PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα και προβληματα (renamed)

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

VXR_ZAP
02-12-11, 21:35
Μαρκακη δεν ξερω τι υλικο εχεις μαζεψει και δεν με νοιαζει τι ξερεις για τον Στεφανο

Για εμενα τι ξερεις??

Οτι εχω παθει το εχω δηλωσει δημοσιος....

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω τωρα ειναι οι περικοπες στον μισθο μου..... :D:D

Ελα βαλε τωρα την κασετα και πες τα δικα σου....

Πραγματικα δεν εχεις βαρεθει να λες τα ιδια και τα ιδια???
Μεχρι και στην απαντηση του Κλατς μαστερ εγραψες,,,2007 ,27 κιλα ροπη ,210 αλογα....

ΕΛΕΟΣ !!!!

ΥΓ. Στο Δυναμομετρο του Power ποσα αλογα εβγαλες???

Johnny.Mark
02-12-11, 21:55
Μαρκακη δεν ξερω τι υλικο εχεις μαζεψει και δεν με νοιαζει τι ξερεις για τον Στεφανο

Για εμενα τι ξερεις??

Οτι εχω παθει το εχω δηλωσει δημοσιος....

Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω τωρα ειναι οι περικοπες στον μισθο μου..... :D:D

Ελα βαλε τωρα την κασετα και πες τα δικα σου....

Πραγματικα δεν εχεις βαρεθει να λες τα ιδια και τα ιδια???
Μεχρι και στην απαντηση του Κλατς μαστερ εγραψες,,,2007 ,27 κιλα ροπη ,210 αλογα....

ΕΛΕΟΣ !!!!

ΥΓ. Στο Δυναμομετρο του Power ποσα αλογα εβγαλες???

VXR_ZAP,

Στο δυναμόμετρο του Power το GT απέδωσε 405 Hp διότι λόγω χαμηλού φορτίου δεν σήκωνε πάνω από 1.75 bar. Όχι άσχημα για 1.75 και πόσο μάλιστα με σχετική υγρασία πάνω από 80% σ' ενα δυναμόμετρο δεκαπενταετίας με μοναδική διόρθωση το βαρομετρικό. Boost Controller δεν έχω να σηκώσω παλμό από εκεί όπως ΕΚΑΝΑΝ όλοι άλλωστε και να κάθομαι ν' αλλάζω το πρόγραμμα μου τ' οποίο είναι ρυθμισμένο στην πένα για να δω νούμερα σ' ένα Dyno που έχει απόσυρθεί σήμερα. Video στον δρόμο με 2.05 bar στον κόφτη και full boost από τις 4000 σ.α.λ. έχεις δει πιστεύω όπως και δυναμομέτρηση στο Maha με 1.9 bar και 445 Ίππους..,

Αν έχεις να μου δείξεις κάτι αντίστοιχο ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ. ΕΧΕΙΣ; Έστω και με 1.6 bar σταθερή πίεση. Και όχι φήμες αλλά video, spec list και αναλυτικές δυναμομετρήσεις.

Και επειδή σε αφορά το GT μου, ο μόνος λόγος που θα ξαναλυθεί είναι για να μπουν τα custom σφυρήλατα, οι μπιέλες και το sport σετ συμπλέκτη για να τερματίσει η GT3076R και να τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο πατώντας το γκάζι με 550+ Hp και 60+kgm. Και αν δεν μπορούσα να το τερματίσω θα του έβαζα σφυρήλατα;
Και γενικά ασχολούμαι με το GT μου μόνο για να του κάνω service και μεγαλύτερα στάδια.

ΠΟΝΗΡΟΥΛΗ Ε ΠΟΝΗΡΟΥΛΗ....

Από εκεί και πέρα το αν είπα 27 ή 29 λόγω κεκτημένης ταχύτητας λίγη σημασία έχει , λοιπόν κράτα τον μέσο όρο τα 28 kgm, αλλά βλέπω δεν έχεις άλλο να πεις.

Και όποιος είναι μάστορας και τεχνογνώστης, λέει από πριν ότι τα μοτέρ δεν αντέχουν πάνω από 30 Kgm και δεν άφηνει το αμάξι του και την παρέα του να πάθει ζημιά.
Και μιλώντας για προβλήματα αφού είσαι τόσο καλός τεχνικός όσο 'κοκορεύεσαι' που ήσουν τότε;
Γιατι δεν το έκανες από την αρχή σφυρήλατο να γλυτώσεις και το κόστος του ρεκτιφιέ αφού είσαι τόσο γατόνι;

Εφόσον λοιπόν καυχιέσαι στα λόγια, επι της ουσίας ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΤΟΛΗ; Σου ξαναλέω λοιπόν ότι όποιος δεν κάνει σωστά την δουλειά του πρέπει ν' αναλαμβάνει και τις ευθύνες του, όχι να τις μοιράζεται με άλλους. Και αυτό είναι και το σωστό.

Ούτε τα μοτέρ φταίνε, και ένα αμάξι πρέπει να ρυθμίζεται ως εκεί που μπορεί. Δηλαδή εσύ το ρύθμισες το αμάξι σου σφυρήλατο 13:1 και 35 μοίρες advance με 1000+ πυρόμετρο;
Γιατί δεν το σπας και τώρα αφού σε νοιάζει μόνο η κόντρα και δουλεύεις στο 'φλώρικο' 12:1; Πριν δεν σε πόναγε και τώρα σε ποναέι; Άλλα μέτρα και άλλα σταθμά;

Εγώ σε ότι με αφορούσε σου απάντησα, λυπάμαι πραγματικά για τον μισθό σου, αλλά σχετικά με τα προβλήματα του αυτοκινήτου σου ΚΑΤΙΝΑ δεν γίνομαι και λύσε τα μόνος σου....
Σειρά σου ν' απαντήσεις τώρα αν το επιθυμείς βέβαια.

Ωστόσο ΜΑΚΑΡΙ να σε δουμε BT και εσένα κάποια στιγμή, αν κάποια στιγμή το καταφέρεις, για να χαρείς και εσύ το αμάξι σου όσο χαιρομαι και εγώ.

Καλό ρεκτιφιέ να έχεις, σου ευχομαι να τελειώσεις γρήγορα με την ζημιά σου και καληνύχτα.

Φιλικά,
Γιάννης

VXR_ZAP
02-12-11, 23:20
Mεγαλε εγω δεν ειμαι βελτιωτης τεχνογνωστης....και δεν εχω μαγαζι για να σου δειξω ενα ΒΤ GT...

Τωρα επειδη δεν τα ξερεις καλα ρεκτιφιε πηγε η κυληνδροκεφαλη μου για οδηγους και τσιμουχακια...δεν εσπασε κανα αμαξι....και σημερα τελειωσε και εμειναν να βαλω λαδια και μπουζι......σπιτι μου στο γκαραζ μου ολα αυτα...

Πως γινετε ενας εραστιτεχνης χωρις πτυχιο και μελετες να τα κανει ολα αυτα???

VXR_ZAP
02-12-11, 23:20
Α και τι στοιχεια και υλικο εχεις για το αμαξι μου??

tnsOPC7
03-12-11, 00:04
Αν λοιπόν εσύ έσπασες να μιλάς για τον ευατό σου, δεν σημαίνει ότι όλα τ' αμάξια είχαν την τύχη του δικού σου.

