If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 45

Θέμα: Οκτανια.

Προεπιλογή Οκτανια.

Καλησπερα σε ολους μολις σημερα εγινα μελος στο πολυ ωραιο opel club γιατι τν περασμενη πεμπτη αγορασα το opel corsa opc.Δεν ξερω αν γραφω στο καταλληλο θεμα αλλα θα ηθελα τν βοηθεια σας σε κατι...ο κατασκευαστης γραφει οτι πρεπει να βαζεις καυσιμο 98 οκτανιων αλλα οπως ολοι γνωριζουμε η 100αρα ειναι πανακριβη!!!αγορασα λοιπον ενα μπουκαλακι για ν ανεβασει τα οκτανια, απο εμπειρια αν το εχει δοκιμασει κανεις η αμα εχει ακουσει κατι..θα ηθελα γνωμες να το χρησιμοποιησω η οχι???
    ευχαριστω πολυ!!!

Προεπιλογή

φιλε καλοσηλθες και καλη διαμονη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη george ecotec : 09-09-10 στις 22:38
    ASTRA G OPC
    GM POWER
    TRAVELMOTORSPORT

Senior Member Το avatar του χρήστη tnsOPC7
    Περιοχή
    Ελλαδιστάν
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George OpC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους μολις σημερα εγινα μελος στο πολυ ωραιο opel club γιατι τν περασμενη πεμπτη αγορασα το opel corsa opc.Δεν ξερω αν γραφω στο καταλληλο θεμα αλλα θα ηθελα τν βοηθεια σας σε κατι...ο κατασκευαστης γραφει οτι πρεπει να βαζεις καυσιμο 98 οκτανιων αλλα οπως ολοι γνωριζουμε η 100αρα ειναι πανακριβη!!!αγορασα λοιπον ενα μπουκαλακι για ν ανεβασει τα οκτανια, απο εμπειρια αν το εχει δοκιμασει κανεις η αμα εχει ακουσει κατι..θα ηθελα γνωμες να το χρησιμοποιησω η οχι???
    ευχαριστω πολυ!!!
    Καλωσηρθες φιλε στο club.
    Εγω εδω και 2 χρονια βαζω μονο 100αρα στο δικο μου και δεν παιζει να βαλω 95αρα ακομα και αν φτασει 3€/lt...το βελτιωτικο κατα τη γνωμη μου δεν κανει και πολλα. Παντως δεν κανει κακο να ριχνεις μια στο τοσο..
    oveRLoaded
    Delectronics
    Top Fuel Garage
    gt2860rs 363hp

Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ παιδια!!
    το σκεφτομαι κ εγω για 100αρα αλλα διαβαζω συνεχεια οτι αυτο με τα οκτανια ειναι μια κοροιδια τν βενζιναδικων...λεω να το γεμισω μια φορα 100αρα για ν δω τη διαφορα!!!Στην Αμερικη λενε οτι η απλη ειναι 87 οκτ. και η καλη 92...
    ευχαριστω πολυ παντως.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhItE NoIsE : 10-09-10 στις 01:56

Προεπιλογή

ΔΕΝ ειναι κοροιδια των βενζιναδικων..Εχει διαφορα η απλη με την 100αρα.Αν κατσεισ και υπολογισεις την διαφορα καταναλωσης με απλη και 100αρα 8α δεις οτι στο γεμισμα η 100αρα σου ερχεται λιγο ακριβοτερα.Οποτε δεν νομιζω οτι αξιζει να βαζεις απλη..Ειμαι και της γνωμης παντως οτι δεν θα υπαρξει προβλημα αν χρησιμοποιησεις απλη βενζινη.Η μονη διαφορα θα ειναι ελαχιστα στις επιδοσεισ και λιγο παραπανω στην καταναλωση.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George OpC Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ!!!
    Έβαλες φθινότερη βενζίνη για οικονομία κ απο την άλλη χαλάς 7-8€ για ένα πρόσθετο με αμφίβολα αποτελαίσματα... Αυτή είναι κ η διαφορά σε ένα γέμισμα με 100αρα, ίσως κ λιγότερη...
    Πήρες ένα απαιτιτικό μοτεράκι, μη λυπάσαι το ψωμί του...
    Meguiars project...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=8409

http://www.youtube.com/watch?v=1prIEOzpt3Q&feature=player_embedded

Senior Member Το avatar του χρήστη jimik1
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra F GSi

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostisfg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλες φθινότερη βενζίνη για οικονομία κ απο την άλλη χαλάς 7-8€ για ένα πρόσθετο με αμφίβολα αποτελαίσματα... Αυτή είναι κ η διαφορά σε ένα γέμισμα με 100αρα, ίσως κ λιγότερη...
    Πήρες ένα απαιτιτικό μοτεράκι, μη λυπάσαι το ψωμί του...
    +100000000000000
    ετσι ακριβως....
    βαζεις φτηνη βενζινη και μετα χαλας 5με 7 ευρω για προσθετα...
    η διαφορα 95αρας με 100αρας ειναι 10λεπτα το λιτρο επι 50 λιτρα 5 ευρω
    το γεμισμα...

Προεπιλογή

παιδια συμφωνω και εγω μαζι σας, αλλα εχει και το παιδι δικιο που λεει οτι ειναι κοροιδια των μεγαλοεταιριων!! ανοιξτε ενα βιβλιο βιολογιας η ρωτηστε εναν βιολογο για τα οκτανια και τους δεσμους και θα καταλαβεται πως ενα καυσιμο σαν την βενζινη ειναι αδυνατο να ειναι 100 οκτανια, οπως λεει και ο φιλος μας με το ζορι να ειναι 92! απο την αλλη τα γνωριζουν αυτα οι εταιριες και με αναλογα κριτιρια ζητουν 98 οκτανια!! Γιατι αν στην πραγματικοτητα βαζαμε στα ρεζερβουαρ μας 98 οκτανια καυσιμο θα φταναμε στο φεγγαρι!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Octane_rating
    Το Μεγαλύτερο Site Αγγελιών για Κατοικίδια στην Ελλάδα.

http://www.i-pet.gr/

Senior Member Το avatar του χρήστη tzelis
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra G OPC

Προεπιλογή

χθες αναφερθηκε στα σεμιναρια κτεο που κανω οτι η αυξησξ οκτανιων μπορει να γινει με την προσθηκη βενζολιου το εχει δοκιμασει κανεις?και δεν εχει κακες επιπτωσεις στον κινητηρα

Προεπιλογή Περι οκτανιων............

Καινουργιο κοσκινακι μου και που να σε κρεμασω !!!! Ουδεμια διαθεση να σας πικαρω
    ομως η παραπανω φραση εκφραζει πληρως το ζητουμενο του φιλου .
    Καλως ορισατε στο OPEL - CLUB . GR και ευχομαι να μεινετε κοντα μας για μεγαλο
    χρονικο διαστημα .
    Επι της ουσιας θα πρεπει να δαπανησετε καποια χρηματα ωστε αφου γεμισετε δυο φορες
    διαδοχικα την δεξαμενη του αυτοκινητου μια φορα με απλη αμολυβδη και την επομενη
    με σουπερ αμολυβδη να βαλετε το αυτοκινητο στο δυναμομετρο και εκει θα δειτε με τα
    ιδια σας τα ματια την διαφορα σε ιπποδυναμη ( αν υπαρχει ) , οπως επισης θα δειτε και
    την πραγματικη ιπποδυναμη του αυτοκινητου μιας και τα χαρτια του εργοστασιου αναφερουν αυτο που στην πραγματικοτητα λεγεται " Ονομαστικη Ιπποδυναμη ".
    Μην ξεχνατε οτι το καυσιμο με μεγαλυτερο αριθμο οκτανιων εχει υψηλοτερη πτητικοτητα προκειμενου να πετυχει μεγαλυτερη εκρηκτικοτητα ( αρα ιπποδυναμη )
    πραγμα που με τη σειρα του προυποθετει χαμηλοτερη περιεκτικοτητα σε λιπαντικο κατι
    ιδαιτερα σημαντικο για την μακροζωια του κινητηρα σας .
    Γρηγορα στο δυναμομετρο λοιπον και περιμενουμε να ακουσουμε τα αποτελεσματα απο το πειραμα .

