If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 38

Προεπιλογή Προβλημα με κλειδι - Opel Astra J

Καλησπερα παιδια,

Πριν κανα εναμιση μηνα μου παρουσιαστηκε προβλημα με το κλειδι.Πηγα μια μερα να ξεκλειδωσω και δεν δουλευε τιποτα στο τηλεχειριστηριο.Ουτε το κουμπι του κλειδωματος ουτε το κουμπι του ξεκλειδωματος.
    Ηταν νεκρο.Τελικα το ανοιξα το αυτοκινητο κλασικα με το κλειδι στη πορτα "χειροκινητα".Μετα απο αυτο δουλευε κανονικα.Το ειπα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν να το παρακολουθησω
    και αν το ξανακανει να τους ενημερωσω.Σημερα δυστηχως το ξαναεκανε και μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια να τους ενοχλησω απο Δευτερα.
    Εχει συμβει σε κανεναν αλλον ή ξερει καποιος για ποιο λογο μπορει να το κανει;
    Υ.Γ Το αυτοκινητο ειναι δυο μηνων.

Προεπιλογή

Κι εμένα 3-4 φορές έχει γίνει αυτό. Όμως κάθε φορά που θα το βάλεις στη μίζα για να ξεκινήσεις τον κινητήρα επανα-συγχρονίζεται το κλειδί και έτσι δουλεύει στη συνέχεια. Γιατί απο-συγχρονίζεται όμως δεν ξέρω. Συμβαίνει πάντως.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο capthookb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα 3-4 φορές έχει γίνει αυτό. Όμως κάθε φορά που θα το βάλεις στη μίζα για να ξεκινήσεις τον κινητήρα επανα-συγχρονίζεται το κλειδί και έτσι δουλεύει στη συνέχεια. Γιατί απο-συγχρονίζεται όμως δεν ξέρω. Συμβαίνει πάντως.
    Σε ευχαριστω φιλε μου.Εγω παντος θα ρωτησω στην αντιπροσωπεια και αν μου απαντησουν θα σου πω.
    Βασικα φοβομουν μηπως ουτε με το κλειδι ξανανοιξουν.Δηλαδη εχω καποιο αλλο προβλημα.Παλι καλα τοτε.

Προεπιλογή

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα πάντως.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

φιλε μου αποσυντονιζεται αν το αφηνεις διπλα στο κινητο η αν εχεις mobile internet η οτιδηποτε αλλο που να χρησιμοποιει τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας λογω της συχνοτητας που εκπεμπουν..μου το εκανε στην αρχη γιατι δεν το ηξερα και απο τοτε που τα απομακρυνα δεν μου το ξαναεκανε ποτε.
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patsialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου αποσυντονιζεται αν το αφηνεις διπλα στο κινητο η αν εχεις mobile internet η οτιδηποτε αλλο που να χρησιμοποιει τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας λογω της συχνοτητας που εκπεμπουν..μου το εκανε στην αρχη γιατι δεν το ηξερα και απο τοτε που τα απομακρυνα δεν μου το ξαναεκανε ποτε.

Κατι τετοιο λογικα συμβαινει αλλα γιατι να συμβαινει ομως?Ολοι εχουμε λιγο-πολυ τετοια κλειδια κ δεν το εχουν παρουσιασει τουλαχιστον τοσο στο Astra H οσο κ στο Corsa μου που το κλειδι ειναι παντα στη τσεπη με το κινητο.

Μηπως δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται?
    OPEL Corsa D 1.4 Sport OPC PACK 1 mod.09
    OPEL Astra H 1.6 Elegance mod.08

Προεπιλογή

Έχει συμβεί και σε μένα. Μπορεί να σου πατιόταν όταν το είχες μακρυά από το αυτοκίνητο και να αποσυντονίστηκε. Οδηγίες γιατί μπορεί να αποσυντονιστεί γράφει και στο manual.
    Opel Astra J Sport 1.4T Waterworld

Προεπιλογή

Φιλε johnpon και patsialos τιποτα απο αυτα που λετε δεν εχει συμβει. Και μαλιστα απο την πρωτη
    φορα που εγινε υπεθεσα και εγω οτι θα συμβαινει κατι τετοιο και δεν εβαζα ποτε το κλειδι μαζι με
    το κινητο.
    Θα συμφωνησω με το φιλο MaGeLaNoS.Φοβαμαι μηπως ειναι κατι πιο σοβαρο.

Προεπιλογή

οτι και να ειναι εφοσον ειναι στην εγγυηση ελπιζω να το βρουν και να το φτιαξουν
    αλλα πηγενεται τα αυτοκινητα σας ρε παιδια να τα δουν
    δεν εχει παει κανεις απο τους υπολοιπους να ρωτησουν τι μπορει να συμβαινει;
    fd3s-astra h opc are they enough for you
    ok and lanos 4 door
    ηλίθιοι είναι πολλοί και πολλαπλασιάζονται μέρα με την μέρα.
    Αν όμως οι ηλίθιοι επικρατήσουν και εσύ χάσεις αυτό δεν σε κάνει έξυπνο. Σε κάνει πιο ηλίθιο, και ταυτόχρονα, χαμένο.

Προεπιλογή

Καλησπέρα παίδες!

Ξέρετε αν η opel πουλάει ξεχωριστά το καβούκι του κλειδιού μαζί με λάμα και μηχανισμό λάμας? (δηλαδή κλειδί χωρίς την πλακέτα)
    Σε μαγαζιά έχω βρει ιμιτασιόν καβούκι με περίπου 20 ευρώ.

Προεπιλογή

Έχω χάσει το δεύτερο κλειδί από το opel.astra j.ειμαι τρικαλα.ξερει κανεις κοστος και διαδικασια;

Προεπιλογή

Πας σε έναν κλειδαρά που φτιάχνει κλειδιά αυτοκινήτων και σου φτιάχνει
    Opel Astra G = Ο ταξιδιάρης

Renault Clio Turbo = Ο στριφτούλης

Προεπιλογή

Ξέρει κανένας κόστος;

Προεπιλογή

καβουκι σκετο δε πουλαει απο οσο ξερω. αναγκαστικα σε κλειδαρα η απο εβαυ με 5 ευρω...

για καινουριο κλειδι με τηλεχειρισμο (οπως στο Insignia) αντιπροσωπεια η κλειδαρα με κοστοσ κανα 150αρι (130 ειχα πληρωσει στο corsa).
    υπαρχουν και ασφαλιστικες παντως που καλυπτουν το κοστος της αντικαταστασης κλειδιου. δες στις καλυψεις.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sotikour Εμφάνιση μηνυμάτων
    καβουκι σκετο δε πουλαει απο οσο ξερω. αναγκαστικα σε κλειδαρα η απο εβαυ με 5 ευρω...

για καινουριο κλειδι με τηλεχειρισμο (οπως στο Insignia) αντιπροσωπεια η κλειδαρα με κοστοσ κανα 150αρι (130 ειχα πληρωσει στο corsa).
    υπαρχουν και ασφαλιστικες παντως που καλυπτουν το κοστος της αντικαταστασης κλειδιου. δες στις καλυψεις.

Όντως ισχύει???

Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

προσοχή μόνο γιατί συνήθως στο καβούκι είναι μέσα και το μαγνητικό id του immobilizer.

αν αλλάξεις καβούκι γιατί έσπασε πρέπει να το κρατήσεις στο νέο. αν θες νέο κλειδί πρέπει να επαναπρογραμματήσεις το immobilizer για το νέο id.

την έχω πατήσει στο citroen και έμαθα (πέταξα το σπασμένο καβούκι μαζί με το μανητάκι)
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sotikour Εμφάνιση μηνυμάτων

για νέο κλειδί και ο κλειδαρας θα πάρει 40-60 λόγω επαναπρογραμματισμού του immobiliser.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opel astra j 2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως ισχύει???
    Δες το συμβόλαιό σου. Σε εμένα έχει μόνο βλάβη radio-cd ως 10 ετών.
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Προεπιλογή

Καποιες ασφαλιστηκες το εχουν ναι. Εγω εχω generalli οχι απλη αλλα ουτε μικτη. Τη μεσαια ασφαλεια και μου καλυπτουν απολεια κλειδιου μεχρι το ποσο των 150 ευρω. Σε corsa εκανε 130 το κλειδι μαζι με το προγραμματισμο που χρειαζετε.

Senior Member
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ-ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο αλλα σε άστρα Ή έβγαλα 2ο κλειδί στην οπελ με 164€. 152 είχε το απλο. Εγω για 10€ παραπάνω διαλεξα το αναδιπλούμενο. Είχα ρωτήσει σε κλειδαρά όπου ο ένας μου είπε 200+ και ο άλλος 200. Σε ηλεκτρολόγο που ρώτησα επίσης μου είπε και αυτός 200€ αλλά με ΦΠΑ γιατί έπρεπε να κόψει υποχρεωτικα αποδειξη. Για την ασφαλεια ισχύει. Μου το είπαν στην οπελ. Το κάνει η ΑΙG με χρέωση 6€ το χρόνο στο συμβόλαιο σου.
    Γιώργος. Opel Astra H 2005 1600/105ps Twinport.👍

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. αλλαγη κλειδι στο astra g με αυτο απο astra h
    Από τον/την tzelis στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-12, 21:21
  2. opel astra sport προβλημα με το ρελαντι
    Από τον/την roy στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 16:46
  3. προβλημα με opel astra g opc
    Από τον/την giannis astra στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-10, 10:16
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΔΙ.....??
    Από τον/την jonnybaby στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-09, 22:55

Δικαιώματα - Επιλογές