Φιλικά,
Γιάννης
Δεν ειπα πουθενα οτι με 27-8-9 κιλα ροπης και 210 αλογα σπαει. Και σταματα να λες (διαφημιζεις) εμμεσως πλην σαφως οτι ΕΣΕΙΣ τα φτιαχνατε ετσι απο τοτε. Οκ το καταλαβαμε. Αλλο λεγαμε ομως...
Το αμαξι μου δεν εχει σπασει και μη λες οτι να ναι τωρα.
Αν βεβαια το πιστευεις μπορω να το φερω να το ανοιξεις και αν το αμαξι ειναι μαμα να μου το κανεις σφυρηλατο τσαμπα να δεις μετα τι k04 φτιαχνω εγω...!:D (Γιατι καποιος, δεν θυμαμαι ποιος, ανεφερε κατι για κ04...)

mpatialis
03-12-11, 00:22
allo ena ARLEKIN MITHISTORIMA ekselisete markakis eleos ti ala tha mas pis dose ston kosmo

Johnny.Mark
03-12-11, 00:46
Θανάση,

Στον κυκεώνα των μηνυμάτων. Νόμιζα ότι είχες πει ότι και εσύ ήσουν ένας από αυτούς. Αν δεν είναι έτσι ανακαλώ και ζητώ συγνώμη προς αποφυγή παρεξηγήσεων.
Σχετικά με τα K04 και γενικά σε συμβουλεύω ότι πρώτα κάποιος φτιάχνει κάτι και μετά κανει δηλώσεις.

Τόλη,

Αν νομίζεις ότι με το να βγάλεις ένα καπακάκι Z16LET σε κάνει μάστορα, έμαθα να μαστορεύω και ..... τον μάστορα μου που λέει και η παροιμία.....pappous1 :D:D.

Τέλος πάντων μπράβο αφού σου αρέσει και συνέχισε έτσι...thumbs1 αυτό είναι στα υπέρ σου.

Το αμάξι σου δεν το σχολιάζω διότι μου είναι αδιάφορο και όπως δεν έκανα κανένα post για άλλων αυτοκίνητα, δεν θα το κάνω τώρα. Δικό σου είναι ασχολήσου μόνος σου.
Αλλά τις ερωτήσεις βλέπω τις απέφυγες που σου έκανα. Δεν πειράζει δικαίωμα σου είναι να μην απαντήσεις.

allo ena ARLEKIN MITHISTORIMA ekselisete markakis eleos ti ala tha mas pis dose ston kosmo

Φίλε Μπατιάλη,

Σχετικά με τα μυθιστορήματα δώσε χαιρετίσματα στον Τ@ρ@πουλο και την υπόλοιπη παρέα του. Best Seller με τις ʽΚόντρες του Αισώπουʼ.... αν είχες λίγο self respect δεν θα το έλεγες αυτό και πραγματικά ντροπή σου.

Ένα ανθρώπινο λάθος έκανα και ανακάλεσα άμεσα ως όφειλα. Ντροπή σου και πάλι και θυμήσου τότε που στα πραγματικά ψέματα του φίλου σου δεν εκανες σχόλιο...... ΝΤΡΟΠΗ!

Φιλικά,
Γιάννης

VXR_ZAP
03-12-11, 01:01
Σε τι να απαντησω?? Στο τι δουλευω τωρα???

11 afr μοιρες δεν σε νοιαζει ποσες....ειναι πολλες παντως...

Και το σκιζω οπως πριν και ακομα περισσοτετο γτ αν πριν ειχα φοβο μην σπασει τωρα ποια δεν εχω...

Και δεν εχω λυσει ενα καπακι φιλος εχω λυσει ολο το αμαξι....και το ξαναεδεσα.....τοτε που το εκανα ρεμπιλτ ποιος το ελυσε και ποιος το εδεσε νομιζεις??? Ο Regal?????

OXI ΕΓΩ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΔΕΣΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΩΡΑ....

Υγ πυρομετρο 1000 δεν ειχα ποτε....δεν ξερω οι αλλοι τι εχουν εγω μιλαω για το δικο μου

Johnny.Mark
03-12-11, 01:12
Σε τι να απαντησω?? Στο τι δουλευω τωρα???

11 afr μοιρες δεν σε νοιαζει ποσες....ειναι πολλες παντως...

Και το σκιζω οπως πριν και ακομα περισσοτετο γτ αν πριν ειχα φοβο μην σπασει τωρα ποια δεν εχω...

Και δεν εχω λυσει ενα καπακι φιλος εχω λυσει ολο το αμαξι....και το ξαναεδεσα.....τοτε που το εκανα ρεμπιλτ ποιος το ελυσε και ποιος το εδεσε νομιζεις??? Ο Regal?????

OXI ΕΓΩ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΕΔΕΣΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΤΩΡΑ....

Υγ πυρομετρο 1000 δεν ειχα ποτε....δεν ξερω οι αλλοι τι εχουν εγω μιλαω για το δικο μου

Φίλε Τόλη,

1. Το λύσιμο και το δέσιμο δεν είναι βελτίωση αλλά τοποθέτηση. Εκεί λοιπόν δεν συγκρίνουμε βελτιωτές αλλά τοποθετητές, και το μοναδικό κρητήριο είναι ποιος κάνει λοιπόν την δουλειά πιο γρήγορα με την ίδια ποιότητα. Πιστεύεις λοιπόν έστω και σαν τοποθετητής ότι άμα στηθείς δίπλα σ' ένα μηχανικό που έχει λύσει 600 καπάκια θα το κάνεις στον ίδιο χρόνο και με την ίδια ποιότητα;

2. Το AFR 11 είναι πολύ συντηρητικό και έρχεσαι στα λόγια μου. Πριν δηλαδή που το έσπασες με stock έμβολα δεν σ' ένοιαζε και τώρα σε νοιάζει; Γιατί δεν το δουλεύεις και τώρα τέρμα με 13:1 μόνο για πατήματα και το έχεις στο 'φλώρικο' 11:1;

Εγώ τα σφυρήλατα τα δουλεύω 11.6:1 με 830 C στην πολλαπλή εξαγωγής και είναι πολύ safe.

Δηλαδή με stock έμβολα το δούλευες τέρμα ΕΛΕΓΕΣ και δε σ' ένοιαζε αν σπάσει διότι είσαι ΚΟΝΤΡΑΚΙΑΣ και τώρα σφυρήλατο το έχεις safe και λες ότι σε νοιάζει; Τόλη δεν μας τα λες καλά.... Παραδέξου λοιπόν ότι σε κανέναν δεν αρέσει να σπάσει το αυτοκίνητο του και ότι όλα πρέπει να ρυθμίζονται ως εκεί που αντέχουν διότι φάσκεις και αντιφάσκεις πολύ έντονα, και η μιά απάντηση σου αναιρεί την άλλη.

Ότι και αν έγινε έγινε το 2008, αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε.

Φιλικά,
Γιάννης

z20let
03-12-11, 01:18
giani dose dose ise to idolo mou lemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ala lei i thkia mou ala akoun ta ftia mou
wave1wave1

i sinexia argotera gia rithimizo se dino me prosomiosi dromou k kontras ena bt corsa 600+ps k enapsan ta raoula k kano dialima:jump:

VXR_ZAP
03-12-11, 01:26
Εχω αλλα πραγματα για να παρω την παραπανω δυναμη που θελω...δεν χρειαζετε να την παρω απο στεγνο προγραμμα...

Εχεις ενα φπε εσυ να δοκιμασουμε ?? Εσυ με 11,6 afr και εγω με 11....???

Επισης αμα βαλω ενα φιλτρο δεν ειναι βελτιωση??Αμα βαλω κουλερ δεν ειναι βελτιωση? Και ου το καθ εξης...

Αρα η εξατμιση δρν ειναι βελτιωση ειναι τοποθετηση....

Θελεις μια μερα οι 2 μας να λυσουμε ενα καπακι Ζ16Λετ εσυ και ενα εγω να δουμε ποιος θα το λυσει πρωτος?? Βεβαια θα εχεις λυσει ποιο πολλα αλλα δεν μασαω..

Και ποιοτητα αστο τα προσεξα ολα λες και εκανα ενχειρηση...

mpatialis
03-12-11, 01:40
Θανάση,

Στον κυκεώνα των μηνυμάτων. Νόμιζα ότι είχες πει ότι και εσύ ήσουν ένας από αυτούς. Αν δεν είναι έτσι ανακαλώ και ζητώ συγνώμη προς αποφυγή παρεξηγήσεων.
Σχετικά με τα K04 και γενικά σε συμβουλεύω ότι πρώτα κάποιος φτιάχνει κάτι και μετά κανει δηλώσεις.

