If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Talking ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ

Καλησπέρα Παιδιά & Καλή Χρονιά σε όλους.

Έχω ένα corsa D sport 1.4(Απρίλιος 2008, 38.000Κm). Θέλω να ρωτήσω κάθε πότε αλλάζουμε λάστοιχα; Υπάρχει περίπτωση τα λάστοιχα να κάνουνε φόρυβο; Φοράει τα Continental Premium Contact 2(από την μάνα του) σε διάσταση 195/55/16. Ρωτάω για ακούω ένα περιέργο θόρυβο, μόνο όταν κινείται το αυτοκινήτο. Στο ρελαντί δεν το κάνει και κάπιοι φίλοι μου είπαν για τα λάστοιχα.

Προεπιλογή

Από αέρα, πως πας; Έχουν την σωστή πίεση;
    Οπτικά, δείχνουν κάποιο σημάδι φθοράς;
    Το βάθος τους, είναι μέσα στα νόμιμα (και ασφαλή) όρια;

Προεπιλογή

ακου τι θα κανεις αν δεν ευκαιρεις να πας συνεργειο.σηκωνεις το αμαξι κ γυρνας τις ροδες στον αερα.αν δεν ακουσεις καποιο σχετικα δυνατο βουητο εχεις γλυτωσει ρουλεμαν τροχου.τουλαχιστον εμενα ετσι μου το εκαναν στην opel και τελικα φταιγανε τα λαστιχα τα οποια ηταν στην κυριολεξια για τρακτερ κ μου καναν θορυβο.ελπιζω να βοηθησα καπως.αν εχω λαθος σιγουρα καποιο απ'τα παιδια εδω θα βοηθησει.

Προεπιλογή

θορυβος κατα την κυλιση προερχεται η απο λαστιχα η απο ρουλεμαν.Αν δεν ειναι ρουλεμαν (που μαλλον δεν ειναι) ειναι τα λαστιχα.38000 χλμ δεν ειναι υπερβολικα για ενα λαστιχο(αναλογα και με τον τροπο που οδηγεις βεβαια...).Τσεκαρε πιεσεις αερα και κανε ενα test drive.Αν βγαζουν παλι θορυβο μαλλον ηρθε η ωρα για νεα παπουτσια στο αμαξι σου.Βαλε παλι τα ιδια ειναι πολυ ωραιο λαστιχο (αν δεν το πιεζεις).
    astra h 1.6 turbo.....

Προεπιλογή

Παιδιά σήμερα πήγα και checkarα τον αέρα, είχανε πέσει σε πίεση. Είχανε από 20 -25 λίβρες. Έβαλα σε όλα 30 lb και το έκανα πάλι βολτα. Ο θόρυβος είχε μειωθεί αισθητά αλλά και πάλι υπήρχε το βουητό σε μικρότερη ένταση. Ο βενζινάς μου είπε ότι είναι τα λάστοιχα μου, μάλλον.

Παρόμοια Θέματα

1. αλλαγη ελαστικων σε astra f
    Από τον/την kouberman στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-11, 21:33
  2. αλλαγη νουμερο ελαστικων
    Από τον/την MIKPOS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-10, 16:02
  3. Αλλαγη ελαστικων
    Από τον/την alex-30 στο forum Opel
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-10, 17:36
  4. αλλαγη ελαστικων astra opc
    Από τον/την kostasop στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-09, 16:31
  5. Αλλαγη διαστασης ελαστικων
    Από τον/την HUNTER στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-07, 23:24

Δικαιώματα - Επιλογές