If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 89

Προεπιλογή Κρυφό μενού Astra J

Απ' ότι φαίνεται υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσουμε στην κεντρική οθόνη (DIC) κάποιες επιλογές που είναι απενεργοποιημένες, όπως θερμοκρασία κινητήρα, κιβωτίου (ίσως για αυτόματα), τάση μπαταρίας, πυξίδα κτλ (πράγματα που αναφέρονταν οτι υπάρχουν στα αρχικά manual που είχαν βγει.

Δείτε σε αυτό το thread: http://www.motor-talk.de/forum/gehei...75.html?page=9 φωτογραφίες με ενεργοποιημένες τις επιλογές, τόσο στο Vehicle Information Menu, όσο και στο Trip/Computer!!! Τα ίδια ισχύουν και για insignia. Απλά χρειάζεται η μεγάλη οθόνη DIC που νομίζω πάει με το CD500. Στο gtc πρέπει να έχει βγει και τρίτη οθόνη με πολλαπλές ενδείξεις ανά καρτέλα.

Uploaded with ImageShack.us

Αυτός το έκανε λέει με original op-com και γίνεται δύσκολα με mdi σε αντιπροσωπεία. Είναι δυνατόν;Όχι πως θα δέχονταν να κάνουν κάτι τέτοιο βέβαια, απ'όσο υποθέτω...
    αν πάρω κάποιο φθηνό opcom από ebay που υποστηρίζει astra j, θα κάνω δουλειά; Ξέρει κανείς;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη capthookb : 20-03-12 στις 12:36
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

ενδιαφερον για να δουμε...

Προεπιλογή

Για ποιο λογο ομως τα εχει βγαλει το εργοστασιο??

Προεπιλογή

οτ ι ερχεται στην Ελλάδα με ελλειψεις ερχεται για να μπαινουν σαν εξτρα και να τα κονόμαν οι εμποροι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andrewk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λογο ομως τα εχει βγαλει το εργοστασιο??
    Για ποιο λόγο το Η δεν είχε θερμόμετρο; Και για ποιο λόγο στο j Η βελόνα είναι μόνιμα καρφωμένη στο 90;

Όπως και το trip computer σε πολλά astra μπορεί να ενεργοποιηθεί αλλά από το εργοστάσιο είναι απενεργοποιημένο. Ουσιαστικά δεν τους συμφέρει να βγάλουν μοντέλα που δεν έχουν το τάδε λογισμικό και μοντέλα που το έχουν. Απλά σε μερικά το απενεργοποιούν για εμπορικούς/τεχνικούς λόγους (π.χ να μην τους πρήζεις πως έχει πρόβλημα με τη θερμοκρασία το αυτοκίνητο, όταν η βελόνα θα είναι στο 90 και η θερμοκρασία από το μενού θα είναι στο 100)

Δεν έχει να κάνει με τα ελληνικά αυτοκίνητα και τους εμπόρους. Ούτε στο εξωτερικό είναι ενεργοποιημένα αυτά. Είχα την εντύπωση πως όλα αυτά ενεργοποιούνται μόνο αν βάλεις το dvd800, ίσως για να δικαιολογήσουν την αξία πώλησής του.

andre_rrr
    Guest

Προεπιλογή

σε ολα τα αυτοκινητα ετσι ειναι η βελονα καρφωμενη στο 90 οταν ανεβει η βελονα σημαινει οτι εχεις προβλημα ηδη. το οργανο δεν ειναι για να δειχνει την πραγματικη θερμοκρασια του αμαξιου αλλα σε περιπτωση βλαβης να το δειξει εκει πρωτα, γιαυτο και το h δεν ειχε καθολου οργανο μιας και στην ουσια δεν προσφερει κατι διαφορετικο απο μια ενδειξη στην οθονη οτι εχεις προβλημα π.χ με το νερο που την βγαζει εκει ετσι και αλλιως , απο κει και περα επειδη ολα εχουν οργανο ετσι και στο j το ξαναβαλαν.

Προεπιλογή

Αυτό λέω κι εγώ. Πως θέλουν να κρύψουν ορισμένες λεπτομέρειες από τον μέσο οδηγό και ενώ εγκαθιστούν ορισμένα συστήματα δεν τα εμφανίζουν, απαντώντας στην ερώτηση του andrewk

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Τελικα ρε παιδια με ποια διαδικασια γινεται να ενεργοποιηθουν αυτα;Ξερει κανεις;Χρειαζεται καποιο εξαρτημα εξτρα;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SotosKon : 08-05-12 στις 13:03

Προεπιλογή

Λογικά μπορούν στην αντιπροσωπεία να το προγραμματίσουν. Αν θα το κάνουν δεν ξέρω.
    Αλλιώς χρειάζεται το op-com και δεν ξέρω κατά πόσο δουλεύει ο κλώνος. Αυτοί στο παραπάνω site το έχουν κάνει με αυθεντικό διαγνωστικό Op-com.

Προεπιλογή

paidia gia sas exo ena opel 1400 g toy99 h orofh exei pesei ligo to panh moy zhtane 150 euro mporo na kano kati monos moy?

Προεπιλογή

http://s1271.photobucket.com/user/Dr...39df9.mp4.html

Άλλο ένα βίντεο με ενεργοποιημένες τις "κρυφές" ενδείξεις στην οθόνη μεταξύ των οργάνων.

Προεπιλογή

Eπιτελους το εκανα και εγω σημερα. Μου βγηκε η πιστη μιας και με MDI δεν γινεται. Αυτο που αξιζει απο ολα ειναι το menu του navigation.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...0/545/7d46.jpg

P.S. Δεν ημουν ειμαι ποτε Πασοκος

Προεπιλογή

Πλάκα κάνεις!
    Πως θα το κάνουμε κι εμείς;

Προεπιλογή

Βγαλε καντραν κ στειλτο μου!

Προεπιλογή

το εκανα και εγω σημερα

IMG_0225.JPG
    IMG_0226.JPG
    IMG_0227.JPG
    IMG_0228.JPG
    IMG_0229.JPG

Προεπιλογή

για δωσε πληροφορεις..που και πως το εκανες?

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z8083 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εκανα και εγω σημερα
    Με τι το εκανες;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ESSENTIA) ΜΥ12

Προεπιλογή

Με op-com γνησιο .

Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Εχω ενεργοποιησει σε αντιπροσωπια το trip computer.Με την διαδικασια αυτη ενεργοποιεις και το trip ή θα γινει τιποτα και θα το χασω...;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ESSENTIA) ΜΥ12

Προεπιλογή

Δεν χάνεις τίποτα είναι εύκολο να ενεργοποίησης της extra ένδειξης όπως και το trip, απλά πρέπει να βρεις κάποιον γνωστό με op com να στο κάνει γιατί όπου και να πήγα μου έλεγαν δεν γίνεται κλπ και εν τέλη το έκανα μόνος.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Κρυφό μενού Corsa D
    Από τον/την gogaras1818 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-11, 21:38
  2. κρυφό μενού σε vectra b?
    Από τον/την GIANNISANAG στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-10, 14:13
  3. Κρυφό μενού σε VECTRA C
    Από τον/την sokgiorgos στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-10, 01:25
  4. Κρυφό μενού στο Astra J
    Από τον/την fotis1972 στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-10, 19:58
  5. Κρυφό Μενού?
    Από τον/την argiro στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-07, 21:07

Δικαιώματα - Επιλογές