If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 124

Προεπιλογή

Όταν ανοίγεις το πορτ-παγκάζ, έχει δεξιά και αριστερά 2 κυλινδρικά λαστιχάκια που βιδώνουν ξεβιδώνουν πάνω στη λαμαρίνα. Όπως είναι το χειριστήριο των καθρεπτών ενα πράγμα, για να καταλάβεις περι τινος πρόκειται.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

εννοει 2 μικρα λαστιχακια σαν βιδες που ακουμπουν στα πισοφαναρα(τουλαχιστον ετσι ειναι στο Η).αν ηταν τα πειρακια απο τις δαγκανες ο θορυβος θα σταματουσε οταν πατουσαμε φρενο.εμενα δεν σταματαει γιατι το ακουω κ σε κατηφορα με 15 χιλ.κατι αλλο ειναι.

Προεπιλογή

φιλε capthookb τι εκανες τελικα με τους θορυβους απο το αμαξι?

Προεπιλογή

Ακόμα τίποτα. Έχουν παραγγείλει πυράκια για τις δαγκάνες των πίσω φρένων στην αντιπροσωπεία και μόλις έρθουν θα πάω για αλλαγή.

Προεπιλογή

Γεια σας.Και εγω το ιδιο προβλημα εχω με τον ιδιο θορυβο οπως τον περιγραφετε.Η αντιπροσωπεια δεν βρισκει τιποτα.Μαλλον απο την δαγκανα του φρενου λενε.Τι λετε να κανω

Προεπιλογή

Είναι απλό. Πες τους πως είναι απαράδεκτος τέτοιος θόρυβος σε νέο αυτοκίνητο και πως πρέπει να στο φτιάξουν.

Senior Member Το avatar του χρήστη johnpats
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Vectra C GTS

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο capthookb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απλό. Πες τους πως είναι απαράδεκτος τέτοιος θόρυβος σε νέο αυτοκίνητο και πως πρέπει να στο φτιάξουν.
    παιδια μηπως δεν κουμπωνει σωστα η εταζερα και χτυπαει στις λακουβες;;;γιατι εμενα αυτο μου κανει
    Γιάννης

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patsialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια μηπως δεν κουμπωνει σωστα η εταζερα και χτυπαει στις λακουβες;;;γιατι εμενα αυτο μου κανει
    Όχι, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Προεπιλογή

Τελικά μετά την αλλαγή στα πυράκια στις πίσω δαγκάνες το πρόβλημα λύθηκε, προς το παρόν. Δεν ξέρω αν εμφανιστεί πάλι στο μέλλον, αλλά ελπίζω πως όχι.

Προεπιλογή

Φίλε capthookd....έχω ένα astra h,ακουγα ακριβώς τον ίδιο θόρυβο όπως και εσυ.......στην αντιπροσωπεία δεν έβρισκαν απο που ήταν,αναγκάστηκα να πληρώσω και αμορτισερόμετρο,γιατί πίστευα ότι ήταν απο εκεί......τελικά ήταν η εξάτμιση,η οποία έβρισκε σε κάποιο σημείο του αυτοκινήτου......στην αλλαγή της εξάτμισης(έβαλα μπούκα),άλλαξα και τα λάστιχα και απο τότε,περίπου κανά 7μηνο δεν έχω ακούσει τίποτα......ελπίζω να μην το ξανα ακούσεις,γιατί είναι πολύ εκνευριστικό.....και ειδικά όταν το αμάξι είναι του κουτιού....

Προεπιλογή

Τελικά μετά την αλλαγή στα πυράκια στις πίσω δαγκάνες το πρόβλημα λύθηκε, προς το παρόν. Δεν ξέρω αν εμφανιστεί πάλι στο μέλλον, αλλά ελπίζω πως όχι.
    Πάλι κάνει θόρυβο.... η κουδουνίστρα μου. Θα τους πω να μου αλλάξουν και τις δαγκάνες, να δούμε τι θα γίνει.

Προεπιλογή

Πάλι κάνει θόρυβο.... η κουδουνίστρα μου. Θα τους πω να μου αλλάξουν και τις δαγκάνες, να δούμε τι θα γίνει.

μια απο τα ιδια....

Προεπιλογή

Εχω το διο προβλημα αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οσο περιγραφεται εσεις! Μηπως οσοι εχετε το προβλημα εχετε και το 2πλο πατωμα FlexFloor? Εγω οταν το κατεβασα στη θεση 1, δλδ κατω κατω μειωθηκε σημαντικα!

