If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 308
    andre_rrr
    Guest

Προεπιλογή

δεν μπορω να πω οτι ειχα καλη μεταχειρηση στον στρατο περασα πολυ ασχημα αφου εχασα ακριβως 18 κιλα μεχρι να φυγω απο σαμο (απο το τρεξιμο)+ μια εκφυλιστικη σπονδιλοαρθροπαθεια απο το κουβαλημα που θα την κουβαλαω σε ολη μου την ζωη......οσο για βυσμα αυτο μπηκε για να παω κεβοπ και τιποτα παραπανω αφου συνολικα 8 μηνες στην σαμο πηρα 10 μερες αδεια.....δεν ειναι ετσι τα βυσματα.

Senior Member
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Λοιπόν να πώ και εγώ. 290 Σειρά. 2005 Α ΕΣΣΟ. Ξεκινάμε με Θήβα Πυροβολικό. Κάθομαι εκεί,γίνομαι υπεύθυνος ίντερνετ ,μετά μου έρχετε η ειδικότητα οδηγός αλλά άλλαξε η ειδικότητα την 1ή βδομάδα και έτσι πήρα την μετάθεση για Μυτιλήνη.. 126 ΤΕ η αλλιώς 12τρέξει που την λέγανε. Εκεί καβατζωθήκαμε στο γραφείο τυς πυροβολαρχίας και ήμουν άρχοντας. Μετά Ιούνιο με Άυγουστο έκανα τον σερβιτόρο στα ΚΑΑΥ. Μέσα Αυγούστη ήρθε η μετάθεση για 3 Σωμα Στρατού στην Θεσσαλονική..(αυτό που είναι στο κέντρο δίπλα στην δεθ) όπου ήμουν στη διοίκηση πυροβολικού..ζωή και κότα δηλαδή..2 μηνάκια μετά στο μπαρ της Λέσχης μετά 1 μήνα κυλικείο στο στρατηγείο και 1 μήνα γραφιάς στη διοίκηση . Αυτά τα λίγα. Όσο και να φανεί περίεργο βύσμα δεν είχα παρά μονο μέσα στη θήβα ενα θείο..τα υπόλοιπα έτυχε και κάτσανε. Και απο άδειες καλά τα πήγαμε.
    Doctor GR

'Κρίση...με πιάνει κρίσηηη..και Opc κανείς δεν μπορεί να αποκτήσει..'

Senior Member Το avatar του χρήστη tomorrow
    Περιοχή
    Deutschland, Karlsruhe
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Και ένα σκηνικό ωραίο που θυμήθηκα...όπως σας είπα υπηρέτησα στην προεδρική φρουρά τσολιάς στο σύνταγμα (respect στα ευζώνια που λιώνουν απ τη ζέστη)...ένα βράδυ λοπόν ήμουν θαλαμοφύλακας με αξιωματικό υπηρεσίας ένα λοχαγό....σημαίνει τώρα βραδυνή αναφορά και όλοι τ ροχάδην έξω για αναφορά.είχα μεσα στη διμοιρια έναν τυπο ο οποιος κοιμόταν αμέσως μετά απο υπηρεσία και δεν έλεγε να σηκωθεί...σκούντα μια σκουντα δυο τρεις τίποτα αυτα....εν τω μεταξύ όλοι έξω παρατεταγμενοι και ο ΛΥΛ να δινει αναφορά με εναν αδικαιολογητως απων...λεει που είναι έρχεται ο λοχαγός μέσα στη διμοιρια μου λέει που είναι η ωραία κοιμωμένη του δείχνω και μου λέει να παώ να τον ξυπνήσω εγώ χωρίς να του πω πως είναι και ο λοχαγός μπροστά....τι να κανω και εγω πλησιαζω σιγα σιγα τον σκουντάω..τίποτα αυτο....ο λχος μου κανε νοήματα και εγω σκούνταγα....σε μια φάση του μιλάω..."ξύπνα ρε....ε ξύπνα είναι ο λοχαγός και παίρνουν αναφορά εξω..." το παλικάρι όμως δεν είχε ανοίξει τα μάτια του να δεί τι τρέχει γύρω του οπότε μέσα στον υπνο του λεει "ω ρε π@@@η με τις αναφορές δε βγαίνω πες του λχου πως δεν έχει άποψη και να πάει να γ@@@θει...."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να θέλω να γελάσω και μη μπορώ οπότε του τραβάει μια ο λγος και αφού εμεινε μλκς ο άλλος του λεει "έχω άποψη και θα το λυσουμε αυτοπ άυριο στην αναφορά φρουράς (ταγματική)!!!!!!!

Προεπιλογή

ego eimai psari shmera ekleisa 1 mhna mesa eimai sthn kozani 523tp mayrodentri..mexri stigmhs einai polly kala alla stis 17 erxonte oi metatheseis kai thn kano mallon gia ebro meria......

Προεπιλογή

Kαλο κουραγιο φιλος θα περασει και αυτο!

Senior Member Το avatar του χρήστη McGregor
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή - Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Corsa OPC

Προεπιλογή

Ξεκίνησα το Νοέμβριο του 1990 (90 ΣΤ' ΕΣΣΟ) ή 209 σειρά
    Παρουσιάστηκα Σπάρτη στο ΚΕΕΜ και έκατσα 4 μηνες λόγω ειδικότητας οδηγού,
    μετά με στείλανε Χαιδάρι στις Διαβιβάσεις ΚΕΔΒ για την δεύτερη ειδικότητά μου και έγινα Οδηγός-Διαβιβαστής.
    Έκατσα σχεδόν 2 μήνες Χαιδάρι, όπου δεν είδα σχεδόν καθόλου το σπίτι μου, διότι κάθε μέρα είχε απεργία στα λεωφορεία και κάναμε δρομολόγια με τα Steyer.

Μόλις ήρθε η μετάθεσή μου για 34ΤΥΠ και δεν ήξερε κανείς να μου πει που είναι. Ρωτούσα από δω, ρωτούσα από κει, τελικά πήρα μέσα στο ΓΕΣ τηλέφωνο και μου είπανε πως είναι Θεσαλλονίκη. Μπήκαμε στο τραίνο και στη Θεσαλλονίκη κατέβηκα εγώ και άλλο ένα παιδί. Το υπόλοιπο τραίνο πήγε προς Ορεστιάδα, Αλεξανδρούπολη κλπ.

Φτάνω στο στρατόπεδο και μετά από ένα μήνα μου λέει ο υπολοχαγός, πως θέλουνε ένα άτομο απόσπαση να πάει στη Λεπτοκαρυά (κοντά στο Λιτόχωρο - Κατερίνη) στα ΚΑΑΥ που είχε εκεί. Φτάνω λοιπόν εκεί με ένα τζιπάκι που είχα με 108 στη Λεπτοκαρυά, και παρουσιάζομαι στο λοχαγό εκεί και του λέω ήρθα.
    Καλώς τον, μου λέει..τι ειδικότητα έχεις?
    Οδηγός-Διαβιβαστής (κοινώς, οδηγός διοικητή μονάδος) απαντάω
    Ωραία, μου λέει...και τι να σε κάνω εδώ που ο λόχος από τη λέσχη είναι 100 μέτρα? Με τα πόδια πάω πιό γρήγορα.
    Του απάντησα πως εκτελώ εντολές και ότι ήθελε ας έκανε.

... και με έβαλε Ναυαγοσώστη στην παραλία εκεί, όπου πέρασα μαύρα χάλια, είχα μαυρίσει τόσο πολύ που δεν με γνώριζα. Τα απογεύματα πήγαινα με μια εξωλέμβια για ψάρεμα στα βαθιά, αλλά το ρίχναμε στις βουτιές και στις βόλτες.
    Τα πρωινά βέβαια έπρεπε να είμαι από νωρίς στο πόστο μου, το οποίο δεν ήταν και ότι καλύτερο. Έπρεπε να φυλάω της κόρες των στρατηγών που παραθέριζαν εκεί και να τρέχω αν τους συνέβαινε κάτι. Πολύ τρέξιμο ρε παιδιά. Λίγο να έσκυβε μία...έτρεχα, μην πάθει ηλίαση το κορίτσι κλπ κλπ. Πολύ τρέξιμο !!!
    4 μήνες έκατσα εκεί και πραγματικά γύρισα μαύρος στην μονάδα μου, όταν έληξε η απόσπαση.