Τόλη,

Αν νομίζεις ότι με το να βγάλεις ένα καπακάκι Z16LET σε κάνει μάστορα, έμαθα να μαστορεύω και ..... τον μάστορα μου που λέει και η παροιμία.....pappous1 :D:D.

Τέλος πάντων μπράβο αφού σου αρέσει και συνέχισε έτσι...thumbs1 αυτό είναι στα υπέρ σου.

Το αμάξι σου δεν το σχολιάζω διότι μου είναι αδιάφορο και όπως δεν έκανα κανένα post για άλλων αυτοκίνητα, δεν θα το κάνω τώρα. Δικό σου είναι ασχολήσου μόνος σου.
Αλλά τις ερωτήσεις βλέπω τις απέφυγες που σου έκανα. Δεν πειράζει δικαίωμα σου είναι να μην απαντήσεις.

Φίλε Μπατιάλη,

Σχετικά με τα μυθιστορήματα δώσε χαιρετίσματα στον Τ@ρ@πουλο και την υπόλοιπη παρέα του. Best Seller με τις ʽΚόντρες του Αισώπουʼ.... αν είχες λίγο self respect δεν θα το έλεγες αυτό και πραγματικά ντροπή σου.

Ένα ανθρώπινο λάθος έκανα και ανακάλεσα άμεσα ως όφειλα. Ντροπή σου και πάλι και θυμήσου τότε που στα πραγματικά ψέματα του φίλου σου δεν εκανες σχόλιο...... ΝΤΡΟΠΗ!

Φιλικά,
Γιάννης

ta lathi pou kanis sinexia giani ine pos panta ipostirizis SINEXIA tin eteriasou nai sosto giati dikiasou ine kai logiko ine ALLA ego prosopika den pira kanenos tis partes an exis diavasi ta olla post pou exo kani edo
1kanis tis diafimisis sou se olla ta post gia peri ekefalous gia moter na min po kai oute tha mpo se aftin tin diadikasia den aksizi
2 an ipa kati pou se ethikse signomi to dexome
3 otan dinis apadisi prepi na ine oso pio mikres kai sostes ine giati opote grafis ine ena idos arlekin olokliro mithistorima pistevo na katalaves giati to egrapsa etsi
4 min tsadizese me afta pou sou leme na akous kai kapious allous kati kseroun perisotero kai esxetos an den exoun vgali kai kapia sxoli gia na milane kati kseroun
5 esena vlepo pos se ipostirizoun edo mesa lipame poli gia afto to thema filika panta apo stathis thumbs1thumbs1
kai oti allo thes edo imaste

Johnny.Mark
03-12-11, 01:57
Εχω αλλα πραγματα για να παρω την παραπανω δυναμη που θελω...δεν χρειαζετε να την παρω απο στεγνο προγραμμα...

Εχεις ενα φπε εσυ να δοκιμασουμε ?? Εσυ με 11,6 afr και εγω με 11....???

Επισης αμα βαλω ενα φιλτρο δεν ειναι βελτιωση??Αμα βαλω κουλερ δεν ειναι βελτιωση? Και ου το καθ εξης...

Αρα η εξατμιση δρν ειναι βελτιωση ειναι τοποθετηση....

Θελεις μια μερα οι 2 μας να λυσουμε ενα καπακι Ζ16Λετ εσυ και ενα εγω να δουμε ποιος θα το λυσει πρωτος?? Βεβαια θα εχεις λυσει ποιο πολλα αλλα δεν μασαω..

Και ποιοτητα αστο τα προσεξα ολα λες και εκανα ενχειρηση...

Τόλη,

Το πρόγραμμα δεν το φτιάχνεις εσύ, ούτε την εξάτμιση την φτιάχνεις εσύ.΄Ούτε μπιέλες σχεδίασες εσύ, αλλά ούτε και έμβολα.

Υπολόγισες/σχςεδίασες τίποτα διαστάσεις, έτοιμα δεν τα πήρες και τα κούμπωσες;;; Έχεις κάνει κανένα Turbo Matching ή τίποτα τέτοιο; Ότι λές είναι τοποθέτηση και μου φαίνεται ότι έχεις μπερδευτεί λίγο.....

Δηλαδή θες να κάτσουμε και να λύσουμε καπάκια; Άντε και το κάνουμε... Να μετρηθούμε... :D:D:D Θα τα ρυθμίσουμε κιόλας μετά στο dyno; Θελεις; Θέλεις να ρυθμίσουμε και παρέα κανένα BT ή Astra J; Δηλαδή είναι σοβαρές προτάσεις αυτές;;;;;;;

Το θέμα είναι ότι αποφεύγεις να παραδεχτείς ότι το αυτοκίνητο πρέπει να είναι αξιόπιστο και αυτό είναι πολύ κακό αν θες ν' ασχοληθεις με το tuning. Ακόμα παραδέξου ότι και πριν σ' ένοιαξε που το έσπασες και ότι δεν το ζήτησες έτσι, διότι μόλις είπες ότι φοβόσουν να το πατήσεις. Αυτό που σου έλεγα και εγώ πριν ότι τι να το κάνεις ένα αμάξι με 35 Kgm αν όταν κατά την προσπέραση κάνεις τον σταυρό σου. Το είπες και μόνος σου......

Ν' απαντάς λοιπόν ότι σε ρωτάνε και όταν κάνεις λάθος να μην επιτίθεσαι διότι είναι εις βάρος σου και στο λέω τελείως καλοπροαίρετα. Και αν θες ν' ασχοληθείς με τις βελτιώσεις, επειδή βλέπω ότι το αγαπάς πρέπει να 'ξεκαβαλήσεις το καλάμι' και να ασχοληθείς σοβαρά και χωρίς πολλά εφέ. Και αν ποτέ με το καλό ασχοληθείς με τον χώρο θα δεις ότι το καλό αμαξι δεν είναι το πιο γρήγορο αλλά αυτό που πάνω απ' όλα είναι αξιόπιστο και δεν σπάει.

Να ξέρεις ότι έχεις την συμπάθεια μου παρ' όλες τις συζητήσεις μας και μου αρέσει να βλέπω και άλλους που έχουν την ίδια τρέλλα με μένα.

Στάθη,

Καμμία κακία φίλε μου απλά μου ακουστηκε κάπως. Και δεν είπα πουθενά ότι εμείς είμαστε σωστοί και οι άλλοι όχι. Δεν έχω κάνει ποτέ σχόλιο για αυτοκίνητο άλλου εν αντιθέσει με πολλούς. Απλά σχετικά με τα σπασμένα δεν πρέπει να πάρει όλους η μπάλα και αυτοί (όχι όλοι) που έβγαλαν την φήμη για τα 1.6Τ να υποστούν και τις συνέπειες όχι να τις μοιραστούν με άλλους. Και στο κάτω κάτω όπως γράφουν πολλοί του χώροι γράφω και εγώ, πρέπει ν' ακούγεται και ο αντίλογος.

Τέλος πάντων ότι και να λέμε κατά βαθος έχουμε γίνει όλοι παρέα καθώς μιλάμε κάθε μέρα :). ΚΑΛΗ ΚΑΡΔΙΑ και ας σταματήσουμε επιτέλους.

Φιλικά,
Γιάννης

johnpats
03-12-11, 01:58
Kαι σε σένα ποιός απευθύνθηκε φίλε μου;;; Θα σε παρακαλούσα να απευθύνεσαι ΟΤΑΝ σου απευθύνουν τον (γραπτό) λόγο...(Εγώ πάντως σε σένα δεν απευθύνθηκα...)

''φιλε μου'' για ηρεμησε.αν δεν γουσταρεις να κρινουν τα λεγομενα σου μην γραφεις εδω μεσα.εφ οσον κανεις κουβεντα οταν λες κατι που ενοχλει θα στο λεμε.δεν εχουμε χουντα.
και το θεμα θεωρειται ληξαν αφου παρεβει ο clutch.τελος

johnpats
03-12-11, 02:02
η ποπ-κορνδιερα μου:p εχει παρει φωτια λεμε!!!:D

μας εχεις πρηξει με την ποπ κορνδιερα απο το lidl.ωχουkota1showoff1:D
εισαι θεος...καθεσαι τρως ποπ κορν και διαβαζεις τα ποστ εεε

kapsmix
03-12-11, 04:14
Δεν ειπα πουθενα οτι με 27-8-9 κιλα ροπης και 210 αλογα σπαει. Και σταματα να λες (διαφημιζεις) εμμεσως πλην σαφως οτι ΕΣΕΙΣ τα φτιαχνατε ετσι απο τοτε. Οκ το καταλαβαμε. Αλλο λεγαμε ομως...
Το αμαξι μου δεν εχει σπασει και μη λες οτι να ναι τωρα.
Αν βεβαια το πιστευεις μπορω να το φερω να το ανοιξεις και αν το αμαξι ειναι μαμα να μου το κανεις σφυρηλατο τσαμπα να δεις μετα τι k04 φτιαχνω εγω...!:D (Γιατι καποιος, δεν θυμαμαι ποιος, ανεφερε κατι για κ04...)

Ρε συ μας μπερδευεις...σε προηγουμενο Post ειπες πως εσπασες

tnsOPC7
03-12-11, 04:20
Ρε συ μας μπερδευεις...σε προηγουμενο Post ειπες πως εσπασες

Bρες το μια αυτο το ποστ να το μαθω και γω οτι εσπασα...!!!

tnsOPC7
03-12-11, 04:23
Εγω φοραω overload και
εσπασε (ενταξει τωρα ηρεμησατε???) οπως και ολοι οι αλλοι.

Αν εννοεις αυτο διαβασε χωρις την παρενθεση. Εννοω οτι η οβερ εσπασε μοτερ οπως και ολοι οι αλλοι... ...

kapsmix
03-12-11, 04:28
Πες μου... σου εγραψα τοσους προγραμματιστες.. Πες μου ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ Ζ16??? Εγω φοραω overload και
εσπασε (ενταξει τωρα ηρεμησατε???) οπως και ολοι οι αλλοι.

Αυτο ειναι :)

kapsmix
03-12-11, 04:30
το διαβαζω με τη παρανθεση το διαβαζω κ χωρις το ιδιο νοημα βγαζω μαλλον θα νυσταξα wow1

tnsOPC7
03-12-11, 04:32
Καλα... το θεμα ειναι οτι δεν εχει σπασει το αμαξι μου.. Θα το ηξερα πιστευω αν εσπαγε...!!

VXR_ZAP
03-12-11, 10:20
Καλημερα Γιαννη

Για να το καταλαβεις....δεν θελω να ασχοληθω με βελτιωσεις μονο με το δικο μου θελω να ασχολουμε...και δεν το παιζω μηχανικος ....ηξερα μερικα πραγματα, ρωτησα εμαθα διαβασα και αλλα τοσα και συνεχιζω στο γκαραζ μου ......

Johnny.Mark
03-12-11, 11:55
Αν εννοεις αυτο διαβασε χωρις την παρενθεση. Εννοω οτι η οβερ εσπασε μοτερ οπως και ολοι οι αλλοι... ...

Θανάση,

Εκεί μπερδεύτηκα και εγώ. Δεν διατύπωθηκε καλά προφανώς αλλά δεν πειράζει.

Φιλικά,
Γιάννης

AstroProsecutorTD06
03-12-11, 12:10
Καλημερα Γιαννη

Για να το καταλαβεις....δεν θελω να ασχοληθω με βελτιωσεις μονο με το δικο μου θελω να ασχολουμε...και δεν το παιζω μηχανικος ....ηξερα μερικα πραγματα, ρωτησα εμαθα διαβασα και αλλα τοσα και συνεχιζω στο γκαραζ μου ......

Ναι αλλά για τα πιστονάκια της ύποπτηςshowoff1 συμπίεσης που έχεις βάλει (και είναι προφανέστατα για ατμοσφαιρικές βελτιωτικές επιλογές βάσει μορφολογίας τους) που σου επισήμανα στο άλλο topic, την έκανες γαργάρα!:p:D
Η "ποντικιά" είναι για σένα μια "ιδεολογία" που επεκτείνεται παντού! Α!, ρε Τόλη δε πειράζει...:p
Ελικρινά σε πάω γιατί πραγματικά δεν είσαι κακός αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω (με την καλή έννοια πάντα αλλά και με χιούμορ) ότι έχεις πάντα μια πονηριά, όχι μόνο στις κόντρες αλλά και στο προπαρασκευαστικό κομμάτι τους!

VXR_ZAP
03-12-11, 14:54
Πιστονια wosnner low compresion εχω Πετιν :D

AstroProsecutorTD06
03-12-11, 15:36
Πιστονια wosnner low compresion εχω Πετιν :D

Αυτό το...<<:D>> με προβληματίζει!!! χα!, χα!:) Τέλος πάντων πέρα από τη κουβέντα που κάνουμε και αλληλοπειραζόμαστε, σημασία έχει ότι το αμάξι σου πάει "μπάλα"! Τουλάχιστον ξανάβαλες το υβρίδιο ή ετοιμάζεσαι να το βάλεις;;;;

VXR_ZAP
03-12-11, 15:41
Αμα θες ψαρια πηγαινε παρε απο ψαραδικο απο εδω δεν βγαζεις ουτε αθερινα... : D :D

VXR_ZAP
03-12-11, 17:37
Πετιν να σου στειλω 4 πιστονια???

Θες μαμα διαμετρο ή oversize??

Axxxaxaxaxaxxaaxaxxaxa

AstroProsecutorTD06
03-12-11, 18:38
Πετιν να σου στειλω 4 πιστονια???

Θες μαμα διαμετρο ή oversize??

Axxxaxaxaxaxxaaxaxxaxa

Όχι ρε τί να τα κάνω;;; έχω με κανονική συμπίεση! :D
Κράτα τα για να κερδίζεις στα ανοίγματα!:headbang: Εγώ σε λίγο θα 'μαι >410ΗΡshowoff1 και θα γουστάρω τρελά!!!!:D:D:D

Υ.Γ: Μια φιλική συμβουλή: Αν κάποια στιγμή θελήσεις b.t εφαρμογή καλό θα ήταν να τα αλλάξεις αυτά τα "σταχτοδοχεία" γιατί φοβάμαι (χωρίς να' μαι σίγουρος βέβαια) ότι δεν θα "κάθονται" καλά!filarakia1

greenastra
03-12-11, 18:58
Καλημερα Γιαννη

Οχι ρε ****το κ λεγα νου σου πω να το λυναμε μαζι το δικο μου, να το σφυρηλατησω κ να του ριξω κ ενα δισκοπλατο της προκοπης γιατι κουραστηκε τα 35 κιλα ροπης!!!

VXR_ZAP
03-12-11, 20:36
Οχι ρε ****το κ λεγα νου σου πω να το λυναμε μαζι το δικο μου, να το σφυρηλατησω κ να του ριξω κ ενα δισκοπλατο της προκοπης γιατι κουραστηκε τα 35 κιλα ροπης!!!

Ε για σενα κατι θα κανουμε.....αχαχαχχααχαχχαχαχαχ

και αυτοκινητο αντικαταστασης το δικο μου χαχχαχαχαχχαχαχ

Gregls
03-12-11, 22:37
Ε για σενα κατι θα κανουμε.....αχαχαχχααχαχχαχαχαχ

και αυτοκινητο αντικαταστασης το δικο μου χαχχαχαχαχχαχαχ

Μια που το εγινε πουτ@ν@ το topic,
το καλοκαιρι φιλος αμα κερδισω κανα φραγκο σε κανα λαχειο να ξερεις σε εχω κλεισει για να γινει σφιριλατουχτεν αγορινα μου στο mini ''συνεργειο'' σου!!!
Και ενοειτε θελω για αμαξι αντικαταστασης το δικο σου!!!

