If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 20 από 27

Προεπιλογή Βάσεις ποδηλάτου Πορτμπαγκάζ

Παιδια εχω ενα Opel Tigra 2005 μήπως γνωριζει κανεις αν μπορώ να παρω Βάση ποδηλάτου Πορτμπαγκάζ αυτη με τους ιμαντες? αν ναι εχετε να μου προτείνετε καμία?

Ευχαριστώ.
    http://www.bigboysworld.gr

Σελιδα μονο!!!! για μεγαλα παιδια........

Προεπιλογή

Γνωρίζει κανείς παιδιά τι παίζει με αυτές τις βάσεις; Πόσο πάνε από τιμές;
    Μπαίνουν σε όλα τα τουτού; Τώρα τελευταία το έχω ρίξει στο ποδήλατο και σκέφτομαι να το φορτώνω στο αυτοκίνητο.
    Πατάτε φρένο αντί για κόρνα. Με την κόρνα δεν προλαβαίνετε κάτι...

Προεπιλογή

υπαρχουν του εμποριου με κανα 50αρι,της opel ξεχασε το!

Senior Member Το avatar του χρήστη Vakos
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέρρες
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Δουλευω σε καταστημα ποδηλατων, πουλαμε και αυτη των 50 η οποια ειναι για 2 ποδηλατα αλλα δεν την προτεινουμε στους πελατες μας. Η καλυτερη και δοκιμασμενη οικονομικη ειναι η THULE 968 κανει απο 90 εως 120 ευρω αναλγα το καταστημα κραταει 3 ποδηλατα με "πιαστρες¨και οχι με ιμαντες οπως οι απλες χωρια που κανει και για αυτοκινητα με αεροτομη.
    ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ...

Προεπιλογή

Εγώ έχω την συγκεκριμένη και έχω μείνει ευχαριστημένος. Την είχα πάρει 38€ και για τις 3 φορές τον μήνα (κατά μέσο όρο μέχρι τώρα) που την έχω χρησιμοποιήσει, είμαι ευχαριστημένος.

Για την thule 968 έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια (και από άλλους γενικώς (φόρουμς και γνωστούς) και από έναν φίλο που την έχει).
    Να προσέξεις στα σημεία που ακουμπάει να μην γρατζουνάει (προφανώς θα μου πεις!) και όταν θα την αγοράσεις έχε και το αμάξι δίπλα για να στην περάσουν.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλευω σε καταστημα ποδηλατων, πουλαμε και αυτη των 50 η οποια ειναι για 2 ποδηλατα αλλα δεν την προτεινουμε στους πελατες μας. Η καλυτερη και δοκιμασμενη οικονομικη ειναι η THULE 968 κανει απο 90 εως 120 ευρω αναλγα το καταστημα κραταει 3 ποδηλατα με "πιαστρες¨και οχι με ιμαντες οπως οι απλες χωρια που κανει και για αυτοκινητα με αεροτομη.
    θα με ενδεφερε η γνωμη σου πανω στο θεμα.
    θα ηθελα το ποδηλατο να ειναι ετσι δεμενο επανω της ωστε να μην χτυπαει και κανει σημαδια στο σκελετο του.
    ενα προβλημα ειναι και η αεροτομη του gtc ως επισης και η γωνια που κανει η πορτα του μπαγκαζ στη μεση

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέρρες
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Thn BIKI την δουλεουμε και εμεις...ειναι η οικονομικη που ελεγα παραπανω.. Με την thule δεν εχεις κανενα προβλημα με την αεροτομη γιατι "κραταει" στον μεσαιο ιμαντα και οχι στους πανω και κατω που κραταει η BIKi. H BIKI κραταει μεχρι 2 ποδηλατα ενω η thule 3 (μαχ 45 kg) H thule ρυθμιζεται αναλογα τον τυπο του αυτοκινητου για να μην κανει ζημιες στο αμαξωμα.. οσο για το ποδηλατο δεν κανει ζημια στον σκελετο μιας και ακουμπαστην βαση με ελαστικους ιμαντες και εχει αρκετο χωρο για τα πεταλια... Τα λογια αυτα δεν ειναι δικα μ αλλα του τεχνικου της εταιριας που εργαζομαι που εχιε μηδενικο αριθμο ατυχηματων σε σχαρες και τον εμπιστευομαι απολυτα. Οποιος θελει δοκιμη σε σχαρες μπορει να μου στειλει pm για να του κλεισω δοκιμη για ποια ταιριαζει χωρις κοστος...Παντως πολυ προσχη γιατι ως ποδηλατης και εγω εχω δει να "ξεφορτωνουν" ποδηλατα σε δρομο.. πανω απο ολα ειναι το καλο δεσιμο και σφιξιμο απο τους ιμαντες της σχαρασς οποια αι αν ειναι αυτη

Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου

Προεπιλογή

Σε astra H GTC έχει βάλει κανείς βάση ποδηλάτου; Ποιά; Βλέπω που γράφετε για την thule, αλλά βλέπω ότι η εταιρεία αυτή στον οδηγό που έχει http://www.thule.com/fitguide/Defaul...e=en&market=gr προτείνει για το gtc ΜΟΝΟ οροφής. Ρωτάω γιατί είναι σημαντικό θεματάκι ασφάλειας να έχεις μια βάση που ούτε ζημιά θα προκαλέσει στο αυτοκίνητο (π.χ. έχω ακούσει σε άλλα αυτοκίνητα για ξήλωμα του επάνω πλαστικού που έχει το τρίτο στοπ) ούτε και θα πέσει εν κινήσει... Γιαυτό όποιος έχει βάλει κάτι ας μας πεί εντυπώσεις.

Προεπιλογή

Κανείς ρε παιδιά;

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέρρες
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Συγνωμη για την καχω βαλει εγω την 968 στο αυτοκινητο μου.. κανενα προβλημα εφοσον την τοποθετησεις σωστα..... κριμα που μενεις αθηνα.. αν ερχοσουν στο καταστημα που εργαζομαι θεσσαλονικη θα ηταν τα πραγματα ποιο ευκολα.. απεφευγε τις σχαρες οροφης μιας και το βαρος που πρεπει να σηκωνεις καθε φορα που τοποθετεις ποδηλατο εκει πανω ειναι πανω κατω 14 κιλα..

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Αυτήν είχα κατά νου, ήθελα όμως τη γνώμη κάποιου που τη χρησιμοποιεί, γιατί στη σελίδα τους δεν είχαν το αυτοκίνητό μας ως συμβατό. Κρίμα που δεν είμαι Θεσσαλονίκη, να σε έπριζα και στις ερωτήσεις για οδήλατα!!

Προεπιλογή

Αγοράστηκε τελικά η 968 στα 100 Ευρώ, τη χρησιμοποίησα ήδη 2 φορές και δείχνει να κάθεται μια χαρά. Ευχαριστώ φίλε Vakos για τις συμβουλές, νάσαι καλά!!

Α, και μία ακόμα ερώτηση. Τα γαντζάκια που πιάνουν τους ιμάντες στο αυτοκίνητο υπάρχει περίπτωση να κάνουν γρατζουνιές; Αν ναί μπαίνει κάποιο υλικό ανάμεσα σε αυτά και τη λαμαρίνα του αυτοκινήτου; Δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα, αλλά μέταλο με μέταλο πάει και όσο νάναι καμιά φορά μπορεί να γίνει η ζημιά...

Προεπιλογή

παιδιά καλησπέρα,
    στο Thule guide fit, για το Astra j δεν την προτείνει την 968. Ξέρει κανείς γιατί;
    Παίζει να κάνει ζημιά στο αυτοκίνητο;

Senior Member Το avatar του χρήστη DROMADER
    Περιοχή
    Καβαλα / Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Εγω αγόρασα αυτην που έδειξες στο προηγούμενο post kai ταιριαζει τέλεια στο astra H.

Προεπιλογή

δεν προτεινεται λογω οβαλ τζαμιου πισω και οτι το φορτιο μεταφέρεται στους γατζους στην αεροτομή. χτύπα την αεροτομή με το δαχτθλό σοθ και θα καταλάβεις γιατι.

τελικα τι λύση βρήκες αν επιτρέπεται?
    1,6T Sport 18"+Navi

Προεπιλογή σχάρες ποδηλάτου HERMES PS1

Καλημέρα παιδιά,

εχει ακούσει κάποιος για τις σχάρες ποδηλάτου HERMES PS1 (λένε ελληνικό προϊόν) αν είναι καλές και αν έχει βάλει κάποιος σε Opel Astra K?

σας ευχαριστώ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kabletz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά,

εχει ακούσει κάποιος για τις σχάρες ποδηλάτου HERMES PS1 (λένε ελληνικό προϊόν) αν είναι καλές και αν έχει βάλει κάποιος σε Opel Astra K?

σας ευχαριστώ
    Εχω βαλει σε ιδιο αμαξι, μπαρες οροφής της HERMES αν θυμαμαι καλα. Αρκετα μελετημένο προιόν, καλό για τα χρηματα του. Δεν ειναι και THuLE, αλλά ειναι καλές. Τωρα για σχαρα ποδηλάτου δεν ξερω.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis20vt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω βαλει σε ιδιο αμαξι, μπαρες οροφής της HERMES αν θυμαμαι καλα. Αρκετα μελετημένο προιόν, καλό για τα χρηματα του. Δεν ειναι και THuLE, αλλά ειναι καλές. Τωρα για σχαρα ποδηλάτου δεν ξερω.

thank you Giannis20vt

θα κανω μια σχετικη ερευνα αν και δεν βλεπω να τις πουλανε και πολλα καταστηματα

Προεπιλογή

Για πείτε καμιά γνώμη παιδιά. Παλιό το θέμα αλλά για μένα έγινε επίκαιρο. Τι προτείνετε για μεταφορά ποδηλάτου? Είτε στην οροφή είτε στο πορτ μπακαζ.
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ξέρει κανείς από on-line βάσεις δεδομένων;
    Από τον/την Asroc στο forum Συζητήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-09, 01:30
  2. Έξτρα χώρος στο πορτμπαγκάζ του GT!
    Από τον/την Asroc στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-08, 20:29

Δικαιώματα - Επιλογές