If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 60

Προεπιλογή

[QUOTE=arden blue opc;395434]δε σας καταλαβα ρε παιδια γιατι δε το λετε ?στο μανωλη δε πας ?κι εγω εχω παει κι ενας φιλος μου και μαλιστα με εχει εξυπηρετησει-βοηθησει και το service σωστο και η τιμη τιμια.στο βουλαλα.δε λεμε ποιος ειναι καλος και μετα μας ξυριζουν τα λαμογια.[/QUOTE sostos o filos

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

παιδια εγω παω στον καλτσουνη στο γερακα και ειμαι ευχαριστημενος γενικα.βεβαια πριν απο 5 μηνες βγηκα πο την 2ετη εγγυηση αλλα 3-4 προβληματακια που εβγαλε τα καλυψαν χωρις κιχ.τωρα βεβαια φοβαμαι που τα ακουω ολα αυτα.
    Γιάννης

Προεπιλογή

sugkekrhmenes perhptwseis einai autoi, opws otan eixa perasei xenon sto peugeot tou patera m kai meta apo 2 meres tou kaikan ta moter apo tous ualoka8aristhres, oi antiprosopia eipe oti ta xenon ekanan paremvoli sths plaketes, kai kaikan kai ola auta epeidh ta xenon dn ta perasan sthn aniproswpia, kostws allaghs plaketwn 550E , kai eprepe opws eipe o mhxanikos na vgaloume kai ta xenon giati to provlhma 8a 3ana ginwtan kai an 8elame xenon 8a eprepe na valoume ths antiprosopias kostws 230E erxete fusika kai o pateras m, kai m leei oti kaname xazomara pou ta perasame, kai tou e3hgw, oti egw sto diko m to asrta, to foraw 2 xronia xenon kai dn exei kanena provlhma, kai oti kovw to pouli m sthn zamponomhxanh, oti lene mamakies gia na arpa3oun lefta, gia na alla3oume kai ta xenon me dika tous, kai ths plaketes sunolhko kostws 830E, paw loipwn voulgaria kai mou lene oti kostws ualoka8aristhrwn 300E kai oi 2, kai oti apo ta xenon dn uparxei perhptosh na kaoun oi plaketes, kai oti dn 8eloun alagh ta xenon apla na koita3oume mhpws 8eloun epanaprogramatismo oi plaketes twn ualoka8aristhrwsn, TELIKA meta to ama3i to phgame se 2 hlektologous opou mas eipan ta idia pragmata, oti oi ualoka8aristhres kaikan apo fusikh f8ora kai oti ta xenon dn pezoun kanena apolutos rolo kai oti lene xazomares sthn antiproswpia, telika oi voulgaroi h3eran poio polla apo tous dikous mas kai malista kai poio f8hna...

Senior Member Το avatar του χρήστη kyriospiperhs
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arden blue opc Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε σας καταλαβα ρε παιδια γιατι δε το λετε ?στο μανωλη δε πας ?κι εγω εχω παει κι ενας φιλος μου και μαλιστα με εχει εξυπηρετησει-βοηθησει και το service σωστο και η τιμη τιμια.στο βουλαλα.δε λεμε ποιος ειναι καλος και μετα μας ξυριζουν τα λαμογια.
    Μετά από πολύ καιρό το είδα αλλά μιας και το διάβασα να πω κι εγώ μια εμπειρία;Γιια το συνεργείο που αναφέρετε είχα ακούσει τα καλύτερα και τον επισκέφθηκα με μεγάλη χαρά γιατί μου είχαν πει ότι είναι καλός επαγγελματίας. Πόσο μάλλον που με έστειλε και κάποιος καλός φίλος που είναι συγγενής 1ου βαθμού με τον ιδιοκτήτη και τους γιους του κι ας μην το ανέφερα. Όταν πήγα λοιπόν ο αρχιμηχανικός εκεί-υπεύθυνος συνεργείου ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Άλλαξα τα λαδάκια μου κ.λπ. Όμως έκανε ένα θόρυβο το αυτοκίνητο στις εκκινήσεις μεταλλικό που δεν τον είχα ξανακούσει καθότι ήταν κ ψιλοκαινούριο. Προφανώς για νη μην μπλέκει ο αρχιμηχανικός με εγγυήσεις κλπ που δεν έχουν κονόμα μου είπε συγκεκριμένα "δεν είναι τίποτα, όλα τα turbo τον κάνουν" Επειδή όμως δεν είμαι 18 χρονών και άλλαξα κ 5 αυτοκίνητα στη ζωή μου και δε μ'άρεσε αυτός ο θόρυβος πήγα και αλλού και ρώτησα... και τελικά έιχα βαρέσει βολάν που μάλλον ήταν προβληματικό εκ κατασκευής. Στη Δεκελείας μου το αλλάξανε και δε μου ζητήσαν και ευρώ τσακιστό!!! (για μετρήστε τι γλύτωσα και με ανέβασμα-κατέβασμα σασμαν)Για αυτό τώρα για service πάω μόνο εκεί. Για πείτε μου τι ζημιά μπορείς να πάθεις στο μοτερ από χτυπημένο βολάν όποιος ξέρει.... συνοψίζοντας, σε όλα τα συνεργεία μπορεί να γίνουν λάθη.... το θέμα είναι πόσο εμπιστοσύνη σου βγάζει ο άλλος και πόσο σε καλύπτει....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kyriospiperhs : 01-12-11 στις 17:21
    ASTRA TWINTOP 1.6TURBO COSMO

Ρωτάει το αφεντικο το λογιστή του... πόσο κάνει 1+1;
    Και ο λογιστής απαντάει... πόσο θες εσύ να κάνει;

Senior Member Το avatar του χρήστη insigner
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Η διάγνωση για το βολάν ήταν εύκολη?
    ==============
    The Transporter

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Εγώ: Τί είναι αυτός ο θόρυβος ρε μάστορα; ..............
    Υπέυθυνος: Το κάνει μόνο στην πρώτη και στην όπισθεν;
    Εγώ: Ναι
    Υπέυθυνος: Βολάν.Το'χουν βγάλει πολλά!Φέρτο από Δευτέρα να στο αλλάξω... (ήταν Σάββατο)
    Εγώ: Ωχ! Πόσο;;;
    Υπέυθυνος: Στα 6χρόνια δεν είσαι;Εγγύηση σασμαν!

Ούτε τον ήξερα, ούτε τον είχα ξαναδει μπροστά μου.... 1λεπτο πήρε η διάγνωση

Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Ρωτάω γιατί έχω κι εγώ το ίδιο...
    ==============
    The Transporter

Senior Member Το avatar του χρήστη dimosthenis_g
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

και εγω ακριβως το ιδιο εχω!και απο οπελ βουλαλας μου ειπαν ακριβως οτι και σε εσενα πριν 2 μηνες!!ειμαι στα 2 χρονια και 7 μηνες με καλυπτει???

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Insigner, έχεις πρόγραμμα...; Αν σε θυμάμαι καλά είσαι με το άσπρο το station που γραφεις και στο car detail και στο insignia club??? Ωχ! Ο βελτιωτής σου δεν δε καλύπτει;; Γιατί ζαχάρωνα πρόγραμμα από αυτόν... Αν έχετε μεταλλικό ήχο-τρίξιμο, πως τρίζαν τακάκια ποδηλάτου φαγωμένα.... είναι βολάν. Αυτό το διπλής μάζας της Opel μπορεί να κάνει πιο ομαλή απο-σύμπλεξη αλλά χτυπάει για πλάκα.... σκεφτόμουν αν ξαναχτυπησει να βάλω μονής να ησυχάσω.. Φίλε dimosthenis g το σασμαν καλύπτεται από την 6ετή εγγύηση και το βολάν είναι μέρος του σασμάν.Ότι άλλο σου πουν... σε δουλεύουν. Ας μη τη δίναν την εγγύηση εαν δε μπορούν να την καλύψουν. Για αυτό δε μ'αρεσε ο συνεργειάς στο Γαλάτσι κ με το καλημέρα σας μου έκανε κακή εντύπωση... και μην πει κανείς ότι τις αλλάζουμε στραβά τις ταχύτητες... είναι γνωστό πλέον στα Z16let/leh/lel/ler για το βολάν και στα astra opc έχω δει αλλαγές στα βολάν...! Γενικά στο Μ32 ! Μετά πως θα εμπιστευόμουν τον κάθε Βουλαλά όχι για πρόγραμμα αλλά για τακάκια αν στο εργοστασιακό μου τα μασάει..

Senior Member Το avatar του χρήστη dimosthenis_g
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

ευχαριστω πολύ φιλε μου θα παω δεκελιας μεσα στη βδομαδα που εχω και το service τον 60,000 να κανω.και εμενα στην οπισθεν και την πρωτη το κανει.οταν του ειπα πως ακουγεται απο το βολαν(δεν ξερω και πολλα αλλα φιλος που ασχολειτε μου το ειπε)μου ειπε πως ειναι απο το πλατο και πως οταν αλλαξω δισκο πλατο θα το φτιαξουμε.το αμαξι δεν πατιναρει καθολου ομως

Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Δεν τίθεται θέμα εγγύησης φαντάζομαι, απλά δεν το έχω πάει ακόμα να το δούμε.
    ==============
    The Transporter

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Τελοσπαντων μην το πάμε κι άλλο off topic απλά ήθελα να καταλήξω στο να μην κάνουμε τους συνεργειάδες θεούς επειδή βελτιώνουν... υπάρχουν κ αυτοκίνητα μαμα που "μετράνε" αλλιώς τα συνεργεία.... και επιθυμούν και να βελτιωθούν... και κρίνουν απο συμπεριφορές... και στέλνουν κι άλλους πελάτες κλπ κλπ κλπ γιατί η αγορά και η ζωή γενικότερα είναι ρόδα... με έπιασε κάτι ποιητικό τωρα...

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Πάντως φίλε insigner εαν και τα sw τα λέω νεκροφόρες το δικό σου είναι πολύ κουκλι φίλε... μπράβο! Εάν θέλετε παίδες ρίξτε μια ενημέρωση τι έγινε.... έτσι για να ξέρουμε ποιοι είναι οι σωστοί στο χώρο γιατί άλλες φορές νομίζω ότι αυτό το club έιναι του ταδε motorsport και όχι κατόχων opel με κοινό συμφέρον. Ίσως να βγάζαμε κ ξεχωριστό θέμα " Βολάν Μ32 " στα προβλήματα...

Προεπιλογή

Έχω να προσθέσω προς υπεράσπιση του Καλτσούνη στην Δεκελείας.

Μετά από τόση ανάγνωση εδώ μέσα αλλά και γενικότερα είχε φοβηθεί το μάτι μου τις αντιπροσωπείες.
    Μιλάμε πήγα εκεί και έτρεμα μην μου πουν καμιά ******α και επειδή δεν είμαι σχετικός, πληρώσω άδικα.

Για να καταλήξω τα παλικάρια εκεί & ο υπεύθυνος του service ήταν άψογοι στην συμπεριφορά και στην εξυπηρέτησή τους. Είναι η μόνη αντιπροσ. από αυτές που πήγα που με καθυσήχασαν για τα λάστιχα μου ενώ ήμουν έτοιμος να τα αλλάξω από αυτά που άκουγα.

Επίσης ζητάνε 200ευρ για τοποθέτηση συναγερμού gemini την στιγμή που 2 άλλες κεντρικές αντιπροσ. θέλανε 250 για meta.

Επίσης μου διευκρίνησαν ότι τοποθετούν Xenon του εμπορίου ενώ άλλοι όχι (δεν ξέρω γιατί)

Μπορεί να ακούγονται λίγα αλλά μόνο η ψυχολογία που έχεις όταν αισθάνεσαι ότι σου λένε την αλήθεια και ότι δεν κοιτάνε να σε φάνε ζωντανό μέτρησε πολύ.

Εγώ λοιπόν συστήνω τους συγκεκριμένους ανθρώπους αυτούς.

Senior Member Το avatar του χρήστη slalom
    Περιοχή
    35o 11' 02.90" N, 25o 54' 19.76" E
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Μέχρι να (καταλάβεις ότι) σε πιασουν (έπιασαν) κορόιδο, όλοι καλοι φαίνονται.

Μην το πάρεις προσωπικα, δεν αναφέρομαι σε εσενα.
    Ο slalom μπορεί σε κάποια θέματα να είναι απόλυτος...

Προεπιλογή

PWPWPW trlenomai otan diavazw tetoia thred elpizw na tous kseftilises tn exw patisei egw etsi parolo p den imoun asxetos!

Προεπιλογή

εγω λεο ετσι δουλευουν τα σινεργια αλιος κλινουν

Προεπιλογή

poo klasiki periptosi kserola anthropou tis antiprosopias!!!

Προεπιλογή

ολες οι αντιπρωσοποιες τα ιδια σ@@@@α ειναι.... δικια μου εμπειρια, το 2005, κανενας δεν μπορουσε να βρει στον νομο μου, για ποιο λογο αναβει το λαμπακι του ESP στο γκολφ μου, εκεινο το καιρο ο αντιπροσωπος στην Βεροια, ουτε καν το κοιταξε οταν του ειπα οτι δεν το κανω σερβις εκει, η SEAT μετα απο 2ωρο ψαξιμο με εδιωξε χωρις να χρεωσει τιποτα, ενας αλλος ταχα ειδικος στα VW μου ελεγε κατι κουλα οτι στις ροδες υπαρχουν αισθητηρες που βλεπουν αν πηγαινουν ευθεια οι ροδες...!! (καπου μπερδευτηκε φενετε) και δεν ξαναπατησα στο μαγαζι του, μετα απο πολα δοκιμασα να παω στην ΕΤΕΑ στην θεσσαλονικη, μεγαλο μαγαζι θα το βρουνε σκεφτηκα, μετα απο ψαξιμο βρηκαν οτι ειναι ενας αισθητηρας ο λεγομενος πλευρικης επιταχυνσης, αλλα πρεπει να γινει αλαγη ολοκληρου του συστηματος του ESP, με κοστος 1500€, αντι για εναν αισθητηρα μονο, και στο τελος μου ειπαν στις στροφες να πηγαινω σιγα σιγα γιατι θα με πεταξει το αμαξι εξω...

φυσικα η αλαγη μονο του αισθητηρα εγινε σε ηλεκτρολογο που μου υποσχεθηκε οτι θα το κανει αλλιως δεν θα πληρωθει, με κοστος 300€ και κανενα προβλημα απο τοτε...συγγεκριμενα μου ειπε οτι η αντιπροσωποια ηθελε να σου αλαξει ολο το συστημα γιατι μαλλον δεν ηξερε να κανει κωδηκοποιηση του αισθητηρα στο υπαρχον συστημα, ή απλα κοιτουσαν να μου τα αρπαξουν....

το καλο ειναι οτι σχεδον απο τοτε, ολα μου τα αμαξια που εχουν περασει απο τα χερια μου και εχω και τωρα, δεν εχουν πατησει σε συνεργειο αντιπροσωποιας ποτε, ελαχιστες φορες πηγαν σε εξωτερικο συνεργειο, και τις ποιο πολες φορες λαδια φιλτρα μονος μου, οχι για να γλυτωσω λεφτα, αλλα και οτι γουσταρω την ολη φαση να ασχοληθω, και κατα λαθος ειχα μηδενικα και λογικα προβληματα...

