If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ανάβετε προβολείς ομίχλης ανεξαρτήτως καιρού;

Ψήφισαν
116. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι

37 31,90%
  • Οχι

79 68,10%
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 65

Προεπιλογή

Δεν απάντησα σε εσένα. Γενικά το έγραψα.
    Όσο για το οτι δεν τυφλώνουν οι σωστά ρυθμισμένοι προβολείς διαφωνώ. Και τα φώτα διασταύρωσης δεν τυφλώνουν αν είναι σωστά ρυθμισμένα. Αν βάζαμε άλλα 2 τέτοια τι λέτε; Θα υπήρχε θέμα ή όχι;
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

αμα το παμε ετσι ρε παιδια και τα xenon εστω στην μεσαια σκαλα τυφλωνουν πιο πολυ απο κιτρινα σε μεσαια και προβολια!! ετσι δεν ειναι??

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos_kallipoli Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα το παμε ετσι ρε παιδια και τα xenon εστω στην μεσαια σκαλα τυφλωνουν πιο πολυ απο κιτρινα σε μεσαια και προβολια!! ετσι δεν ειναι??
    +1000
    Δεν τρέχει κάστανο.

Senior Member Το avatar του χρήστη slalom
    Περιοχή
    35o 11' 02.90" N, 25o 54' 19.76" E
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opelmind Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα αν ειναι νομιμο η΄ οχι, η αναφορα μου ειναι σχετικα κατα ποσο τυφλωνουν το διερχομενο η' προπορευομενο οχημα, τιμωρουνται οπως κ η εξατμιση που νομιμα μου την βαζει το συνεργειο,οπως τα φιμε κ αλλα τοσα...
    Διάβασε τη νομοθεσία και τον ΚΟΚ να δεις ποσο νομιμα είναι αυτά που λες.
    Ο slalom μπορεί σε κάποια θέματα να είναι απόλυτος...

Προεπιλογή

δεν ειπα οτι 'η αν ειναι νομιμα... ειπα οτι μου τα πουλαν κ τα τοποθετουν νομιμα...
    επισης εισαγονται κ φορολογουνται νομιμα..
    μιλάω κ εγώ στο αμάξι μου...

Opel-Club και τα μυαλα στην... παυλα!! Administrator Το avatar του χρήστη corsa13
    Περιοχή
    Αγ.Παρασκευη (στο απιστευτο δωματιο μου!) corsa 1.8gsi =210+++χλμ κοντερατα!!!
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

οχι γιατι πολυ απλα στα 30 μου ξεχωριζω τι ειναι (για μενα) καγκουρια και τι οχι...

και επειδη λεγονται προβολακια ομιχλης.... οταν βρεθω σε ομιχλη... τα αναβω...!
    τάδε έφη
    Yiannis!
    Τζογάρω την ψυχή μου στο παιχνίδι της Ζωής. κομμάτι κομμάτι, την ξόδεψα όλη! Νομίζω πως ώρα είναι να ρεφάρω!!!
    ΔΙΑΒΑΣΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ!

18.04.04 ----- 01.04.12
    R.I.P. Corsa13

ΜΗ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ
    Περιοχή
    -
    Αυτοκίνητο
    Corsa D

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο corsa13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι γιατι πολυ απλα στα 30 μου ξεχωριζω τι ειναι (για μενα) καγκουρια και τι οχι...

και επειδη λεγονται προβολακια ομιχλης.... οταν βρεθω σε ομιχλη... τα αναβω...!

Προεπιλογή

εγω ψηφησα ναι,αλλα πρεπει να διευκρινησω οτι ζω επαρχια,και κυκλοφορω σε δρομους χωρις επαρκες φωτισμο με πολλες λακουβες ζωα κτλ.τα προβολακια τα θεωρο ακρως απαραιτητα και τα αναβω παντα.τωρα σε πολη δεν νομιζω οτι χρειαζονται και εκει δεν τα χρησημοποιω.παραλληλα εχω βαλει και χenon στα φαναρια οποτε σε ομιχλη.υγρασια,γυαλιστερο οδοστρωμα δεν βλεπω τιποτα σταβωνο και στραβωνομαι οποτε τα προβολακια ειναι σωτηρια.αλωστε πιστευω οτι τα προβολακια δεν στραβωνουν τους απεναντι.
    ascona b!!δωσε γκαζι να γυρισει,το μοτερ να κελαηδισει,λαστιχακι να μυρισει και την υπογραφη του στο δρομο να ζωγραφισει!!!

Προεπιλογή

Αφού τις καίει τις λάμπες πλέον δεν τις ανάβω για να με βλέπουν τα πρωινά που κοιμούνται όλοι στον δρόμο.
    Εγώ τα ανάβω το βράδυ για να έχω καλύτερη οπτική στα στενά μην πεταχτεί τίποτα ή αν θέλω να πάω γρήγορα στην εθνική - αττική.
    Επίσης να ενημερώσω ότι για να λειτουργήσουν αποδοτικότατα οι προβολής ομίχλης σε ομίχλη θα πρέπει να έχουν κίτρινο χρώμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LEFTKOYL : 05-05-11 στις 12:29
    2ospbyron

Προεπιλογή

egw apanhsa nai giati exei tuxh se ta3hdia na ta xreiastw vevaia fenete telios xazomara me ta xenon kai ta esvhna... tera perasa kai st provolakia kai epeidh rhxnoun polu tufloma dn skopeuw na ta 3anaanapsw...paidia kai ta xenon omws tuflwnoun asxhma kai 8eloun xamhlwma dn einai ola gia ta provolakia....

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    egw apanhsa nai giati exei tuxh se ta3hdia na ta xreiastw vevaia fenete telios xazomara me ta xenon kai ta esvhna... tera perasa kai st provolakia kai epeidh rhxnoun polu tufloma dn skopeuw na ta 3anaanapsw...paidia kai ta xenon omws tuflwnoun asxhma kai 8eloun xamhlwma dn einai ola gia ta provolakia....
    Κοιτα αν μπορεις να τα χαμηλωσεις τερμα κατω αν εχει ρεγουλατορο. (για τα προβολακια μιλαω)
    Vectra C - 1,8 140ps

Προεπιλογή

Ψήφισα όχι μιας κ δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ,αλλά ρε παιδιά με το πίσω ομίχλης ; Τα ΑΡΥΘΜΙΣΤΑ πάνω φώτα που βαράνε όπου θέλουν; Μερικοί δεν καταλαβαίνουν γρί!!! Αφήστε δε τις αντιπροσωπείες που λένε το βράδυ ΑΝΑΒΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΟΜΙΧΛΗΣ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΕΛΕΟΣ!!!!
    Το θέμα φώς χρειάζεται κ την κατάλληλη ρύθμιση δεν αλλάζεις λάμπες κι αιντε εγώ βλέπω καλύτερα κ γουστάρω να οδηγώ στο βράδυ,ρώτα κ τον απέναντι...Προσωπικά τα προβολάκια δεν με χουν στραβώσει ποτέ,μόνο τα μεσσαία κ τα πίσω ομίχλης!

Προεπιλογή

Κοιτα αν μπορεις να τα χαμηλωσεις τερμα κατω αν εχει ρεγουλατορο. (για τα προβολακια μιλαω)
    apo mesa se xeirhsthrio na fantastw etsi???oxi dn exei :-(... kai kalo einai me ta xenon osoi exoun na ta exoun xamhlwmena giati einai merikoi pou petane aeto otan tous kaneis sunialo gia ta fwta, h anauoun thn megalh thn skala na s dh3oun oti exoun thn mikrh oti nanai dld.......

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    apo mesa se xeirhsthrio na fantastw etsi???oxi dn exei :-(... kai kalo einai me ta xenon osoi exoun na ta exoun xamhlwmena giati einai merikoi pou petane aeto otan tous kaneis sunialo gia ta fwta, h anauoun thn megalh thn skala na s dh3oun oti exoun thn mikrh oti nanai dld.......
    Οχι απο μεσα, απο εξω λεω, διπλα στο καθε προβολακι πρεπει να χει μια τρυπα στη μασκα, να βαζεις το κατσαβιδι και να το ρυθμιζεις. Για δες το...
    Vectra C - 1,8 140ps

Προεπιλογή

Οχι απο μεσα, απο εξω λεω, διπλα στο καθε προβολακι πρεπει να χει μια τρυπα στη μασκα, να βαζεις το κατσαβιδι και να το ρυθμιζεις. Για δες το...
    file gia na kanw auth thn douleia prepei na paw sto sunergeio na shkwsoun to ama3i...alla ex8es pou ta anapsa gia na dw auto pou m eipes fegkoun kaladn einai pshla

Προεπιλογή

μπορω να κανω ενα offtopic και οποιος θελει-ξερει απανταει.Σε astra η το ενα προβολακι μου αναβει κανονικα ενω το αλλα ενω αναβει,φωτιζει λιγοτερο.Πως γινεται αυτο?καμια λυση?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!!!

Προεπιλογή

Συμφωνώ ότι τα προβολάκια τα ανάβουμε μόνο σε περίπτωση ομίχλης ή σε έντονη βροχόπτωση αλλά ρε παιδιά εγώ τα άναψα 2 φορές όταν έπιασε βροχή και το ένα θρυματίστηκε(το άλλαξα) ενώ το άλλο ράγισε και όταν πήρα στην αντιπροσωπεία για να διαμαρτυρηθώ μου είπαν να μην τ'ανάβω όταν έχει υγρασία γιατί σπάνε!!!

Προεπιλογή

Μήπως μας κοροιδεύουν ψιλό γαζί ???????

Προεπιλογή

Μην παίρνεις και πολύ στα σοβαρά τις επιστημονικές τους δηλώσεις.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

μονο οταν εχει παρα πολυ βροχη και οταν εχει ομιχλη...Σπανια θα τα αναψω σε συνδιασμο με τα μικρα φωτα κανα σουρουπο και αν η διαθεση ειναι πουλ μουρ..α.χαχαχαχαχα...αλλα πολυ σπααααααααααανια, οοποτε ψηφισα οχι

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Προβολείς ομίχλης Corsa D...
    Από τον/την thodoris_corsa στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-10, 21:14
  2. Προβολείς ομίχλης
    Από τον/την thanasis134 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-09, 15:46
  3. Προβολείς ομίχλης σε astra g
    Από τον/την dimopel στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 00:30

Δικαιώματα - Επιλογές