If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 40 από 47

Προεπιλογή

kalhmera, timh 170euro apo ena magazi (oxi alusida) sthn kallithea.
    den pisteuo na uparxoun pio akrives , opou kai an phga brhka me 80-120euro alla opos xanaeipa autes htan polu diaforetikes kai gi auto tis agorasa.theoro oti einai oti kalutero tupou kouverta pou yparxei.

Προεπιλογή

kai kati akoma,
    mou eipe oti tha prepei na tis bgazo apo tous troxous kai na tis pleno - kremao na stegnosoun giati tha xalasoun.
    ean pao dhladh se kanena xionodromiko pou tha tis kremaso ?
    h ean parkaro kapou gia enan kafe 1-2 ores tha prepei pali na tis vgalo na tis pluno kai na tis kremaso???
    toso euaisthites einai ?

Senior Member Το avatar του χρήστη grafistas
    Περιοχή
    N.Ηράκλειο
    Αυτοκίνητο
    Astra GTC

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dckatrak Εμφάνιση μηνυμάτων
    kai kati akoma,
    mou eipe oti tha prepei na tis bgazo apo tous troxous kai na tis pleno - kremao na stegnosoun giati tha xalasoun.
    ean pao dhladh se kanena xionodromiko pou tha tis kremaso ?
    h ean parkaro kapou gia enan kafe 1-2 ores tha prepei pali na tis vgalo na tis pluno kai na tis kremaso???
    toso euaisthites einai ?
    Απλώς μετά την διαδρομή που θα κάνεις σε χιόνια, θα πρέπει να τις πλύνεις καλά για να φύγει το ΑΛΑΤΙ (που ρίχνουν τα μηχανήματα σε χιονισμένους δρόμους).
    Το ΑΛΑΤΙ "κόβει" τις ίνες των υφασμάτων, όχι το νερό.
    Μετά τις κρεμάς όπου θες να στεγνώσουν λίγο και είσαι ΟΚ.
    --- Ότι δεν σε σκοτώνει... σε κάνει πιο δυνατό... ---

Προεπιλογή

ευχαριστούμε

Προεπιλογή

Oι τιμές ποικίλουν ξεκινούν από 30-40ευρώ αλλά είναι χαμηλής ποιότητας και μπορεί να φτάσουν εώς και 150ευρώ που είναι αρίστης ποιότητας. Το τι βαλάντια θα ξοδέψεις εξαρτάται και από το πόσο συχνά τις χρησιμοποιείς.
    Τώρα για το ξέπλυμα - στέγνωμα, δεν είναι ανάγκη αμέσως να τις βγάζεις, να τις πλένεις και αμέσως να στεγνώνεις.
    Απλά τις βγάζεις τις βάζεις σε μία σακουλίτσα (για να μην κάνεις χάλια το αμάξι σου) και όταν γυρίσεις σπιτάκι σου τις ξεπλένεις με το λάστιχο με την ησυχία σου και τις αφήνεις να στεγνώσουν. Μετά τις ξαναβάζεις στη θήκη τους και είσαι οκ!

Προεπιλογή

επισης προσοχη...καποιες κουβερτες δεν πρεπει να παραμενουν στο αυτοκινητο...π.χ το βραδυ...επειδη πεφτει η θερμοκρασια πολυ...και παγωνουνε οποτε και η φθορα τους ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη...
    αλλα πολυ ακριβες δεν ειναι 150ευρω ρε παιδια...!!!
    μπορεις να βαλεις ενα λινκ...να τις δουμε...???
    OPEL CORSA OPC
    Pipercross Panel Filter
    204.8 BHP
    262.2Nm
    [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/563/ch45d3.jpg[/IMG]

...Ο Θάνατος Ερχεταί απο Ψηλά...!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
    επισης προσοχη...καποιες κουβερτες δεν πρεπει να παραμενουν στο αυτοκινητο...π.χ το βραδυ...επειδη πεφτει η θερμοκρασια πολυ...και παγωνουνε οποτε και η φθορα τους ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη...
    αλλα πολυ ακριβες δεν ειναι 150ευρω ρε παιδια...!!!
    μπορεις να βαλεις ενα λινκ...να τις δουμε...???
    Εδώ το παλικάρι πιο πάνω πλήρωσε 170 ευρώ τα 150 σου φαίνονται ακριβά?

