If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 59 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 94957585960 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.161 έως 1.180 από 1181

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελική ποσα km/h βλέπεις ;
    190 με το ζορι, τα 180 τα ποιανει ευκολα, αλλα μετα δεν ανεβαζει με τιποτα, θελει δρομο. Το καλο ειναι οτι στα 180 ειναι πολυ σταθερο και σιγουρο, με ενα χερι πας.
    Καμια σχεση με το C, που στα 160 νωμιζα θα βγαλει φτερα να απογειωθει!!!
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελική ποσα km/h βλέπεις ;
    Και εμένα τα ίδια τα 180 εύκολα στο κοντέρ στο torque έχω δει μέχρι 174 σε περίπου ίσιο δρόμο και 178 σε κατηφόρα

Προεπιλογή

Τα νούμερα αυτά με το προγραμμα ή χωρίς ;
    Υποθέτω ότι το προγρ ανεβάζει λίγο κόφτη κ κερδίζεις μερικά κμ τελικής

Προεπιλογή

Τα δικα μου ειναι με το προγραμμα προχτεσινα, χωρις προγραμμα παλια το ειχα παει μεχρι 180, τα εποιασε οχι τοσο γρηγορα οσο με το προγραμμα, αλλα τα εποιασε, αλλα παραπανω δεν το ειχα δωσει να δω ποσα θα βγαλει. Τωρα αν εχει καποιου ειδους κοφτη στις στροφες με 5η ταχυτητα δεν το γνωριζω και δεν νωμιζω, γιατι τα ποιανει ευκολα τα 180, αλλα τα επομενα 10, αργει.

Προεπιλογή

ο κοφτης ειναι ιδιος σε ολες τις ταχυτητες νικο . οποτε αν κοφταρεις την 1η πχ στις 6 τοτε κ η 5η στις 6 θα κοφταρει.

οταν κοφταρει θα το καταλαβεις δεν θα δινει αλλο . οποτε εσενα παει 190 κ εχει κ αλλο να ανεβασει . θεωρητικα παντα , γιατι η δυναμη ισως δεν επαρκει για να κοφταρει την 5η

Προεπιλογή

Εμένα με πρόγραμμα το κορσακι 1.3 μου βγαζει 200-210 αναλογα , καπου εκει και σε κατηφορα όλα άλλα εχω πολυ μεγαλη καταναλωση...

Προεπιλογή

Εγώ άνοιξα πρώτη φορά μετά το πρόγραμμα στην εθνική αθηνων-κορινθου παίζοντας με ένα toyota C-HR που είχα μπροστά μου.μεχρι που τον έσκασα και έκανε δεξιά.
    Χωρίς καμοια δυσκολία 240 και άνοιγε άνετα και άλλο αλλά το παρακανα και έκοψα μετά.
    Astra K 179hp και 40 κιλά ροπή.

Senior Member Το avatar του χρήστη Themis78
    Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Μόλις τα είδα...άρπαξα 2 να έχουμε, στην τιμή του ενός που το παίρνω ελλάδα.
    IMG_20190618_092559.jpg

Προεπιλογή

Γιατί Ελλάδα πόσο τα βρίσκεις?
    Το λέβα 1 προς 2 δεν είναι?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις τα είδα...άρπαξα 2 να έχουμε, στην τιμή του ενός που το παίρνω ελλάδα.
    IMG_20190618_092559.jpg
    Πιο ακριβα το πηρες απο εκει , αλλα δεν πειραζει

Βολτα εκανες στην Σόφια ?

Προεπιλογή

το 5148 που φαινεται στην φωτο, καπου 5€ το ειχα παρει , τα 250ml

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

LIQUI MOLY Systempflege Diesel, 250 ml Παίζει απο 7,50 (+έξοδα αποστολης) και πάει μέχρι και 16 (απ'οτι είδα) ανάλογα το κατάστημα.
    12,20 λέβα είχε (ήθελα το συγκεκριμένο) 6,20 Ευρώ ... Έπρεπε να γράψω σχεδόν μισή τιμή, πιο καλά. Εδώ είναι στο δύσκολο να το βρω 9-10 Ε...το είχα δει στα 12,50-13Ε.
    Ε και είπα να πάρω 2.
    Αν ήμουν αθήνα ε θα ήταν διαφορετικά.Τι να πω.
    Βόλτα και δουλειές για την εταιρεία και αγορά CLK 2.7 cdi κατεβάσαμε 2.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Εντάξει υπάρχουν και μικρά συνήθως για γυναίκες, ελάχιστα θα έλεγα αν κρίνω από αναλογία πληθυσμού/αυτοκίνητων που κυκλοφορούσα. το 70% 2λιτρα και πάνω...ε λογικό λίγο.
    Απλά...ξετρελάθηκα και με την Σόφια, και με τον κόσμο και με την ΟΡΓΑΝΩΣΗ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΤΕΙΑ ΕΚΕΙ. δεν άκουσα 5 μέρες μια, μια βρε κόρνα. Στο σταυρό μου.
    Μια μεγαλούπολη κοντά 1,5 φορά, ίσως και και 2 η Θεσσαλονίκη, μεγάλη δρόμοι...φανάρια που.....Όταν έχει κόκκινο (πριν ανάψει το πράσινο) ανάβει το πορτοκάλι (εεεε ξύπνα θα ανάψει πράσινο) και το αντίστροφο. Σε μερικά υπάρχει και καντράν με χρόνο 54,53,52,51....για να ανάψει κόκκινο (πάντα το πορτοκαλί παρεμβάλλεται ως προειδοποίηση). Πάρκινγκ μόνο με πληρωμή...σε ΌΛΟ τον κέντρο και σε μεγάλη ακτίνα, 2 λέβα το 2ώρο μετά ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ, (ΑΠΟ 08:30 έως 19:30, την υπόλοιπη ώρα ειναι free αλλά το πρωι κατά τις 8 και κάτι πρέπει να στείλεις μήνυμα απο κινητό με αρ.πινακίδας και ανάλογα τι ώρα θα φύγεις. Το βρίσκω σωστό με την σκέψη ότι ρε φίλε....θα πρέπει και κάποιος άλλος να εξυπηρετηθεί δεν μπορείς να μου αφήνεις ένα αμάξι στο κέντρο (ως επισκέπτης για όλοι μέρα εκεί). ΑΝ θες πληρώνεις 90λεβα/45 και πέρνεις ετήσια καρτά για παρκάρισμα.
    Αν δεν φύγεις στο 2ωρο ΣΤΟ ΠΉΡΑΝΕ Ή σου βάζουν δαγκάνες.
    ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ, ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ με την καμια. ΥΠΑΡΧΟΥΝ κάμερες πάντου στα φανάρια...και σε μερικά κεντρικά σημεία κουβουκλιάκη υπερυψομένο με φιμε γυρω γυρω...τώρα ειναι δεν ειναι μέσα κάποιος δεν ξεχώρισα.
    Με λίγα λόγια ζούνε εποχές 90 Ελλάδας αλλά με οργάνωση. Ανοίξαμε 2η εταιρεία μέσα σε 8 λεπτά....όχι 10, 8. online και άμεση εξυπηρέτηση.
    Είναι όμως λίγο έως αρκετά θα έλεγα, στο θέμα πχ να βρω συνεργείο ξεκάθαρα...όπως πχ χτυπάω ελλάδα "συνεργειο μερσεντες κοντά μού ή κέντρο" εεε εκεί δεν θα δεις μια λίστα με αρκετά συνεργεία ...θα δυσκολευτείς ειδικά αν δεν έχεις γνωστούς να σε καθοδηγήσουν και σε καλά μαστόρια.
    Ένα άλλο απλό...στο paradise εμπορικό.. πόσο απλό σαν σκέψη που στην Αθήνα μέχρι και πρόπερσι δεν είχα δει...πάνω απο κάθε θέση έχει και ένα φωτάκι. Πράσινο άδεια θέση, κόκκινο κατειλημμένη ...οπότε από μακρία μπορείς να διευκολυνθείς και όχι να κάνεις παραπανήσιες γύρες.
    Και άλλα πολλά...
    Επικρατεί μια ηρεμία στην πόλη γενικά, μια ησυχία επαρχίας σε μεγάλη πόλη. Καμία σχέση με την δικιά μας "τρέλα". Και
    Δεν περίμενα να είναι τόσο ευχάριστα.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Δεν το βλέπω το Fiat να κάθεται για καιρό....AUDI sline 4wd, πένα του 08 ή 09 12.500 λέβα. Μάλλον για εκεί πάμε ..xaxaxa. Τώρα και με εταιρεία εκεί.. ε δεν νομίζω οτι ΔΕΝ θα μπω στον πειρασμό να μην αλλάξω. με bg νούμερα φυσικά. 1 φορά το χρόνο για κτεο και την ασφάλεια.
    Το diesel to πχ DFORCE GREEN το καλό, 2,30 λέβα με 2,35 εκεί παίζει. τόσο παίζουνε και τις shell, εκο

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Είχα να οδηγήσω αυτόματο απο το 97 να θυμάμαι καλά..και τι καναδέζα. χχαχα... Βολεύει απίστευτα μέσα στην πόλη τελικά. Ειχα ακούσεις και απο 2,3 γνωστούς οτι αν αλλάζανε αμάξι πάλι αυτόματο θα πέρνανε. Και στην επιστροφή μια χαρά άνετο το auto , δεν με ενόχλησε. Πήρα μια ιδέα τουλάχιστον.
    6.6lt./100 το μεικτό στο ταξίδι, απο 130-140 χαω. καλά είναι για 2.7 5κύλινδρο με 5αρι σασμάν. 170 hp 400Nm μαμά.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Συγνώμη για το offtopic...αλλά με παρέσυρε ο ειρμός σκέψεων....
    NEXT

Προεπιλογή

Θεσσαλονικη στα τζαμπο στο λιμανι το παρκιν νωμιζω ετσι με φωτακια πρεπει να ειναι, αλλα δεν νωμιζω να δουλευουν!!!! Δηλαδη θεσσαλονικη καπου το εχω δει το συστημα αυτο.

Περιοχή
    Bolos
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Σιγουρα θα βάλουν και εδώ κάποια στιγμή...το θέμα είναι οτι αυτοι το έχουν ήδη απο το 12 όταν έμενε εκεί ο μπατζανάκης μου...

Η βινιέτα στα σύνορα, έχει 8 ,20 λεβα η εβδομαδιαία και πας όπου θες σε όλη την βουλγαρία. Εδω με 4Ε που πάς????? μέχρι το περίπτερο και πάλι τα τσιγάρα, μερικά έχουν 5,20Ε. χαχα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis78 : 20-06-19 στις 22:58

Προεπιλογή

Άρχοντας ο Θέμης, και έμπορος Ι.Χ. χαχαχαχα καλές δουλειές φίλε.

Σελίδα 59 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 94957585960 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Shell fuelsave - ακόμα μια νέα παραπλάνηση;
    Από τον/την capthookb στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-12, 15:02
  2. ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ BP ΚΑΙ SHELL !!!
    Από τον/την Angel στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-11, 01:32
  3. Νεα Shell V-power 97 oκτανιων
    Από τον/την tuning club στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-11, 18:57
  4. Νερο για καυσιμο...τι παιζει????
    Από τον/την pipis στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-11, 23:38
  5. Μηνύματα απο την Shell