If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: πρωτη φορα opel η πρωτη αγαπη κ παντοτινη???

Ψήφισαν
194. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Kατοχος opel για πρωτη φορα

91 46,91%
  • Κατοχος οpel απο παλια

90 46,39%
  • Κατοχος opel κατα τυχη

13 6,70%
Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 60 από 86
    Senior Member Το avatar του χρήστη thanasisn
    Περιοχή
    kalamata
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostanti_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα ομως ???το αγαπησες ??σε επεισε ο κεραυνος σου? ?θα μεινεις πιστος??
    το σιγουρο ειναι οτι μου αρεσει το αυτοκινητο και με τα καλα και με τα κακα του...σιγουρο ειναι ακομα οτι παλι θα επελεγα αυτο απο το eos,αλλωστε ηταν και η αρχικη επιλογη μου για πολλους λογους...το αν θα μεινω πιστος δεν εξαρταται απο εμενα αλλα απο την opel....

Προεπιλογή

Ειναι αρρωστια ειναι κολλητικο ειναι σιγουρα ψυχολογικο ειναι κατι απιστευτο!!
    Opel μια ζωη!!
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ...........
    z20let astra F

Senior Member
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Αυτοκίνητο
    Ντεν Έχω OPEL καρντιά μου

Προεπιλογή

Με Opel...
    Astra F & Corsa D

Προεπιλογή

Ελα λειπουν πολλοι ακομα απο εδω μεσα που λενε πολλα για να απαντησουν..............
    z20let astra F

Senior Member Το avatar του χρήστη Vakos
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Σέρρες
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Εγω μεγάλωσα σε ιαπωνικα.... Suzuki Alto Mazda 323 και ενα Hyundai Pony.... Nα σας πω την αληθεια τα Opel δεν μου πολυαρεσανε... Ωσπου ενα βραδυ ηρθε ο ερωτας... Ηταν ενα Astra GTC κοκκινο με Opc line pack οπως το δικο μου.. το ειδα στα ΚΤΕΛ στην Μοναστηριου το 2006 και το ερωτευτικα..αρχισα να ψαχνομαι για το μοντέλο.. ο πατερας μου ειχε φαγωθει να παμε να δουμε το Mazda 3 και το Seat Leon (φτου κακες λεξεις) του εκανα το χατηρι και πηγαμε στις αντιπροσωπειες. Αλλα εγω ανενδοτος.. Πηγαμε στην Opel το ειδε και επαθε πλακα και ο ιδιος...Ο πωλητης επαθε μολις του ειπα τι θελω να εχει το αμαξι.. Δεν θα ξεχασω την αντιδραση του Φοβερο αμαξι μου λεει...να το κλεισουμε?? και το κλεισαμε.. η ημερομηνια ειτανε 12/6/2007 και η παραλαβη του 08/10/2007. Απο τοτε ειμαι και εγω Opel fanatic!!!!!
    ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ...

Προεπιλογή

εγω ειμαι λιγο ιδιαζουσα περιπτωση...εχω δυο αμαξια..
    ενα audi α3 1.8Τ και ενα Opel kadett c city 2.0lt
    το audi αν ειχα αναγκη θα το αποχωριζομουν αυριο...το kadetaki ομως δεν θα το δωσω ποτε.....
    καποια πραγματα δεν μετριονται με χρημα...αλλα μονο οι συγκινησεις που σου προσφερουν σε αποζημιωνουν και με το παραπανω......respect to kadett
    it 's the rider not the ride that counts....

Προεπιλογή

για να βλεπω οπελακιδες και μη...
    z20let astra F

Προεπιλογή

να ξεχασω εγω που μας πηγαινε ο πατερας μου ταξιδια με το kadett 1000 a caravan ειναι μεσα στο μυαλο μου κ δεν τα αλλαζω ποτε οπελακι κ ξερο ψωμι!!!!!!!

Προεπιλογή

αρχικα ο πατερας μου αγωρασε ενα ασκονα απο την γερμανια το 1987...απο αυτο το αυτοκινητο ημασταν ευχαριστημενοι...μετα πηραμε το βεκτρα μοντελο 2006...μεχρι στιγμης ολα καλα..το 2007 μου αγωρασαν το κορσακι το οποιο αρχησε να απογοητευει κ εμενα αλλα κ την οικογενεια μου...θα το σκεφτω πολυ αν ξανα αγωρασω οπελ..

Προεπιλογή

οπωσ και να το κανουμε τα opel εχουν κατι που σου τραβαει τη προσοχη.το πρωτο μου καρο ηταν ενα ακουσον ακουσον οι παλιοι θα καραφλιασετε αν το θυμαστε...austin montego.μετα αγορασα απο τον πατερα μου το carina e 96 το οποιο απλα το ειχα ερωτευτει απο τη πρωτη στιγμη.σκυλι,χωρισ προβληματα και ανετο εννοειται...στισ στροφεσ βεβαια εκανεσ εκκληση στον βουδα να μην πασ σε κανα χωραφι(14 ζαντα σε μαουνα??τι σκεφτοντουσαν???)το astra h που εχω τωρα το πηρα λογω οτι ηταν οικονομικοτερο σε σχεση με αλλα,εννοειται μεχρι να το συνηθισω μου εβγαλε τη παναγια αλλα τωρα πλεον το εχω λατρεψει.

Προεπιλογή

ητανε φεβρουαριος του 1994,τοτε ειχα ενα φορντ εσκορτ 75 αλλογα,σε μια φαση με κανει προσπεραση ενα corsa B GSI 16V και λεω,αμαν τι ηταν αυτο?Και καθως πειγεναμε στο δρομο ειχε διμιουργιθει μποτιλιαρισμα και ηρθαμε κοντα κοντα,το χαζευα και ηταν σαν να μου λεγε,παρε με σκισεμε,θα σου βγαλω γουστα,την αλλη μερα παω στην ΟΠΕΛ και τους λεω θελω να δω το corsa B GSI,και μου λεει ο πωλητης μονο σε προσπεκτ το εχουμε!μα γουρουνι στο σακι θα παρουμε του λεω,δεν υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα μου λεει,εν το μεταξυ σκαει ενα εκεινη την ωρα για να κλισει ραντεβου ο τυπος για το πρωτο σερβις,αμαν του πιανω κουβεντα αμεσως,και μου λεει ο τυπος ελα να σου κανω μια βολτα!οκ του λεω,μπαινουμε μεσα δινει κατι ψιλες, γκ....σα εγω,στο γυρισμο μου κανει μια,ελα κατσε στην θεση του οδηγου και σανιδωσετο,ω ρε γλεντια εγω,για να μην τα πολυ λεω,του λεω του πωλητη παραγγελια αμεσως παρακαλω,ποτα θα ειναι εδω?απαντηση,σε 8 εβδομαδες,οκ του λεω,ποσο κανει? απαντηση 31.500 γερ.μαρκα!δηλ.το 1994 6,200,000 δρχ παρακαλω,οκ του λεω παρτα τα!περνανε οι 8 εβδομαδες,ουτε φωνη ουτε ακροαση,τηλ.εγω τιιιι γεινετε?,σε 2 εβδομαδες μου λενε,οκ εγω,μετα τις 2 ηρθανε κι αλλες 2 και και,πηγε αυγουστος παρακαλω!!!!Παω στη αντιπροσωπια και τους λεω δεν θελω αμαξι γιατι χαλαστικα στο περιμενε,και θελω αμεσως τα λεφτα μου πισω!!!!ηρθανε αφεντικα,πωλητες,γραματεες, μηχανικοι,για να με μεταπεισουνε,διοτι αφου περασε η ημερομηνια παραλαβης ειχα ολο το δικαιωμα να παρω τα λεφτα μου πισω,το εγραφε και στο συμβολαιο,ητανε παρασκευη και τους λεω,εαν δεν ειναι το αμαξι μου την δευτερα εδω ετοιμαστε τα 31,500 παρακαλω,οκ μου λενε και φευγω,στο δρομο βγενωντας απο την αντιπροσωπεια βλεπω ενα φορτηγο να ερχεται και να το εχει πρωτο πρωτο στο επανω διαζωμα,ΑΜΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΙΙΙΓΓΓΓΟΟΟΟΥΥΥΥΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!!γυριζω και πραγματικα ηταν το δικο μου,τους λεω τα κλειδια αμεσως γιατι δεν αντεχω αλλο,μου λεει το αφεντικο αστο σε παρακαλω το σαββατοκυριακο να σου το ετοιμασουμε τουλαχιστον,οκ τους λεω,και ετσι εγεινε την δευτερα πηγα και το πειρα!!!!ημουν 23 χρονων και δουλευα πολλυ σκληρα για να μαζεψω τα λεφτα,και χωρις οικογενεια για καποια εστω μικρη βοηθεια,ρε παιδια γεινετε να ξεχασω τετοια νιλα που μου κανανε?και πως μπορω να αποχωριστο το πρωτο μου αμαξι που ειμαι τοσο συναισθηματικα δεμενος μαζι του?15 χρονια περασαν απο τοτε και η αγαπη που του εχω μεγαλωσε αντι να μικρενει!!!
    Ευχαριστω που μου δωσατε την ευκαιρια να διηγηθω αυτην την ιστορια!!
    DRIVEN TO PERFECTION

Προεπιλογή

Eτσι ρε φιλε drosso λιγο πολυ ο καθενας εχει απο μια τετοια ιστορια να διηγηθει αλλα ολα καταληγουν στην OPELARA!!!
    z20let astra F

Προεπιλογή

Πρωην κατοχος 2 ιταλικων το γυρισμα εγινε με την αγορα του Astra H Facelift και μεσα σε ενα χρονο κ ενα Opel Corsa D sport...δεν ξερω για παντοτινες αγαπες αλλα σιγουρα θα μεινω καιρο σε αυτη την πλευρα της βιομηχανιας με σημα την αστραπη
    OPEL Corsa D 1.4 Sport OPC PACK 1 mod.09
    OPEL Astra H 1.6 Elegance mod.08

Προεπιλογή

εμενα το πρωτο αυτοκινητο ειναι η corsara καθως ειμαι νεα οδηγος αλλα δεν το αλλαζω με τιποτα..εχει και η αδερφη μου corsa οποτε οταν εφτασε η ωρα να διαλεξω ειχα ενα λογο παραπανω λογω του οτι ειχα οδηγησει της αδερφης μου και μου αρεσε...οποτε σταθερα corsa...δεν το αλλαζω...το λατρευωωωωωωωωωωω!!!!!!

Προεπιλογή

eixa opel k ksana pira opel....k tha ksana paro opel

Προεπιλογή

Απο kadet 1200/79 σε vectra 1800/140. Ολα καλα ολα ανθηρα.

Senior Member Το avatar του χρήστη GTC25
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

ειχα,εχω και θα εχω opel μεχρι τελευταιας πνοης!!

ειναι αρρωστια που κυλαει στο αιμα!!
    OPEL ASTRA K BITURBO CDTi.....O ΓΗΤΕΥΤΗΣ!!!

OPEL CALIBRA TURBO 4X4.....Ο ΘΡΥΛΟΣ!!!

Περιοχή
    peiraias
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Γεια σε ολους, το βρηκα (ξεθαψα) αυτο το θεμα καθως εψαχνα πληροφοριες-αποψεις για το corsa opc, και ειπα να γραψω,χθες πηρα και επισημος,το διπλωμα και οδηγαω της οικογενειας ενα renault clio, τα πρωτα μου μα8ηματα ομως 2 χρονια πριν τα εκανα σε asconna 4ταχυτη στην πενα με κερια πανω του πατερα μου εχει τρελα με τα γερμανικα (οχι τα κουτια ομως) και την περνω που και που και αυτο λογο του ογκου και στο ψαξιμο των θεσεων για παρκινγκ,θα θελα να επαιρνα την merc που εχει αλλα εχει τετοιο κολλημα ειδικα με αυτο . . .Λοιπον..εχω κοιταξει οτι υπαρχει και δεν υπαρχει στην κατηγορια 1.400-1.600 και καλυτερη επιλογη σαν συνολο βρισκω το corsa d opc, αν και εχω δοαβασει πολλα προβληματα. .τεσπα σε 1, 1,5 χρονο max να τελειωσω και το στρατιωτικο θα ειθελα να εχω κανει αυτην την αγορα..μαζευω καποια λευτα στην ακρη,8α ψαξω και για μια δουλιτσα να δουλευω μεχρι να μπω. . .θα ειθελα να σας ρωτησω τι 8α πρεπει να προσεκσω και αν 8α επρεπε να παω καπου το αμαξι να το τσεκαρουν γιατι το σκευτομαι για μεταχειρο 16κ μεχρι 25κ χλμ.. . το ξερω σας κουρασα αλλα οποιοσ κσερει και θελει ας μ απαντησει..α! και επειδη ειδα πολλους ασκονακιδες αν μπορει κανεις να μ πει για καμια βελτιωση για ασκονα..παραειναι μαμα τοοοσα χρονια λιγο να ζωντανεπσει το καημενο!

Καλως Σας Βρηκα!

Senior Member Το avatar του χρήστη emerge.life
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Αυτοκίνητο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο drosso GP Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πως μπορω να αποχωριστο το πρωτο μου αμαξι που ειμαι τοσο συναισθηματικα δεμενος μαζι του?15 χρονια περασαν απο τοτε και η αγαπη που του εχω μεγαλωσε αντι να μικρενει!!!
    Ευχαριστω που μου δωσατε την ευκαιρια να διηγηθω αυτην την ιστορια!!
    Φίλε μου να το χαίρεσαι πάντα και να θυμάσαι εκείνες τις πρώτες σου βόλτες
    Το πρώτο σου αυτοκίνητο (το οποίο είσαι άξιος να έχεις) είναι και αυτό που θα μένει στο μυαλό σου και την καρδιά σου!
    Όσο για αυτούς που λένε οτι αυτά είναι κολλήματα, άστους να λένε, δεν είσαι ο μόνος

Senior Member Το avatar του χρήστη pipis
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

opel astra gtc...erotas ateleiotos...meta apo 4,5 xronia akoma to xazeuo sto dromo!!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μεγαλες συναντησεις Βορ. Ελλαδος καθε πρωτη Κυριακη του μηνα!!
    Από τον/την clutchmaster στο forum Συναντησεις / Εvents
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-11, 12:27
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-10, 21:14
  3. Η πρωτη ζημιααα...
    Από τον/την Norde στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-09, 20:38

Δικαιώματα - Επιλογές