If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 82
    Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Λαμόγια....
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AUQ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ

Αγαπητε πελατη!

Σας ζηταμε χιλια συγνωμη που δεν εγινε ενημερωση γι'αυτο, παντως η αλλαγη δεν ειναι καθολου ασχημη, STARK ΠΡΟΪΌΝ β„–: SKWP-0520006 ειναι παρα πολυ καλος και αξιπιστος κατασκευαστης, αλλα αν εχετε παρει την αποφαση πως δεν το θελετε, ενημερωστε μας σας παρακαλουμε αν εχετε παραλαβρει το δεμα με την παραγγελια;

Το κακο ειναι μολις την παρελαβε η γυναικα μου την παραγγελια στο σπιτι μου ...................................

Περιμενω τηλ απο τον πωλητη που ειχα συνομιλια πριν 2 ωρες !

Σκεφτομαι την ταλαιπωρια παλι βρε Νικο , αλλα ειναι το σκηνικο τους αυτο μαλλον ???
    Να κανω καταγγελια στο Paypal ή να την βαλω επανω στο αμαξι ????????????????????????????????
    Μιλα μαζι τους για αρχη αν δεχτουν να την παρουν πισω με δικα τους εξοδα και να σου στηλουν αυτη που θες, εγω αυτο θα εκανα, λιγο καθυστερηση, αλλα βαζεις αυτο που θες, αν δεν συμφωνησουν, dispute και να δεις τι καλα θα συμορφωθουν, ή θα παρεις τα λεφτα πισω, το εχουν κανει συστημα τα λαμογια οι γερμαναραδες ταχα μου καλυτερη μαρκα η stark.
    Εκει που σταματαει η ατμοσφαιρα,αρχιζει το...ΤURBO !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GTC25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαμόγια....
    Μεγαλο-λαμογια Γερμαναραδες.

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Παιδιά το συγκεκριμένο site έχει κάνει την συγκεκριμένη κομπίνα σύστημα. Τα είπαμε, τα ξαναμιλάμε αλλά εσείς πάτε και αγοράζετε από εκεί. Τότε τι παραπονιεστε. Τότε τι γράφουμε ότι γράφουμε εδώ. Αυτός είναι ο σκοπός αυτού εδώ του forum, να προσφέρει λύσεις και να ενημερώνει για κακοτοπιές. Βαράτε με και ας κλαίω. Τότε οι ριμαδες οι κριτικές γιατί υπαρχουν;

Senior Member Το avatar του χρήστη ohristou
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος Αττικής, Πετρούπολη, Περιστερι
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

Το autodoc πασάρει stark το mister auto πασάρει bolk. Και τα δύο ανταλλακτικά είναι τον π@υτσο κλεγανε.

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra F

Προεπιλογή

εγώ απορώ αφού υπάρχουν τόσα Ελληνικά καταστήματα με πολύ καλές τιμές γιατί δεν τα προτιμάτε?
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Προεπιλογή

Εαν γλιτωνες και εσυ 70 ευρω απο τα ανταλλακτικα συνολικα τι θα εκανες ???????????????
    Δεν μιλαμε για 5-10 ευρω.

Θα ψωνιζαμε απο Ελλαδα.

Η διαδικασια ειναι αυτη : Καλησπέρα !!!

Αγαπητέ πελάτη

Για να ξεκινήσουμε την διαδικασία Επιστροφής/Ανταλλαγής του ανταλλακτικού θα χρειαστεί να μας αποστείλετε τα παρακάτω στοιχεία
    1. αν την παραγγελία την έχετε κάνει μόνος ή με την βοήθεια κάποιο συνάδελφο μας*
    2. αν το ανταλλακτικό το έχετε φορέσει ή όχι
    3. να μας περιγράψετε με πιο ανταλλακτικό υπάρχει το πρόβλημα και πιο είναι το πρόβλημα
    4. Στοιχεία του οχήματος σας
    - Μάρκα
    - Μοντέλο
    - Η ακριβής μήνα και το έτος της παραγωγής
    - Τύπος Καυσίμου
    - Το μέγεθος του κινητήρα (λίτρα / cm3)
    - Ισχύς κινητήρα (KW / HP)
    - Το VIN (αριθμός πλαισίου) του αυτοκινήτου με 17 ψηφία (ο οποίος βρίσκεται στην άδεια του αυτοκινήτου σας )
    - Ή το γνήσιο κωδικό του ανταλλακτικού
    5. Φωτογραφίες τον ανταλλακτικών και τον κουτιών έτσι ώστε να φαίνονται τα αυτοκόλλητα της εταιρίας μας
    * Αν την έχετε κάνει μόνος σας την παραγγελία απλά περιγράψτε μας πως έχετε βρει το ανταλλακτικό

ΥΓ. Σας ζητάμε συγνώμη που σας ζητάμε τόσες πολλές πληροφορίες όμως χρειάζονται για να ξεκινήσει η Επιστροφή τον ανταλλακτικών

Τα μεταφορικα για επιστροφη τα αναλαμβανουν αυτοι , και τα λεφτα θα τα βαλουν πισω στην καρτα μου , ή θα πρεπει να πληρωσω καινουργια μεταφορικα για να ερθει το ανταλλακτικο που θελω πισω , κοστος 9,95 ευρω .

Ειμαι στην διαδικασια επιστροφης ανταλλακτικου και του ΓΟΛΓΟΘΑ .

Στο Paypal ακομα δεν εχω κανει κατι ακομα .

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opcdmax Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ απορώ αφού υπάρχουν τόσα Ελληνικά καταστήματα με πολύ καλές τιμές γιατί δεν τα προτιμάτε?
    Εγω παντως πέρισυ πηρα από εκεί για ενα φίλο αυτό τον συμπιεστη κλιματιστικου στα 167 ευρώ. Το φθηνότερο στην Ελλάδα είχε 200+ ευρώ παραπάνω.
    NRF Συμπιεστής, συστ. κλιματισμού Αριθμός προϊόντος: 32436. Πάντως το φίλτρο του κλιματιστικού που είχα παραγγείλει ήταν στη μισή τιμή σε σχέση με τα Ελληνικά μαγαζιά και με πήραν τηλέφωνα ότι δεν το είχαν και με ρώτησαν για αντικατάσταση με άλλο επώνυμο όμως.
    Και πριν από αυτό παρήγγειλα αντλία βενζίνης bosch για το astra με 88 ευρώ όταν εδώ είχε 168.
    Μεγάλες διαφορές τιμών.
    Μάλλον φετος αφου είδανε ότι πιάνει το παραμύθι και σύμφωνα με τα λεγόμενά σας άλλα παραγγέλνεις και άλλα στέλνουν..

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ Π_ΦΑΛΗΡΟ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγώ πάντως στη θέση σας θα έκανα καταγγελία στο paypal.

Προεπιλογή

Εαν γλιτωνες και εσυ 70 ευρω απο τα ανταλλακτικα συνολικα τι θα εκανες ???????????????

Θα ψωνιζαμε απο Ελλαδα.

Η διαδικασια ειναι αυτη : Καλησπέρα !!!

Αγαπητέ πελάτη

Για να ξεκινήσουμε την διαδικασία Επιστροφής/Ανταλλαγής του ανταλλακτικού θα χρειαστεί να μας αποστείλετε τα παρακάτω στοιχεία
    1. αν την παραγγελία την έχετε κάνει μόνος ή με την βοήθεια κάποιο συνάδελφο μας*
    2. αν το ανταλλακτικό το έχετε φορέσει ή όχι
    3. να μας περιγράψετε με πιο ανταλλακτικό υπάρχει το πρόβλημα και πιο είναι το πρόβλημα
    4. Στοιχεία του οχήματος σας
    - Μάρκα
    - Μοντέλο
    - Η ακριβής μήνα και το έτος της παραγωγής
    - Τύπος Καυσίμου
    - Το μέγεθος του κινητήρα (λίτρα / cm3)
    - Ισχύς κινητήρα (KW / HP)
    - Το VIN (αριθμός πλαισίου) του αυτοκινήτου με 17 ψηφία (ο οποίος βρίσκεται στην άδεια του αυτοκινήτου σας )
    - Ή το γνήσιο κωδικό του ανταλλακτικού
    5. Φωτογραφίες τον ανταλλακτικών και τον κουτιών έτσι ώστε να φαίνονται τα αυτοκόλλητα της εταιρίας μας
    * Αν την έχετε κάνει μόνος σας την παραγγελία απλά περιγράψτε μας πως έχετε βρει το ανταλλακτικό

ΥΓ. Σας ζητάμε συγνώμη που σας ζητάμε τόσες πολλές πληροφορίες όμως χρειάζονται για να ξεκινήσει η Επιστροφή τον ανταλλακτικών

Τα μεταφορικα για επιστροφη τα αναλαμβανουν αυτοι , και τα λεφτα θα τα βαλουν πισω στην καρτα μου , ή θα πρεπει να πληρωσω καινουργια μεταφορικα για να ερθει το ανταλλακτικο που θελω πισω , κοστος 9,95 ευρω .

Ειμαι στην διαδικασια επιστροφης ανταλλακτικου και του ΓΟΛΓΟΘΑ .

Στο Paypal ακομα δεν εχω κανει κατι ακομα .
    Τους ειπες οτι ειναι δικο τους λαθος που σου εστηλαν λαθος, τι απαντησαν ?? Σε αυτη την περιπτωση που σου ζηταν να ξαναπληρωσεις μεταφορικα, εγω θα προχωρουσα σε dispute στο paypal, γιατι τους κοβω μεγαλα αρχ@@@ια αυτους εκει στο autodoc, ωστε και να σου πουνε οκ στηλε την αντλια πισω, και θα σου στειλουμε πισω αυτη που θες, να του την στηλεις και μετα να σου πιστωσουν τα λεφτα χωρις να σου στηλουν αλλη. Οποτε κανεις dispute, και εχεις 1 εξαμηνο!! να δεις αν σου στηλουν την νεα χωρις μεταφορικα και αν οχι και θα μαυροθουν στο paypall.

Senior Member Το avatar του χρήστη opcdmax
    Περιοχή
    Nεαπολη
    Αυτοκίνητο
    Astra F

Προεπιλογή

Θα ψωνιζαμε απο Ελλαδα.
    .
    δεν ξέρω κατά πόσο αυτό με τις τιμές ισχύει , αλλά και να ισχύει μόνο που θα γλιτώσεις όλη αυτήν την ταλαιπωρία δεν ξέρω it's up to you. Στέλνω δυο φωτο με ακριβώς τα ίδια προϊόντα τα μεν αγορασμένα από Ελληνικό μαγαζί και τα άλλα τιμές από το autodoc. Τέλος πάντων για το πρόβλημα που προέκυψε τώρα εγώ είμαι της άποψης να τα επιστρέψεις μπορεί να ταλαιπωρηθείς αλλά τουλάχιστον θα βάλεις στο αμάξι σου αυτό που θές. IMG_20180621_200759.jpg2.jpg
    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει ενα νεο extreme sport..... οδηγηση με αναμενο το λαμπακι της βενζινης!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opcdmax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι πχ μπιλιοφορος GKN 305530 απο ελλαδα οταν τον εψαχνα 30€ κατω στο autodoc.

Προεπιλογή

Μιλαω για μεγαλο σερβις οπως εχω αναφερει σε πιο πανω post , και οχι για 3 φιλτρα και 5L λαδι . Η τιμες σε διαφορα ειναι μεγαλες .

Νικο η απντηση τους ητανε οτι δεν ειχαν την συγκεκριμενη αντλια στην αποθηκη τους και για μην περιμενω εγω το εκαναν για μενα (εξυπηρετηση μ@λ@κιες.
    Και τους απαντω , γιατι δεν ενημερωθηκα εγω , και μου απαντουν παλι , για καλυτερη εξυπηρετηση να φυγει πιο γρηγορα το δεμα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μου ζηταν μεταφορικα για να ερθει η καινουργια αντλια και οχι για να την στειλω εγω .

Στο site τους εντωμεταξυ η αντλια ειναι ακομα σε αποθεμα και μπορεις να την παραγγειλεις

Παιδια το ανεβασα το θεμα για να ξερουμε στο μελλον, τι πρεπει να προσεχουμε .

Αυριο Νικο θα δουμε την πορεια τις καταστασης ...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους ειπες οτι ειναι δικο τους λαθος που σου εστηλαν λαθος, τι απαντησαν ?? Σε αυτη την περιπτωση που σου ζηταν να ξαναπληρωσεις μεταφορικα, εγω θα προχωρουσα σε dispute στο paypal, γιατι τους κοβω μεγαλα αρχ@@@ια αυτους εκει στο autodoc, ωστε και να σου πουνε οκ στηλε την αντλια πισω, και θα σου στειλουμε πισω αυτη που θες, να του την στηλεις και μετα να σου πιστωσουν τα λεφτα χωρις να σου στηλουν αλλη. Οποτε κανεις dispute, και εχεις 1 εξαμηνο!! να δεις αν σου στηλουν την νεα χωρις μεταφορικα και αν οχι και θα μαυροθουν στο paypall.
    Συμφωνω απολυτα με τον Νικο. Dispute και αστους να τρεχουν...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Τέτοια θέματα είχατε μόνο με το Autodoc ή εφαρμόζουν ίδια πολίτικη και παρόμια eshop Όπως το www.antallaktikaonline.gr ? (Νομίζω κάποτε είχαν το ίδιο ελληνικό τηλεφωνο εξυπηρέτησης αυτά τα 2)
    Από το www.antallaktikaonline.gr έκανα παραγγελία πριν 3 χρόνια για μη εμπορικό ανταλλακτικό στην Ελλάδα (βασίστηκα στην πληρωμή με Paypal αν δεν πήγαινε κάτι καλά) μετά από τηλεφωνική επιβεβαίωση για συμβατότητα και διαθεσιμότητα είχαν εξαιρετικές τιμές και εξυπηρέτηση το μόνο κακό ήταν η καθυστέρηση παράδοσης στην Ελλάδα. Τώρα βλέπω ότι δεν έχουν στην πρώτη σελίδα το ελληνικό τηλέφωνο συνεννόησης.

Και αυτο το eshop ειναι του Autodoc
    https://www.topantallaktika.gr/customerservice/etaireia

Το ιδιο τηλεφωνο χρησιμοποιει και αυτο το eshop
    https://www.euantallaktika.gr/etaireia

Και την ιδια διευθυνση με το προηγουμενο εχει αυτο
    https://www.antallaktikaexartimata.gr/etaireia.html

Προεπιλογή

Χθες το πρωι μου εστειλαν μια ετοιμη φορμα στο email μου την εκτυπωσα και εστειλα πισω το ανταλλακτικο χωρις να πληρωσω στα ΕΛΤΑ , τωρα θα δουμε την πορεια του θεματος οταν το παραλαβουν στην Γερμανια τι θα μου πουν !!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοια θέματα είχατε μόνο με το Autodoc ή εφαρμόζουν ίδια πολίτικη και παρόμια eshop Όπως το www.antallaktikaonline.gr ? (Νομίζω κάποτε είχαν το ίδιο ελληνικό τηλεφωνο εξυπηρέτησης αυτά τα 2)
    Από το www.antallaktikaonline.gr έκανα παραγγελία πριν 3 χρόνια για μη εμπορικό ανταλλακτικό στην Ελλάδα (βασίστηκα στην πληρωμή με Paypal αν δεν πήγαινε κάτι καλά) μετά από τηλεφωνική επιβεβαίωση για συμβατότητα και διαθεσιμότητα είχαν εξαιρετικές τιμές και εξυπηρέτηση το μόνο κακό ήταν η καθυστέρηση παράδοσης στην Ελλάδα. Τώρα βλέπω ότι δεν έχουν στην πρώτη σελίδα το ελληνικό τηλέφωνο συνεννόησης.

Και αυτο το eshop ειναι του Autodoc
    https://www.topantallaktika.gr/customerservice/etaireia

Το ιδιο τηλεφωνο χρησιμοποιει και αυτο το eshop
    https://www.euantallaktika.gr/etaireia

Και την ιδια διευθυνση με το προηγουμενο εχει αυτο
    https://www.antallaktikaexartimata.gr/etaireia.html
    autodoc, antalaktikaonline, antalaktikaexartimata, και 1-2 ακομα που δεν θυμαμαι, πρεπει να ειναι το ιδιο ή φρανσαιζ, γιατι αν δεις εχουν ολα την ιδια εκπτωση και το χρονομετρο τρεχει το ιδιο και οι τιμες παιζουν στα λεπτα + -.

Εχω αγορασει και απο τα 3, περισοτερο απο autodoc, και τετοια θεματα μονο στο autodoc ειχα, αλλα αν τυχει να αγορασω και απο αλλο παρομοιο σαιτ, ειμαι προσεκτικος.

Προεπιλογή

Χθες το πρωι μου εστειλαν μια ετοιμη φορμα στο email μου την εκτυπωσα και εστειλα πισω το ανταλλακτικο χωρις να πληρωσω στα ΕΛΤΑ , τωρα θα δουμε την πορεια του θεματος οταν το παραλαβουν στην Γερμανια τι θα μου πουν !!!
    Καλα εκανες και την εστειλες πισω, και εγω δεν θα την εβαζα πανω για το γμτ. Περιμενε καμια 15αρια μερες να δεις τι θα γινει, κωδικο ανυχνευσης ειχε το δεμα σου δωσανε??

Προεπιλογή

Η μονη εμπειρια που εχω απο ιντερνετικες αγορες ανταλλακτικων και λαδιων ειναι απο Λαμπριανιδη πολυ πιο παλια και autotecparts πιο προσφατα. Και στις 2 περιπτωσεις δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα με τα ανταλλακτικα.
    Παντως πιστευω πως με λιγο ψαξιμο βρισκεις καλες τιμες και σε καταστηματα δικα μας ωστε να αποφυγεις τυχων προβληματα οπως το παραπανω...
    Driving is my escape ! ! !

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karaman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εκανες και την εστειλες πισω, και εγω δεν θα την εβαζα πανω για το γμτ. Περιμενε καμια 15αρια μερες να δεις τι θα γινει, κωδικο ανυχνευσης ειχε το δεμα σου δωσανε??
    Ναι , Νικο .
    Και εγω για το γμτ δεν την εβαλα επανω .
    Λιγο που την ειδα δεν διαπιστωσα κατι !!!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορα ανταλλακτικων
    Από τον/την msnicole στο forum Opel
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-10, 15:35
  2. Σελιδες ανταλλακτικων αξιοπιστες απο Ιnternet ......
    Από τον/την opel_astra στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-10, 14:09
  3. ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ! ! !
    Από τον/την dimpas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-09, 09:15

Δικαιώματα - Επιλογές