If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑΤΕ; ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ Η ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ;

Ψήφισαν
91. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

30 32,97%
  • ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ

57 62,64%
  • ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

4 4,40%
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 41

Προεπιλογή ΑΓΟΡΑ : ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ή ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ αυτοκινήτου;

Θα θελα τη γνωμη σας...

-Δεδομενης της υπαρχουσας οικονομικης καταστασης στην Ελλαδα

-Δεδομενου του οτι τα μεταχειρισμενα αυτοκινητα ΚΑΘΕ λογης πλεον εχουν κατακλεισει τις μαντρες και το c@r.gr και μπορεις να βρεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ εκει εξω

-Δεδομενου οτι οι τιμες στα καινουργια αυτοκινητα παραμενουν στα υψη

Και τελος αν θεωρησουμε δεδομενο οτι μπορειτε να διαθεσετε ενα Α ποσο, 15 - 20.000 για παραδειγμα.

ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑΤΕ;;;

Το θεμα το ανοιξα με αφορμη τη σκεψη μου για αλλαγη αυτοκινητου στο εγγυς μελλον
    (λογω οτι μεγαλωνουν οι αναγκες οσο μεγαλωνει και η οικογενεια (σε χωρους και σε ασφαλεια) )
    και λογω μιας συζητησης που ειχα με φιλους σχετικα με το θεμα της δημοσκοπησης.

Εγω ετσι οπως το βλεπω, υπαρχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ εκει εξω για καποιον που εχει ζεστα μετρητα...

Δεν βρισκω λογο να αγορασω καινουργιο αυτοκινητο, οσο δελεαστικο και αν ειναι να εισαι ο ¨πρωτος¨ που το καβαλαει, να ξερεις το καθε χλμ πως εχει γινει, να ξερεις καθε σερβις που εκανες και τι ακριβως ¨εκανες¨, καθε λαμπα που καηκε, οπως και τη ΣΙΓΟΥΡΙΑ που σου δινει το καινουργιο αυτοκινητο (εγγυηση- ξερεις οτι ειναι ατρακαριστο) κτλ...
    Ειναι πολλα τα + του καινουργιου αυτοκινητου, οπως και να το το κανουμε...

Οι φιλοι μου που συζητησα υποστηριζαν οτι το μεταχειρισμενο ειναι λαχειο (συμφωνω σ΄αυτο) και δεν ξερεις τι θα σου τυχει και πως συμπεριφεροταν ο προηγουμενος ιδιοκτητης και αν εκανε τα σερβις στην ωρα τους και αν δεν ηταν κανιβαλος κτλ κτλ...

Εκει ειναι που εχω τις ενστασεις μου.
    Ξερω πολλα παιδια, που προσεχουν το αυτοκινητο τους, κανουν τα σερβις σωστα, δεν το σκιζουν, ειναι μερος της ΖΩΗΣ τους και γενικα το αγαπανε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ με οτι συνεπαγεται αυτο. (Αναμεσα τους και γω).

ΕΛΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΔΥΣΚΟΛΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΟΥΝΕ, εστω για οικονομικους λογους ας πουμε.

-ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ;

-ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΙΤΕ: ΝΑΙ, ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ...
    Σκεφτειτε και απο σας τους ιδιους....

Ας φερω παραδειγμα ενα μεσο αυτοκινητο, ατμοσφαιρικο, το OPEL INSIGNIA 1.8 cosmo.

Καινουργιο κανει 24.000Ε ενω ενα μεταχειρισμενο 1-2 χρονων το βρισκεις με 15-16.000Ε.

Αν το δω οτι ειναι καλο και προσεγμενο γενικα και οτι εχει βιβλιο σερβις,η ακομα καλυτερα (ΑΝ ειμαι τυχερος και) ειναι απο ατομο που γνωριζω

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΚΑΙ 8-9 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ;

ΠΟΙΑ η γνωμη σας;

Με συγχωρειτε αν σας κουρασα.
    Vectra C - 1,8 140ps

Προεπιλογή

Μεταχειρισμενο γιατι οπως ειπες εχει τρελες ευκαιριες εκει εξω....
    εκει που κοιτουσες παλια 5ετιας τωρα στα ιδια χρηματα παιρνεις 2ετιας κ 3ετιας με 20 κ 30 χιλιαδες χιλιομετρα σαν καινουρια δηλαδη.
    Αλλοι το πηραν με δοσεις κ δεν μπορουν να το αποπληρωσουν ή απολυθηκαν απο τις δουλειες τους και αλλοι τα πουλαν για να βγουν τα εξοδα οσοι τα χουν παραπανισια... 1 ι.χ. θα χουμε στο τελος κ θα το προσεχουμε σαν τα ματια μας.
    Καλομαθημενοι ημαστε κι ολας οι Ελληνες με 2 κ 3 αυτοκινητα . 1 για την πολη, 1 για ταξιδια, 1 αγροτικο-τρακτερ 1 για την κορη 1 για το γιο κ παει λεγοντας... (δε λεω οτι ολοι ειναι ετσι αλλα οι περισσοτεροι που μπορεσαν να το κανουν το εκαναν κ τωρα τα δινουν οσο οσο)
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Κ αν αυτό το insignia το είχε μια εταιρία μέσω lizink δέν έχει κάνει ποτέ σέρβις, αυτός που το καβάλαγε δέν σεβόταν ούτε τη μάνα του κ ο μαντράς που θα αναλάμβανε να το προωθήσει σε δελεαστική τιμή, γυρνούσε τα χιλιόμετρα κ σφράγιζε το μέχρι τότε ασφράγιστο βιβλίο???? Εσύ θα ήσουν ένας πανευτυχής κάτοχος μίας πραγματικής "ευκαιρίας".

Όπως πολύ σωστά είπες λοιπόν, είναι σκέτο λαχείο, ίσως κ ρώσικη ρουλέτα αν πρόκειται για μάντρα κ όχι κάποιον απεγνωσμένο ιδιώτη.

Είναι αλλιώς να κλάσεις πρώτος στο κάθησμα βρε παιδί μου....

Παρόλα αυτά, θα έπαιρνα κ εγώ μεταχειρησμένο ΑΦΟΥ πρώτα το περνούσα απ' τον κώλο της βελόνας...
    Meguiars project...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=8409

http://www.youtube.com/watch?v=1prIEOzpt3Q&feature=player_embedded

Senior Member Το avatar του χρήστη akism3
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εγω συμφωνω με ολα οσα προανεφερες αν και ψηφιζω καινουριο,ΑΝ εβρισκα μια τετοια περιπτωση απο φιλο η απο ατομο που το γνωριζα και ηξερα πως συμπεριφεροταν στο αυτοκινητο του,και γλυτωνα και 8-9.000 ευρω τοτε ναι θα επαιρνα το μεταχειρισμενο,μακαρι να βρεις κατι ετσι οπως το περιγραφεις,Αλλα μονο σε μια τετοια περιπτωση θα επαιρνα μεταχεισμενο,Προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη,Πλεον οι καταστασεις ειναι πολυ δυσκολες (οικονομικα).Τρια αυτοκινητα υπαρχουν στην οικογενεια μου,τα δυο τα πηραμε καινουρια,και το τριτο μεταχειρο,αλλα ηταν της ξαδερφης μου,ετσι και το πηραμε εκεινο μεταχειρο και διετιας,Μονο ετσι επαιρνα μεταχειρο,οπως και πηραμε.Αυτη η γνωμη μου για τα Μεταχειρο και τα Καινουρια τουτου,και αν επαιρνα ξανα καινουριο ισως να επαιρνα ενα Opel που εχει και καλες τιμες σε σχεση με τα αλλα γερμανικα,και καλα χαρακτηριστικα.Και ισως να ηταν και Πετρελαιο...
    www.opel-club.gr

Προεπιλογή

Αν μπορείς να βρεις από κάποιον που δεν μπορεί να αποπληρώσει το δάνειο και πρόκειται να του το πάρει η τράπεζα. Ακούγεται σατανικό και κακό, αλλά από το να του το πάρει η τράπεζα, του δίνεις το υπόλοιπο για το αυτοκίνητο και το κρατάς.
    Ίσως με κάποιον τραπεζικό υπάλληλο να βρεις άκρη.

Οι ευκαιρίες είναι στα 1.600 και 1.800 (προφανώς παραπάνω δεν κοιτάς). Όλοι πάνε για 1.000 και 1.200 πλέον και εκεί κοπανάνε.

Προεπιλογή

θέλει ψάξιμο αρκετό αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι αξιόλογο από ένα νορμάλ ιδιοκτήτη ....η κρίση δημιουργεί ευκαιρίες σε τέτοια θέματα ιδίως όταν έχεις τα χρήματα στο χέρι ....
    το μυαλό είναι σαν την ομπρέλα,λειτουργεί καλύτερα όταν είναι ανοιχτό.

Προεπιλογή

Κατά τη γνώμη μου, επειδή το ποσό που αναφέρεις είναι αρκετά μεγάλο 15000-20000, δε θα ρίσκαρα να πάρω μεταχειρισμένο. Θα προτιμούσα να πάρω κάτι καινούργιο αλλά λιγότερο εξοπλισμένο. Στα μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητα ναι υπάρχουν ευκαιρίες αλλά έχουν και μεγάλο κόστος πλέον. Βέβαια αυτό δε λέει κάτι γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να βγάλουν ένα νόμο που να φορολογεί τα μικρού κυβισμού ή τα πετρέλαια ή δεν ξερω γω τι.
    Επίσης ακούω από πολλούς φίλους, παντρεμένους κτλ και μιλάνε για χώρους. Αν δεν έχεις φορτηγό ποτέ δε θα είσαι ικανοποιημένος και πάντα θα σου λείπει χώρος. Εγώ με τα 3 αδέρφια μου μεγαλώσαμε σε ένα μικρό αυτοκίνητο (zastava). Δε θυμάμαι τον πατέρα μου να αγχώνεται για το που θα βάλει τα πράγματα... Σε μεγάλες ανάγκες βάζαμε σχάρα στο πάνω μέρος. Οκ, θα μου πεις άλλες εποχές τότε, πριν 20 χρόνια, συμφωνώ. Αλλά όπως είπες υπάρχει μια δεδομένη οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα.

Και επειδή αυτά είναι προσωπικές εκτιμήσεις και προτιμήσεις, εξαρτώνται άμεσα από το τι θέλει ο καθένας. Αν πρωταρχικό μου μέλλημα ήταν οι χώροι, θα έπαιρνα κάποιο μικρομεσαίο με μπαγκαζιέρα στην οροφή ή station wagon λιγότερο εξοπλισμένο ώστε να δώσω αυτά που μπορώ.

Αν απ'την άλλη ήξερα κάποιο αυτοκίνητο και τον ιδιοκτήτη του και ήταν ευκαιρία, θα το σκεφτόμουν. Αλλά μόνο τότε και πάλι δύσκολα.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Νομίζω μια καλή λύση είναι η αγορά μεταχειρισμένου 1-2 ετών. Δηλαδή να πάρεις αυτοκίνητο του 2010 ή ακόμη και φετινό. Σίγουρα λίγα χιλιόμετρα, 1 αλλαγή λαδιών θα έχει γίνει (του φούστη...), και χαμηλότερη τιμή 4-5 χιλιάρικα (για ένα insignia πχ). Πιστεύω σε τέτοιες περιπτώσεις, όσο και απρόσεκτος να είναι ο 1ος ιδιοκτήτης, δεν έχει προλάβει να "γίνει" η ζημιά. Και έχεις και αρκετά χρόνια εγγύησης μπροστά σου (πχ για opel, ford, toyota και αρκετές άλλες). Και αγορά καλύτερα από ιδιώτη και όχι από μάντρα, για να αποφύγεις πιθανές ταρζανιές και να πετύχεις ίσως και καλύτερη τιμή.
    listening to post rock & driving Opel
    Opel Insignia 1.6T 5d Sport, Black Sapphire!
    Opel Corsa C 1.4 twinport 3d Sport, Silver Lightning!

Προεπιλογή

Εγώ έβαλα καινούριο γιατί είμαι υπερ όλων το σύν που αναφέρθηκαν.
    Για μεταχειρισμένο θα το σκεφτόμουν αν ήθελα να ανέβω "σκαλί" και δεν μπορούσα για καινούριο π.χ. να πάρω μία BMW, Mercedes, Audi και δεν μπορούσα να ξεφύγω απο τα 20.000Ε αλλά απο την άλλη θα μου κακοφαινόταν να δώσω 20.000Ε για μεταχειρισμένο.
    Επισής τεχνολογικά τα 3 τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει αρκετά ώς προς το εξοπλισμό , το βλέπω απο το Astra J και το Astra GTC που έδωσα.
    Αλλά για το θέμα ευκαιρία δεν το συζητάμε αν σκεφτείς ότι αγόρασα το δικό μου 25.000Ε πριν 3.5 χρόνια το πήγα 3ο στάδιο (+3.000Ε) είχε bixenon , φιμέ κτλ. και 34.000χλμ και το πούλησα 10.700Ε

Προεπιλογή

ΠΑΝΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!!!!!!!!!

