If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 36

Προεπιλογή Potenza Re070 για corsa opc.

Σημερα μιλησα με τον λαστιχα μου και μου εδειξε τον καταλογο με τα λαστιχα..το ματι μου επεσε κατευθειαν σε αυτο

Uploaded with ImageShack.us

και μου ειπε οτι ειναι κορυφαιο λαστιχο ολοκαινουργιο και το φοραει το Nissan Gtr και το επετιακο subaru impreza.Σκεφτομαι σαν διασταση 225/45/R17 τι λετε κι εσεις?
    Οσο αφορα την τιμη μου ειπε 700 τοποθετημενα.
    Ο ακοντράριστος πρώτος την κόντρα αρχέτω...!!!

0-100 "6,1" sec 100-200 "13"

http://www.youtube.com/watch?v=FE61MQBTSlo

Προεπιλογή

Φίλε μου, εγώ δεν τα ξέρω τα λάστιχα αυτά, μπορεί να είναι πολύ καλά, αλλά αυτήν την περίοδο τα 225/45/27 έχουν πέσει αρκετά οι τιμές τους. Γιατί να δώσεις 150-200 ευρώ παραπάνω από όσο θα έδινες για όλα τα άλλα καλά λάστιχα της αγοράς;
    Υ.Γ,Δε σου λέω ότι είναι κακή η τιμή τους, αφού και από το camskill να πάρεις τα ίδια άντε να γλιτώσεις κάνα 60άρι ευρώ στο σύνολο. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο η διαφορά στην τιμή θα δικαιολογείται.

Προεπιλογή

Δεν ξερω..ενδιαφερον η αποψη σου παντως. Γιατι να πας για το καλυτερο απο τη στιγμη που ειναι αναλωσiμο τουλαχιστον θα δω την τρελη διαφορα?!τι να πω απλως μου ειπε ξεχνας πιστα με αυτα τα λαστιχα..πηγαινε τωρα μου λεει 3-4 φορες να τα ευχαριστηθεις και μετα ξανα ΟΤΑΝ τα φτυσουν και τα αλλα... Ουτως η αλλως σκεφτομουνα για Proxess R888 που ειναι και αυτα πανακριβα αλλα στην βροχη κανεις πατιναζ!!
    Ξερει κανεις τιμη για continental sp2 και sp3????

Senior Member Το avatar του χρήστη opelkeskin
    Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

ωραιο λαστιχακι φαινεται ομως ε??αλλα εγω ειμαι fun των toyo proxes..
    Και χορευω σε πιστες σαν τρελος και τα σπαω....

Προεπιλογή

ναι ειναι μου@%^&ς :P Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το toyo T1R...

Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

τωρα τι φορας??

Προεπιλογή

continental sport contact 3!! Εκανα το μεγαλο λαθος να βαλω τα μπροστα λαστιχα πισω και το αμαξι στις στροφες ειναι βαρκα στο γυαλο!!!!

Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

πολυ το κανουν ρε συ αλλα εγω δεν το εχω κανει ποτε..φαγωθηκαν?αλλαξε τα να ηρεμησεις..17 ιουνιου κατεβαινω και γω,και παω αμεσως για καινουρια παπα στο corsaki μου..

Περιοχή
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

ευχαριστημενος με τα continental sport contact 3??

Προεπιλογή

γιώργο αν θέλεις την γνώμη μου μακριά απο continental sport contact 3 τα φορούσα.
    πριν ένα μήνα έβαλα toyo t1r. οι εντυπώσεις μου είναι μέχρι τώρα οτι είναι φοβερά στην βροχή αντιθέτως με τα conti.. που έκανα πατινάζ. όσο για τα 888 τα φορούσε φίλος μου σε mini cooper.φοβερά κρατήματα και εκκινήσεις αλλά στην βροχή επικίνδυνα και πάρα πολυ θόρυβο.άσε που θα σου κρατήσουν το πολύ 10.000km. όπως και όλα τα ημισλίκ. όσο για το 225/45/17 θα μεγαλώσεις το προφίλ, και διαφορά στα κρατήματα δεν θα δεις και πολύ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratosopc1988 : 13-05-11 στις 20:16

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opelkeskin Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστημενος με τα continental sport contact 3??
    ΜΑΚΡΙΑ απ τα continental sport contact 3 τα λάστιχα στην βροχή δεν την παλεύουν.. είναι επικίνδυνα...
    φιλικά πάντα!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George OpC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις τιμη για continental sp2 και sp3???? (...) Εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και το toyo T1R...
    Φίλε Γιώργο, αν θες τιμές θα σου πώ τι έχει το http://www.camskill.co.uk/products.php από το οποίο έχω αγοράσει δύο τετράδες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    TOYO T1R PROXES 94Y γύρω στα 440 €
    TOYO T1SPORT PROXES 94Y γύρω στα 475 € (είναι το νέο T1R)
    CONTINENTAL SC3 91W γύρω στα 500 €
    οι τιμές αυτές είναι με τα μεταφορικά έξω από το σπίτι σου και υπολογίζεις ένα 40άρι € ακόμα για την τοποθέτηση. Να ξέρεις, πάντως, ότι πλέον ρωτώντας σε 225/45/17μπορεί να βρείς και εδώ αντίστοιχες τιμές, μπορεί και χαμηλότερες. Καλό ψάξιμο

Προεπιλογή

Στρατο δεν ξερω γιατι το λες αυτο..εγω ειμαι υπερευχαριστημενος ρε συ...αν και στην βροχη δεν τρεχω... ειμαι ΚΟΤΑ! με εχουν ψησει πολυ τα potenza αν και δεν ειμαι brigestonakias :P γιατι συνδιαζει και τα 2 αν δει το λαστιχο το μισο προφιλ ειναι semi σλικ και το αλο κανονικο..Τι να πω και τα T1 με τρελαινουν!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratosopc1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιώργο αν θέλεις την γνώμη μου μακριά απο continental sport contact 3 τα φορούσα.
    πριν ένα μήνα έβαλα toyo t1r. οι εντυπώσεις μου είναι μέχρι τώρα οτι είναι φοβερά στην βροχή αντιθέτως με τα conti.. που έκανα πατινάζ. όσο για τα 888 τα φορούσε φίλος μου σε mini cooper.φοβερά κρατήματα και εκκινήσεις αλλά στην βροχή επικίνδυνα και πάρα πολυ θόρυβο.άσε που θα σου κρατήσουν το πολύ 10.000km. όπως και όλα τα ημισλίκ. όσο για το 225/45/17 θα μεγαλώσεις το προφίλ, και διαφορά στα κρατήματα δεν θα δεις και πολύ..
    Στρατο εχουν σκληρη γωμα τα Τ1???
    α και αυτο που λες για 225 γιατι το λες?τωρα εχω 205 και μου ειπαν οτι θα τρομερη διαφορα...λες καλυτερα 215???

Senior Member Το avatar του χρήστη spkontos
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George OpC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στρατο εχουν σκληρη γωμα τα Τ1???
    α και αυτο που λες για 225 γιατι το λες?τωρα εχω 205 και μου ειπαν οτι θα τρομερη διαφορα...λες καλυτερα 215???
    από πότε το opc το βγαζουνε με 205/45/17?
    και γω φιλε μου ψαχνω για λαστιχα 215/45/17 και μονο (εργοστασιακη διασταση) αλλα δεν με ψηνει κατι τρομερα εκτος απο :
    michelin pilot exalto
    toyo t1r..
    Το θεμα ειναι οτι οι αποψεις διιστανται και μαλιστα οταν αυτες προερχονται απο διαφορετικα αυτοκινητα....
    Γιατι κακα τα ψεματα ,αλλιως θα ζεστανει το opc τα potenza και αλλιως ενα ατμοσφαιρικο 1400αρι ή 1600άρι.
    κτλ κτλ.
    Αν τωρα στηριζεσαι σε αποψεις λαστιχαδων ,οι 9 στους 10 θα σου προτεινουν εταιρειας της οποιας δουλεύουν...
    Για να γελάσουμε και λίγο,πηγα σε ενα λαστιχα με μια τεραστια πινακιδα michelin (ειχε κι αλλες μαρκες) και του λέω τι προτεινεις; και μου λεει , εεεεε το pilot exalto για το αμαξι σου...ειναι κορυφαιο ,εχει κραμα πυριτιου που βεντουζωνει μπλαμπμλαμπλαμ.Μετα ,πηγα σε ενα λαστιχα με μια τεραστια πινακιδα toyo και τον ρωταω το ιδιο:
    μου λεει θα βαλεις το κορυφαιο ,δηλαδη toyo T1R ή toyo proxes 4...................
    Ασε που αυτη η κωλοδιασταση και ακριβη ειναι και ειναι 1 βημα μολις πριν αρχησουν οι σειρες των πραγματικα sport ελαστικων....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spkontos Εμφάνιση μηνυμάτων
    από πότε το opc το βγαζουνε με 205/45/17?
    και γω φιλε μου ψαχνω για λαστιχα 215/45/17 και μονο (εργοστασιακη διασταση) αλλα δεν με ψηνει κατι τρομερα εκτος απο :
    michelin pilot exalto
    toyo t1r..
    Το θεμα ειναι οτι οι αποψεις διιστανται και μαλιστα οταν αυτες προερχονται απο διαφορετικα αυτοκινητα....
    Γιατι κακα τα ψεματα ,αλλιως θα ζεστανει το opc τα potenza και αλλιως ενα ατμοσφαιρικο 1400αρι ή 1600άρι.
    κτλ κτλ.
    Αν τωρα στηριζεσαι σε αποψεις λαστιχαδων ,οι 9 στους 10 θα σου προτεινουν εταιρειας της οποιας δουλεύουν...
    Για να γελάσουμε και λίγο,πηγα σε ενα λαστιχα με μια τεραστια πινακιδα michelin (ειχε κι αλλες μαρκες) και του λέω τι προτεινεις; και μου λεει , εεεεε το pilot exalto για το αμαξι σου...ειναι κορυφαιο ,εχει κραμα πυριτιου που βεντουζωνει μπλαμπμλαμπλαμ.Μετα ,πηγα σε ενα λαστιχα με μια τεραστια πινακιδα toyo και τον ρωταω το ιδιο:
    μου λεει θα βαλεις το κορυφαιο ,δηλαδη toyo T1R ή toyo proxes 4...................
    Ασε που αυτη η κωλοδιασταση και ακριβη ειναι και ειναι 1 βημα μολις πριν αρχησουν οι σειρες των πραγματικα sport ελαστικων....
    Οχι εγω ειχα βαλει 205 για να εχω καλες εκκινησεις!Με 225 λες να χασω βημα?
    Τεσπα οντως οι αποψεις διαφερουν...απλως δεν τους καταλαβαινω αφου τα ιδια εργατικα θα βγαλουν ειτε αγορασεις εσυ τα λαστιχα 400 ευρο και η αξια τους ειναι 200 π.χ ειτε τα αγοραεις 1000 και η αξια τους ειναι 800.
    Παντως σε αυτο που λες εχεις δικιο..βλακεια κρητιριο το οτι τα brigestone τα φοραει το GTR γιατι ειναι 500 αλογα οποτε εγω δεν θα μπορω να τα ζεστανω...οποτε παω για Τ1R μαλλον.

Προεπιλογή

Ρε παιδια, μισο λεπτο...
    1) Το κομματι του ελαστικου δεν ειναι τοσο απλο... Γιατι να βαλεις 225 ?? Η μαμα εταιρια δηλ. λες να ηταν ηλιθια που επελεξε 215 ?? Το βημα σου λες να μεινει ιδιο ?Το 225 ξερεις οτι ΠΡΑΚΤΙΚΑ ειναι πιο ΨΗΛΟ απο το 215 ?? Που σημαινει ΠΡΑΚΤΙΚΑ οτι το αμαξι θα ψηλωσει κ θα αλλαξει κ εν μερει γεωμετρια ???? Απο κρατημα δεν θα πας τιποτα σοβαρο, εως μηδενικο θα σου πω .... Αυτα ο λαστιχας σου δεν στα ειπε ??????

2) Ναι, τα 070 ειναι γαματα... ΟΤΙ πιο σκληρο ελαστικο κυκλοφορει... δεν μπαλονιαζει στις στροφες, κ εχει πολυ καλο κρατημα.... ΟΤΑΝ ζεσταθει.... Το GTR καλα κ τα φοραει... μιας κ ειναι 500 αλογα κ βγαζει σχεδον 60 κιλα ροπη .... Κ το subaru το επετειακο το οποιο κ αυτο ακουμπαει τα 400 αλογα και ΕΙΝΑΙ 4ΚΙΝΗΤΟ.... Κ ως γνωστο τα καλυτερα ελαστικα για 4κινητα ειναι bridgestone και pirelli ....

Μιας και υπηρξα λαστιχας για αρκετα χρονια, και δουλεψα σε μεγαλο και επωνυμο μαγαζι της Κορινθιας, κ μιας κ εχω αλλαξει στο corsa 3 διαφορετικες μαρκες σε συμβουλευω κατα σειρα, κατα την δικη μου αποψη ....

1) Pirelli PZERO NERO .... Aν κ σκληρο, και αργει να ζεσταθει, ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ελαστικο ....
    2) ΤΟΥΟ Τ1R ... Λιγο πιο μαλακο, αλλα εξισου καλο... Θα ξεραθει λιγο πιο γρηγορα απο το Pirelli ...

Αν θελησεις κατι οικονομικο κ καλο για τα χρηματα, βαλε τα AVON ZV3 ... Kαινουργιος τυπος κ αξιος αντικαταστατης του ΖZ3 .....
    Το μεγαλυτερο κατορθωμα της ζωης μου ειναι πως τα ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ Π0ΥΤΑΝ@ ..... Το μεγαλυτερο μου ονειρο(απιαστο) ειναι ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ....

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HaRRiS_ Εμφάνιση μηνυμάτων

Μιας και υπηρξα λαστιχας για αρκετα χρονια, και δουλεψα σε μεγαλο και επωνυμο μαγαζι της Κορινθιας, κ μιας κ εχω αλλαξει στο corsa 3 διαφορετικες μαρκες σε συμβουλευω κατα σειρα, κατα την δικη μου αποψη ....

1) Pirelli PZERO NERO .... Aν κ σκληρο, και αργει να ζεσταθει, ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ελαστικο ....
    2) ΤΟΥΟ Τ1R ... Λιγο πιο μαλακο, αλλα εξισου καλο... Θα ξεραθει λιγο πιο γρηγορα απο το Pirelli ...

Αν θελησεις κατι οικονομικο κ καλο για τα χρηματα, βαλε τα AVON ZV3 ... Kαινουργιος τυπος κ αξιος αντικαταστατης του ΖZ3 .....
    +1 σε ολα!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HaRRiS_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια, μισο λεπτο...
    1) Το κομματι του ελαστικου δεν ειναι τοσο απλο... Γιατι να βαλεις 225 ?? Η μαμα εταιρια δηλ. λες να ηταν ηλιθια που επελεξε 215 ?? Το βημα σου λες να μεινει ιδιο ?Το 225 ξερεις οτι ΠΡΑΚΤΙΚΑ ειναι πιο ΨΗΛΟ απο το 215 ?? Που σημαινει ΠΡΑΚΤΙΚΑ οτι το αμαξι θα ψηλωσει κ θα αλλαξει κ εν μερει γεωμετρια ???? Απο κρατημα δεν θα πας τιποτα σοβαρο, εως μηδενικο θα σου πω .... Αυτα ο λαστιχας σου δεν στα ειπε ??????

2) Ναι, τα 070 ειναι γαματα... ΟΤΙ πιο σκληρο ελαστικο κυκλοφορει... δεν μπαλονιαζει στις στροφες, κ εχει πολυ καλο κρατημα.... ΟΤΑΝ ζεσταθει.... Το GTR καλα κ τα φοραει... μιας κ ειναι 500 αλογα κ βγαζει σχεδον 60 κιλα ροπη .... Κ το subaru το επετειακο το οποιο κ αυτο ακουμπαει τα 400 αλογα και ΕΙΝΑΙ 4ΚΙΝΗΤΟ.... Κ ως γνωστο τα καλυτερα ελαστικα για 4κινητα ειναι bridgestone και pirelli ....

Δεν μου ειπε τπτ..αν και ξερω καποια πραγματα..και τωρα που φοραω 205/45/17 εχω χασει βημα..βασικα αυτος θελει ντε και καλα να μου πουλήσει το RE070 και δεν βγαινει σε 215 παρα μονο 225 και πανω...
    Ποιο πολυ για toyo το κοβο αν και καταφερα να βγαλω off τα continental SP3 που ειναι και πιο σκληρα απο τα 2 σε 15000 χλμ...Θελω κατι σκληρο...

Προεπιλογή

Τα Continental δεν ειναι πιο σκληρα κ απο τα 2 ....
    Με τα toyo εχουν το ιδιο treadware (280), ενω το pirelli pzero nero εχει 320 ...
    Το brigdestone 070 εχει 360 (η 380) ... Δηλ. ακομα πιο σκληρο ....
    Το michelin exalto εχει 240 ... κ το TOYO r1r .... αν θυμαμαι καλα 180 ... !!!

Οσο ανεβαινει, τοσο πιο σκληρο γινεται ....
    Το μεγαλυτερο κατορθωμα της ζωης μου ειναι πως τα ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ Π0ΥΤΑΝ@ ..... Το μεγαλυτερο μου ονειρο(απιαστο) ειναι ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Έχει δοκιμάσει κανείς τα Bridgestone Adrenalin Potenza RE001?
    Από τον/την Nontas GTC στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-10, 14:07

Δικαιώματα - Επιλογές