Ευχαριστω

babisskg

Σημ. Η επιστολη μου δεν εχει σκοπο να σας στενοχωρησει αλλα να σας προβληματισει και αν γινεται να ωφελησει την τσεπη σας.

Senior Member Το avatar του χρήστη jimik1
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra F GSi

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο babisskg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινουργιο κοσκινακι μου και που να σε κρεμασω !!!! Ουδεμια διαθεση να σας πικαρω
    ομως η παραπανω φραση εκφραζει πληρως το ζητουμενο του φιλου .
    Καλως ορισατε στο OPEL - CLUB . GR και ευχομαι να μεινετε κοντα μας για μεγαλο
    χρονικο διαστημα .
    Επι της ουσιας θα πρεπει να δαπανησετε καποια χρηματα ωστε αφου γεμισετε δυο φορες
    διαδοχικα την δεξαμενη του αυτοκινητου μια φορα με απλη αμολυβδη και την επομενη
    με σουπερ αμολυβδη να βαλετε το αυτοκινητο στο δυναμομετρο και εκει θα δειτε με τα
    ιδια σας τα ματια την διαφορα σε ιπποδυναμη ( αν υπαρχει ) , οπως επισης θα δειτε και
    την πραγματικη ιπποδυναμη του αυτοκινητου μιας και τα χαρτια του εργοστασιου αναφερουν αυτο που στην πραγματικοτητα λεγεται " Ονομαστικη Ιπποδυναμη ".
    Μην ξεχνατε οτι το καυσιμο με μεγαλυτερο αριθμο οκτανιων εχει υψηλοτερη πτητικοτητα προκειμενου να πετυχει μεγαλυτερη εκρηκτικοτητα ( αρα ιπποδυναμη )
    πραγμα που με τη σειρα του προυποθετει χαμηλοτερη περιεκτικοτητα σε λιπαντικο κατι
    ιδαιτερα σημαντικο για την μακροζωια του κινητηρα σας .
    Γρηγορα στο δυναμομετρο λοιπον και περιμενουμε να ακουσουμε τα αποτελεσματα απο το πειραμα .

Ευχαριστω

babisskg

Σημ. Η επιστολη μου δεν εχει σκοπο να σας στενοχωρησει αλλα να σας προβληματισει και αν γινεται να ωφελησει την τσεπη σας.
    επειδη καταλαβαινω οτι το κατεχεις το αθλημα για πες μας
    γιατι με την απλη αμολυβδη χτυπαει καργα πυρακια (αμαξι με dis)
    και με 100αρα δεν χτυπαει;
    η μακρωζωια του κινητηρα αυξανεται με πυρακια;
    οσο για το λιπαντικο του καυσιμου εχουμε περασει σε αμολυβδη και οχι
    στην παλια σουπερ...
    και γιατι ο μ@λ@κ@ς ο κατασκευαστης προτεινει super αμολυβδη;
    γιατι με 100αρα εχει μικροτερη καταναλωση;
    γιατι επιτανχυνει πιο γρηγορα;
    γιατι αφηνει λιγοτερα καταλοιπα;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fotisman01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια συμφωνω και εγω μαζι σας, αλλα εχει και το παιδι δικιο που λεει οτι ειναι κοροιδια των μεγαλοεταιριων!! ανοιξτε ενα βιβλιο βιολογιας η ρωτηστε εναν βιολογο για τα οκτανια και τους δεσμους και θα καταλαβεται πως ενα καυσιμο σαν την βενζινη ειναι αδυνατο να ειναι 100 οκτανια, οπως λεει και ο φιλος μας με το ζορι να ειναι 92! απο την αλλη τα γνωριζουν αυτα οι εταιριες και με αναλογα κριτιρια ζητουν 98 οκτανια!! Γιατι αν στην πραγματικοτητα βαζαμε στα ρεζερβουαρ μας 98 οκτανια καυσιμο θα φταναμε στο φεγγαρι!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Octane_rating
    Με το ίδιο σκεπτικό κ η 95αρα είναι 80αρα στην πραγματικότητα, επομένως πάλι υπάρχει η υπεροχή της 100αρας. Αν το αυτοκίνητό σου την απαιτεί τα δίνεις τα €++. Αν η τσέπη σου δέ τη σηκώνει τότε υπάρχουν κ τα 1.2 - 1.4.
    Meguiars project...

Προεπιλογή

Με το ίδιο σκεπτικό κ η 95αρα είναι 80αρα στην πραγματικότητα, επομένως πάλι υπάρχει η υπεροχή της 100αρας. Αν το αυτοκίνητό σου την απαιτεί τα δίνεις τα €++. Αν η τσέπη σου δέ τη σηκώνει τότε υπάρχουν κ τα 1.2 - 1.4.
    Δεν ειναι θεμα τσιγκουνιας η τσεπης...πιο πολυ ιδεολογιας ας πουμε επειδη το εχω ψαξει και δν ξερω αν ειναι αληθεια απλως μου λενε οτι δν εχει καμια μα καμια διαφορα και ειναι μονο ψυχολογικο..
    σ'αυτο που ειπαν τα παιδια εχουν δικιο βεβαια πιο το νοημα να βαζεις 95αρα και να δινεις σε καθε γεμησμα 8 ευρο για +οκτανια..εγω το σκεφτηκα ετσι γιατι γραφει οτι καθαριζει και τον κινητηρα!!!
    μολισ αδιασει το ντεποζητο λπν (που δν αργει καθολου κι ασ ειναι φουλ ) θα σας ενημερωσω για τις αποδωσεις του μωρου μου!!!

Προεπιλογή

Η διαφορά υπάρχει κ σε ένα μοτέρ σαν το δικό σου θα είναι κ πιο αισθητή.Αν τη βάλεις π.χ. σε κανα NIVA τότε ναι,δέν θα δείς καμία διαφορά γι αυτό μήν ακούς τι σου λένε. Δοκίμασέ τα κ θα καταλάβεις...

*Σχεδόν ΟΛΕΣ οι 100αρες έχουν καθαριστικά πρόσθετα...
    Meguiars project...

Προεπιλογή

Η διαφορά υπάρχει κ σε ένα μοτέρ σαν το δικό σου θα είναι κ πιο αισθητή.Αν τη βάλεις π.χ. σε κανα NIVA τότε ναι,δέν θα δείς καμία διαφορά γι αυτό μήν ακούς τι σου λένε. Δοκίμασέ τα κ θα καταλάβεις...

Ok!! Ευχαριστω πολυ!!!

Προεπιλογή

ΓΙΑ ΚΑΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΤΕ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ OPEL TIGRA TWIN TOP..ΤΟ ΓΕΜΙΣΑ ΜΕ BP 100 (ΠΑΝΤΑ)!!!ΠΑΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΗ.ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ Η 100ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΕΙΜΟΥΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ HYUNDAI ACCENT 99''..ΤΟ ΕΙΧΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ 100..ΕΤΣΙ ΚΡΑΤΑΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΕΡΗΧΝΑ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΠΕΚ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΚΤΑΝΙΑ..
    ΤΟΡΑ ΜΕ ΤΟ TIGRA ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ 100(ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ)..ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΔΙΑΖΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ Ε.ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΟΥΛΑΡΩ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΒΕΒΑΙΑ...
    ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ????

Προεπιλογή

φιλε TIGRAKOS σε παρακαλω να γραφεις με μικρα γιατι με κεφ. ειναι σαν να φωναζεις!

γιατι να αδειαζει το ντεποζιτο δεν το καταλαβα;
    με τις 100αρες κανει καλητερη καυση ο κιν/ρας αρα καλητερα και σε επιδοσεις
    αποψη μου βεβαια οτι και με 95αρα μικρα μοτερ δεν προκειτε να καταλαβουν διαφορα
    ενω σε πιεσμενα, η αυτοκινητα που εχουν προγραμματισμο για 100αρα την απαιτει

στο προηγουμενο αυτοκινητο μου μια φορα το μηνα εβαζα 100
    αυτα ειναι γνωμες και αποψεις εχεις βεβαια να ακουσεις πολλες
    fd3s-astra h opc are they enough for you
    ok and lanos 4 door
    ηλίθιοι είναι πολλοί και πολλαπλασιάζονται μέρα με την μέρα.
    Αν όμως οι ηλίθιοι επικρατήσουν και εσύ χάσεις αυτό δεν σε κάνει έξυπνο. Σε κάνει πιο ηλίθιο, και ταυτόχρονα, χαμένο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TIGRAKOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΙΑ ΚΑΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑΤΕ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ OPEL TIGRA TWIN TOP..ΤΟ ΓΕΜΙΣΑ ΜΕ BP 100 (ΠΑΝΤΑ)!!!ΠΑΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΗ.ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ Η 100ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΕΙΜΟΥΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ HYUNDAI ACCENT 99''..ΤΟ ΕΙΧΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ 100..ΕΤΣΙ ΚΡΑΤΑΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΕΡΗΧΝΑ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΠΕΚ.ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΟΚΤΑΝΙΑ..
    ΤΟΡΑ ΜΕ ΤΟ TIGRA ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ 100(ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ)..ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΔΙΑΖΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ Ε.ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΟΥΛΑΡΩ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΒΕΒΑΙΑ...
    ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ????
    Σεβαστά όλα τα παραπάνω αλλα δέν καταλαβαίνω με ποιο κριτήριο είναι σωστό το να αδιάζει το ρεζερβουάρ για να το ξαναγεμίσεις... Αντιθέτως, είναι λάθος...!!!
    Meguiars project...

Προεπιλογή

+1

Σεβαστά όλα τα παραπάνω αλλα δέν καταλαβαίνω με ποιο κριτήριο είναι σωστό το να αδιάζει το ρεζερβουάρ για να το ξαναγεμίσεις... Αντιθέτως, είναι λάθος...!!!
    +1 ειναι λαθος να το αφηνεις να αδειαζει σωματιδια που επιπλεουν με το αδειασμα παν στο φιλτρο
    fd3s-astra h opc are they enough for you
    ok and lanos 4 door
    ηλίθιοι είναι πολλοί και πολλαπλασιάζονται μέρα με την μέρα.
    Αν όμως οι ηλίθιοι επικρατήσουν και εσύ χάσεις αυτό δεν σε κάνει έξυπνο. Σε κάνει πιο ηλίθιο, και ταυτόχρονα, χαμένο.

Senior Member Το avatar του χρήστη tzelis
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra G OPC

Προεπιλογή

το θεμα ειναι τι προδιαγραφες εχει το καθε αμαξι και αναλογα βαζουμε βενζινη.πχ σε ενα astra η h 1,4 που εχει καποια συγκεκριμενη συμπιεση ο κατασκευαστης δηλωνει 95 οκτανια αν βαζω 98αρα η 100αρα δεν προκειταινα δω καμμια διαφορα ολα ειναι στο μυαλο και μονο.σε ενα turbo οπου εχει αλλη υποδομη το μοτερ θα κανει διαφορα η βενζινη γιατι ο κατασκευαστης δινει ελαχιστες απαιτησεις 98 οκτανια

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές