου ειχαν πει και μενα ειναι ο μηχανισμος για το κλειδι ωστε να μην αρνηθει το ιμομπολαιζερ να παρει μπροστα το αυτοκινητο και στην μιζα ωστε να δοθει η εντολη να γυρισει για συγκεκριμένο χρονο και να παρει μπροστα το αμαξι επισης προαιρετικα με τον κλιματισμο ωστε να φερεις την καμπινα στην θερμοκρασια που θες να εχει μπαινοντας
    με λενε γιωργο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

georen σε ευχαριστω για τις απαντησεις...λοιπον μιλησα τελικα με δραγκιωτη..εχεις αποψη εσυ?? ακουσα καλα λογια γενικα για αυτον. ο ανθρωπος μου ειπε οτι δεν αφηνουν το κλειδι του αυτοκινητου μεσα...αλλα απο το κλειδι περνουν ενα εξαρτηματακι που αποθηκευει τον κωδικο του immo και το κλεδι το παιρνω παλι πισω...ετσι κανονιζω και με την opel για ενα τριτο κλειδι..μετα απο αυτες τις αλλαγες ειπα να το βαλω τελικα...συνολικο κοστος για τον συναγερμο ειναι..: 747Ε και περιλαμβανει...remote start, ογκομετρικο, και ειναι ο viper 5904.

Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

μιχαλη τιποτα ειμαι απλα λιγο επιφυλακτικος για οσα γραφω γιατι επειδη δεν ειμαι επαγγελματιας του χωρου και αυτα αλλαζουν καθε λιγο και λιγακι δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ισχυουν ολα οπως οταν ρωταγα εγω
    οσο για τον δραγκιωτη προσωπικη εμπειρια οχι δεν εχω γιατι μου πεφτει ΄λιγο μακρια η αληθεια αν ομως εσενα απο την κουβεντα μαζι του σε καλυπτει και η τιμη νομιζεις οτι ειναι απο τις καλες αν οχι η καλυτερη που βρηκες τοτε προχωρα
    Υ.Γ. κανε και μια πονηρια ψαξε λιγο στο ιντερνετ με το ονομα του μαγαζιου σε διαφορα φορουμ να δεις γενικα τι παιζει απο θεμα παραπονων ή καλων λογων για αυτον συνηθως το κανω οταν δεν ξερω καποιον που θελω να συνεργαστω μαζι του και να του εμπιστευτω το αμαξι μου ή οτι αλλο σαν κατασκευη
    με λενε γιωργο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mihalis19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    georen σε ευχαριστω για τις απαντησεις...λοιπον μιλησα τελικα με δραγκιωτη..εχεις αποψη εσυ?? ακουσα καλα λογια γενικα για αυτον. ο ανθρωπος μου ειπε οτι δεν αφηνουν το κλειδι του αυτοκινητου μεσα...αλλα απο το κλειδι περνουν ενα εξαρτηματακι που αποθηκευει τον κωδικο του immo και το κλεδι το παιρνω παλι πισω...ετσι κανονιζω και με την opel για ενα τριτο κλειδι..μετα απο αυτες τις αλλαγες ειπα να το βαλω τελικα...συνολικο κοστος για τον συναγερμο ειναι..: 747Ε και περιλαμβανει...remote start, ογκομετρικο, και ειναι ο viper 5904.
    ετσι ειναι.. το κλειδι δεν μενει μεσα.
    μονο το immobilizer του κλειδιου.

@georen, οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει.. ειναι νομος..
    πες μου κατι ομως.
    εκει στο America-Viper ειναι τυχαιο που δινουνε εγγυηση για ολοκληρο το αυτοκινητο στην περιπτωση που στο κλεψουν?
    λεω εγω τωρα....

επισης. εχεις το ογκομετρικο πανω.
    θες να μου πεις αν εχεις υποψην σου καποιο τροπο ωστε οταν πλησιασει ο αλλος και να μην σε ειδοποιησει στο controller?
    δεν θελω να μπω σε περισσοτερες λεπτομερειες καθως γνωριζω 2 πραγματα στη λειτουργια του 5902 και θεωρω πρακτικα αδυνατο να ξεπερασεις καποια πραγματα που περιλαμβανει (extra).

ασε που πραγματικα πιστευω οτι το τελευταιο που τους νοιαζει ειναι ενα corsa opc.

Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

επειδη εχουμε μια ταση να καταστρεψουμε το θεμα του φιλου μας μιχαλη και το πες μου αυτο, ή να σου πω εκείνο δεν βγαζει πουθενα προς την πλευρα που θελει, θα πω ενα τελευταιο στο αμαξι μου απο την μερα που το πηρα (για την ακριβεια 3 μερες μετα την παραλαβη που εγινε η τοποθετηση) φοραω ενα clifford 50.7X με καποια εξτρα επανω του, (με ειδοποιεί ακομα και αν καποιος σκυλος κατουραει την ζαντα μου) αδελφο του viper οπως ξερεις, που σιγουρα κατι λεει ως προς την γνωμη μου για την συγκεκριμενη μαρκα
    και το οποιο προηγουμενο σχολιο μου με το οποιο πιθανον δεν συμφωνεις συνοψιζεται σε μια και μονη δικη σου φραση που συμφωνουμε

@georen, οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει.. ειναι νομος..
    απλα το καθενα σε διαφορετικο χρονο θα προσθετα
    με λενε γιωργο
    xenon
    δερμ. σαλονι
    αλουμ. πεταλ
    cruise control
    φιμε τζαμια
    dvd nav
    αορ. αισθητ. παρκαρ.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Τοποθέτηση Υγραερίου
    Από τον/την mitsoulas στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-13, 15:38
  2. τοποθέτηση σε zafira a
    Από τον/την MIKEZAFIRA στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 15:22
  3. Τοποθέτηση ηλιοροφής
    Από τον/την chrisastra στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-11, 10:46
  4. τοποθέτηση ηλιοροφής
    Από τον/την dNb στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-11, 19:33
  5. Κατάστημα στη Γερμανία
    Από τον/την pcbill στο forum I.C.E.
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 12:54

Δικαιώματα - Επιλογές