If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 98

Προεπιλογή trip computer για astra j

Υπαρχει ενεργοποιηση trip computer για astra j edition 1.4(προγραμματακι):Να αναφερω οτι εχω την μικρη οθονουλα που περιεχει ψηφια lt/kml k υπολοιπα χιλιομετρα.Ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Preveza olimpic white : 22-10-11 στις 23:45

Προεπιλογή

Ριξε τα φωτα σου...
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Για πές!!! Ειμαι σε κοντινη περιοχή...Πρεβεζα το κανουν?

Προεπιλογή

Επειδη κι εγω το Edition εχω και εχοντας καλομαθει απο το Insignia Cosmo και τη Mercedes που ειχαν trip computer το θεωρουσα δεδομενο οτι και το Astra μου θα εχει και αυτο....Δυστυχως ομως!!! Κι οπως προσεξα την μικρη οθονη τα εικονιδια που εχει (αν βαλεις το κλειδι μπορεις να τα διακρινεις) δεν υπαρχουν εγκατεστημενα, οποτε συμπεραινω οτι μαλλον δεν θελει μονο προγραμματακι αλλα και οθονη...ισως και ταμπλω...οποτε εκει το ξεχναμε. Εαν κανω λαθος και υπαρχει οικονομικοτερη λυση, ειμαι ολος αυτια....

Κ.

Προεπιλογή

Ο Ζαχος μου ειπε οτι γινεται με προγραμματισμο και εξαρταται ποια οθονη εχεις. Σε μερικα (παιζει ρολο το μοντελο χρονολογια) βγαζει αναμενο το λαμπακι για το υγρο στα τζαμια. Στα υπολοιπα δεν εχει θεμα. Δεν ασχοληθηκα ακομη με αυτο το θεμα, εαν το ρυθμισω καποια στιγμη θα ενημερωσω.
    Δεν τρέχει κάστανο.

Προεπιλογή

Καμια ενημερωση με το θεματακι υπαρχει

Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Αν στον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου το δέκατο γράμμα είναι Α ή Β τότε γίνεται. Εγώ έκανα reprogram στην αντιπροσωπεία (κόστισε 30 ευρώ περίπου και ο χρόνος ήταν 10-15 λεπτά) και πλέον έχω ενδείξεις στιγμιαίας-μέσης κατανάλωσης/μέσης ταχύτητας/υπόλοιπο ρεζερβουάρ.

Αν το δέκατο γράμμα ειναι C τότε δεν μπορει να γίνει, γιατί δεν υπάρχουν οι αισθητήρες εγκατεστημένοι. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν τωρα θα βγάζει πχ. Ένδειξη ''Ice alert'' οταν η θερμοκρασία ειναι κατω απο 3 βαθμους. Ή αν θα εχω ενδειξη καμμενης λάμπας? Ή θα εχω ενδειξη χαμηλης σταθμης καθαριστικου παρμπριζ...Θα δείξει...
    Citroen Saxo 1.4
    Peugeot 307 XT 1.4
    Opel Insignia Cosmo 1.8
    Mercedes-Benz A150 Elegance
    Opel Astra J Edition 1.4

Προεπιλογή

Αν δεν κάνω λάθος, το Α σημαίνει 2010, το Β 2011, κτλ.

Προεπιλογή

Μπορει...Το δικο μου ειναι Σεπτεμβριος 2010 και εχει Α....
    Citroen Saxo 1.4
    Peugeot 307 XT 1.4
    Opel Insignia Cosmo 1.8
    Opel Astra J Edition 1.4

Προεπιλογή

Για να δεις αν εχεις ένδειξη λάμπας, μπορείς απλά να βγάλεις μια
    Λογικά όμως όχι. Πρέπει να έκαναν κάτι αντίστοιχο με αυτό που θελω να κάνω κι εγώ, για να εμφανίσω περισσότερες ενδείξεις στην οθόνη, που υπάρχουν μεν αλλά δεν εμφανίζονται δε.
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...ad.php?t=21885

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Strangfroot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν στον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου το δέκατο γράμμα είναι Α ή Β τότε γίνεται. Εγώ έκανα reprogram στην αντιπροσωπεία (κόστισε 30 ευρώ περίπου και ο χρόνος ήταν 10-15 λεπτά) και πλέον έχω ενδείξεις στιγμιαίας-μέσης κατανάλωσης/μέσης ταχύτητας/υπόλοιπο ρεζερβουάρ.

Αν το δέκατο γράμμα ειναι C τότε δεν μπορει να γίνει, γιατί δεν υπάρχουν οι αισθητήρες εγκατεστημένοι. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν τωρα θα βγάζει πχ. Ένδειξη ''Ice alert'' οταν η θερμοκρασία ειναι κατω απο 3 βαθμους. Ή αν θα εχω ενδειξη καμμενης λάμπας? Ή θα εχω ενδειξη χαμηλης σταθμης καθαριστικου παρμπριζ...Θα δείξει...
    Σε ποια αντιπροσωπεια εκανες το προγραμματισμο:Υποψιν εχω το Edition με την μικρη οθονουλα που εχει μεσα τις ενδειξεις

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Strangfroot Εμφάνιση μηνυμάτων

Που τα ξερεις αυτα; Moυ θυμιζουν ενα post μου στο facebook.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s5zax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που τα ξερεις αυτα; Moυ θυμιζουν ενα post μου στο facebook.
    Προφανως, απαντησες στη δικια μου ερωτηση στο Opel Greece.....
    Citroen Saxo 1.4
    Peugeot 307 XT 1.4
    Opel Insignia Cosmo 1.8
    Opel Astra J Edition 1.4

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Preveza olimpic white Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια αντιπροσωπεια εκανες το προγραμματισμο:Υποψιν εχω το Edition με την μικρη οθονουλα που εχει μεσα τις ενδειξεις

Στον Σίνη στο Mediterranean Cosmos...Κι εγω το Edition εχω.
    Citroen Saxo 1.4
    Peugeot 307 XT 1.4
    Opel Insignia Cosmo 1.8
    Opel Astra J Edition 1.4

Προεπιλογή

πηγα στον σινη και ρωτησα για αυτο μηπως ενεργοποιείται και μου ειπε οχι. τωρα δεν ξερω. εχω την μικρη οθονη.

Προεπιλογή

Tετοια οθονη εχεις:

Προεπιλογή

ναι αυτη την οθονη εχω

Προεπιλογή

Και εγω αυτη την οθονη εχω

Προεπιλογή

Toτε γινεται.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. [Astra H] Board Computer on BID....
    Από τον/την s5zax στο forum Astra, Astra Coupe & Astra Cabrio
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-18, 14:50
  2. OPEL ASTRA J TRIP COMPUTER
    Από τον/την JimMichael στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-12, 00:05
  3. Προσθηκη trip computer σε Corsa D?
    Από τον/την apagogeas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-11, 13:28
  4. trip computer
    Από τον/την billaros19 στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-11, 17:24
  5. cruise control & trip computer
    Από τον/την HORIZONS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-06, 13:17

Δικαιώματα - Επιλογές