If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 56 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 1119

Προεπιλογή

Με 2,500,000 χλμ στο ενεργητικο μου και απειρες δοκιμες με σχεδον ολα τα πετρελαια βελτιωτικα κτλ,η εμπειρια μου λεει οτι ο κατοχος πετρελειοκινητου παντα θα πρεπει να γεμιζει μονο απο 1 το πολυ 2 πρατηρια που εμπιστευετε ολα τα αλλα βελτιωτικα v[power κτλ τα ακουω βερεσε.Υποψιν οι πετρελειοκινητηρες εχουν βγει, για να παραγουν εργο με χαμηλη καταναλωση κυριως για επαγγελματιες οι οποιοι συνηθως 1 ρεζερβουαρ καταναλωνετε σε 2-3 μερες το πολυ εαν ο χρονος καταναλωσης ενος ρεζερβουαρ ειναι πολυ μεγαλος,αυτο σημαινει προβληματα και οτι βελτιωτικα να βαλετε αυτο που ειναι να παθει θα το παθει.Τα καινουργιας γενιας με cormorate ειναι λιγακι πιο ευαισθητα και καλο ειναι να ξερουμε οταν την παθουμε, απο που την παθαμε γεμιζοντας παντα αυστηρα απο 1-2πρατηρια που εμπιστευετε ο καθενας.Ειχα αναρτησει παλια εναν οδηγο για πετρελαιοκινητα τον παραθετω παλι εδω...
    Einai koino mustiko oti oi etairies pleon anmugneioun to diesel me bio, auto den to apofeugoume paidia alla h gnwmh mou einai oti den einai aparaithta kako auto !px lipainete kalutera h antlia kai ta mpek (palia otan gemizame vazame kai 10raki ladi )twra uparxoun merika triks pou mporoume na kanoume gia na prostateusoume thn antlia petrelaiou mas ...
    apo thn 20xronh empeiria mou sta diesel exw diapistwsei oti..
    ta shmerina kausima einai polu kalutera kai pio ka8ara apo tis prohgoumenhs 10etias kai se sundiasmo me kapoia pragmatakia pou mporoume na kanoume monoi mas apofeugoume polles zhmies......
    1)ean prokeite na agorasoume diesel autokinhto 8a prepei na exoume upopsin oti ta en logw einai gia na paragoun ergo pio polu kai oxi gia askoph xrhsh (h suxnh xrhsh me kruo kinhthra an den prolavenei na zesta8ei dhmiourgrei provlhmata)
    2)diesel vazoume apo 1 to polu 2 prathria (etsi wste oti kai na ginei na exoume ka8arh apopsh gia otidhpote sumvei)
    3)apo thn stigmh pou gemizoume to rezervouar na kserete oti 8a prepei na katanalw8ei se suntomo xroniko diasthma(ean meinei polu kairo to diesel mesa meta arxizoun provlhmata)
    4)otan to gemizoume panta ma panta NOMOS AUTO adeiazoume mexri to telos to diesel sto lampaki kai meta ksanagemizoume panta.(etsi apofeugoume na katakatsoun ston pato tou rezervouar katalupa kai skoupidia kai to rezervouar diathrhte panta ka8aro)PX ean diathroume to rezervouar gemato sunexeia,se va8os xronou ston pato ka8ontai ola ta katalupa (pou exei polla to diesel )kai otan mia fora xreiastei na to adeiasoume tote 8a ta travhksei ola kai 8a pa8oume zhmia sigoura
    5)filtro petraileou to xeimwna pio suxna (mhn perimenete na er8ei to service) to kalokairi kai ka8olou na mhn allaxtei den pairazei
    6)sunthrhsh antlias den ufistatai giati kanenas sth ellada den gnwrizei (ektos elaxistwn eksairesewn)kanonika h anlia ta mpek kai genika ola ta parelkomena exoun thn idia zwh me ton kinhthra
    7)ean diapistwsoume provlhma oi kaluteroi texnikoi gia diesel einai sth 8esalonikh
    auta ta liga elpizw na voh8hsa .....kai 8umh8eite ta provlhmata pou vgazoun ta diesel einai mono edw pou8ena allou alla lene sta kteo oti ftaiei h sunthrhsh oxi ta kausima!!!!
    8)to filtro mikroswmatidiwn voulownei pio polu apo mh kalh xrhsh tou kinhthra kai oxi apo to petraileo px na douleuei to autokhnhto me xamhles strofes gia megalo xroniko diasthma (taxi mesa sth polh) mia fora thn hmera to ksekapnizoume me thn 2h kai 3 taxuthta se pshles strofes xwris na apokleiw thn kakh kaush tou diesel
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iTaxi : 03-02-12 στις 09:23

Προεπιλογή

pipis82 δοκίμασες και με <<καραβισιο>> στο cdti τελικα ?
    Πάντως σε ευχαριστούμε που εγραψες για τις δοκιμές σου
    Δεν νομίζω να βρουμε ευκολα αλλο συναδελφο που να τολμήσει να βάλει εν γνώση του μεχρι και ναυτιλιας σε common rail .