Προεπιλογή

Πως περιγραφετε το θορυβο που ακουτε απο το πισω μερος;
    Η αληθεια ειναι πως ακουω και εγω ενα θορυβο απο το πισω μερος αλλα δεν ειναι πολυ συχνος για να ασχοληθω, υποψιαστικα και εγω την αναρτηση αλλα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για θορυβους τετοιου ειδους.
    Για τη δαγκανα θα το κοιταξω αυριο και θα ριξω και μια ματια στο πορτμπαγκαζ.

Προεπιλογή

Χρήστο τι μοτέρ έχεις; Τελικά έχεις κι εσύ θόρυβο; Τι παρατήρησες; Ο δικός μου είναι καθαρά μεταλλικός θόρυβος που μπαίνει μέσα στην καμπίνα και ακούγεται σε λακούβες, γραμμές του τρένου κτλ. Υπάρχει κι ένας άλλος θόρυβος (φυσιολογικός) όταν π.χ στρίβω σε διασταύρωση με κεκλιμένο οδόστρομα, τρίζει λίγο το πορτπαγκάζ, λόγω των τάσεων που δημιουργούνται. Αλλά καμία σχέση με το θόρυβο από τα φρένα.

Astraturbo δεν έχω Flexfloor.

Προεπιλογή

1.6 Τ sport ειναι το δικο μου με το flexride. Ο θορυβος πισω σε διαφορες ανωμαλιες του οδοστρωματος δεν γνωριζω αν οφειλετε μονο στις πισω δαγκανες τις οποιες εχω τσεκαρει και εχουν αρκετα κενα. Δεν εχω βρει χρονο να τσεκαρω και την καμπινα πισω για να το σιγουρεψω οτι ειναι μονο οι δαγκανες. Με την πρωτη ευκαιρια θα το κοιταξω και θα κανω σχετικο post.

Senior Member
    Περιοχή
    Δερβένι Κορινθίας
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Εμένα η αντιπροσωπεία μου είπε ότι δεν χρειάζεται αλλαγή η δαγκάνα ή τα πυράκια.Περιμένουν ένα ειδικό γράσσο από τα κεντρικά στην Γερμανία για να βάλουν και θα είναι εντάξει.Λίγο κουλό μου ακούγεται όμως...

Προεπιλογή

Σιλικόνη χρειάζεται και όχι γράσσο. Το γράσσο με τη θερμοκρασία ξεραίνεται. Αλλά και με η σιλικόνη κι εγώ δε νομίζω να κάνει τη διαφορά.

Περιοχή
    Χαλκιδική
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Και εγώ μόλις αγόρασα το αυτοκίνητο και μου φαίνεται ότι κάνει αυτόν τον θόρυβο πίσω αριστερά. Πίσω αριστερά όμως μόνο και όχι δεξιά. Έχω την εντύπωση όμως ότι ο θόρυβος προέρχεται από την εταζέρα ή τις πίσω ζώνες ασφαλείας και όχι από την ανάρτηση ή τα φρένα. Επειδή αντιλαμβάνομαι ότι και εσείς δεν έχετε βρει άκρη, ας μας πει κάποιος αν το πρόβλημα αυτό είναι επικίνδυνο, εφόσον προέρχεται από τα φρένα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ μόλις αγόρασα το αυτοκίνητο και μου φαίνεται ότι κάνει αυτόν τον θόρυβο πίσω αριστερά. Πίσω αριστερά όμως μόνο και όχι δεξιά. Έχω την εντύπωση όμως ότι ο θόρυβος προέρχεται από την εταζέρα ή τις πίσω ζώνες ασφαλείας και όχι από την ανάρτηση ή τα φρένα. Επειδή αντιλαμβάνομαι ότι και εσείς δεν έχετε βρει άκρη, ας μας πει κάποιος αν το πρόβλημα αυτό είναι επικίνδυνο, εφόσον προέρχεται από τα φρένα.
    Επικινδυνο δε το λες σε καμια περιπτωση... ενοχλητικο σαφως και ειναι ομως δεν πτοουμαστε περιμενουμε μεχρι νεοτερας.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Astra H 5d: Ήχος-Χτύπημα κάπου στο πίσω μέρος
    Από τον/την NIK στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-14, 15:21
  2. Θόρυβος παραθύρου Astra j
    Από τον/την nickoss στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-12, 20:02
  3. Θόρυβος από πίσω και κάτω...?
    Από τον/την PAPATREXAS στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-10, 13:33
  4. Τρίξημο στο πίσω μέρος!Καμια ιδέα?
    Από τον/την f16 στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-09, 14:05
  5. θόρυβος πίσω απο το τιμόνι
    Από τον/την mpoulikatsos στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-07, 21:26

Δικαιώματα - Επιλογές