Γύρισα Θεσαλλονίκη και μαζέψαμε το στρατόπεδο όλο για μετακόμιση στα Γιάννενα, πήγαμε φάλαγγα 56 αυτοκίνητα από Καστανιά και κάναμε 11 ώρες δρόμο.

Με το που μπήκαμε Γιάννενα, το στρατόπεδο ήταν ακριβώς εκεί. Βελισσάριο λεγότανε. Μέσα στην πόλη, τρελή χλίδα για μας μιας και θα βγαίναμε τα βράδια έξω.

Κάθε μέρα έξω στα μπαράκια, είτε είχαμε έξοδο, είτε όχι. Έπιασε και ο χειμώνας και με ορίσανε μόνιμο θαλαμοφύλακα μαζί με άλλους 8, ώστε να έχουμε 3 νούμερα την ημέρα και να έχουμε 2 έξω - 1 μέσα υπηρεσία.
    Δεν με χάλασε μιας και σκοπιές δεν χρειάστηκε να κάνω.

Η μετάθεσή μου ήταν να γυρίσω Αθήνα, αλλά επειδή είμασταν "εν εκστρατεία" είχαν κολλήσει όλες οι μεταθέσεις, οπότε πήρα το απολελέ από Γιάννενα και με βαριά καρδιά παράτησα τη ζωή του φαντάρου.
    Θα ξαναγύρναγα μόνιμος Ναυαγοσώστης αν θέλανε.

Πάντος έχω να το λέω, μου έκατσε πολύ καλά το φανταριλίκη, ιδίως για έναν άνθρωπο χωρίς κανένα βύσμα που πίστευε ότι θα κακοπερνούσε. Τύχη βουνό είχα. Όση είχα τότε, άλλη τόση ΔΕΝ έχω τώρα ... χαχαχαχα
    Δέξου τις άσχημες στιγμές της ζωής και μάθε από αυτές !!
    Αργότερα θα εκτιμήσεις περισσότερο τις όμορφες στιγμές που θα σου έρθουν.
    [URL="http://www.youtube.com/watch?v=Ig6kgmCtFsM"]Ο Ανανάς[/URL]
    [URL="http://opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=3340"]Δημοσιεύσεις Αγγελιών[/URL]

Το avatar του χρήστη antonios,pb
    Περιοχή
    naousa hmatias
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

loipon 292 2005 gama esso ksekinisa kozani maurodentri meta sta giannena gia odigos, kai efiga polykastro sto 33 lat odigos toy dika kai sto telos soufli-gatza stin 50 taksiarxeia odigos toy tax-man me mondeo

Senior Member Το avatar του χρήστη Άλκης
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Αυτοκίνητο
    Vectra C

Προεπιλογή

να ρωτησω κ εγω κάτι σχετικό...καθως ειμαι φοιτητης δεν εχωι υπηρετησει ακόμα..
    εχω ενα αδερφο διδυμο..τι ισχυει σε αυτες τις περιπτωσεις..?
    Vectra C Z18XE........Astra G X14XE ....COMBO 1.7CDTI....CLIO 1.4 101...Lada Niva 1.6

http://www.opel-club.gr/vbulletin/album.php?albumid=64

Προεπιλογή

Βάλε εκείνον μέσα με το όνομά σου... θέλει και σκέψη???
    Ζητείται γυναίκα που να οδηγάει στημένο Rallye με bucket και να το πηγαίνει τάπα...

Senior Member
    Περιοχή
    Ιλιον
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

paroysiastika megalo peyko ton maio tou 2003 283 seira.meta volo 521 tagma pezonautwn kai twra me pernoyn gia metekpaideush san den ntreponte sth lamia
    sotos 1.6T

Senior Member Το avatar του χρήστη Άλκης
    Περιοχή
    Ηγουμενιτσα
    Αυτοκίνητο
    Vectra C

