If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Προεπιλογή περιεργη μυρωδια καμμενου απο μπροστα αριστερα σε corsa opc

παιδια γεια σας.εχω ενα opel corsa opc με 25000 χλμ.τον τελευταιο μηνα εχω παρατηρησει μια μυρωδια σαν καμμενο που προερχεται απο οτι εχω καταλαβει απο μπροστα αριστερα κ ισως να εχει να κανει με βεντιλατερ η κατι απο εκει γυρω...εμφανιζεται στα 5 με 10 το πολυ χλμ(οχι ταχυτητα,αποσταση απο το ξεκινημα)κ περισσοτερο αισθητος στην καμπινα γινεται οταν σταματαω σε καποιο φαναρι ή στην κινηση.για παραδειγμα τις προαλλες εφαγα αρκετη κινηση στο κεντρο πηγαινοντας απο ανατολικα προς νοτια (ειχε περασει ηδη αρκετη ωρα λειτουργιας του μοτερ δλδ) κ οταν εφτασα νοτια κ σταματαγα σε φαναρια μυριζε ολο κ εντονοτερα.σκεφτομουν μηπως ειναι καποιο κινουμενο μερος ή κατι αλλο εκτος μηχανης δεδομενου οτι δεν εχει ανεβασει καθολου θερμοκρασια κ δεν εχει σβησει κ ακομα κ το βεντιλατερ δεν δουλευει διαφορετικα ή πιο συχνα κ γενικα σαν αισθηση περα απο την μυρωδια δεν βλεπω διαφορα.δεν το εχω παει στην οπελ ακομα λογω εργασιας..τηλεφωνικως μου ειπαν 99% εχει παρει καποια σακουλα απο κατω..εγω δεν ειδα τιποτα απο οσο μπορεσα να το σηκωσω.επισης δοκιμασα a/c κ δουλευε κανονικα.εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι?

Moderator Το avatar του χρήστη Asroc
    Περιοχή
    Αθήνα / Δ.Π.
    Αυτοκίνητο
    Corsa C

Προεπιλογή

εχεις αλλαξει καποιο ανταλλακτικο προσφατα;

αν οχι σηκωσε το σε καποιο βενζιναδικο να δεις αν εχει κολλησει τπτ απο κατω

Προεπιλογή

το ιδιο εκανε και σ εμενα μυριζε καμενο ειδικα οταν δουλευε βεντιλατερ. το ειχα παει μια φορα στην οπελ και μου ειπαν δεν ειναι τπτ. αλλα μετα απο κανενα μηνα εχασε λιγα νερα και τελικα αλλαξα ψυγειο και μετα ολλα οκ!

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

με προλαβες!
    διαροη παραφλου που πεφτει σε καποια μερος που καιει κ βγαζει μυρωδια καμενου.

πρεσαρε το κ θα δεις απο χανει.

Προεπιλογή

παιδια τελικα πηγα στην opel και μετα απο πολυ πσαξιμο κ αφου επεμενα για να μην φυγω απραγος βρεθηκε διαρροη παραφλου κ αλλαξα ψυγειο...μου ειπαν οτι θα χασει λιγο παραφλου(κ οντως χανει)στην αρχη κ μου συμπληρωσαν παραπανω απο την κανονικη σταθμη του.2 μερες μετα μου ερχεται ακομα λιγο αυτη η μυρωδια αλλα πιο ανεπαισθητα.θελω να πιστευω πως ειναι απο το παραφλου που μου ειπαν οτι θα χασει μετα την αλλαγη ψυγειου..d106 προσεξες κατι τετοιο εσυ μετα ή καποιος που ειχε το ιδιο προβλημα?

Moderator Το avatar του χρήστη antonis
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Αυτοκίνητο
    Corsa C GSi

Προεπιλογή

τελικα αν μπλεξεις με corsa c εισαι σε προπτυχιακο σταδιο μηχανικου!

με το καινουριο ψυγειο προσεξε τα νερα σου για κανα 2 μερες.το πιο πιθανο να πεσει σταθμη κ να συμπληρωσεις.μετα θα εισαι οκ για παντα.

Προεπιλογή

οχι εμενα μετα την αλλαγη ψυγειου ουτε εχασε καθολου παραφλου, αλλα ουτε και ξαναμιρισε καμενο.......

Προεπιλογή

paides epeidh epatha akrivws to idio(logika) k avrio tha to paw stin opel mipws gnwrizete posos xronos ergasias xreiazetai gt to amaksi to xreiazomai k an prepei na vgei k profylakthras gia na allaxtei to psigeio????

Παρόμοια Θέματα

1. δισκοι και τακακια μπροστα για corsa c
    Από τον/την teo teo στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-16, 20:25
  2. περιεργη συμπεριφορα astra f
    Από τον/την navarxos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-12, 23:23
  3. Περιεργη οσμη στο εσωτερικο
    Από τον/την stef0s στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-11, 17:36
  4. καμμενος εγκεφαλος σε vectra c
    Από τον/την johnpats στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-10, 19:42
  5. Θορυβος εμπρος αριστερα, ειναι αμορτισερ??
    Από τον/την corsakias2002 στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-08, 13:04

Δικαιώματα - Επιλογές