Προεπιλογή

5)filtro petraileou to xeimwna pio suxna (mhn perimenete na er8ei to service) to kalokairi kai ka8olou na mhn allaxtei den pairazei
    Tωρα στα νεα corsa 1.3 ecoflex εχουν βαλει φιλτρο πετρελαιου με υδατοπαγιδα μαζι με καλωδιο απο κατω για ελεγχο υπαρξης νερου .ΝΑ το αλαζουμε συντομα συμφωνω αλλα η τιμη του ειναι 120 ευρω.παρομοιο δεν εχω βρει παρα μονον στη man χωρισ καλωδιο [wk 8021]

Προεπιλογή

########### Θεμα 1ον Απαντησεις

@billys&x
    Για τα προστιμα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο, αλλα ειναι ενα ρισκο που το παιρνει ο καθενας απο μονος του αναλογα τον τυπο αυτοκινητου τους δρομους που κινηται κτλ.

Για το θειο...
    Δεν το εχω μετρησει, αλλα διαβασα (χρωσταω το λινκ) οτι απο το 09 και μετα το θερμανσης εναρμονιζεται στα περιεχομενα θειου σαν το κινησης.
    Η υπαρξη θειου ειναι δικοπο μαχαιρι για τους κινητηρες. Απο την μια εχει λιπαντικες ιδιοτητες για το συστημα τροφοδοσιας.
    http://www.chemo.gr/admin/spaw2/uplo...EAT-XLS_Gr.pdf
    Απο την αλλη εχει διαβρωτικα καταλυπα καυσης ειδικα εαν υπαρχει νερο δημιουργει θειικοι οξυ.
    http://iceal.wikidot.com/lipantika
    Τα σημερινα πετρελαια κινησης εχουν μεσα βιοντιζελ που ευθυνεται για καταστροφες στον κινητηρα και βουλωμα φιλτρων οπως DPF ( καπου διαβασα για μυνηση τησ mitsubishi συγχωρεστεμε για το λινκ που δν το εχω προχειρο)
    Εδω λεει για τα μειονεκτηματα του βιοντιζελ απο το εργαστηριο εφαρμοσμενης θερμοδυναμικης του ΑΠΘ
    http://portal.tee.gr/portal/page/por...ziaxristos.pdf

Συμπερασμα θελουμε θειο στο καυσιμο χωρις νερο! Και αλλαζουμε τακτικα λαδια! Και ΔΕΝ θελουμε βιοντιζελ μεχρι και αυτη η τεχνολογια γινει συγχρονη και εναρμονιστουν οι κατασκευαστες με αυτο το καυσιμο.

Το αμαξι μου ειναι EURO 4 και αποσο ξερω ΔΕΝ εχει DPF για αυτο κ δεν με ενδιαφερει να μαζεψει σωματιδια και βγαζει καπνιλα. Ειναι κ ενας λογος που αγορασα μοντελο του 4 και οχι τα καινουργια με 90 αλογα γιατι η τεχνολογια DPF ειναι ακομα σε νεαρο σταδιο και οι εταιριες τρεχουν να εναρμονιστουν με τους κανονες της ΕΕ παρουσιαζοντας αμαξια που πρεπει να ασχολησαι εσυ να τα αυτοκαθαριζεις (!!) οταν σου αναβει λαμπακι (καπου εδω στο φορουμ το διαβασα)

Η χρηση δεξαμενης στο σπιτι σε γλυτωνει απο το να βαλεις νερομενο πετρελαιο και πετρελαιο με μουργα. Κατι που ειναι ανεξαρτητο απο το εαν το πετρελαιο ειναι κινησης η θερμανσης παντου μπορει να συμβει σε οποιοδηποτε βενζιναδικο.

Δεν μπορεις να με πεισεις οτι οταν τραβας 10 ποντους πανω απο τον πατωμα της δεξαμενης με υδατοπαγιδα+συρματινο φιλτρο+ στην σειρα φιλτρο-τρομπα απο navara (με φιλτρο 5μικρον) οτι βγαινει πετρελαιο πιο βρωμικο απο βενζιναδικου.

Δεν δινω συμβουλες σε κανεναν παραθετω την δικια μου εμπειρια ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ χωρις να θελω να πεισω κανεναν. Απλα αναφερω τι κανω εγω οχι τι εχω ακουσει με οση ειλικρηνια μπορει να κρυβει ενα ποστ σε ενα φορουμ και οση δυσπιστια χρειαζεται καποιος να το διαβασει.

ΠΑΝΤΑ και με ειληκρινια φιλικα billy

#antaras
    καραβισιο στο οπελ κανονικα την πρωτη φορα μισο μισο με κινησης (χειμωνας) και την δευτερη ολοκληρο (καλοκαιρι)
    μετα το εβαζα ολο στο ΤΑΡΟ γιατι εχει μεγαλυτερη καταναλωση κ με συνεφερε εκει.

@a6848
    εχει στην φρατζη + βρεσθενης φιλτρο πετρελαιου μαζι με το O ring της FIAMM (νομιζω η μαρκα) με λιγοτερο απο 20Ε στον καραφλα. Αλλαζεις το φιλτρο μεσα εεε??? (οχι ολη την βαση) ξεβιδωνει απο πανω με καστανια αραχνη σαν αυτη http://tinyurl.com/7gqqvs6. για τα φις της γραμμης πετρελαιου θα χρειαστεις ενα μυτοτιμπιδο με στραβες στριμπιδες προς τα μεσα που εχει σχημα ( ) η με ηλεκτρολογικο κατσαβιδι πατας τις ασφαλειες και τις βγαζεις με τροπο σιγα σιγα. προσοχη θελει δυναμκλειδο οταν το κλεινεις το καπακι στα 3ΝΜ γιατι παραπανω λιωνεις το ορινγ και λιγοτερο χανει η κλοτσα την πλαστικη σπειρα.

########## Θεμα 2ον. Νοθεια σε σχεση με τον ΟΓΚΟ

Α. Η παστιλια διογκωσης / προσθετα

Ερωτηση προς τους επαγγελματιες. Ειδικα των ταξι που εξεταζουν και την λεπτομερια. Υπαρχει μια φυμη οτι κυκλοφορει μια παστιλια που αυξανει τον ογκο του καυσιμου.

Συγκεκριμενα στην περιοχη μου για φορτηγο (μπετονιερα) που κανει συγκεκριμενη διαδρομη ιδια φορτηγα ιδιοι οδηγοι στα φορτηγα επαναλαμβανομενα ενω παλια ηθελε 22L τωρα θελει 26 (ιδιος οδηγος ιδιο οχημα).

Εχετε παρατηρησει το ΒΑΡΟΣ ενος μπετονιου κινησης σε σχεση με περσυ?Πολλοι εκτος απο εμενα το βρήσκουν ελαφρυτερο.

Να σημειωσω οτι τα βενζιναδικα προμηθευονται χερσαια απο ελευσινα-οχι μεσω πλοιου κτλ και οι μαρτυριες αναφερουν ολες τις γνωστες και μη εταιριες.

B. Η ζεστη βενζινη.
    Εχει ακουστει για πρατηριο στην Αθηνα οτι βαζει "ζεστη" βενζινη δλδ προθερμενει το καυσιμο πριν περασει απο την αντλια μεγαλωνοντας τον ογκο του

Η μετρηση της ποσοτητας γινεται με τον ΟΓΚΟ και οχι με το ΒΑΡΟΣ και εδω ειναι το προβλημα.

Το πετρελαιο για καθε 1οC διογνωνεται κατα 0,08% Για παραδειγμα το καλοκαιρι απο μια υπογεια δεξαμενη το πρωι η θεμοκρασια ειναι 15οC και την ημερα 40οC δλδ ΔΘ=25οc ΔΛΔ 25*0,08%=2% συνολικη διογωση.
    Φανταστειτε να το ζεστανουν παραπανω τι γινεται.

Μπορειτε και εσεις να δειτε εαν σας κοροιδευουν και ποσο απο το "εμπειστο" βενζιναδικο σας.
    Αγοραστε ενα λιτρο πετρελαιου. βαλτετο σε εναν ογκομετρικο σωληνα και ζυγιστε το σε μια ζυγαρια ακριβειας στους 20οC πρεπει να ειναι 827gr (χωρις το βαρος του σωληνα :P )στην ελλαδα βαση της http://tinyurl.com/6pxhq3v ΥΠ.ΟΙΚ

Συγγνvμη εαν κουρασα. Καλα χιλιομετρα σε ολους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pipis82 : 03-02-12 στις 22:07

Προεπιλογή

Για ολουσ μας που εχουμε φιλτρο pdf ΔΙΑΒΑΣΤΕ http://www.caroto.gr/2011/12/19/dies...tic-emissions/

Senior Member
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Χθες μπήκα σε ένα ταξιτζή με ενα mercedes e καινούργιο με 280000χμ.τον ρώτησα από που βάζει πετρέλαιο και μου είπε από όπου να ναι και ότι πρόσφατα του έβγαλαν πρόβλημα τα μπεκ και πλήρωσε 2500 χιλιάρικα.επίσης μου είπε ότι τα πετρέλαια έχουν βιοντίζελ δηλαδή στηνουσία ζωντανούς οργανισμούς οι οποίοι κολάνε πάνω στα μπεκ και τα μαμανε τη μάνα και ότι πρέπει να βάζουμε ενισχυτικά τα οποία διαλύουν αυτούς τους οργανισμούς.εγώ θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο τέτοιο καλό ενισχυτικό και κάθε πότε πρέπει να βάζουμε?

Προεπιλογή

Όχι και ζωντανούς οργανισμούς ρε παιδιά. Είπαμε.....
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

diabaste ayto exei endiaferon
    http://www.physics4u.gr/energy/biodiesel.html
    fd3s-astra h opc are they enough for you
    ok and lanos 4 door
    ηλίθιοι είναι πολλοί και πολλαπλασιάζονται μέρα με την μέρα.
    Αν όμως οι ηλίθιοι επικρατήσουν και εσύ χάσεις αυτό δεν σε κάνει έξυπνο. Σε κάνει πιο ηλίθιο, και ταυτόχρονα, χαμένο.

Προεπιλογή

ρε μαγκες διαβαστε όλο το τοπικ............

μόνο REDEX καθαριστικό όχι βελτιωτικό δεν χρειάζεται...

2 δόσεων κάντε το μία....6 ευρώ έχει στο σκλαβενίτη που το παίρνω....

για να το υπολογίζεται κάθε αλλαγή λαδιών...5000χλμ....

ή σε ένα ταξίδι μεγάλο που θα κάνετε......αδειάστε το ντεπόζιτο σχεδόν τελείως το ρίχνετε όλο μέσα κ φουλάρετε.....

η γνώμη μου είναι όταν βάζετε redex με τον τρόπο που προανέφερα μην βάζετε v power diesel τσάμπα το βάζετε γιατί κάνουμε καθαρισμό...

μετά όσο συχνά θέλει ο καθένας....το v power

ΥΓ Τα πετρέλαιά μας είναι πολύ καλύτερα από τα παλιά αλλά ακόμα πίσω από τα ευρωπαικά.....

Προεπιλογή

όσο για τον συνάδελφο που αναφέρατε ας πρόσεχε τα βενζινάδικα....

ακού εκεί έβαζα από που νά ναι....ωραίος επαγγελματίας......

σίγουρα θα ξέχασε να σου αναφέρει ότι έβαζε κόκκινο.....
    280000χλμ για μπέκ είναι πολύ νωρίς....
    ή έβαζε τελείως μάπα πετρέλαιο και ποτέ redex
    ή τίγκα κόκκινο....κ πάλι ποτέ redex.....

σημαντικό ρόλο παίζει κ το πόσο ξεμπουκώνει ο καθένας το αυτοκίνητο του....

πάντα με μέτρο κ σωστή χρήση ....

στα πετρέλαια αυτό είναι το παν.....

Το avatar του χρήστη ktsif
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Γεια σας φιλοι μου,
    Εγω ειμαι καινουργιος στην πετρελαιοκίνηση. Εχω ένα OPEL CORSA D Ecoflex εδω και 2 μήνες καινούργιο.
    Ήδη εχω 7000 χλμ και τα 5000 χλμ τα εχω me VPower diesel. Κανενα προβλημα, o καθαρισμός του DPF ακόμα δε χρειάστηκε (πιθανοτητα γιατι τα ποιο πολλα χλμ γίνονται εκτός πόλης).
    Ειναι γεγονός οτι και εγώ βάζω πετρελαιο από 2 συγκεκριμένους βενζινάδες και τυχαινει να είναι SHELL, οπότε βάζω και VPower diesel...
    Προς το παρών ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την απόδοση και την οικονομια του κινητήρα και με το πετρελαιο που του βάζω.
    Κώστας

Προεπιλογή

---
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φώτης : 18-07-18 στις 19:47

Προεπιλογή

Είχες άλλα προβλήματα στο αυτοκίνητο σχετικά με το καύσιμο, πέραν του φίλτρου;
    Όλα τα φίλτρα βρώμικα είναι. Αυτή είναι η δουλειά τους, να κρατάνε τα σωματίδια που είναι μεγαλύτερα από κάποιο μέγεθος και πάνω.
    Το δοκιμασμένο καθαρό καύσιμο είτε είναι πετρέλαιο είτε έιναι βενζίνη δεν το κατάλαβα ποτέ. Εγώ από όπου και να έχω βάλει δεν είχα ποτέ πρόβλημα (σε βενζίνη πάντα).
    Από τότε που έχω πάρει το astra βάζω σε έναν στην περιοχή μου που έχει τη φθηνότερη βενζίνη στην αγορά (απλή~ 1.599 σήμερα). Δεν είχα ποτέ πρόβλημα ούτε υπερκατανάλωσης ούτε βλαβών. Και έχω 80.000 χωρίς φίλτρο.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...

ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΠΟΛΥ ΛΑΣΠΗ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟ......
    ΓΙΑΤΙ ΜΙΚΡΟΣΩΜΑΤΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΑ ΝΑ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΜΠΕΚ/ΦΙΛΤΡΑ ΚΤΛ.
    ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ "ΕΘΝΙΚΑ"ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΩ....
    ΤΕΣΠΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ

Προεπιλογή

Πατρα εγώ τελευταία φορά έβαλα στο συνεταιρισμό των ταξιτζήδων....Εκανα 2 γεμισματα με v power και επειτα έβαλα και από κει...με το vpower ο κινητηρας ήταν λίγο πιο αθορυβος ,είχε λίγο καλυτερη απόκριση στο γκάζι και καιγόταν κ πιο γρηγορα από ότι αυτό που χω τώρα...πιστεύω ότι λέει μόνο τις μέρες που το χουν προσφορά

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Φώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    EKANA ALLAGH FILTROU ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ...ΕΒΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ SHELL VPOWER DIESEL...
    ΟΛΟ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΑΣΠΗ-ΜΟΥΤΖΟΥΡΑ...Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟς ΜΕΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΒΑΖΑ ΝΑΥΤΙΚΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!!!!!
    ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ SHELL...ΣΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
    ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΑΝ ΒΡ Ή ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩς ΕΤΑΙΡΕΙΑς...
    ΞΕΡΕΙς ΚΑΝΕΙς ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΥΣΙΜΟ?
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...549#post469549

Αλλος ενας παθων!!!!!!! Το ειχα γραψει εδω και ενα μηνα για την γ@μοσελ!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gileravxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...549#post469549

Αλλος ενας παθων!!!!!!! Το ειχα γραψει εδω και ενα μηνα για την γ@μοσελ!!!!!
    ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΡΕ?ΕΚΟ?

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

bp καυσιμα!!!το φωναζω χρονια τωρα!!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....???????

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys&x Εμφάνιση μηνυμάτων
    το δεύτερο εννοω...
    το πρωτο δεν χρειαζεται....αυτα που κανει σε πολυ μεγαλο βαθμο τα κάνει το v power...

θα αφήνεις το ντεποζιτο να αδειάσει σχεδόν τελειως 30-40 range και ας λεει δυο δόσεων θα το κάνεις 1
    θα φουλάρεις και θα το πηγαίνεις ψιλο τσιτα ειδικα 2α 3η και 4η....
    με απλό πετρέλαιο....καθε 10.000χλμ περίπου το redex....
    οτι άλλο θες πες μου....
    Εγω που δουλευω μονιμα V-POWER θα χρειαστει το καθαριστικο καθε 10000 χιλ;
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Γιωργο λευκαδα που βαζεις πετρελαιο?

Σελίδα 2 από 56 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Shell fuelsave - ακόμα μια νέα παραπλάνηση;
    Από τον/την capthookb στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-12, 16:02
  2. ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ BP ΚΑΙ SHELL !!!
    Από τον/την Angel στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-11, 02:32
  3. Νεα Shell V-power 97 oκτανιων
    Από τον/την tuning club στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-11, 19:57
  4. Νερο για καυσιμο...τι παιζει????
    Από τον/την pipis στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-11, 00:38
  5. Μηνύματα απο την Shell