If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 60

Angry ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΛΤΣΟΥΝΗΣ ΛΕΩΦ.ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

Σήμερα μετά απο μια σύντομηστάση για τσιγάρα κ ενω βάζω κ πάλι μπροστά μου ανάβει το λαμπάκι της βλαβης με το κλειδί σε astra g z14xe.
    Φεύγω αμέσως και πάω στην ονομαζόμενη αντιπροσωπεία της OPEL.Βάζοντας το τσέκ βλέπουν 3 βλάβες που αντιστοιχούν στις 3 ταχύτητες του βεντιλατέρ.Στο δρόμο δεν παρατήρησα κάτι γιατί δεν έπεσα σε κίνηση κ έχω αλλάξει κ υγρά με καλύτερα οπότε δεν ανέβασε θερμοκρασία.
    Αφού μου λέει τι είναι λέω οκ να δούμε μια ασφάλειες κανα ρελέ κτλ μήπως κατι άρπαξε.Επόμενη ερώτηση ηταν είσαι μηχανικός η κάτι?Απαντάω πως όχι αλλά ξέρω 5 πράγματα(ίσως κ πολύ περισσότερα αφου ο πατέρας μου είναι κ ηλεκτρολόγος οχημάτων αλλά δεν πήγα για συζήτηση....).Αφου λοιπόν βλέπει τις ασφάλειες και με βεβαιώνει πως δεν είναι κατι απλό αμέσως βγάζει το πόρισμα πως 99,9% συγκεκριμένα είναι εγκέφαλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φώνάζει τον προιστάμενο για να το επιβεβαιωσει κ αυτός πως είναι το πιο πιθανό!!!!!!!!!Τους λέω πως βλέπω υπερβολικό να βγαλανε το συμπέρασμα πως φταίει ο εγκέφαλος μηχανής για το βεντιλατέρ και επαναλαμβάνουν πως δεν είναι 100% βέβαιοι αφου θελει ψάξιμο αλλά όπως μου είπαν 99,9% είναι εγκεφαλος μηχανής.....
    Επιστρέφω λοιπόν σπίτι παίρνω τη φορμίτσα μου τα εργαλεία μου τα πολύμετρα μου κ ξεκινά το ψάξιμο ανάποδα απο βεντιλατέρ πρός πίσω.Αφου δε βλέπω κάπου πρόβλημα και ενω έχει ''ελέγξει'' ο μηχανικός ηδη τις ασφάλειες ως λύση απελπισιας ανοίγω το κουτί να τις κουνήσω μηπως δεν κάνει καλή επαφή.......
    Μόλις έβγαλα το καπάκι ξεκίνησα να βριζω με καθε λέξη που θυμάμαι αφού ήταν καμμένη η πρώτη πρώτη 40Α ασφάλεια που έβγαζε μάτι!!!!!!!!!!!!!!!
    Μόλις αλλάζω ασφάλεια αφού έχει εδω πολλές ο πατέρας μου όλα κομπλέ...Η βλάβη σβήνει κ το βεντιλατέρ παίρνει μπροστά!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εχω τσαντιστεί τόοοοοοοοοοοοοσο πολύ που θέλω αυριο να παω να κανω τρελή φασαριαα!!!!
    Με κοροιδέψανε με την ασφάλεια για να μου χρεώσουν εγκέφαλο?????????Εκτός αν είναι τόσο τυφλός η ασχετος ο μηχανικός που δεν είδε πως ήταν καμμένη η ασφάλεια!!!!!!!!

Ελπίζω να μην σας κούρασα ήθελα να σας ενημερώσω.....

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC-ANIMAL
    Περιοχή
    Opou iparxei ouiski
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

egine kati paromio me to palikari pou exei to astra mou. Ego pantos ayrio to proi tha pao apo kei
    *** I turn the PETALO without tomorrow... ***

kai akouo

http://www.youtube.com/watch?v=nm8VzkCQtkU

Senior Member Το avatar του χρήστη dimpas
    Περιοχή
    Athens Petroupolis
    Αυτοκίνητο
    Kadett D GTE

Προεπιλογή

ΧΑΧΑΧΑ !
    Να τι παθαίνει όποιος ακόμα εμπιστεύεται τα εξουσιοδοτημένα !
    Συμβουλή :
    Βρείτε έναν εξειδικευμένο μηχανικό πάνω σε OPEL και εμπιστευτείτε τον !
    Είναι δύσκολο να βρείτε άνθρωπο εμπιστοσύνης αλλά αν ψάξετε Υπάρχουν ακόμα αρκετοί εκει έξω !

Πάντως , πραγματικά αν τύχαινε αυτό σε μένα , θα τους έκανα μια όμορφη μήνυση κτλ κτλ κτλ !

Φίλε αν δεν έχει όρεξη να το τραβήξεις νομικά , πήγαινε εκεί και κάντους ρόμπα , μπροστά σε πελάτες κτλ κτλ , και να διαδίδεις στον κόσμο για να αποφεύγουν οι ανυποψίαστοι τις κακοτοπιές !
    Ο κύκλος του Kadett D GTE έκλεισε !
    Τώρα αναπαύεται στα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ !
    Ένα απλό αυτοκίνητο πήρε την θέση του στο δρόμο αλλά όχι στην ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ !

Προεπιλογή

Α ρε Θοδωρη.... Ακομα δεν τους εχεις μαθει; Αφου ολες οι αντιπροσωπιες ειναι απροσωπες,ποιον πας να εμπιστευτεις;
    Εμενα δεν δουλευε ο συναγερμος κ ειχαν βαμηθει να τον πεταξω μιας κ δεν φτιαχνεται. Ε... ειπα δε θα σας περασει βρε παπαρες, τον ανοιξα, μετρησα μπαταρια κ παπαρια το απολυτο 0. Εβαλα καινουρια που μου την εκανε δωρο ενας ηλεκτρονικος που ΠΡΩΤΗ φορα πηγα στο μαγαζι του κ δουλευει ως σημερα οπως την πρωτη μερα...
    Meguiars project...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=8409

http://www.youtube.com/watch?v=1prIEOzpt3Q&feature=player_embedded

Senior Member Το avatar του χρήστη Nikos_Ped
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Corsa B

Προεπιλογή

Τι να πεις... Ενας Θεος ξερει γιατι δεν "ειδε" την καμενη ασφαλεια και γιατι σου ειπαν δυο ατομα απο εκει μεσα οτι ειναι εγκεφαλος... μαλλον επικοινωνουν με νοηματικη και λενε τις ιδιες βλαβες ενω δεν υπαρχουν! Και αυτες οι... λαμογιες δεν γινονται μονο στις OPEL αλλα και στις BMW κλπ κλπ.... του αλλου στη BMW του αλλαξαν δυο φορες δισκοφρενα επειδη δεν επιανε δυνατα το χειροφρενο σε ανηφορες - κατηφορες και θα πηγαιναν και για τριτη, οι κλεφτες, αν δεν το πηγαινε εξω ο ανθρωπος να του σφιξουν απλα.... τις ΝΤΙΖΕΣ!! Κλεφτεεεεες!!! Αυτα απο μενα. Και μη μου πειτε οτι ειμαι offtopic... Κουβεντα κανουμε! :P
    Ζω την κάθε στιγμή που οδηγώ! Ή "σπας" ή... δεν "σπας"!

Senior Member Το avatar του χρήστη arden blue opc
    Περιοχή
    καλαβρυτα, Akhaia, Greece, Greece
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΧΑΧΑΧΑ !
    Να τι παθαίνει όποιος ακόμα εμπιστεύεται τα εξουσιοδοτημένα !
    Συμβουλή :
    Βρείτε έναν εξειδικευμένο μηχανικό πάνω σε OPEL και εμπιστευτείτε τον !
    Είναι δύσκολο να βρείτε άνθρωπο εμπιστοσύνης αλλά αν ψάξετε Υπάρχουν ακόμα αρκετοί εκει έξω !

Πάντως , πραγματικά αν τύχαινε αυτό σε μένα , θα τους έκανα μια όμορφη μήνυση κτλ κτλ κτλ !

Φίλε αν δεν έχει όρεξη να το τραβήξεις νομικά , πήγαινε εκεί και κάντους ρόμπα , μπροστά σε πελάτες κτλ κτλ , και να διαδίδεις στον κόσμο για να αποφεύγουν οι ανυποψίαστοι τις κακοτοπιές !
    το θεμα ειναι μεχρι να τον βρεις ποσες φολες θα φας.και κατι αλλο δεν ειναι σιγουρο οτι μια ζωη θα εχεις ιδια μαρκα αμαξι οποτε αντε παλι απο την αρχη.....οσο για το νομικα δε νομιζω να βγει ακρη γιατι ειμαστε στην ελλαδα που παιζουν μεγαλο ρολο οι ΑΚΡΕΣ.

Προεπιλογή

Και γιατί να αλλάξεις μάρκα? Μόνο opel λέμεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
    listening to post rock & driving Opel
    Opel Insignia 1.6T 5d Sport, Black Sapphire!
    Opel Corsa C 1.4 twinport 3d Sport, Silver Lightning!

Προεπιλογή

Δηλαδη αν ηταν καποιος που ειναι ασχετος απο αμαξια ή καμια κοπελιτσα θα τα ακουμπαγε σημερα για υποτιθεμενο καινουργιο εγκεφαλο!!Ελεος για μ@λ@κες μας εχουν περασει ολους που παμε τ'αμαξια μας εκει???Οπως ειπαν κ τα παιδια βρισκεις εναν μαστορακο καλο κ λυνεις το προβλημα γιατι οι αντιπροσωπειες το εχουν παραχεσει το θεμα!Πηγαινε αυριο απο εκει κ βγαλε το αχτι σου!
    ▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄★★...GTC...★★▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄

Προεπιλογή

Γιατι να εκαψε 40αρα maxi ομως....

morrison
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο niccc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη αν ηταν καποιος που ειναι ασχετος απο αμαξια ή καμια κοπελιτσα θα τα ακουμπαγε σημερα για υποτιθεμενο καινουργιο εγκεφαλο!!Ελεος για μ@λ@κες μας εχουν περασει ολους που παμε τ'αμαξια μας εκει???Οπως ειπαν κ τα παιδια βρισκεις εναν μαστορακο καλο κ λυνεις το προβλημα γιατι οι αντιπροσωπειες το εχουν παραχεσει το θεμα!Πηγαινε αυριο απο εκει κ βγαλε το αχτι σου!
    σωστα φιλε nicc οπως τα λες ολα κ αν καποιος μας δν εχει τη παραμικρη ιδεα την πατησε αλλα ολοι μας πιστευω οτι παιρνουμε αυτοκινητο της αντιπροσωπιας για να εχουμε κ το καταλληλο σερβις και την αξιολογη ανταποκριση απο αυτους.. στεναχωριεμαι και απογοητευομαι μ αυτα που ακουω και φοβαμαι να παω το astraki μου ακομα και για το απλο σερβις

Προεπιλογή

den einai pantou ta idia re paidia...mhn ta isopedwnoume ola!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trelamouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    den einai pantou ta idia re paidia...mhn ta isopedwnoume ola!!!!
    +1 ετυχες σε περιπτωση...
    OPEL Corsa D 1.4 Sport OPC PACK 1 mod.09
    OPEL Astra H 1.6 Elegance mod.08

Senior Member Το avatar του χρήστη pol-cat
    Περιοχή
    γεωργιανη-καβαλας
    Αυτοκίνητο
    Corsa B

Προεπιλογή

Παλι καλα που το εψαξες μονος σου φιλε.εγω παντος οτι και να παθει το αμαξι μου ,προτα κιταω τις ασφαλιες,μετα αφτο που εχει προβλιμα,(πχ.βεντιλατερ)και μετα παω σε μιχανικο.για να εχω το κεφαλι μου ισηχο.
    σου προτινω να αλαξεις και τιν φουσκα θερμοκρασιας μιπος κολαει και γι'αυτο σου εκαψε την ασφαλια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s5zax Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    Ο δεινόσαυρος δαγκώνει!

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

οσον αφορα αντιπρωσοπειες opel εχω να πω οτι σε οσες εχω γυρισει η εξυπηρετηση ειναι για κλαματα και η αγενεια παει συννεφο!!σιγουρα θα υπαρχουν εξαιρεσεις καλο ειναι λοιπον να ειπωθουν για να γνωριζουμε ολοι

Senior Member Το avatar του χρήστη arden blue opc
    Περιοχή
    καλαβρυτα, Akhaia, Greece, Greece
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theof Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσον αφορα αντιπρωσοπειες opel εχω να πω οτι σε οσες εχω γυρισει η εξυπηρετηση ειναι για κλαματα και η αγενεια παει συννεφο!!σιγουρα θα υπαρχουν εξαιρεσεις καλο ειναι λοιπον να ειπωθουν για να γνωριζουμε ολοι
    +10000

Senior Member Το avatar του χρήστη opelmania
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΠΟΛΙΧΝΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

πανε και βγαλε το αχτι σου φιλε....
    φτανει πια η κοροιδια τους....
    καντους ρεζιλι και στελνε συνεχεια e-mail στην αντιπροσωπεια με τις υποτιθεμενες γνωσεις τους...
    μην μασας,σκιστους....
    http://picasaweb.google.gr/opelmania78/To_astra_mou?authkey=E1LlZM-OzY

«Θα τρελαθώ λιώμα θα γίνω πήρα την πρόκριση ξανά μες το Λονδίνο...

Senior Member Το avatar του χρήστη insigner
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρκαντώνης - Περιστέρι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s5zax Εμφάνιση μηνυμάτων
    mipws lew mipws to ventilater einai sta prothira tou frakarismatos?
    CALIBRA TURBO C20LET 4X4!!!
    EDS phase 3.5+
    KKK24 turbo

Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ CALIBRA MOΥ:
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=7715

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

ευχαριστω insigner...για συνεχιστε οποιος......

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές