If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15

Προεπιλογή Ερωτηση για προγραμμα

Έχει κανεις βαλει mgi motorsport προγραμμα stage 1??

Προεπιλογή

φιλε μου απο οτι ξερω απο ενα συναδελφο που το δοκιμασε σε astra,το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι αρκετα συντηρητικο με εμφαση στην ασφαλεια του z16...με αποδοση στα 208 hp και 27 με 28 κιλα ροπης...απο οτι εχω ακουσει η gmi motosport ανηκει στιν opel μακρης και το 1σταδιο ειναι γυρω στα 550 ευρω, και το προγραμμα σε δυναμομετρο χωρις overboost... αυτα με καθε επιφυλαξη γιατι μου τα εχουν μεταφερει και δεν εχω προσωπικη εμπειρια..

Senior Member Το avatar του χρήστη tnsOPC7
    Περιοχή
    Ελλαδιστάν
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Για 5 και 10 αλογα διαφορα με το μαμα τσαμπα τα λεφτα που θα δωσεις.Η πας και βαζεις καποιο που θα το χαρεις ή δεν βαζεις τιποτα.Αυτη ειναι η γνωμη μου.
    oveRLoaded
    Delectronics
    Top Fuel Garage
    gt2860rs 363hp

Προεπιλογή

καμια αλλη προταση που δινει περισσοτερη δυναμη εχετε??

Προεπιλογή

αναφερομαι στο full προγραμμα που λεει 220 αλογα και 31 κιλα ροπη.
    τουλαχιστον ετσι αναφερει!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alkapone Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναφερομαι στο full προγραμμα που λεει 220 αλογα και 31 κιλα ροπη.
    τουλαχιστον ετσι αναφερει!!
    φιλε μου αυτο ειναι ολοκληρο πακετο βελτιωσης....και στα συγκεκριμενα χρηματα (2200 ευρω)υπαρχουν πολλες προτασεις απο πολλους βελτιωτες.....ριξε μια ματια στα θεματα του tuning και θα βρεις οτι θελεις....

Περιοχή
    Ελλαδιστάν
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nightfall Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου αυτο ειναι ολοκληρο πακετο βελτιωσης....και στα συγκεκριμενα χρηματα (2200 ευρω)υπαρχουν πολλες προτασεις απο πολλους βελτιωτες.....ριξε μια ματια στα θεματα του tuning και θα βρεις οτι θελεις....
    +1000€ ειναι σε ολους του υπολοιπους βελτιωτες η τιμη για μια παρομοια βελτιωση.
    oveRLoaded
    Delectronics
    Top Fuel Garage
    gt2860rs 363hp

Προεπιλογή

Και η MGI στο ρυθμιζει παντως στα 222 αλογα αλλα με 27 κιλα ροπης διοτι πολυ απλα το μοτερ σπαει.....
    Το προγραμμα ειναι custom, και extra πλεονεκτηματα ειναι το launch control και η ενεργοποιηση με το κουμπι sport και αυτα custom και οχι κονσερβοποιημενα....
    Οι 222 ιπποι ειναι η προταση τους για τον συγκεκριμενο κινητηρα λογω της ιδιαιτεροτητας που εχει με τα εσωτερικα μερη. . αν θες στο ρυθμιζουν και στα 32 κιλα ροπης....
    Παντως δεν νομιζω με 2200 να βαζει κανεις αλλος προγραμμα, μπιελες, intercooler και downpipe. Υπαρχει καποιος συγκεκριμενα που να δινει τετοιο πακετο; Ποιος ειναι συγκεκριμενα;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalober : 09-03-10 στις 02:27

Προεπιλογή

Irema kirie Gianni.

Launch control eipate?

Senior Member Το avatar του χρήστη dano23
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

γενικά όσο ψάχνεις τόσο περισσότερο θα μπερδεύεσαι!!υπάρχουν αρκετοί που μπορεί να σου εγγυηθούν πολλά κ να σου τάξουν πολλά!!!το πιο σημαντικό είναι το πως θες εσύ να δεις το αμάξι σου στον δρόμο με το πρόγραμμα που θα βάλεις!!!εγώ στην θέση σου θα προσπαθούσα να βρω ένα αμάξι που φοράει mgi για να δω πως παει....
    ξέχνα τα όλα, το χθες είναι χθες,γ@μ@ τα όλα κ ζήσε όπως θες!!!!!!!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tnsOPC7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000€ ειναι σε ολους του υπολοιπους βελτιωτες η τιμη για μια παρομοια βελτιωση.
    την συγκεκριμενη εταιρια εαν πας στο θεμα με τα σφυρηλατα,θα δεις οτι προτεινα το συγκεκριμενο πακετο της σαν μια εναλλακτικη λυση γιατι πιστευω οτι εχει την καλυτερη τιμη σε αυτα που προσφερει....απλως πολλα παιδια θελουν κατι παραπανω...οποτε μια αναγνωση στο tuning σου δινει ιδεες και μετα ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καθενος

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis3936 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η MGI στο ρυθμιζει παντως στα 222 αλογα αλλα με 27 κιλα ροπης διοτι πολυ απλα το μοτερ σπαει.....
    Το προγραμμα ειναι custom, και extra πλεονεκτηματα ειναι το launch control και η ενεργοποιηση με το κουμπι sport και αυτα custom και οχι κονσερβοποιημενα....
    Οι 222 ιπποι ειναι η προταση τους για τον συγκεκριμενο κινητηρα λογω της ιδιαιτεροτητας που εχει με τα εσωτερικα μερη. . αν θες στο ρυθμιζουν και στα 32 κιλα ροπης....
    Παντως δεν νομιζω με 2200 να βαζει κανεις αλλος προγραμμα, μπιελες, intercooler και downpipe. Υπαρχει καποιος συγκεκριμενα που να δινει τετοιο πακετο; Ποιος ειναι συγκεκριμενα;
    σε αυτα τα χρηματα κανεις....απλως αλλοι εχουν σαν αρχη την ασφαλεια του κινητηρα οταν κανουν μια βελτιωση στο αυτοκινητο τους και αλλοι τα απολυτα νουμερα....η πρωσοπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι μια αξιολογη προταση βελτιωσης σε πολυ καλη τιμη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalober : 09-03-10 στις 02:27

Περιοχή
    Ελλαδιστάν
    Αυτοκίνητο
    Corsa D OPC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nightfall Εμφάνιση μηνυμάτων
    την συγκεκριμενη εταιρια εαν πας στο θεμα με τα σφυρηλατα,θα δεις οτι προτεινα το συγκεκριμενο πακετο της σαν μια εναλλακτικη λυση γιατι πιστευω οτι εχει την καλυτερη τιμη σε αυτα που προσφερει....απλως πολλα παιδια θελουν κατι παραπανω...οποτε μια αναγνωση στο tuning σου δινει ιδεες και μετα ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καθενος
    Η τιμη ειναι πραγματικα πολυ καλη και μακαρι να ειχαν και οι υπολοιποι βελτιωτες τετοιες τιμες.
    oveRLoaded
    Delectronics
    Top Fuel Garage
    gt2860rs 363hp

Senior Member Το avatar του χρήστη kapsas
    Περιοχή
    απο'δω κι απο εκει
    Αυτοκίνητο
    Astra G Cabrio

Προεπιλογή

gia rixe mia matia kai stous OVERLOAD PERFOMANCE!exoun valei arketoi programma apo ekei me to diko sou moter kai apo oti xerw einai poly ikanopoiimenoi.to idio kai egw alla den exoume to idio moter vevaia!xerw pantws kai apo prosopiki empiria oti kanoun kali douleia kai den einai apatewnes!
    ASTRA G CABRIO BERTONE!!!
    Το πιο ομορφο cabrio EVER!!!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kalober Εμφάνιση μηνυμάτων
    Irema kirie Gianni.

Launch control eipate?
    Δεν εχω εντονο υφος το αντιθετο μαλιστα συζητηση κανουμε.
    Ναι Launch control custom κιολας αναλογα με το setup του αυτοκινητου διοτι παιζουν πολυ ρολο τα ελαστικα και οι ζαντες, το σταδιο εξελιξης του κινητηρα, αν εχει μπλοκε διαφορυκο κτλ, δηλαδη οτι επηρεαζει το σπανιαρισμα του τροχου.
    Οσο αφορα την αποδοση υπαρχουν παρα πολλες δυναμομετρησεις στο site της mgi...

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dano23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικά όσο ψάχνεις τόσο περισσότερο θα μπερδεύεσαι!!υπάρχουν αρκετοί που μπορεί να σου εγγυηθούν πολλά κ να σου τάξουν πολλά!!!το πιο σημαντικό είναι το πως θες εσύ να δεις το αμάξι σου στον δρόμο με το πρόγραμμα που θα βάλεις!!!εγώ στην θέση σου θα προσπαθούσα να βρω ένα αμάξι που φοράει mgi για να δω πως παει....
    +1000000

Παρόμοια Θέματα

1. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ EDS
    Από τον/την engine36 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-09, 13:10
  2. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-09, 19:33
  3. Προγραμμα
    Από τον/την tselosgtc στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-09, 20:37
  4. Ερωτηση για προγραμμα & εγγυηση
    Από τον/την tiger1050 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-09, 22:48
  5. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
    Από τον/την KOSTASOPELAKIAS99 στο forum Tuning (Βελτίωση)
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 20:42

Δικαιώματα - Επιλογές