If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 55 από 55
    Senior Member
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ.........

μήπως τελικά όταν έχεις δίκιο πρέπει να το κυνηγάς μέχρι τέλους???

ΤΕΛΟΣ....

άντε φίλε και καλοφάωτα τουλάχιστον........αν κ πιο πολύ είναι η ηθική ικανοποίηση ότι δε σε πιάσανε μ@λάκ@....

Προεπιλογή

Να στε καλα.Θελω μονο να επισημάνω πως τελικα η Opel Hellas φερθηκε αψογα και αξίζει ένα Μπραβο στο τμήμα που διαχειρίζετε αυτές τις καταστάσεις.
    Και συγκρίνοντας - ακούγωντας ιστορίες απο άλλες εταιρείες ίσως να είναι ένα κλικ πάνω η όπελ στη διαχείριση αυτών των θεμάτων.Δε θέλω να κατηγορήσω άλλες εταιρείες με αρκετές ιστορίες παρα μόνο να πω οτι απο την εμπειρία μου μόνο στη Σεατ υπάρχει αντίστοιχη αντιμετώπιση ακόμα και εκτός εγγύησης.

Οχι τιποτα άλλο, αλλά να επισημένουμε και τα έλάχιστα καλά που συναντάμε στο χώρο αυτό.

ΤΕΛΛΛΟΣ.

Senior Member Το avatar του χρήστη ASTRAMAN
    Περιοχή
    χαλανδρι - ΑΡΧΑΝΕΣ ΚΡΗΤΗ- παντου!! αφου εχω αφησει το σημαδι μου σε ολα τα μερη της Γης!!
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

μκαρι να ειναι ετσι.δεν εχω αντιμετωπισει καποιο συγκεκριμενο προβλημα που να χρονιζε αλλα αν τυχει τουλαχιστον να ξερουμε τι παιζει
    θα μπω στο facebook και θα σας κραξω ολους!
    η νεα μοδα. παντα στο τελος ενος ποστ υπαρχει και το ... " φιλικα παντα" .

Senior Member
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra H Twintop

Προεπιλογή

Για να δούμε...από βδομάδα θα στείλω επιστολή που έχω ετοιμάσει σε συνεννόηση με το συνεργείο για το κακό που μ έχει βρει με το αμάξι...Ζητάμε αντικατάσταση...Ξέρω δύσκολο, αλλά έχει γίνει. Στη χειρότερη είπαν ότι μπορεί να το κρατήσουν ως μεταχειρισμένο και να μου κάνουν μεγάλη έκπτωση για καινούργιο. Αλλά αξίζει να δώσω έξτρα χρήματα για να πάρω τι ίδιο αμάξι με τόσα που συνεχίζει να βγάζει (ακόμα και τα καινούργια μοντέλα)?
    Astra Twintop 1.6

Senior Member
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

εγώ αν αγόραζα καινούριο τώρα το GTC θα έπαιρνα...

Προεπιλογή

Παιδιά, κάθε πότε αλλάζετε αντιψυκτικό?
    Εγώ άλλαξα όταν μου χάλασε η αντλία νερού το 2013, δηλαδή σε 2 χρόνια από την αγορά του. Δεδομένου ότι έχουν περάσει σχεδόν 5 χρόνια, σκέφτομαι ότι πρέπει να το αλλάξω πάλι.

Προεπιλογή

Καλα ειναι να το αλλαξεις, ανα 3 χρονια πιστευω ειναι καλος χρονος.
    Εγω ειχα την γνωμη οτι δεν αλλαζει ποτε και οτι ειναι μπαρουφες αυτα που λενε ανα 2 χρονια, αλλα οταν αλλαξα αντλια νερου στης αδερφης μου το golf με το ιδιο αντιψυκτικο μεσα 8 χρονια, η διαρροη του αντιψυκτικου δεν ηταν απο τον αξονα της αντλιας, αλλα απο την επαφη της αντλιας με το μπλοκ, το οποιο σημειο στο μπλοκ ειχε διαβρωθει, απο το αντιψυκτικο ισως.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Νίκο και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αλλαχθεί. Όταν θα πάω για τα λάδια θα αλλάξω και αυτό!

Απλά έχω μπερδευτεί λίγο με τα σημεία βρασμού σχετικά με το απιονισμένο που χρησιμοποιώ. Τελικά ξέρει κάποιος με σιγουριά τη θερμοκρασία θερμοστάτη του 1.4xer? , Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω εμφιαλωμένο νερό τελικά.... Βρύσης παντως δεν βάζω με τίποτα!

Senior Member Το avatar του χρήστη SotosKon
    Περιοχή
    Kαβαλα-Ηρακλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Εγω αλλαζω ανα 4 χρονια αντιψυκτικο και ανα 2 χρονια υγρα φρενων.Για αντιψυκτικο παιρνω το hepu απο τον Π@τρινο και το αραιωνω 50% με απιονισμενο.
    OPEL ASTRA J 1.3 ECOFLEX (ΜΥ12)

Προεπιλογή

Εσείς αλλάζετε δηλαδή με τα χρόνια, όχι με τα km, σωστά? Γιατί εγώ έχω από το 11 περίπου 60.000κμ, και ήδη έχω αλλάξει μια φορά.

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Το αντιψυκτικό το κόκκινο/πορτοκαλί και το μωβ θέλουν αλλαγή ανα 5 χρόνια η 100000χλμ. Τώρα άμα το αλλάζεις πιο συχνά δεν κάνεις κακό. Αλλά κάθε τόσο είναι οι προδιαγραφές του να αλλάζει. Το για πάντα δεν το σχολιάζω καν.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παλιότερα που είχα ψαχτεί με τις προδιαγραφές του Dexcool που έχουν τα Opel από το εργοστάσιο είχα βρει ότι πρέπει να αλλάζεται κάθε 5 χρόνια ή 150.000 μίλια (δηλ. περ. 240.000χλμ), όποιο έρθει πρώτο. Παραταύτα στο δικό μου αυτοκίνητο, επί 9,5 χρόνια ουδέποτε μου το άλλαξαν και τελικά το άλλαξα τότε (9,5 χρόνια) μετά από αλλαγή του θερμοστάτη. Οπότε στην 5ετία το αλλάζουμε όπως και να έχει (εφ' όσον χρησιμοποιούμε Dexcool, για άλλους τύπους ψυκτικού πιθανόν να τίθενται και μικρότερα διαστήματα αλλαγής). Επίσης άποψή μου, αν έχει γίνει ανάμιξη του Dexcool με άλλους τύπους ψυκτικού (πχ επειδή κάποιος είχε απώλεια ψυκτικού σε ταξίδι και χρειάστηκα άμεσα να συμπληρώσει ενώ δεν μπόρεσε να βρει εκεί που βρισκόταν το Dexcool), καλύτερα να αλλάζεται σύντομα και πάντως πριν την 5ετία.

Προεπιλογή

Γιάννη (i.karampelas) το αντιψυκτικό ford είναι έτοιμο, αραιωμένο?

Προεπιλογή

Όχι δεν είναι έτοιμο. Παίρνεις 2 λίτρα και βάζεις άλλο τόσο νερό.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Αντιψυκτικό-Αντιθερμικό υγρό ψυγείου
    Από τον/την meletis13forever στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-10, 14:39

Δικαιώματα - Επιλογές