Προεπιλογή

ετσι ακριβως. οτι πληρωνεις περνεις. δεν λεω οτι αυτες των 80 δεν ειναι καλες αλλα ειναι το τι ζηταει ο καθενας.
    αγορασα τις συγκεκριμενες γιατι θελω να ειμαι οσο το δυνατον πιο ασφαλεις στο χιονι,σε αυτα τα θεματα τουλαχιστον εγω περνω οτι καλυτερο (οσο το δυνατον).
    Αντιστοιχα και για τα λαστιχα, υπαρχουν των 600 ευρω και υπαρχουν των 350ευρω. εσεις τι θα βαζατε στο αμαξι σας????
    Δεν λεω , 170 για καλτσα που αυριο-μεθαυριο μπορει και να την σκισεις ειναι αρκετα χρηματα , αλλα ολα ειναι θεμα επιλογης.
    θα τις βγαλω photo να τις δειτε , να μου πειτε και την γνωμη σας.

Προεπιλογή

επειδη δεν ισχυει παντα το οτι πληρωνεις περνεις...

π.χ γκαζακι (για καφε) 5ευρω ενας δωρεαν αναπτηρας απο Hondos Centre 0 ευρω (2500αναματα), συνολικο κοστος 5ευρω...και επονυμη μαρκα με ενσωματωμενο αναφτηρι...35ευρω...και τα δυο κανουνε καφε...!!! να μου πεις δεν θελω να κανω καφε ρε φιλαρακι...

τι θελω να πω οτι καποιες φορες υπερβαλλουμε, λες και θα ειμαστε στα χιονια καθε μερα...
    απο την αλλη παιζεις με την ασφαλια σου...οχι...
    αλλα ετσι και αλλιως οταν οδηγας στα χιονια εισαι προσεκτικοτατος...

δεν θελω να πω οτι αυτες που πηρες δεν ειναι καλες ή οτι ειναι εξισου καλες με τις δικες μου...απλα για κατι το οποιο απο τεστ εχει δειξει οτι κραταει παρα πολυ καλα (και στα 80ευρω...τοτε δεν υπηρχαν πανια των 170ευρω...)...ακομα καλυτερα και απο τις κοινες αλυσιδες...δυστυχως δεν μπορω να βρω το τεστ στο google...και εχει την πιθανοτητα να σκιστει, γιατι να πας να δωσεις τοσα πολλα λεφτα...
    απο την αλλη λεφτα σου ειναι βαζεις φωτια και τα καις...!!!
    OPEL CORSA OPC
    Pipercross Panel Filter
    204.8 BHP
    262.2Nm
    [IMG]http://img16.imageshack.us/img16/563/ch45d3.jpg[/IMG]

...Ο Θάνατος Ερχεταί απο Ψηλά...!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dckatrak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι ακριβως. οτι πληρωνεις περνεις. δεν λεω οτι αυτες των 80 δεν ειναι καλες αλλα ειναι το τι ζηταει ο καθενας.
    αγορασα τις συγκεκριμενες γιατι θελω να ειμαι οσο το δυνατον πιο ασφαλεις στο χιονι,σε αυτα τα θεματα τουλαχιστον εγω περνω οτι καλυτερο (οσο το δυνατον).
    Αντιστοιχα και για τα λαστιχα, υπαρχουν των 600 ευρω και υπαρχουν των 350ευρω. εσεις τι θα βαζατε στο αμαξι σας????
    Δεν λεω , 170 για καλτσα που αυριο-μεθαυριο μπορει και να την σκισεις ειναι αρκετα χρηματα , αλλα ολα ειναι θεμα επιλογης.
    θα τις βγαλω photo να τις δειτε , να μου πειτε και την γνωμη σας.
    καλησπερα.
    ειναι καλες οι κουβερτες αλλα θελουν προσοχη σε οδοστρωμα χωρις χιονι. εγω χρησιμοποιω τισ TRAK και σε χαμηλωμενο κατα 3ποντους αναρτηση σε astra 16t gtc.ειναι πανευκολες στην χρηση και παρα πολυ καλες.

Senior Member Το avatar του χρήστη chriszamanis
    Περιοχή
    θεσσαλονικη - Τριάδι
    Αυτοκίνητο
    Astra F

Προεπιλογή

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Σήμερα που ρώτησα στο practicer ο υπάλληλος εκεί μου είπε όχι πως δεν είναι καλές αλλα μπαίνουν πιο δύσκολα απο τις κανονικες αλυσίδες γιατί πρέπει να τσουλήσεις το αμάξι για να φορεθούν. (είναι σαν το καλυμα του τιμονιού που για να το βάλεις θέλει γύρισμα και αφού η ρόδα πατάει κάτω πρεπει να το τσουλίσεις λίγο). Εχει δίκιο μπαίνουν δύσκολα τελικά ή εύκολα?

Senior Member Το avatar του χρήστη opelmania
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΠΟΛΙΧΝΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

εγω ενα θα σας πω.....
    σαν τις αλυσιδες δεν εχει.ουτε πανια,ουτε καλτσες,ουτε spickes(πως ακριβως τα λενε δεν ξερω).
    αλυσιδες και ας ζοριστεις λιγακι παραπανω...
    http://picasaweb.google.gr/opelmania78/To_astra_mou?authkey=E1LlZM-OzY

«Θα τρελαθώ λιώμα θα γίνω πήρα την πρόκριση ξανά μες το Λονδίνο...

Προεπιλογή

Oi alusides mpainoun xoris problimata se gtc me 225/45/17?
    2ospbyron

Senior Member
    Περιοχή
    Δερβένι Κορινθίας
    Αυτοκίνητο
    Astra J

Προεπιλογή

Λοιπόν παιδιά πήρα πανί από 1 βενζινάδικο της περιοχής σε πολύ καλή τιμή και περιμένω να τις δοκιμάσω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο opelmania Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ενα θα σας πω.....
    σαν τις αλυσιδες δεν εχει.ουτε πανια,ουτε καλτσες,ουτε spickes(πως ακριβως τα λενε δεν ξερω).
    αλυσιδες και ας ζοριστεις λιγακι παραπανω...

Μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει χιονολάστιχα...
    Meguiars project...

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=8409

http://www.youtube.com/watch?v=1prIEOzpt3Q&feature=player_embedded

Senior Member Το avatar του χρήστη opelmania
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ/ΠΟΛΙΧΝΗ
    Αυτοκίνητο
    Astra G

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostisfg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει χιονολάστιχα...
    και ουτε προκειται.............
    http://picasaweb.google.gr/opelmania78/To_astra_mou?authkey=E1LlZM-OzY

«Θα τρελαθώ λιώμα θα γίνω πήρα την πρόκριση ξανά μες το Λονδίνο...

Senior Member Το avatar του χρήστη Highlander
    Περιοχή
    Patras GR
    Αυτοκίνητο
    Άλλο (Ζητείστε να καταχωρηθεί εάν δεν υπάρχει στη λίστα)

Προεπιλογή

Εντάξει, έχω δει Ι.Χ. όχι 4x4, BMW με γερμανικές πινακίδες (με ένα σηματάκι X :!), με χιονολάστιχα να πηγαίνει για χαβαλέ στο χιονοδρομικό στα Καλάβρυτα !
    Είναι που είναι τα χιονολάστιχα, είναι και η σειρά X, π.χ. 325xi, άστα να πάνε.

Προεπιλογή

Παιδιά έχω από το 2017 αλυσίδες Michelin 1mx 9mm No 10, αλλά το κουτί τους απέξω δεν έχει το σήμα Michelin, αλλά γράφει Michelin μόνο στο λάστιχο οου έχει η φωτογραφία. Λέτε να είναι μαϊμού??

Οι φώτο είναι ενδεικτικές για να καταλάβετε τι εννοώ.
    Τις αγόρασα από μεγάλο eshop με πολύ καλές κριτικές.

https://bbpcdn.pstatic.gr/bpimg44/44...9mm-no-120.jpg

https://c.scdn.gr/images/sku_main_im..._1mx_no_9.jpeg

Επίσης θέλω να προτείνεται κουβέρτες για 225/45 17.

Προεπιλογή

Για παράδειγμα στο ίδιο κατάστημα υπάρχουν 2 διαφορετικές εκδοχές:

https://eshop.carner.gr/index.php?ro...scription=true

Προεπιλογή

Προφανως ''πληρωνεις'' το ονομα!
    Οι εταιρειες βαζουν τη φιρμα τους σε προϊόντα παραπλήσια με το αντικείμενο τους για διαφήμιση χωρις να τα φτιάχνουν αυτες !

Απλα μου κανει περιεργεια που το ιδιο site εχει και τις δυο επιλογες με αυτη τη διαφορα...χαζο εκ μερους τους!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές