If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Περιοχή
    xania
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή ελατηρια χαμηλωματος corsa opc

καλησπερα σε ολους

πριν λιγες μερες μπηκε ο αδερφος μου στο club εγινε ο κατοχος ενος corsa opc λευκου χρωματος με την 18' ζαντα.
    τον συμβουλεψα να βαλει ελατηρια χαμηλωματος, ρωτησαμε με καποια μαγαζια και μας ειπαν οτι βγαινουν μεχρι 2 ποντους, εμεις ψαχνουμε κατι πιο χαμηλο 3,5 ή και 4 ποντους.
    μηπως εχει βαλει καποιος να μπορεσεις να μας πει μαρκα;;;

Προεπιλογή

kata ti gnwmi mou ta kalutera einai ta eibach pro kit 3.5 cm xamilwma kai leitourgoun apsoga me ids+
    mporei argotera na ta xwsei kai stin anartisi ama valei, einai apta kala elatiria stin agora. timi apo 220-250 tha s poun sta magazia. me topothetisi.
    http://img71.imageshack.us/img71/6773/2000966033950435181rsgf8.jpg

Προεπιλογή

exw balei egw HR 3,5 ponton geinete feta, kai exei kai kalo ktathma. timi poy ta peira 190 eyro.

Προεπιλογή

eibach pro kit 3.5 ποντους
    H&R 3.5 ποντους
    KW 2 ποντους
    τιμες παιζουν απο 150-250 ευρω!απλα να ξερεις οτι μονο με ελατηρια τα μαμα αμορτισερ δε δουλευουν σωστα!το σωστοτερο ειναι να τα συνδυασεις με αμορτισερ χαμηλωματος!επειδη εχω δοκιμασει τα eibach και πολλες φορες το αμορτισερ τερματιζε κατα τη γνωμη μου βαλε κατι το πολυ μεχρι 2 ποντους,αν τοσο πολυ θες να βαλεις!τουλαχιστον να εισαι μεσα στην ωφελιμη διαδρομη του αμορτισερ!!με 18αρα ζαντα 8α εχεις πολυ κοπανημα να ξερεις!
    Corsa OPC

Senior Member Το avatar του χρήστη STAMATHS
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Smile

Θα συμφωνησω με τον φιλο Σταθη , επειδη φοραω τα 18αρια ζαντολαστιχα, ηδη το κοπανημα ειναι αρκετο και το αυτοκινητο ειναι αρκετα χαμηλο απο την μανα του....Με ελατηρια χαμηλωματος δεν θα λειτουργει σωστα η αναρτηση, η λυση ειναι κατα την γνωμη μου μονο μια καλη coilover αναρτηση....Μονο που τα φραγκα ειναι πολλα δυστυχως.....!!!

Προεπιλογή

+100000
    μονο με ελατηρια τα αμορτισερ δεν θα δουλευουν σωστα...το οτι θα σου φενεται οτι θα παταει καλυτερα θα ειναι μονο φαινομενικο λογο μικροτερων κλισεων...οταν θα παει στο οριο τοτε θα ειναι πολυ αποτομο...

αστα λιγο μιας και ειναι καινουργια και πηγαινε σε μια ολοκληρωμενη λυση...!!!
    OPEL CORSA OPC
    Pipercross Panel Filter
    204.8 BHP
    262.2Nm
    [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/563/ch45d3.jpg[/IMG]

...Ο Θάνατος Ερχεταί απο Ψηλά...!!!

Παρόμοια Θέματα

1. Ελατηρια χαμηλωματος σε astra j sport?
    Από τον/την astraturbo στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 1 Εβδομάδα Πριν, 21:21
  2. ελατηρια χαμηλωματος
    Από τον/την babisitalo στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-11, 22:35
  3. Bοηθεια με ελατηρια σε corsa b
    Από τον/την nikos_asus στο forum Στήσιμο
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-10, 01:20
  4. ελατηρια χαμηλωματος kilen
    Από τον/την xristos886 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-10, 19:35

Δικαιώματα - Επιλογές