If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 29 από 29

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nickoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα.Επειδή από θορύβους άλλο τίποτα θα ήθελα να ρωτήσω καλύτερη περιγραφή για τον θόρυβο στην ανάρτηση και στις δαγκάνες.Δηλαδή πώς ακούγεται ο ένας και πώς ο άλλος?Και εγώ έχω πρόβλημα με τις δαγκάνες και μου βάλανε γράσσο όπως έγραψα παραπάνω.Μετά δεν άκουγα τίποτα και αργότερα ξεχάστηκα γιατί έχω πολλούς άλλους θορύβους να ασχοληθώ και πιο εκνευριστικούς Φίλε petros 61 για ποιά αντιπροσωπεία λες γιατί και εγώ στην Πάτρα το πηγαίνω και για να βάλω κάτι στη εγγύηση μου βγαίνει η πίστη (στείλε pm)

στην πατρα μια ειναι.αλλα δεν εχει σημασια.ειναι ολοι και παντου ασχετοι..μιλαμε οι τυποι ειναι τραγικοι..εχω παει σε 3 και στην αθηνα.αλλα ειναι τα ιδια ολοι.φιλε μου αν θες τη γνωμη μου για μικροτριγμους που μπορεις να τους φτιαξεις μονο σου διαβαζε σε φορουν και προσπαθησε να το λυσεις μονο σου.ετσι κανω εγω.να σου πω και ενα παραδειγμα...εμενα τριζουν οι πορτες και ειναι απο τα λαστιχα.ειχα λοιπον την ιδεα να το παω στους μαγκες τεχνικαρες στην αντιπροσωπεια.οι τυποι εβγαλαν πορισμα οτι φταιει η κλειδαρια πορτας.και ηθελαν να την αλλαξουν.δεν την αλλαξα γιατι πολυ απλα δεν ηταν αυτο το προβλημα.κοιτα οι τριγμοι μεσα με τους δρομους που εχουμε θα γινουν και υπαρχουν σε πολλα αμαξια.αλλα στο αστρα δεν μπορω με τιποτα να δεχτω το σοβαρα και σημαντικα προβληματα που εχει.και για μενα ειναι
    αναρτηση-πισω δαγκανες-και κιβωτιο ταχυτητων.απλα απαραδεκτα...

Προεπιλογή

Επειδή ο θόρυβος δεν είναι έντονος και αρκετά ήπιος, μήπως υπάρχει περίπτωση να χτυπάνε τα πλαστικά προστατευτικά καλύμματα των αμορτισέρ πάνω στη μπουκάλα; Αν βάλω κάτι από μέσα, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα έτσι; (π.χ κάποιο αφρώδες υλικό αυτοκόλλητο)
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο capthookb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ο θόρυβος δεν είναι έντονος και αρκετά ήπιος, μήπως υπάρχει περίπτωση να χτυπάνε τα πλαστικά προστατευτικά καλύμματα των αμορτισέρ πάνω στη μπουκάλα; Αν βάλω κάτι από μέσα, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα έτσι; (π.χ κάποιο αφρώδες υλικό αυτοκόλλητο)
    Αυτο το εχω εντοπισει και εγω καποια στιγμη που εψαχνα για τους γνωστους θορυβους στο πισω μερος ομως με τους τροχους κρεμασμενους. Δεν βρηκα χρονο να το κοιταξω με τους τροχους να πατανε κανονικα, ετσι ωστε να σιγουρευτω οτι υπαρχει περιπτωση να χτυπανε τα καλυματα των αμορτισερ.
    Προβλημα δεν υπαρχει, αρκει να μην βρισκουν με ζορι στα αμορτιερ κατα τη λειτουργια της αναρτησης και σπασουν. Ετσι κι αλλιως προστατευτικα ειναι τα συγκεκριμενα απο ακαθαρσιες (χωματα,... κλπ) τιποτε περισσοτερο.
    Δοκιμασε κατι και ενημερωσε σχετικα ...

Προεπιλογή

Δε φαίνεται να κάνουν θόρυβο τα καλύματα των αμορτισέρ. Έβαλα αφρώδη ταινία και δεν είδα καμιά διαφορά.

Προεπιλογή

Το έγραψα και σε άλλο Post. Το πρόβλημα είναι γνωστό και βρίσκεται στις δαγκάνες. Σε όλες τις αντιπροσωπίες πήγε εντολή όταν βρίσκουν προβληματικά αυτοκίνητα να τα διορθώνουν.
    Η ενημέρωση μου έγινε από την αντιπροσωπία της Κεφαλλονιάς.

Προεπιλογή

Αυτές τις μέρες πήρα το Corsa C της αδερφής μου για μερικές βόλτες. 1.2 Edition νομίζω, με 80.000 και μαλακά μαμά αμορτισέρ. Πολύ πιο αθόρυβο σε μικρές ταχύτητες σε σχέση με τον ήχο που κάνει η ανάρτηση στο Astra μου. Επίσης μπήκα για αρκετές βόλτες σε Corsa D, 1.4 Sport με σκληρή ανάρτηση! Επίσης σχεδόν "αθόρυβο" σε λακούβες, ή μάλλον καλύτερα, δεν εμφανίζει τον ήχο του Astra που σε παραμικρή ανωμαλία ακούγεται..

Προεπιλογή

Καλησπερα εμενα παιδια το αμαξι δεν εχει flexride το πηρα τωρα ελεφρος μεταχειρα..ειπα να αλλαξω αμορτισερ κ εβαλα τα ζαξ ενω στην αρχη ηταν οκ μετα απο 15 μερες το αμαξι κανει σαν κουδουνα..κοπαναει ολο κ κανει σαν ξεχαρβαλωμενο σε μερικες λακουβες κανει λες κ κοπανανε σιδερα σε αλλες κανει λες κ δεν εχει αναρτησει καθολου κουτσουρο..τι γινετε ξερει καποιος

Προεπιλογή

Φιλε μου καταρχας εχεις ανοιξει το θεμα στο φορουμ και σε αλλο ποστ το ιδιο θεμα εδω : http://www.opel-club.gr/vbulletin/sh...-J-COMPI/page5

Οταν κλεινεις ραντεβου σε ενα συνεργειο και δεν πατας , τουλαχιστων παρε ενα τηλεφωνο να ενημερωσεις , ετσι πιστευω ειναι το σωστο ... τωρα τι ψαχνεις ??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Προεπιλογή

Φιλε μου εχεις δικοιο αλλα ημουν τοσο χαλια που δεν μπορουσα καν στο τηλ να μιλησω..θα τον παρω το παλικαρι να μιλησουμε...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Αμορτισέρ Astra J FlexRide.... πόσο?!
    Από τον/την astraturbo στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-11, 16:11
  2. Flexride
    Από τον/την HERMES στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-10, 17:08
  3. Παρελκόμενα ανάρτησης Astra G
    Από τον/την PiNiOn στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 23:57
  4. Αλλαγή ανάρτησης σε Astra GTC 2.0
    Από τον/την smasher στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-09, 13:45
  5. Αλλαγή ανάρτησης σε Astra H με Sport Switch
    Από τον/την smashe11 στο forum Στήσιμο