HaRRiS_
14-12-11, 09:50
Οριστε.... τοσεσ μερες μετα, δεν χρειαστηκε να επιλεξω προγραμμα μιας κ το corsa βρισκεται σε ακινησια απο χθες το βραδυ.... κ θα βρισκεται για καμποσο καιρο .....

IRMSCHER
14-12-11, 14:13
Πάνε οι πινακίδες ?

HaRRiS_
15-12-11, 09:40
Οχι ακριβως... τις πινακιδες τις εχω ....
Μπιελες δεν εχω ..... !!!!!!! :(

antonis
15-12-11, 09:43
εφυγε απο το καπο?

Gregls
15-12-11, 16:44
εφυγε απο το καπο?

Εκανες πασχα?

HaRRiS_
15-12-11, 18:31
Και οπως λεω και στο μαγαζι ...

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ..... karateka1 karateka1

tnsOPC7
15-12-11, 19:16
Κριμα.... Αντε και σφυρηλατος τωρα...

Δεν φοραγες προγραμμα???

AstroProsecutorTD06
15-12-11, 20:15

Γιατί ρε φιλαράκι;;;;shocked2 Κρίμα με stock μοτέρ!!!:( Μήπως έπαθε κάτι και ανάβασε απότομα πίεση ή μήπως "πάτησες τάβλα" σε καμιά ανηφόρα με 5η και 2.000rpm;;;;;

VXR_ZAP
15-12-11, 20:22
Γιατί ρε φιλαράκι;;;;shocked2 Κρίμα με stock μοτέρ!!!:( Μήπως έπαθε κάτι και ανάβασε απότομα πίεση ή μήπως "πάτησες τάβλα" σε καμιά ανηφόρα με 5η και 2.000rpm;;;;;

Γιατι λεει η οπελ σε μαμα αμαξι να μην πατας 5η ταβλα με 2000σαλ??

dimosthenis_g
15-12-11, 20:45
εισαι εντος εγγυησης ομως υποθετω οποτε κανεις ενα μαγειρεμα με τον μηχανικο και εισαι και σφυρηλατος μετα!

antonis
15-12-11, 22:00
κριμα.
καλο κουραγιο..κ ευρεση χρηματων να γινεις ακομα καλυτερος κ να το γουσταρεις.

AstroProsecutorTD06
15-12-11, 22:57
Γιατι λεει η οπελ σε μαμα αμαξι να μην πατας 5η ταβλα με 2000σαλ??

Ρε Τόλη ΟΥΤΕ ΛΕΕΙ η μαμά ΟPEL να <<μη πηγαίνεις με 1η στις 7.200rpm για απόσταση 5Κm>> αλλά ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑ 99,999% θα <<ανατιναχτείς>>!;):D:( Τί να λέμε τώρα;;; Εντάξει δε λέω ότι το παιδί οπωσδήποτε θα έκανε κάτι ακραίο με χαμηλές στροφές και μεγάλη σχέση κιβωτίου αλλά απλά φαίνεται δύσκολο να σπάσει πλην πολύ συγκεκριμένων <<τρόπων>> και φυσικά <<αστοχίας>> υλικού...

Gregls
15-12-11, 23:08

Kριμα ρε φιλε απο οτι θυμαμε ησουν φιλτρο εξατμηση intercooler και ψαχνωσουν για προγραμα eds αν δεν θες να πεις εδω αν φορουσες στειλε κανα pm.

Psych0
17-12-11, 23:12
Ego giati thymame tou harry na htan 1to stadio?
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=iiRiY_IIZ5o

Gsi 16v Turbo
17-12-11, 23:16
Ρε Τόλη ΟΥΤΕ ΛΕΕΙ η μαμά ΟPEL να <<μη πηγαίνεις με 1η στις 7.200rpm για απόσταση 5Κm>> αλλά ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑ 99,999% θα <<ανατιναχτείς>>!;):D:( Τί να λέμε τώρα;;; Εντάξει δε λέω ότι το παιδί οπωσδήποτε θα έκανε κάτι ακραίο με χαμηλές στροφές και μεγάλη σχέση κιβωτίου αλλά απλά φαίνεται δύσκολο να σπάσει πλην πολύ συγκεκριμένων <<τρόπων>> και φυσικά <<αστοχίας>> υλικού...

Ρούφα απάντηση Τόλη πονηρίδη-ξερόλα...! χαχα

clutchmaster
18-12-11, 02:07
Ρούφα απάντηση Τόλη πονηρίδη-ξερόλα...! χαχα

xaxaxaxaxa...

VXR_ZAP
18-12-11, 02:43
Kontraman ai para pera min sou ta souro tourkika....

HaRRiS_
18-12-11, 11:22
Ενα φεγγαρι (πριν 2 χρονια) φορουσα προγραμμα... οντως. 2 μηνες μετα με απελυσαν απ την δουλεια μου κ το εβγαλα το προγραμμα (μεσα απ την opel) οπως κ την εξατμιση ... Ενα χρονο αργοτερα βρηκα αλλη δουλεια, κ μεχρι να μπαλωσω τρυπες δεν του ειχα κανει τπτ μονο να του ξαναβαλω την εξατμιση (την οποια κ κρατουσα στην αποθηκη). Εβαλα ζαντες, λαστιχα, ασφαλειες .... λεφτα. Τωρα εψαχνα τελευταια για προγραμμαα αλλα μας προλαβε η μαμημενη η ατυχια.
Το αμαξι θα μπει μεσα να σφυρηλατηθει, να φτιαχτει γενικοτερα, να μπει κ ενα προγραμμα με το καλο, κ εχει ο Θεος...

Σκεφτομαι κ για κατι παραπανω, αλλα θα δειξει η πορεια.....

kardistan25
18-12-11, 12:56
ομορφα πραγματα!!!!!

AstroProsecutorTD06
18-12-11, 13:19
Ενα φεγγαρι (πριν 2 χρονια) φορουσα προγραμμα... οντως. 2 μηνες μετα με απελυσαν απ την δουλεια μου κ το εβγαλα το προγραμμα (μεσα απ την opel) οπως κ την εξατμιση ... Ενα χρονο αργοτερα βρηκα αλλη δουλεια, κ μεχρι να μπαλωσω τρυπες δεν του ειχα κανει τπτ μονο να του ξαναβαλω την εξατμιση (την οποια κ κρατουσα στην αποθηκη). Εβαλα ζαντες, λαστιχα, ασφαλειες .... λεφτα. Τωρα εψαχνα τελευταια για προγραμμαα αλλα μας προλαβε η μαμημενη η ατυχια.
Το αμαξι θα μπει μεσα να σφυρηλατηθει, να φτιαχτει γενικοτερα, να μπει κ ενα προγραμμα με το καλο, κ εχει ο Θεος...

Θα ήθελες να πεις ποιό ήταν το πρόγραμμα;; αφού τελικά η ζημιά δεν έγινε από αυτό...

kardistan25
18-12-11, 13:33
μ αρεσει που λεω ομορφα πραγματα αλλα απο οτι ειδα το παλικαρι επαθε ζημια αρχικα...φιλε κριμα.μακαρι να γινουν ολα οπως τα θελεις

tnsOPC7
18-12-11, 15:43

Kati φορες θελω κ γω να το σπασω μπας και βαλω ποτε σφυρηλατα αλλα δεν σπαει η μαλακια... :p

kapsmix
18-12-11, 15:56
καλυτερα καντο πριν σπασει γτ μετα θα δωσεις περισσοτερα :)

kardistan25
18-12-11, 16:12
ποσο περιππου κοστιζει να το σφυριλατισεις το αμαξι?σε θεμα αποδωσεις θα δεις διαφορα με τα σφυριλατα με το οπως ησουν πριν?να εισαι ομως 1ο σταδιο φτιαγμενος ομως ηδη

kapsmix
18-12-11, 17:35
ποσο περιππου κοστιζει να το σφυριλατισεις το αμαξι?σε θεμα αποδωσεις θα δεις διαφορα με τα σφυριλατα με το οπως ησουν πριν?να εισαι ομως 1ο σταδιο φτιαγμενος ομως ηδη

κανα 2500αρι παει,διαφορα σιγουρα θα δεις μιας κ μπορεις να παιξεις με το προγραμμα διαφορετικα,αν κ η λυση της κ04 ειναι μονοδρομος για να ανεβεις σε αλογα

antonis
18-12-11, 23:30
harris ποσα χλμετρα εβγαλε?

αν θυμαμαι καλα overload δν φορουσες?

HaRRiS_
19-12-11, 13:46
Φορουσα overload για 10.000 χλμ (δεν το πολυμετακινω το αμαξι κ γενικα δεν κανω πολλα χλμ) ... Το προβλημα σιγουρα δεν προηλθε απο το προγραμμα μιας κ το ειχα .....ησει την μανα του αυτοκινητου... πραγματικα του ειχα πιει το αιμα κ δεν ειχε κανει κιχ ... το προβλημα με την μπιελα παρουσιαστηκε μετα απο ενα συμβαν πριν λιγο καιρο που ετυχε κατι πολυ σοβαρο κ επρεπε να παρω το αμαξι ΚΡΥΟ, κ να το σπασω απο το πρωτο δευτερο (θεμα σοβαρο υγειας) ... οποτε εκει δεν σκεφτεσαι ουτε ζεσταματα ουτε τπτ ....

Μετα κατι ακουγα, κατι απο δω, κατι απο κει... το πηγα σε ενα γνωστο μηχανικο, εβαλε μια καμερουλα μεσα κ ειδαμε την μπιελα στραβη ... τσουλαγε το αμαξι αλλα μπορει να εσπαγε μια κ καλη οποτε ειπαμε να μην το επιχειρησουμε ...
Το κοστος τωρα ειναι λιγο διαφορετικο για μενα μιας κ ειναι συγγενης ο μηχανικος κ θα γινουν ολα στο κοστος ....

Οταν το σφυληρατεις, μπαινει ενα λιγο καλυτερο προγραμμα με καμια 15αρια (το περισσοτερο) αλογα + καμια 4αρα κιλα ροπη παραπανω κ καπου εκει τερματιζει κ η τουρμπινα .....
Δηλ. πανω κατω δινουν ολοι 245 περιπου αλογα, με 37 κιλα ....

antonis
19-12-11, 14:39
ηταν να γινει απ οτι φαινεται.τωρα με ενα σπασιμο κρυο που ηταν δν νομιζω να αρπαξε η μπιελα.

ποιος ξερει...

αντε με το καλο να γινει τουμπανο..

Gregls
19-12-11, 14:49
HaRRiS_ περαστικα φιλε και ευχομαι να γινει καλυτερο και να το χαρεις οσο μπορεις.

GiorgosThess
19-12-11, 21:19
Συγνωμη αλλα...με μια κρυα καλη εκκινηση οπως του Χαρη...
Να σπασει η μπιελα? μου ακουγεται λιγο τραγικο...
Τι στο διαλο απο σοκολατα ειναι φτιαγμενες ???

niccc
19-12-11, 21:31
Συγνωμη αλλα...με μια κρυα καλη εκκινηση οπως του Χαρη...
Να σπασει η μπιελα? μου ακουγεται λιγο τραγικο...
Τι στο διαλο απο σοκολατα ειναι φτιαγμενες ???

Μπορει να ηταν ηδη ταλαιπωρημενη η μπιελα απο τα πολλα ξεσκισματα που λεει το παιδι οτι του ειχε κανει κ ισως κ απο το προγραμμα,αν ηταν πολυ επιθετικο...Κ να εδωσε την τελευταια της πνοη με το τελευταιο αυτο αναγκαστικο βιαιο κ κρυο σκισιμο.

IRMSCHER
19-12-11, 22:26
Με κρύα σπασίματα δε νομίζω να την άκουγε η μπιέλα αλλά το πιστόνι...
Μάλλον είχε αρπάξει από το πρόγραμμα και το έβγαλε τώρα...

Όπως και να χει αυτά τα πράγματα έχουν "happy ending" μιας και το αμάξι βγαίνει δυνατότερο...

Gregls
20-12-11, 04:36
Με κρύα σπασίματα δε νομίζω να την άκουγε η μπιέλα αλλά το πιστόνι...
Μάλλον είχε αρπάξει από το πρόγραμμα και το έβγαλε τώρα...

Όπως και να χει αυτά τα πράγματα έχουν "happy ending" μιας και το αμάξι βγαίνει δυνατότερο...

"happy ending" με ζημεια δεν μπορω να το φανταστω ειδικα αν εισαι ο ατυχως που θα βγει απο τα πλαγεια η μπιελα και θα ψαχνεις και για κορμο!
Αν καποιος ειναι τοσο άπλα το κανει σφυρι απο την αρχη αλλα παιζει σε αλλη κατηγορια μετα...

AlekarasOPCakis
29-01-12, 18:23
Egw pou exw ena OPC Corsaki FE kai fmic na balw programma h oxi ? Gt eimai kai ligo kota1......
Skeftomoun na ftiaxw ena se enan customa to polu me 280-290 roph opws to nurburgring corsa opc.... kai oxi 330:headbang: pou dinoun oi perisoteroi. Ti lete 8a einai axiopisto se bathos xronou h :shakeit: ??

VXR_ZAP
29-01-12, 18:25
Eξαρταται απο το ποδι σου και απο το ποιος θα φτιαξει το προγραμμα

greenastra
29-01-12, 20:20

+1 Ακριβώς ετσι..

Gregls
30-01-12, 00:46

+1 Ακριβώς ετσι..

+1

AlekarasOPCakis
30-01-12, 12:59
To podi moudiaolaki1 ??? Den katalabahelp2 ? Na mhn eimai polh wra stous koftes px ? Na to zestenw kala ? Na to kruwnw kala ? Kai se parakalw gia pes mou me ti krithria 8a brw kapoion axiopisto gia to programma.....
Ase ti epa8a........efaga miso amaxi apo ena type-r kai exw trela8ei-firehell--firehell--firehell-fu1fu1fu1 kai 8elw na to balw to koloprogramma na ton -gunfire--gunfire--gunfire--spikegun--spikegun--spikegun-

AlekarasOPCakis
30-01-12, 13:19
Loipon arxisa ta thlefwna paidia:
MGI 450e den exoun spasei kanena kai mou eipan aneta 30-32 kila rophs 230++ps aproblhmatista
Voulalas 600e Ela apo edw...molis tou milhsa gia alla spasmena moter mono pou den me ebrise xD
Overload 335e oxi panw apo 30-31 kila rophs kai 225-230ps giati 8a exw 8ema kai oti me sfurilato moter aneta 250ps
Plex T. Ela apo konta
Xerei kaneis sas kanenan allon? Kapoios pou ebale apo tous parapanw na pei thn gnwmh tou ?

insigner
30-01-12, 13:31
Ο Overload 335 και δώρο ένα σετ μπιέλες?

VXR_ZAP
30-01-12, 13:34
Οταν λεω εξαρταται απο το ποδι σου

Εννοω να το καις ολη την ωρα
να μην το ζεσταινεις
να το σκιζεις στους κοφτες

και γενικα διαφορα τετοια.....

tnsOPC7
30-01-12, 13:35

καλα χαλαρωσε. αν το θες ετσι όμως μαζι με το πρόγραμμα απο etuners δινονται και κιαλια για να βλεπεις το overload εκει μπροστά που θα ειναι;

rage
30-01-12, 13:35

Σου σπασανε αμαξι εσενα φιλε αυτοι?

VXR_ZAP
30-01-12, 13:36
καλα χαλαρωσε. αν το θες ετσι όμως μαζι το πρόγραμμα απο etuners δινονται και κιαλια για να βλεπεις το overload εκει μπροστά που θα ειναι;

lock1lock1lock1lock1lock1lock1lock1lock1;);););););)

ΤΑΛΕΜΣ RESPECT

insigner
30-01-12, 13:39
καλα χαλαρωσε. αν το θες ετσι όμως μαζι το πρόγραμμα απο etuners δινονται και κιαλια για να βλεπεις το overload εκει μπροστά που θα ειναι;

Δεν ξέρω φίλε, δεν φοράω etuners

Σου σπασανε αμαξι εσενα φιλε αυτοι?

Όχι ευτυχώς, διάβασα διάφορα για το boom buy Και το πως τα πουλούσανε μετά τα προγράμματα για να τα ξεφορτωθούν οπότε τους απέφυγα.

tnsOPC7
30-01-12, 13:40

Όχι ευτυχώς, διάβασα διάφορα για το boom buy Και το πως τα πουλούσανε μετά τα προγράμματα για να τα ξεφορτωθούν οπότε τους απέφυγα.

τι φορασ;;

insigner
30-01-12, 13:43
http://opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=19808&page=6

Έχεις ποστάρει κιόλας, άρα έχεις δει.

Πάντως μην τρελαίνεσαι εκτός αν είσαι ο λαγός οπότε έχεις κάθε δικαίωμα να υπερασπίζεσαι το όνομά σου.

rage
30-01-12, 13:44

Καλα ειναι να μην κατηγορεις οταν δεν εχεις προσωπικη εμπειρια ομως. Ειναι αντιδεοντολογικο, αντιεπαγγελαματικο και γενικως πολυ αντι.

VXR_ZAP
30-01-12, 13:51
Sυγνωμη αλλα ο
Μαρκακης και Etuners ειναι 1 οποτε
οποτε φορας και τα 2

tnsOPC7
30-01-12, 13:55
http://opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?t=19808&page=6

Έχεις ποστάρει κιόλας, άρα έχεις δει.

Πάντως μην τρελαίνεσαι εκτός αν είσαι ο λαγός οπότε έχεις κάθε δικαίωμα να υπερασπίζεσαι το όνομά σου.

εμενα μου ειπαν πως mgi κ etuners ειναι το ιδιο στα οπελ οποτε τα κιαλια ισχύουν.
Δεν είμαι ο λαγός αλλα 2 χρονια+ που φοραω πρόγραμμα δν εχω αλλαξει μπιελα. Κ πιστεψε με τις τεσταρω μαζι με τα πιστονια σε καθε ευκαιρια που μου δινεται.

Gregls
30-01-12, 14:15
Paidia 8a katalhxw malon Overload gt einai BOBA h timh kai pane kala -fuckoffdevil--fuckoffdevil- kai sta alla Corsakia 8a fuckyou1 xD :D kai afou tou tnsOPC7 den exei pa8ei tpt..ara.....

Μπραβω φιλε με το καλο και να το χαρεις οσο καλυτερα μπορεις...

Johnny.Mark
30-01-12, 14:15
εμενα μου ειπαν πως mgi κ etuners ειναι το ιδιο στα οπελ οποτε τα κιαλια ισχύουν.
Δεν είμαι ο λαγός αλλα 2 χρονια+ που φοραω πρόγραμμα δν εχω αλλαξει μπιελα. Κ πιστεψε με τις τεσταρω μαζι με τα πιστονια σε καθε ευκαιρια που μου δινεται.

Φίλε Κώστα,

Μια φιλική παρατήρηση, θεωρώ ότι το σχόλιο περί δώρου των μπιελών δεν είναι σωστο, και δεν πρέπει να δημιουργούνται προστριβές. Ο καθένας φτιάχνει το αυτοκίνητο του όπου νομίζει.

Φίλε Θανάση,

Σχετικά με το σχόλιο σου, δεν ξέρω για κυάλια, διοτι stock Κ03 με 262 ίππους δεν έχεις δει ποτέ σου, ούτε stock K04 με 340 Hp και 53 Kgm μόλις με 780 C πυρόμετρο...

Οπότε τα νούμερα μιλάνε από μόνα τους...

Αυτά από εμένα και θα παρακαλέσω να μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια.... karateka1

Φιλικά,
Γιάννης

Υ.Γ. Σχετικά με την τιμή του προγράμματος εφόσον είσαι μέλος του club ύπαρχει προσφορά στ' ατμοσφαιρικά έως τα μέσα του μήνα στα 400 Ευρώ.

Φιλικά,
Γιάννης

tnsOPC7
30-01-12, 14:19
δεν ξέρω για κυάλια λες, διοτι stock Κ03 με 262 ίππους δεν έχεις δει ποτέ σου, ούτε stock K04 με 340 Hp και 53 Kgm μόλις με 780 C πυρόμετρο...

Γιαννη δεν χρειαζεται να την παμε εκει την κουβεντα γιατι οπως μαλλον θα εμαθες και συ. αλλο τα νουμερα και αλλο ο δρομος.;)

tnsOPC7
30-01-12, 14:30
Stefane επειδη εισαι εμπαθης με e-tuners γενικα οπως ειδες αν ειχα θεμα δεν θα ενεφερα του TNS το αμαξι που παει μπαλα και δουλεβει μια χαρα και ουτε θα εδινα συνχαρικια..

blush1blush1blush1blush1
filarakia1

Johnny.Mark
30-01-12, 14:33
Γιαννη δεν χρειαζεται να την παμε εκει την κουβεντα γιατι οπως μαλλον θα εμαθες και συ. αλλο τα νουμερα και αλλο ο δρομος.;)

Θανάση,

Όσο αφορά την δύναμη του μοτέρ τα νούμερα δεν κάνουν λάθος εφόσον μιλάμε για το ίδιο dyno όλα τ' άλλα είναι δικαιολογίες...

Στον δρόμο είναι πολύ οι παράγοντες (αυτοί που φαίνονται και αυτοί που δεν φαίνονται...) και κυρίως τα χέρια, όπως ξέρεις και εσύ.

Φιλικά,
Γιάννης

opcastras
30-01-12, 14:33
λοιπον κρατηστε το θεμα on
και ας λειπουν οι χαρακτηρισμοι

εγω μιλησα τα επομενα off post θα διεγραφονται χωρις αλλη προειδοποιηση

tnsOPC7
30-01-12, 14:36
Θανάση,

Όσο αφορά την δύναμη του μοτέρ τα νούμερα δεν κάνουν λάθος εφόσον μιλάμε για το ίδιο dyno όλα τ' άλλα είναι δικαιολογίες...

Στον δρόμο είναι πολύ οι παράγοντες (αυτοί που φαίνονται και αυτοί που δεν φαίνονται...) και κυρίως τα χέρια, όπως ξέρεις και εσύ.

Φιλικά,
Γιάννης

Στειλε μου ενα λινκ με τη δυναμομετρηση των 262 με κ03. Την εχεις στο site σου?

AlekarasOPCakis
30-01-12, 14:38
Μπραβω φιλε με το καλο και να το χαρεις οσο καλυτερα μπορεις...
Euxaristw polu !!!!bye2bye2bye2clap1clap1clap1

Johnny.Mark
30-01-12, 14:43
Στειλε μου ενα λινκ με τη δυναμομετρηση των 262 με κ03. Την εχεις στο site σου?

Φίλε Θανάση,

Stock K03, stock σκάστρα και wastegate.
Του insigner...

Φιλικά,
Γιάννης

tnsOPC7
30-01-12, 14:48
Φίλε Θανάση,

Stock K03, stock σκάστρα και wastegate.
Του insigner...

Φιλικά,
Γιάννης

Αν εχεις dyno στειλε μου ενα λινκ να το δω.

kostisfg
30-01-12, 15:04
Paidia 8a katalhxw malon Overload gt einai BOBA h timh kai pane kala -fuckoffdevil--fuckoffdevil- kai sta alla Corsakia 8a fuckyou1 xD :D kai afou tou tnsOPC7 den exei pa8ei tpt..ara.....

Καλή επιλογή...
Ζήτα αυτό που πραγματικά θέλεις για το αμάξι σου κ θα το φέρουν στα μέτρα σου...

VXR_ZAP
31-01-12, 21:34
Ναι αλλά γιατί άλλαξε ΠΑΛΙ;;;; Οέοοοοο;;;wow1wow1wow1:D;)
Κι άμα το δικό σου <<δεν "περνιέται" έτσι εύκολα>> να στείλεις να το γράψουνε στο βιβλίο guines!!! Άσε μας ρε Τόλη τώρα...

Το μοναδικο Κ04 που με εχει περασει ειναι του ΚΟΜΑΝΤΟ...

ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ

Οτι αλλο ηρθε του κατεβασα τα αυτια...

ΥΓ.Ο Κομαντο ο φιλος μου ειπε και πιο πανω αμα υπαρχει κανα Κ04 ειναι ανοιχτος σε δοκιμη...

Που ειστε???? ΟΕΟΟΟΟΟ

Giannis_Patra
31-01-12, 21:40
Εχω την παλια επισημη απο Dynojet αλλα δεν την ανεβαζω ειναι για τα ΜΑΤΙΑ τα δυναμομετρα......

και αυτη που εχω την εχω επειδη ανεβηκε στα ραουλα μονο και μονο για να ρυθμιστει......

ΜΟΝΟ ΔΡΟΜΟΣ!! ;);)

και πού ξέρω εγώ αν στον δρόμο κατά το πάτημα εσύ βάζεις για παράδειγμα.... ενισχυτικό βενζίνης (οκτάνια) , και που ξέρω εγώ αν είσαι κατά 200 κιλά πιο ελαφρύς επειδή έχεις ξηλώσει τα πάντα μέσα...και που ξέρω εγώ αν ευνόησε από καλύτερες σχέσεις σασμάν που πιθανόν να έχεις αναβαθμίσει...και και και....

την πραγματική δύναμη του αυτοκινήτου σου ΜΟΝΑΧΑ ένα έκρυβες δυναμόμετρο μπορεί μπορεί να μας την δείξει και να καταλάβουμε κι εμείς τα όσα ισχυρίζεσαι...

αν ποτέ την δημοσίευσης τα ξαναλέμε...thumbs1

antonis
01-02-12, 00:06
τους κωδικους ανταλλακτικων τους βρισκεις κ με ενα τηλ στην αντιπροσωπεια στο πρωτο ερωτημα σου.

στην δευτερη αιτιολογια σου συμπεριλαμβανεις κ τον εαυτο σου σ αυτη τη γκαμα ανθρωπων ως συνεργατης της overload την οποια ο περισσοτερος κοσμος την εμαθε απο το Net κ απο τα περιοδικα.
σωστα?

κ τελος στα τελευταια σου λογια απαντω συμφωνα με το παραπανω Post μου.
πιο απλα..αν ηθελα να αγορασω Opel κ να ασχοληθω με το tuning ΠΟΤΕ δν θα καταλαβαινα ακριβως τι φορανε τα αυτοκινητα των παραπανω τουνεραδων.

με καταλαβες?

Gregls
01-02-12, 00:11
petinos gia me ton zap den tha vgalete akri aplos se enimerono pos exi polous k kalou filous sto epegmelma..
se theoro eksipno anthropo k pisteuo na katalavenis ti thelo na se po ...
tha egrafa pio analitika ti k pos ala isos theotithi diafimisi ....

aston ton zap ine alou !!!!!!!!!!!!

Διαφωνω μαζι σου ισα ισα αν δουν καλα τι λεει τους εχει ηδη πει πολλα ενω μπορουσε να πουλαει τρελιτσα...

Και ομως ηταν επιλογη μου

εγω ειπα το θελω ΤΣΙΤΑΑ

Εδω θα διαφωνισω οσα βαλαν προγραμα απο GT Inovation - Ov........ad στην θεσσαλονικη (δεν μιλαω για τωρινα προγραματα αλλα για το τοτε file) δουλεβαν ακριβως ιδιες πιεσεις με τον Zap και σπασαν ολα και μαλιστα πολυ πιο συντομα απο του Ζαπ και μην αρχισουμε τα παρατραγουδα ο κολιτος μου ειχε τετοιο file και του το ειπα απο την 1η στιγμη τι θα γινει καθως την ειχαν πατισει και αλλοι!
Πηγαινε μπαλα το αμαξι αλλα δυστηχως δεν κρατισε πανω απο 2 μηνες και κανενας δεν πηρε την ευθηνη καναν ολοι τα παγωνια την συνεχεια την ξερεται...

tnsOPC7
01-02-12, 00:42
Σφαχτητε.... Θα εγραφα και γω αλλα θα γινομασταν παλι κωλος και βαριεμαι....!
mongobongo

VXR_ZAP
01-02-12, 00:46
Ρε Γιαννη μην ασχολησε δεν βγαζει πουθενα...

Τολη ολοι οι ανθρωποι δν φτιαχνουν τα αμαξια τους μονο για κοντρες,αν ηταν θα κυκλοφορουσαν ολοι με 1 καθισμα,θες να παμε μαζι σταση??

Μολις παρω πινακιδες ελα να σε γλεντησω 0-400 :p:p

Και πηγαινε στον Γιαννη για ποιο επιθετικο προγραμμα.....

clutchmaster
01-02-12, 22:01
Το τοπικ "προγραμματα και προβληματα" καθαριστηκε και παρακαλουμε να μεινει καθαρο!

Οσοι θελετε να βγαλετε τα ματια σας συνεχιζετε εδω:

http://www.opel-club.gr/vbulletin/showthread.php?p=421810#post421810

SportBilly_GSI
02-02-12, 00:27
βασικα εχει φτασει 120 σελιδες...δεν ανοιγετε ενα καινουριο γιατι στραβωθικα να ακολουθησω τα τελευταια??

binos_opc
02-02-12, 00:27
Το μοναδικο Κ04 που με εχει περασει ειναι του ΚΟΜΑΝΤΟ...

ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ

Οτι αλλο ηρθε του κατεβασα τα αυτια...

ΥΓ.Ο Κομαντο ο φιλος μου ειπε και πιο πανω αμα υπαρχει κανα Κ04 ειναι ανοιχτος σε δοκιμη...

Που ειστε???? ΟΕΟΟΟΟΟ

ρε τι τσαμπουκας εισαι εσυ...κατσε καλα μωρη ανακατωστρα!!xaxa4

VXR_ZAP
02-02-12, 04:36
Μπορει καποιος που να ξερει να μου εξηγησει γιατι----> αμα πατας κατω απο 3000σαλ σηκωνει πιεση το αμαξι και αμα πατησεις πανω απο 3000 δεν σηκωνει???

tnsOPC7
02-02-12, 04:42
Μπορει καποιος που να ξερει να μου εξηγησει γιατι----> αμα πατας κατω απο 3000σαλ σηκωνει πιεση το αμαξι και αμα πατησεις πανω απο 3000 δεν σηκωνει???

Ayto ειναι δικο μοου ερωτημα φιλε... 3 φορες ρωτησα χθες κ δεν μου απαντησε κανεις... Μην περιμενεις να σου πουν εσενα με 1...

GTC25
02-02-12, 05:14
????????tsixla1

clutchmaster
02-02-12, 13:27
Σε αυτο το θεμα, ομορφα!

Για μαλακιες ειπαμε ειναι το αλλο!!