If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 18 από 18
    Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή Δερμάτινο Σαλόνι

Σκέφτομαι σοβαρα να αλλάξω το σαλόνι του Astra H μου και να του βάλω δερμάτινα καθίσματα και επενδυσεις στις πορτες.Μηπως εχει κανεις ιδεα τιμες για τα δερματινα καθισματα της OPEL για το συγκεκριμενο μοντελο?Και για να σας προλαβω, δεν ενδιαφερομαι για τοποθετηση δερματινων καθισματων απο καποιο μαγαζι, παραμονο για το εργοστασιακο σαλονι.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αυτοκίνητο
    Astra OPC

Προεπιλογή

Υπολογισε περιπου στα 1000 με 1200 ευρω...Δεν κανεις κανα τηλεφωνακι απο Δευτερα στην Opel ???
    Βασικα οσο και να σου πουνε κανε τους παζαρια, και να σαι σιγουρος οτι θα σαι κερδισμενος...
    Αν σου λενε "μα και μου" πολυ απλα να τους λες "καλα δεν πειραζει θα κοιταξω και σε αλλη opel να ρωτησω..."

Senior Member Το avatar του χρήστη billy
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα-Θεσσαλονίκη-Πάτρα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εγω πιστευω πολλα περισσοτερα απο τα 1000...Στη θεση σου εγω θα πηγαινα σε μια γνωστη εταιρια για τις επενδυσεις με δερμα που κανει και θα εβαζα και ουι χρωμα ηθελα και οτι ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΡΜΑ ηθελα και οχι να με περιορισει τοσο πολυ η οπελ.Αλλωστε η μονη σου επιλογη ειναι το μαυρο δερμα.Και αν μπαινει απο την οπελ....
    ASTRA GTC 1.4 SPORT ΜΑΥΡΟ + XENON +18 αρες Zαντες+Cruise Control

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

ετσι και αλλιως μαυρο δερμα ειναι η μονη επιλογη αφου το αυτοκινητο ειναι ασημι. Παντως ενα που ειδα που ειχε τα δερματινα ηταν πολυ ομορφο. Ωραια ειναι και τα καθισματα του Cosmo με το υφασμα-δερμα αλλα αν ειναι να τα βαλει κανεις, καλυτερα το φουλ δερμα που θα λερωνει και λιγοτερο, δεν συμφωνειτε?

Senior Member Το avatar του χρήστη billy
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα-Θεσσαλονίκη-Πάτρα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εχω στη θεση σου θα εβαζα μ****το φιλε.Σαν του twintop(ειναι καφε) δηλαδη αλλα πιο εντονο.Οχι κοκκινο αλλα μ****το.Απιστευτο χρωμα και ανεξάρτητο εξωτερικου χρωματος αυτοκινητου.Πχ εχω δει σε ασημι χρωμα αυτοκινητου μπεζ δερμα,μ****το δερμα και τα 2 μου αρεσαν πολυ.Σε ασημι αυτοκινητο μαυρο δερμα δε θα μου αρεσε παντως.Γνωμη μου παντα.Αλλωστε δεν εχω δει ποτε μαυρο δερμα σε ασημι αυτοκινητα. Συνηθως μπεζ ταιριαζει στα ασημι αλλα και μ****το.
    ASTRA GTC 1.4 SPORT ΜΑΥΡΟ + XENON +18 αρες Zαντες+Cruise Control

Senior Member
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Αυτοκίνητο
    Astra K

Προεπιλογή

και γω το σκέφτομαι αλλά από Opel δε νομίζω να πάει μόνο 1000. όσο για το χρώμα θα συμφωνήσω με τον νικ. Και εγώ ασημί το έχω το astra αλλά το εσωτερικό μου αρέσει πολύ μαύρο.

Senior Member
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Αυτοκίνητο
    Astra H

Προεπιλογή

Φυσικα παει και μ****τω που ειπες φιλε, αλλα το μαυρο ειναι το κατεξοχην χρωμα για δερμα που ταιριαζει σε ασημι αυτοκινητο.Επισης μ****τω δερμα δεν ξερω αν εχει η ΟΠΕΛ.Πρεπει να ρωτησω τιμη για το δερματινο σαλονι.Δυστυχως και μενα κατι μου λεει οτι τα 1000€ πρεπει να ειναι λιγα.

Προεπιλογή

σκανε κατα καιρους μεταχειρισμενα σαλονια φουλ δερμα η σαν του cosmo που ειναι σαν κουτας στα παλιατζιδικα....η μονη ελπιδα να παρεις το εργοστασιακο ειναι απο εκει...απο την οπελ ξεχνατα....

Προεπιλογή

Καλησπέρα!
    Επαναφέρει το θέμα μετά από χρόνια !
    Τα ερωτήματα - απορίες λοιπόν ειναι τα εξής:

- Τοποθετει η Opel δερμάτινο σαλόνι εκ των υστέρων, σε μεταχειρισμένο astra h ?
    - Υπάρχει περίπτωση να βρει καποιος μεταχειρισμένο δερμάτινο σαλόνι για να το τοποθετήσει ? Εννοείται να είναι σε καλή κατάσταση, τιμή και λειτουργικότητα).
    - Είναι εύκολη η τοποθετηση και χωρίς επιπλοκές? (πχ αερόσακοι , αισθητήρες , συναγερμός κλπ)
    - Είναι προτιμότερο ή αγορά σαλονιού Opel ή η εγκατάσταση σε κάποια εταιρεία που τοποθετεί δερμάτινα σαλόνια?

Ας αναφέρουμε τις γνώμες μας και τις εμπειρίες μας.
    Ευχαριστω

Προεπιλογή

Και η οπελ έξω σε μαγαζιά τα στέλνει όπως όλες οι εταιρείες. Επομένως νομίζω πως είναι καλύτερα να ψάξεις για μαγαζί εξω. Σε ένα mx5 το είχαν στείλει στην connoly
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο i.karampelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η οπελ έξω σε μαγαζιά τα στέλνει όπως όλες οι εταιρείες. Επομένως νομίζω πως είναι καλύτερα να ψάξεις για μαγαζί εξω. Σε ένα mx5 το είχαν στείλει στην connoly
    Σε ευχαριστώ φίλε karampelas!
    Για την CONNOLLY έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια!
    Ο μεγάλος προβληματισμός είναι σχετικά με τους αερόσακους στα καθίσματα καθώς κια για τον εργοστασιακό συναγερμός που έχει κάποιες καλωδιώσεις από κάτω!

Προεπιλογή

Καμιά ανησυχία. Έχουν μεγάλη εμπειρία με όλα αυτά. Αν το θέλεις και δεν σε ενοχλεί το κόστος τότε προχώρα άφοβα
    Δεν είναι αυτοκίνητο. ... είναι Ford

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΠΑΓΟΥ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Στο παρελθόν σε παλιότερο post (δερμάτινο σαλόνι. Τι επιλογές υπάρχουν) έχει αναλυθεί το θέμα και η αγορά. Υπάρχουν πολλά μαγαζιά και διαφορετικές ποιότητες. Όσον αφορά συναγερμούς, ηλεκτρικά, αερόσακους κλπ δεν υπάρχει κανένας φόβος γιατί πλέον είναι γνωστά για αυτούς που τοποθετούν δερμάτινα σαλόνια. Απλά θέλει πολύ προσοχή στην επιλογή του εμπόρου. Η CONNOLY είναι μία εταιρεία που προσφέρει χρόνια εμπειρίας αλλά και ακριβές τιμές και περιορισμένες επιλογές δέρματος. Το αυτοκίνητο πλέον πουλήθηκε με το σαλόνι μετά από 10+ χρόνια να είναι σαν καινούργιο με μία συντήρηση κάθε 6 μήνες. Πλέον έβαλα και στο καινούργιο την ίδια ποιότητα και το παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα με πολύ καλό πάλι αποτέλεσμα. Και μερικές photo που ελπίζω να φαίνονται http://www.opel-club.gr/vbulletin/at...9&d=1367359754
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/at...4&d=1367359754
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/at...5&d=1367359754
    http://www.opel-club.gr/vbulletin/at...7&d=1367359754

Προεπιλογή

Φίλε Arian στην Connolly στον Γερακα τοποθετήσες το δερμάτινο σαλόνι? Προσφατα? Θεωρίες ότι κανουν άριστη εργασία?
    Με αερόσακους και συναγερμούς?
    Πόσες ημέρες χρειάστηκαν για την τελικη τοποθετηση?
    Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
    Ευχαριστώ

Senior Member
    Περιοχή
    ΠΑΠΑΓΟΥ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Όχι δεν το τοποθέτησα στην CONNOLLY γιατί δεν έχει την συγκεκριμμένη ποιότητα (nappa) που είχα βάλει στο ASTRA. Tο σαλόνι το είχα βάλει το 2005. Το κατάστημα (αν επιτρέπεται από τους διαχειριστές αναφέρω και το όνομα) υπάρχει ακόμα και έβαλα την προηγούμενη εβδομάδα την ίδια ποιότητα δέρματος σε AUDI A4 πλέον με άριστα αποτελέσματα για άλλη μια φορά. Χρειάστηκαν 4 ημέρες για να το βάλουν. όσον αφορά συναγερμό και αερόσακους δεν υπήρξε κανένα θέμα. Αν ανάψει το λαμπάκι του αερόσακου κάνουν ένα reset σε έναν ηλεκτρολόγο και όλα οκ.

Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ Arian,
    Ποιο είναι το μαγαζί?

Senior Member Το avatar του χρήστη Mokka
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Mokka

Προεπιλογή

Επαναφέρω αυτό, γιατί έχω το καφέ σαλόνι του Cosmo με το υφασμα-δερμα.

Τι συντήρηση του κάνουμε ? (δεν έχω κάνει κάτι 6 χρόνια τώρα).

Κάποια αλοιφή ενυδάτωσης ?

Καμιά που έχετε δοκιμάσει ?

βλέπω αυτές πχ αλλα δεν ξέρω τι να πάρω και τι να προσέξω

https://www.skroutz.gr/s/11705317/Me...905-160gr.html
    https://www.skroutz.gr/s/11723981/Wu...129-500ml.html
    https://www.skroutz.gr/s/12418556/Mi...169-500ml.html
    Mokka 1.4t 4x4 Cosmo

Προεπιλογή

Καλημέρα. Έχω χρησιμοποιήσει αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημενος.
    http://www.skroutz.gr/s/11728450/Arm....html#sku-info

Παρόμοια Θέματα

1. Σαλόνι από astra H cosmo
    Από τον/την NIK στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-07, 02:03
  2. Δερμάτινο σαλόνι!τι επιλογές υπάρχουν;
    Από τον/την arian στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-07, 20:10
  3. Δερμάτινο τιμόνι με χειριστήρια easytronic
    Από τον/την pcbill στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-07, 23:36
  4. Δερμάτινο τιμόνι με χειριστήρια ηχοσυστήματος
    Από τον/την NIK στο forum Interior (Εσωτερικά)
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-07, 15:15

Δικαιώματα - Επιλογές