τωρα ετοιμαζομαι να βαλω μονος μου αιρκοντισιον στο κλουβακι το connect που εχω της δουλειας, πριν 4 χρονια ειχα κανει ερωτηση στην αντιπροσωποια, ηθελε ενα 5000€ για να μου το περασουν, ή θελανα να με διωξουνε, που να μπλεκουμε τωρα, θα σκεφτηκανε, αλλος μου ελεγε δεν μπενει μετεπειτα, τωρα πρεπει να το βαλω για να το πουλησω γιατι δεν το αγοραζει κανενας χωρις κλιμα, ΔΟΞΑ το θεο υπαρχει το ιντερνετ, μπορεις να βρεις τα παντα, με λιγο ψαξιμο βρηκα τα ΠΑΝΤΑ.!! απο σχεδια ηλεκτρολογικα μεχρι και τοποθετησης....και πας στην αντιπροσωποια και ψαχνουν την βελονα στα αχυρα...λες και κανουνε πειραματα φυσικης...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολες οι αντιπρωσοποιες τα ιδια σ@@@@α ειναι.... δικια μου εμπειρια, το 2005, κανενας δεν μπορουσε να βρει στον νομο μου, για ποιο λογο αναβει το λαμπακι του ESP στο γκολφ μου, εκεινο το καιρο ο αντιπροσωπος στην Βεροια, ουτε καν το κοιταξε οταν του ειπα οτι δεν το κανω σερβις εκει, η SEAT μετα απο 2ωρο ψαξιμο με εδιωξε χωρις να χρεωσει τιποτα, ενας αλλος ταχα ειδικος στα VW μου ελεγε κατι κουλα οτι στις ροδες υπαρχουν αισθητηρες που βλεπουν αν πηγαινουν ευθεια οι ροδες...!! (καπου μπερδευτηκε φενετε) και δεν ξαναπατησα στο μαγαζι του, μετα απο πολα δοκιμασα να παω στην ΕΤΕΑ στην θεσσαλονικη, μεγαλο μαγαζι θα το βρουνε σκεφτηκα, μετα απο ψαξιμο βρηκαν οτι ειναι ενας αισθητηρας ο λεγομενος πλευρικης επιταχυνσης, αλλα πρεπει να γινει αλαγη ολοκληρου του συστηματος του ESP, με κοστος 1500€, αντι για εναν αισθητηρα μονο, και στο τελος μου ειπαν στις στροφες να πηγαινω σιγα σιγα γιατι θα με πεταξει το αμαξι εξω...

φυσικα η αλαγη μονο του αισθητηρα εγινε σε ηλεκτρολογο που μου υποσχεθηκε οτι θα το κανει αλλιως δεν θα πληρωθει, με κοστος 300€ και κανενα προβλημα απο τοτε...συγγεκριμενα μου ειπε οτι η αντιπροσωποια ηθελε να σου αλαξει ολο το συστημα γιατι μαλλον δεν ηξερε να κανει κωδηκοποιηση του αισθητηρα στο υπαρχον συστημα, ή απλα κοιτουσαν να μου τα αρπαξουν....

το καλο ειναι οτι σχεδον απο τοτε, ολα μου τα αμαξια που εχουν περασει απο τα χερια μου και εχω και τωρα, δεν εχουν πατησει σε συνεργειο αντιπροσωποιας ποτε, ελαχιστες φορες πηγαν σε εξωτερικο συνεργειο, και τις ποιο πολες φορες λαδια φιλτρα μονος μου, οχι για να γλυτωσω λεφτα, αλλα και οτι γουσταρω την ολη φαση να ασχοληθω, και κατα λαθος ειχα μηδενικα και λογικα προβληματα...

τωρα ετοιμαζομαι να βαλω μονος μου αιρκοντισιον στο κλουβακι το connect που εχω της δουλειας, πριν 4 χρονια ειχα κανει ερωτηση στην αντιπροσωποια, ηθελε ενα 5000€ για να μου το περασουν, ή θελανα να με διωξουνε, που να μπλεκουμε τωρα, θα σκεφτηκανε, αλλος μου ελεγε δεν μπενει μετεπειτα, τωρα πρεπει να το βαλω για να το πουλησω γιατι δεν το αγοραζει κανενας χωρις κλιμα, ΔΟΞΑ το θεο υπαρχει το ιντερνετ, μπορεις να βρεις τα παντα, με λιγο ψαξιμο βρηκα τα ΠΑΝΤΑ.!! απο σχεδια ηλεκτρολογικα μεχρι και τοποθετησης....και πας στην αντιπροσωποια και ψαχνουν την βελονα στα αχυρα...λες και κανουνε πειραματα φυσικης...
    Έχεις απόλυτο Δίκιο φίλε Karaman .. έτσι όπως τα περιγράφεις έχουν τα πράγματα ....!!!!Πολύ απλά βρίσκουν και τα κάνουν ...αν δεν πατήσει κανείς να δείς πως θα αρχίζουν να αναρωτιούντε τι πάει λάθος και δεν έχουν δουλεία και έτσι ίσως αλλάξουν λογική !!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές