If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13

Προεπιλογή ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΣΕ OPEL ASTRA 2010

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να βαλω υγραεριο σε opel astra 2010?
    αν αυτη την μετατροπη μπορει να σου την κανουν απο την ετερεια και αν οχι αν την κανω εξω θα χασω τις εγγυηση μου?

Προεπιλογή

Γειά σου faino7. Υγραέριο μπαίνει σε όλα τα αυτοκίνητα τελευταίας τεχνολογίας. Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι την μετατροπή να σου την κάνει κάποιος που γνωρίζει καλά το αντικείμενο και τα υλικά που θα σου βάλει να είναι πιστοποιημένα. Οι τιμές κυμαίνονται γύρω στα 1400 ευρώ. Εάν η αντιπροσωπεία σου κάνει αυτή την τιμή κάντο σε αυτούς, αλλιώς κάντο έξω. Για την εγγύηση μπορείς να ρωτήσεις για σιγουριά στο customer care της Opel. Εγώ που τους ρώτησα για το insignia μου είπαν πως δεν χάνεται η εγγύηση αν κάνεις την μετατροπή έξω.

Προεπιλογή

Νομίζω θα βγει έκδοση από το εργοστάσιο με υγραέριο για το astra, αν δεν υπάρχει ήδη το αυτοκίνητο.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Senior Member Το avatar του χρήστη AccountSaver
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

μακαρι να γινει αυτο θα συμφερει παρα πολυ πιστευω...

Παιδια το αυτοκινητο υστερει στην αποδοση με υγραεριο ? ( εαν ειναικαι Turbo Που λεει ο λογος!)
    Nothing to say nothing to share,it's me and you behold my breath.

http://opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?p=335860

Προεπιλογή

Ελάχιστες οι διαφορές στην απόδοση σε νορμάλ ρυθμίσεις του υγραερίου. Εαν κάποια στιγμή θέλεις το 100% της απόδοσης του κινητήρα σου το γυρνάς σε βενζίνη με το πάτημα ενός κουμπιού. Με το υγραέριο υποτίθεται οτι θα οδηγάς σε νορμάλ καταστάσεις.

Προεπιλογή

Καλημέρα ,
    Έχω παραγγείλει το Meriva 1.4T 140ps (παραλαβή Ιαν 2011) και ρώτησα στο τμήμα Marketing της OPEL εάν υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμη έκδοση με προεγκατάσταση υγραερίου ακόμα και εάν μπορεί να γίνει μετατροπή σε υγραέριο στο επίσημο δίκτυο της OPEL εκ των υστέρων.Η απάντηση που πήρα είναι η ακόλουθη : Αυτή τη στιγμή ,Νοε2010, δεν γίνεται απολύτως τίποτε.Από τον Μάρτιο του 2011 θα πωλούνται στην Ελλάδα το Corsa 1.2 ,Astra 1.4T 140ps ,Meriva 1.4T 120ps (οι εμπορικότερες εκδόσεις των μοντέλων) με προεγκατεστημένο το σύστημα παροχής υγραερίου από το εργοστάσιο.Επίσης θα μπορεί το σύστημα να τοποθετείται από το δίκτυο των επίσημων συνεργείων της OPEL στα αυτοκίνητα τα οποία διαθέτουν προεγκατεστημένο κάποια υποδομή Δεν μου διευκρίνησαν τι περιλαμβάνει η προεγκατάσταση,αν είναι παρέμβαση στον κινητήρα ,έτοιμες σωληνώσεις γιατί είναι κάτι που δεν το γνωρίζουν ακόμη.Πάντως μου είπαν ότι από τις παραγγελίες που θα γίνονται Ιαν-Φεβ 2011 θα μπορεί κάποιος να παραγγέλνει τα παραπάνω αυτοκίνητα με την προεγκατάσταση της υποδομής υγραερίου.Εννοείται (μου απάντησαν)ότι για οτιδήποτε γίνεται στο επίσημο δίκτυό τους καλύπτει την 6ετή εγγύηση του αυτοκινήτου.
    Επίσης επικοινώνησα με την vialle (www.vialle.nl) εταιρεία που η OPEL χρησιμοποιεί τα συστήματά της και μου απάντησαν ότι η vialle χρησιμοποιεί για τον κάθε τύπο κινητήρα διαφορετικό σύστημα και την δεδομένη στιγμή δεν υπάρχει συγκεκριμένο σύστημα για τον συγκεκριμένο κινητήρα.

Ευχαριστώ ,
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kehmemo : 12-12-10 στις 10:07

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο faino7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να βαλω υγραεριο σε opel astra 2010?
    αν αυτη την μετατροπη μπορει να σου την κανουν απο την ετερεια και αν οχι αν την κανω εξω θα χασω τις εγγυηση μου?
    σήμερα ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι μπορούν να το βάλουν εργοστασιακό και κοστιζει 1500 Euro. Αν το βάλεις έξω μου είπαν χάνεις την 6ετη εγγύηση...

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

αν το βάζουν στην opel με 1500€ τότε είναι πολύ καλά!
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

κατσε γιατι μπερδευτηκα.το βαζουν σε ολα τα αυτοκινητα η μονο στα καινουρια...πχ λεω για το δικο μου...
    Γιάννης

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

απ'ότι κατάλαβα, λέει ότι μπορούν να βάλουν το εργοστασιακό εξοπλισμό για gas. εκτός αν εννοεί άλλο
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

μου φαινεται θα παρω να ρωτησω την δευτερα το πρωι.
    σκεφτομαι να δωσω λιγο σπιρτο στο vectra μου για πρωτο σταδιο επαναπρογραμματισμο και ενα πιο ελευθερο φιλτρο.ξερω οτι δεν θα παρω 500 αλογα αλλα θελω λιγο περισσοτερη ροπη τραβηγμα δηλαδη οχι γκαζια και κοντρες.
    το θεμα ειναι οτι αν κανω 1 σταδιο και μετα του βαλω υγραεριο θα πρεπει να μπει αλλο προγραμμα στον εγκεφαλο η δεν παιζει ρολο δεν εχει καμια σχεση αυτο που λεω...
    δεν εχω ιδεα γι αυτο ρωταω...
    Γιάννης

Προεπιλογή

Καμια σχεση το ενα με το αλλο. Ο εγκεφαλος του συστηματος υγραεριου ειναι αλλος, τοποθετειτε εχτρα και δουλευει παραλληλα με τον μαμα εγκεφαλο του αυτοκινητου.Δεν ακυρωνει ο ενας τον αλλον.
    Vectra C - 1,8 140ps

Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

α οκ.σ ευχαριστω για την γρηγορη απαντηη.
    Γιάννης

Παρόμοια Θέματα

1. Opel Astra GTC 2010
    Από τον/την opelara στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-11, 01:23
  2. Opel Astra 2010 1.4T
    Από τον/την Chris_astragt στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-10, 14:33
  3. the new opel astra 2010
    Από τον/την aongoren στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-10, 17:26
  4. the new opel astra 2010
    Από τον/την aongoren στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-09, 09:51
  5. Το Opel Astra του 2010!!!
    Από τον/την wingman16v στο forum Παρουσιάσεις μελών και αυτοκινήτων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:49

Δικαιώματα - Επιλογές