Προεπιλογή

ειδικα τωρα με την κριση ολα τα μεταχειρισμενα οι "τιμιοι" μαντραδες μπορουν να τα κανουν ευκαιρια....ριχνουν τα χιλιομετρα και σου λενε ..ευκαιρια,τζαπα πραγμα... αν δεν ξερεις τον ιδιοκτητη ποτε δν μπορεις να εισαι σιγουρος για το τι πηρες....

Προεπιλογή

εγω εβαλα δεν ξερω,
    καθοσ θα εκρινα απο την οικονομικη κατασταση εκεινης τησ στιγμης,
    που θα ηταν να αλαξω αυτοκινητο,
    αμα η οικονομιη κατασταση ηταν πολυ καλη τοτε ολα τα + του καινουριου δεν θα τα αφηνα με τιποτα,
    αντιθετοσ αμα τα τα οικονομικα ηταν μετρια, τοτε ΝΑΙ και εγω θα πηγενα για μεταχειρησμενο...
    οπωσ και αν το κανουμε υπαρχουν τρελες ευκεριεσς εκει εξω με καλα μεταχειρησμενα,
    αλλα σαν το καινουριο τιποτα...
    γιαυτο και λεω αναλογα την οικονικη κατασταση τησ στιγμης....

Προεπιλογή

Μεχρι στιγμης δεν ετυχε να αγορασω μεταχειρισμενο αυτοκινητο.Ακομα κ σε φασεις που ηταν τρελη ευκαιρια κρατηθηκα κ πηρα κατι αλλο καινουριο γιατι κακα τα ψεμματα πολλα πραγματα δε μπορεις να τα δεις σε ενα μεταχειρισμενο που το κανιβαλησαν.
    Ισως μονο την περιπτωση πολυ γνωστου που θα το εβλεπα σε καθημερινη χρηση που το ειχε ο ιδιοκτητης τοτε μπορει να επαιρνα μεταχειρισμενο.
    OPEL Corsa D 1.4 Sport OPC PACK 1 mod.09
    OPEL Astra H 1.6 Elegance mod.08

Senior Member Το avatar του χρήστη serkos
    Περιοχή
    Αλιβερι, Ευβοια, Greece
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

εγω εβαλα καινουργιο!!
    το corsa που εχω ειναι το 2ο(μεταχειρισμενο)το 1ο ηταν καινουργιο!!!
    τι να συγκρινω μεταξυ καινουργιου-μεταχειρισμενου!!
    οταν εχεις ενα καινουργιο αμαξι ξερεις τα παντα πανω του!!το στρωσιμο τα σερβις το οτι ειναι ατρακαριστο κ γενικα το ευχαριστιεσαι περισσοτερο!!
    το μεταχειρισμενο μπορει να ειναι πιο φθηνο αλλα αν δεν το εχεις αγορασει απο τον αδερφο σου δεν εχεις ιδεα τι εχει κ τι δεν εχει το αμαξι!!!τα μαθαινεις στην πορεια!
    καλυτερα να τα προκαλεσω(φθορες-ζημιες) εγω στο αμαξι κ να τα πληρωνω μετα παρα να πληρωνω τις μαλακιες αλλου!!
    209 Kh/m στις 6900......στις 7140??
    Z14xep DBilas

Προεπιλογή

Για μένα το μεταχειρισμένο αμάξι είναι σαν να του χει πάρει όλη τη γλύκα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης !
    Όπως κ να το κάνεις έχει τη γλύκα του η παραλαβή του καινούριου,η μυρωδιά που έχει,το να το στρώσεις μόνος σου κλπ κλπ...
    Σίγουρα υπάρχουν όμως τρελές ευκαιρίες έξω...Κι ας μην τον γνωρίζεις τον πωλητή! Εννοείται όμως μακρυά από μαντράδες !
    Εγώ που πρόσφατα πούλησα το αυτοκίνητο της μητέρας μου κι ο νέος ιδιοκτήτης δεν με πίστευε ότι είναι άβαφο κ διάφορα άλλα,πιο μετά κι ειδικά όταν είδε το Astra μου λέει κατάλαβα,την έκανα λαχείο,ε; Μετά από λίγο που πήρε το Saxo με πήρε να μου ζητήσει κ το παπί του πατέρα μου.....
    Απλά το μεταχειρισμένο θέλει ΤΡΕΛΟ ψάξιμο,αλλά όπως και να το κάνεις σαν το καινούριο τίποτα...

Προεπιλογή

Θα θελα να ακουσω και αλλες γνωμες.
    Χαιρομαι ομως που συμφωνουμε στην αγορα ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ υπο προυποθεσεις παντα...

Το ποσο δεν ειναι αναγκη να ειναι 15.000, παραδειγμα εφερα. Πιο πολυ στο 10χιλιαρο κυμαινομαι...

Σκεφτειτε παντως οσοι επιλεξατε : ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ στη δημοσκοπηση...

:

Οσοι ειχατε αυτοκινητο που το πουλησατε παλιοτερα, και οσο ηταν στην κατοχη σας το προσεχατε να μη του λειψει τιποτα κτλ κτλ κτλ...

ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΥΧΕΡΟ;;;
    Ουσιαστικα το προσεχατε και το φροντιζατε γιατι το αγαπουσατε, αλλα ο επομενος ιδιοκτητης πηρε ενα αμαξι τζιτζι...

Και εννοειται ξαναλεω οτι ΟΣΟ περναει απο το χερι μας θα το ψαξουμε πολυ πριν βρουμε το καταλληλο..
    Αν πηγαινεις με το πιο φθηνο στη λιστα του c@r.gr καηκες....
    Vectra C - 1,8 140ps

Senior Member Το avatar του χρήστη akism3
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Μεχρι που εκλαψα κιολας οταν το ειδα γραντζουνισμενο,τοτε το αυτοκινητο ηταν δεκαετιας +. . .δεν νομιζω πως ολοι ειναι σαν εναν απο εμας...οπως ειπαμε,λαχειο ισως το μεταχειρισμενο...
    www.opel-club.gr

Περιοχή
    Athens(pros to paron)
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

μεταχειρα....δεν φανταζεσαι ποσο μετανιωσα το καινουργιο. σε 2 χρονια εχασε το 50% της αξιας του για πλακα.ασε που σε τρωει το αγχος να μην σου κανουν ζημια κτλ

Προεπιλογή

Βασικα θα ηθελα να ειμαι σε θεση να παρω καινουριο,απλα γιατι θελω να μαι ο 1ος που το καβαλαει με οτι συνεπαγεται,αλλα πιο συμφερον πια σημερα ειναι 1 μεταχειρισμενο μετα απο ψαξιμο...πχ εχω συναδελφο που ειχε Type R του 2009,εσκασε κοντα 35.000 μετρητα με τα εξτρα,ηταν πολυ ψειρας,μεχρι 2α πατακια για να μην πατησει κανεις σε αυτα της μανας του,πηρε 2ο μικρο μεταχειρισμενο για να μην το μετακινει πολυ,κερια,αλοιφες και τωρα που χρεωθηκε για σπιτι το εδωσε το αμαξι με 1700χμ (καλα διαβαζετε) για ουτε τα μισα λεφτα,εννοειται αυτος που το πηρε του φεξε,στρωμενο αμαξι,προσεγμενο μεχρι παραννοιας,αλλαζε λαδια επειδη καθοντουσαν και μονο 6 μηνες...
    Απο την αλλη,λαμογιες μπορει να σου κατσουν παντου και παντα,πχ ο κουμπαρος της γυναικας μου εσκασε σε γνωστη αντιπροσωπεια 45.000 σε επιταγη ημερας για το Passat CC με πολλα εξτρα,περιμενε ποσους μηνες,οταν τελικα ηρθε,το πηρε και πηγε σπιτι και ο πατερας του (φανοποιος σε συνταξη) με το που το βλεπει στο μπαλκονι του λεει ''που το φαγες κιολας?''...εν συντομια οταν ξεφορτωναν στην αντιπροσωπεια ο μπουφος ο οδηγος κανωντας οπισθεν με το πισω μερος της καροτσας που φορτωναν τα οχηματα πανω πανω,εφαγε την οροφη απο 2-3 καινουρια για παραδοση,αυτοι τα εβαψαν τοπικα και τα πασσαρισαν για ολοκαινουρια...δικηγοροι,ιστοριες μετα...
    Δλδ με τις σημερινες οικονομικες συνθηκες στην Ελλαδα,οπου ολοι κοιτανε να βγαλουν,συμφερει μεν να παρεις 1 καλο μεταχειρισμενο,απλα γουσταρεις δε να παρεις καινουριο για να καλυψεις την αναγκη να οτι το χαιρεσαι περισσοτερο σαν 1ος...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gogeta5 : 07-12-11 στις 12:46

Προεπιλογή

Λοιπον σιγουρα το μεταχειρισμενο εχει την προοπτικη ζημειων λόγω κακής χρήσης και αδαή προηγουμενου ιδιοκτήτη. Ομως σημερα βρισκεις πραγματκα ευκαιρίες με λίγα χιλιόμετρα και πολύ σχολαστική συντήρηση. Μη ξεχνάμε οτι και εμεις που ειμαστε ψειρες, οι περισσοτεροι δλδ, συμπαρασυρουμε τις τιμες λόγω ανταγωνισμου μιας κ αμα θες να πουλησεις ο χρυσος ανακατευεται μετα σκατα.
    Μεταχειρισμένο, μεγαλυτερη βαβουρα για το ψαξιμο κτλ κτλ...
    Οχι οτι το καινουργιο δεν εχει κινδυνους...μπροτα μου κουβαλούσαν Touareg kai Touran kai Golf τα οποια ηταν με ζελατινες και ασπρα στα καπο κτλ κτλ και ηταν κοπαηνημενα σε πορτες, μασκες κτλ κτλ...ΑΡΑ ο τυχερος που θα τα επερνε θα ειχε την εμπιστοσυνη της αντιπροσωπειας και θα ηταν τρακαρισμενο...
    Lancia Thema την τελευταια, οταν πηγα να παρω το τοτε καινουργιο μου πουτο στον ελεγχο που κανανε για ν το παραδοσουν κατεβασαν τη μπαρα δεν ειδαν καλα και την κοπανησαν στη μερια του οδηγου με σπασιμο τζαμιου, λακουβα στον ουρανο και ζημεια στη πορτα...Ακοουσα λοιπον εκεινη τη στιγμη να παρετε τον ιδιοκτητη και να πειτε οτι θα αργησει η παραλαβη λόγω φόρτου τπυ συνεργειου και θα ξεκιναγαν τις επισκευες...

Μεταχειρισμενο απο γνωστο ίσως η κλυτερη λύση μιας και γλυτωνεις λεφτα και ξερεις πανω κατω τι γινεται...
    Βιβλιο σερβις αντα ενημερωμενο και με προσοχη το τροπο συμπληρωσης του
    Φαναρτζη για ελεγχο λαμαρινων, και μηχανικο για σασμαν και πρωτη εκτιμηση μοτερ απο διαρροες κτλ κτλ

Θελει πολυ ψαξιμο και ρισκο η αγορα του μεταχειρισμενου...σιγουρα το καινουργιο εχει λιγοτερ τρεξιμο...
    Εγω παντως θα κοιταζα σα διολεμενος για μεταχειρο σε ιδανικη κατασταση και τρελο ελεγχο με οφελος 8-10 χιλ απο καινουργιο και φυσικα και ζημεια να τυχαινε μαζι με σερβς να μην ξεπερνουσε το 1000, παλι κερδισμενος θα ημουν

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορα μεταχειρισμενου Astra 2007-08
    Από τον/την osfp στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-11, 15:44
  2. Αγορα μεταχειρισμενου corsa c - τι να προσεξω?
    Από τον/την forgot-my-meds στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 10:23
  3. αγορα μεταχ astra με ids plus η χωρις ?
    Από τον/την nikos2004dj στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-09, 02:33
  4. Αγορα μεταχειρισμενου GTC 1600T
    Από τον/την kostantinos f στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 12:04
  5. Καινουργιος...
    Από τον/την nicolouris στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 00:28

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές