If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Προεπιλογή Astra J - Περίεργος θόρυβος. Σαν να είναι ρουλεμάν.

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

Όταν οδηγώ με ταχύτητα 50-60 km/h στο κοντέρ είτε έχω επιλέξει σχέση στο σασμάν είτε όχι (νεκρό) ακούγεται ένας θόρυβος (όχι έντονος) σαν να είναι ρουλεμάν. Το περίεργο είναι ότι ο θόρυβος αυτός εξαφανίζεται όταν κινούμαι με ταχύτητα μικρότερη ή μεγαλύτερη από τα 50-60 km/h.

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;
    Γνωρίζει κάποιος τί μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Προεπιλογή

καλησπερα φιλε μου και καλη χρονια!παιζει και το σεναριο του ρουλεμαν οπως ειπες...προσωπικα οταν ειχα παθει κατι παρομοιο ολοι νομιζαν οτι ειναι ρουλεμαν και μολις το σηκωσαμε αποδειχτηκε οτι ο θορυβος ηταν απο τα λαστιχα τα οποια κανουν ανετα και για τρακτερ!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Astropelekis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο;
    Γνωρίζει κάποιος τί μπορεί να είναι;
    Εγώ δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο στο δικό μου. Για να γίνεται μόνο σε αυτή την ταχύτητα σημαίνει πως κάποιος συντονισμός πρέπει να είναι.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Αν τα πρωτης τοποθετησης που φορας ειναι Michelin, παιζει σοβαρα να ειναι απο τα λαστιχα σου. Οταν το οδηγησα με Μichelin και μετα με Βridgestone, το ιδιο αυτοκινητο δεν ειχε καμια σχεση απο αποψη θορυβου κυλησης. Ευτυχως το δικο μου φοραει Bridgestone...
    Tωρα μια επισκεψη στο service και μια δοκιμη με καποιον τεχνικο(που να το κατεχει) μεσα θα σου λυσει καθε απορια.

Προεπιλογή

Βridgestone φοράει και το δικό μου. Αν και δε νομίζω ότι είναι από τα λάστιχα. Θα πάω να το κοιτάξω γιατί πλησιάζει και το ετήσιο service.

Απλά ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος και εαν έχει εντοπιστεί η πηγή του προβλήματος αν μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos Astra j Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τα πρωτης τοποθετησης που φορας ειναι Michelin, παιζει σοβαρα να ειναι απο τα λαστιχα σου. Οταν το οδηγησα με Μichelin και μετα με Βridgestone, το ιδιο αυτοκινητο δεν ειχε καμια σχεση απο αποψη θορυβου κυλησης. Ευτυχως το δικο μου φοραει Bridgestone...
    Tωρα μια επισκεψη στο service και μια δοκιμη με καποιον τεχνικο(που να το κατεχει) μεσα θα σου λυσει καθε απορια.
    φιλε πολυ σωστα λες για τεχνικο που να το κατεχει..θελω να βρω και εγω εναν γιατι πραγματικα ειναι ολοι ασχετοι..απορω πως εχουν βρει δουλεια.οτι και να εχει το αυτοκινητο στο βγαζουν οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο

Προεπιλογή

Πληροφοριακά ο θόρυβος δεν έχει αλλάξει-σταματήσει. Το πήγα για service και τους ρώτησα αφού το βγάλαμε μια βόλτα. Η απάντηση που μου έδωσαν είναι ότι προέρχεται από τα λάστιχα.

Παρόμοια Θέματα

1. Astra J θόρυβος από κινητήρα(?)
    Από τον/την nikoskon στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-10, 15:11
  2. Astra G περίεργος ήχος από την εισαγωγή
    Από τον/την astatos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-09, 15:10
  3. Περίεργος θόρυβος...
    Από τον/την grafistas στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-07, 18:55
  4. Περίεργος Θόρυβος κινητήρα σε corsa 1.2
    Από τον/την Lothar στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-07, 19:50
  5. Περίεργος προσωρινός θόρυβος μηχανής
    Από τον/την mov-shadow στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-06, 12:12

Δικαιώματα - Επιλογές