If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 124 από 124

Προεπιλογή

Έκατσα και έλυσα τα πυράκια πάλι σήμερα. Δεν ήταν στεγνά, είχαν λίγο γράσο μέσα. Το επάνω πυράκι έπαιζε αρκετά μέσα στην υποδοχή του. Το κάτω όμως ρε παιδιά τρόμαξα να το βγάλω. Ήθελε πολύ δύναμη να το τραβήξω. Εσωτερικά απ'ότι παρατήρησα έχει και ένα κομμάτι ελαστικό, δεν είναι μεταλλικό εξ'ολοκλήρου.
    Τέλοσπάντων, τα ξαναέβαλα στη θέση τους, ακολουθώντας τις οδηγίες από το bulletin: http://vauxhall.workshop-manuals.com...ex.php?id=1039
    Έκανα 50-60km και είναι απόλυτα αθόρυβο το πίσω μέρος. Λες και οδηγούσα άλλο αυτοκίνητο ήταν. Δεν ξέρω όμως πόσο θα κρατήσει...
    Τα αυτοκόλλητα που έβαζαν/βάζουν δεν ήταν τελικά για να κολλήσουν το τακάκι στη δαγκάνα. Το έβαζαν μόνο στο εξωτερικό τακάκι ώστε ένα μικρό παίξιμο που έχει να ακουμπά επάνω στο αυτοκόλλητο και όχι πάνω στο τακάκι, ωστε να μην κάνει θόρυβο.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

Πριν από περίπου ένα μηνά παρατήρησα και εγώ τον μεταλλικό θόρυβο στο πίσω δεξί τροχό.
    Πήγα στο συνεργείο και μου είπαν ότι το γνωρίζουν το πρόβλημα και θα κοιτάξουν αν υπάρχουν ανταλλακτικά για το πρόβλημα γιατί έχουν καταλήξει
    ότι προέρχεται από τα πουράκια στην δαγκάνα.

Ισχύει τελικά κάτι τέτοιο;

Κάποιος που είχε το ίδιο πρόβλημα το έλυσε τελικά και αν ναι πως;

Σας ευχαριστώ

Προεπιλογή

Παιδια καλησπερα εχω ενα astra j 2013 μεταχ..κ άλλαξα αμορτισερ εβαλα ζαξ κ απο τοτε πισω ακουω χτυπημα σαν να ειναι ξεχαρβαλομενα σε μεριλες λακουβες ακουγεται κατι μεταλλικό... αλλα εκτος απο αυτος πεφρει ξερα μεσα στις λακουβες σαν να μην εχειβκαθολου αποσβεση..ξερει κανεις τι παιζει πρεπει να αλλαξω κατι?

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλησπερα εχω ενα astra j 2013 μεταχ..κ άλλαξα αμορτισερ εβαλα ζαξ κ απο τοτε πισω ακουω χτυπημα σαν να ειναι ξεχαρβαλομενα σε μεριλες λακουβες ακουγεται κατι μεταλλικό... αλλα εκτος απο αυτος πεφρει ξερα μεσα στις λακουβες σαν να μην εχειβκαθολου αποσβεση..ξερει κανεις τι παιζει πρεπει να αλλαξω κατι?
    πηγαινε πάλι εκεί που ατα εβαλες και ανέφερε το για να δεις τι πρόβλημα υπάρχει.απο το πληκτρολόγιο τι να σου πούμε...
    Γιάννης

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Παρόμοια Θέματα

1. Astra H 5d: Ήχος-Χτύπημα κάπου στο πίσω μέρος
    Από τον/την NIK στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 15:21
  2. Θόρυβος παραθύρου Astra j
    Από τον/την nickoss στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-12, 20:02
  3. Θόρυβος από πίσω και κάτω...?
    Από τον/την PAPATREXAS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-10, 13:33
  4. Τρίξημο στο πίσω μέρος!Καμια ιδέα?
    Από τον/την f16 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-09, 14:05
  5. θόρυβος πίσω απο το τιμόνι
    Από τον/την mpoulikatsos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-07, 21:26

Δικαιώματα - Επιλογές