Προεπιλογή

και ο αδερφος μου φοιτητης ειναι και οταν μπουμε θα μπουμε μαζι..
    εννοω αν ο ένας απο τους δυο κανει πιο λιγο δηλ 9 μηνες αντι για 12, αν μπαινει στο πιο κοντινο στρατοπεδο απο το σπιτι του...κτλ
    ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο...?
    Vectra C Z18XE........Astra G X14XE ....COMBO 1.7CDTI....CLIO 1.4 101...Lada Niva 1.6

http://www.opel-club.gr/vbulletin/album.php?albumid=64

Προεπιλογή

ναι, οταν συνυπηρετουν 2 αδερφια, ο ενας δικαιουται κατ εξερεση μεταθεση. τον στελνουν στο κοντινοτερο στρατοπεδο του οπλου/σωματος στο οποιο υπηρετει. το ξερω γιατι τετοια μεταθεση πηρε ο αδερφος μου λογω εμου.
    "Πάρε εσύ το δρόμο σου και άφησε τον κόσμο να μιλάει..."

Senior Member Το avatar του χρήστη slalom
    Περιοχή
    35o 11' 02.90" N, 25o 54' 19.76" E
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Και ο δικός μου επωφελήθηκε
    Ο slalom μπορεί σε κάποια θέματα να είναι απόλυτος...

Προεπιλογή

Π.Α shra Γ96 KENTRO TRIPOLI META 111Π.Μ N.ANXIALOS KAI TELOS TATOI (MOGOLIA)
    [url]http://www.clicksia.com/index.php?ref=skywaver[/url]
    [url]http://www.theclickers.net/ptc/index.php?ref=skywaver[/url]

Senior Member Το avatar του χρήστη DJ Marios
    Περιοχή
    Αλμυρός - Νέοι Πόροι
    Αυτοκίνητο
    Tigra A

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο McGregor Εμφάνιση μηνυμάτων
    .

Φτάνω στο στρατόπεδο και μετά από ένα μήνα μου λέει ο υπολοχαγός, πως θέλουνε ένα άτομο απόσπαση να πάει στη Λεπτοκαρυά (κοντά στο Λιτόχωρο - Κατερίνη) στα ΚΑΑΥ που είχε εκεί. Φτάνω λοιπόν εκεί με ένα τζιπάκι που είχα με 108 στη Λεπτοκαρυά, και παρουσιάζομαι στο λοχαγό εκεί και του λέω ήρθα.
    Καλώς τον, μου λέει..τι ειδικότητα έχεις?
    Οδηγός-Διαβιβαστής (κοινώς, οδηγός διοικητή μονάδος) απαντάω
    Ωραία, μου λέει...και τι να σε κάνω εδώ που ο λόχος από τη λέσχη είναι 100 μέτρα? Με τα πόδια πάω πιό γρήγορα.
    Του απάντησα πως εκτελώ εντολές και ότι ήθελε ας έκανε.

... και με έβαλε Ναυαγοσώστη στην παραλία εκεί, όπου πέρασα μαύρα χάλια, είχα μαυρίσει τόσο πολύ που δεν με γνώριζα. Τα απογεύματα πήγαινα με μια εξωλέμβια για ψάρεμα στα βαθιά, αλλά το ρίχναμε στις βουτιές και στις βόλτες.
    Τα πρωινά βέβαια έπρεπε να είμαι από νωρίς στο πόστο μου, το οποίο δεν ήταν και ότι καλύτερο. Έπρεπε να φυλάω της κόρες των στρατηγών που παραθέριζαν εκεί και να τρέχω αν τους συνέβαινε κάτι. Πολύ τρέξιμο ρε παιδιά. Λίγο να έσκυβε μία...έτρεχα, μην πάθει ηλίαση το κορίτσι κλπ κλπ. Πολύ τρέξιμο !!!
    4 μήνες έκατσα εκεί και πραγματικά γύρισα μαύρος στην μονάδα μου, όταν έληξε η απόσπαση.

Μαλλον στο ΚΑΑΥ της Σκοτινας ή του Πλαταμωνα θα πηγες στην, που ειναι κοντα στην Λεπτοκαρυα.
    Αμα πηγες στου Πλαταμωνα, που ειναι στους Νεους Πορους, θα περασες πολυ καλα ως ναυαγοσωστης....

Λουφα και παραλαγη ειναι παντως στα ΚΑΑΥ.
    « όμοιος ομοίω αεί πελάζει »

Senior Member Το avatar του χρήστη PASTOS CHRISTOS
    Περιοχή
    JiangYin, JiangSu, China
    Αυτοκίνητο
    Buick Excelle XT

Προεπιλογή

Λοιπον να σας πω κι εγω την δικη μου θητεια. 286 σειρα (2004 Α ΕΣΣΟ) παρουσιαζομαι στο ΚΕΜΧ Ναυπλιο. Μετα απο ενα μηνα ηρθα οι μεταθεσεις και ως γνωστον μη βησματος με κανουν μεταταξη στο πυροβολικο και με εστειλαν στην Λημνο στην 88 ΜΕΑ/ΑΠ (μεσο αντιαεροπορικο πυροβολικο ή μην ελπιζεις αδεια, απλα πηξε) με ειδικοτητα διαβιβαστη. Εκει ηταν οτι χειροτερο για μενα γιατι μετα απο μια 20ημερη φυλακα εκατσε εμπλοκη και δεν βγηκα απο το στρατοπεδο για 3 μηνες.
    Μετα η επομενη μεταθεση (οπου θελαμε πηγαιναμε απο τα πολλα μορια λογω της δισκολιας του στρατοπεδου), εγω ειχα δηλωσει για Καβαλα ή Σερρες ή Ξανθη επειδη ειχα σχεση τοτε με μια κοπελα απο Δραμα, και με στελνουν στην Μεραρχια ΤΘ στο κεντρο της Καβαλας. Μετα απο ενα μηνα με φωναζει ο διοικητης στο γραφειο του και μου προτεινει μια θεση σαν μαγειρας (αφου ειχε πρωτα αρνηθει ενας αλλος και χωρις να ξερουμε τι ακριβως ειναι) και δεχτηκα, και τελικα μου λεει οτι 8α πας στην λεσχη αξιωματικων. πηγα εκει... οτι καλυτερο... 5 μηνες χλιδα, πολυ φαγητο (πολιτης, επαγγελματιας μαγειρας) εγω εκανα τον βοηθο του. και καθε μερα εξω. ηταν και ο κολλητος μου στο τει οποτε ηταν γ@μ@τ@. και απο εκει απολυθηκα βεβαια. αυτα απο εμενα...
    Πλέον μόνο Buick Excelle XT 1.6T

Senior Member Το avatar του χρήστη Skywalker
    Περιοχή
    Απ τα Σέρρας
    Αυτοκίνητο
    Πεζό 2

Προεπιλογή

Loipon 300 seira 2007 G esso. Paroysiastika Rodopoli Serrwn, prwti metathesi 501 mktp Giannitsa, deyteri metathesi 511 Komotini gia 3 ebdomades kai triti Katexeresi metathesi logo toy Clotsomastora epeidi eimaste aderfia kai etyxe na sinipiretoyme, stin 10 Taxiarxeia pezikoy sta Serras.
    OMV Racing Serres σε λέω !!!

Opel fahrn is wie wennse fliechst !!!!!!!!!

Προεπιλογή

172!!!!!! KOΡΙΝΘΟ,Μ ΠΕΥΚΟ,ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ(ΣΧ.ΑΛΕΞ/ΤΩΝ) (1ηΜ.Α.Λ)

Προεπιλογή

292 seira mphka....parousiastika kozani(maurodendri)meta patra gia TTO(texniths troxoforwn oximatwn)meta katerinh(litoxwro)paramenon loxos o upoloipos htan kossovo opot ekatalabainetai 10+mesa k meta 6 mhnes soufli(prwtoklhsi) pou perasa zaxarh(tagma prokalypsews)k apo ekei apolu8hka...

Προεπιλογή

re seira sto idio kentro eimastan k meta soufli pali mazi....prwtoklhsi eimouna 514 tagma prokalypsews.....pros antonios.pb

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Οδική Βοήθεια ADAC ????? Εμπειρίες ???
    Από τον/την dimpas στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-11, 12:32
  2. SOS - από Ζ14ΧΕ σε Ζ18ΧΕ – Δηλωτό??
    Από τον/την AstraPex στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-10, 00:54
  3. Exterior Makeover – Μια Ιδέα που έχω στο Μυαλό μου
    Από τον/την sunbeam στο forum Exterior (Εξωτερικά)
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-06, 14:19

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές