If you already have an account with us, please use the login panel below to access your account.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
    Το avatar του χρήστη Silverson
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο
    Insignia

Προεπιλογή Αγορά μεταχειρισμένου ΤΤ...

Γειά σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο Twintop του '07. Τι θα με συμβουλεύατε να προσέξω για ό,τι αφορά τον έλεγχο και την κατάσταση του συγκεκριμένου αυτοκινήτου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Λάζαρος

Προεπιλογή

Ως κάτοχος Twintop σε συμβουλεύω πάνω απ' όλα να κοιτάξεις προσεκτικά την οροφή και το πορτμπαγκαζ. Δεν εννοώ αν κάνει μικροτριξίματα (που είναι αναμενόμενα και φεύγουν με απλό λάδωμα στην αντιπροσωπεία) αλλά για δυσλειτουργείες στο άνοιξε κλείσε, χτυπήματα κτλ.

Σε γενικές γραμμές τα Twintop αγοράζονται για χαλαρές βόλτες και όχι για κόντρες οπότε θα βρεις αρκετά σε καλή κατάσταση. Σε συμβουλεύω να ψάξεις μόνο για 1,6Τ γιατί είναι η χρυσή τομή σε όλα και κάποιο με το σπορ σασί που έχει επιπλέον δεσίματα από το απλό. Εγώ έχω επίσης με IDS+ και κουμπί σπορ που πραγματικά μεταμορφώνει το αμάξι.

Γενικά μιλάμε για ένα όμορφο, αληθινά 4θέσιο κάμπριο - κουπέ με καλές επιδόσεις και μεγάλο πορτμπαγκάζ το οποίο θα σε ικανοποιήσει σχεδόν σε όλυσ τους τομείς. Εσύ πόσα χρήματα θες να διαθέσεις;

Senior Member Το avatar του χρήστη EMMA
    Περιοχή
    Ιωάννινα-Τρίκαλα
    Αυτοκίνητο
    Astra H TwinTop

Προεπιλογή

O paris.gr με κάλυψε απόλυτα!
    Να έχεις υποψη σου οτι είναι βαρύ αυτοκίνητο και χρειάζεται μεγαλύτερη ιπποδυναμη από 115.
    Για να απολαύσεις οδήγηση με αυτό το αυτοκίνητο χρειάζεσαι το κάτι παραπάνω!
    Το turbo είναι ιδανική επιλογή!

Το avatar του χρήστη Silverson
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Αυτοκίνητο
    Insignia

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Για το 1,6 δεν το συζητάω. Οικονομικό μεν, άψυχο δε (κατά τα δικά μου κριτήρια).

Είχα κι εγώ στο μυαλό μου να κυνηγήσω ένα 1,6Τ καθώς το θεωρώ να με καλύπτει απόλυτα σε ότι αφορά κατανάλωση και επιδόσεις. Ότι έχω δει μέχρι τώρα σε 1,6Τ είναι από €20,000 και πάνω.

Στο ποσό που διαθέτω όμως (€17,000 και με το ζόρι +€1000) με βλέπω για το 1,8.
    Λάζαρος

Προεπιλογή

Αν σε παίρνει κάνε υπομονή και δεν θα το μετανιώσεις για το 1,6Τ. Είναι ένα απόλυτα ολοκληρωμένο αμάξι και με 20.000€ μπορεί να βρεις ένα.

Παρόμοια Θέματα

1. Αγορά μεταχειρισμένου Astra, τι να προσέξω;
    Από τον/την jpavly στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-09, 19:47
  2. Αγορά μεταχειρισμένου
    Από τον/την stefg στο forum Opel
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-09, 00:16
  3. Συμβουλές για αγορά μεταχειρισμένου ASTRA
    Από τον/την harryal στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-09, 05:57
  4. Αγορά Astra H μεταχειρισμένου
    Από τον/την scientist στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-08, 10:53
  5. Αγορά Μεταχειρισμένου OPC
    Από τον/την Beholder στο forum Problems & Questions (Προβλήματα & Ερωτήσεις)
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-08, 21:34

Δικαιώματα - Επιλογές