PDA

Επιστροφή στο Forum : H γκαντεμια στο μεγαλειο της

zAMUNdA
01-03-10, 18:52
Σημερα που λετε ημουν περιφερειακο με κατευθυνση προς κατερινη οταν στα καλα καθουμενα ο προπορευμονος(fiat punto αναθεμα τους ιταλους) κοκαλωνει το αμαξι χωρις αλαρμ χωρις τιποτα,...εε σκεφτηκα απλα λιγο μποτιλιαρισμα κ 8α ρολλαρει..ελα ομως που το ειχε σταματισει κ ολο πλισιαζα ωσπου καταλαβα(αργα δυστυχως) πως ηταν ακινιτοποιημενος..εε κ τελικα δεν απεφυγα το μοιραιο..1ο ατυχημα μου...το καλο ειναι πως δεν χτυπησε κανεις καθως η συγκρουση ηταν πολυ απαλη.το corsaki το μονο που επα8ε ιταν να στραβωσει λιγακι η πινακιδα(ελα ο γερμαναρας το παντσερ) κ στο φιατ μια γρατσουνιτσα(ανεπεσ8ιτη) στο πισω προφυλακτηρα..προσπαθησα να τον πεισω οτι δεν εγινε ζημια,να το λιξουμε το θεμα γρηγορα αλλα μπααα..η ατυχια οτι ηταν κ μπατσος κ αντε βγαλε ακρη..εφαγα το μεσιμερι εκει+οτι επρεπε να κατεβω λαρισα για δουλειες οποτε παει η μερα..10 μετρα πισω απο μας αλλο ατυχιμα με yaris και οπελ αστρα..αυτος ο περιφερειακος δεν παλεβετε..τι να πω..αθανατοι ελληνικοι δρομοι+0 οιποδομες+πολλα αυτοκινιτα=GG

opel007
01-03-10, 19:13
Συγνωμη για να καταλαβουμε...
Αυτος που σταμάτησε???Αλαρμ ειχε?
Το οτι ηταν αστυνομικός δεν σημαίνει οτι θα βγει κ απο πανω

zAMUNdA
01-03-10, 19:24
πανω στην αριστερη λωριδα σταματησε..οχι αλαρμ δεν ειχε.. :S

opel007
01-03-10, 20:05
Στην αριστερή λωρίδα?
Είμαστε καλά?
Μιλάς σοβαρά?
Και ποια ήταν η συνέχεια?????
Αυτός αποδέχτηκε οτι φταίει???

Κουραμπιές
01-03-10, 20:06
e??? στην αριστερη??? πωωωωω δεν πρεπει να τυχω σε τετοιο ατυχημα....θα του σπασω τα μουτρα κατευθειαν...αν ειναι γυναικα θα της κανω γιαμπαλα το αμαξι απτα νευρα μου. Ο περιφερειακος ειναι καρμανιολα φιλε (της θεσσαλονικης μιλαμε ε? ) εγω τον κανω καθε μερα, και εχω δει τα απειρα εχω αποφυγει αλλα τοσα....ετσι και τυχω σε κανενα μοιραιο την μαμισε ο αλλος....τοχω ψυχολογησει απο τωρα οτι θα παω αυτοφορο. Φιλε παλι καλα να λες που εστω αντεδρασες και απλα τον φιλησες...μπορουσες να μην γραφεις τωρα στο φορουμ οπως ενας γνωστος μου απο ιδιο σκηνικο....ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ= ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ 34 ΠΑΙΔΙΑ!...

ΥΓ πραγματικα ειναι ο μονος δρομος που η αριστερη ειναι φισκα, αν δεν ειναι τοτε ειναι η μεσαια, και ΠΑΝΤΑ η δεξια ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ αδεια. Κ η πιο γρηγορη....εκτος αν εχει μποτιλιαρισμα το κλασικο το μεσημερι και το πρωι πρωι.

zAMUNdA
01-03-10, 23:38
opel007 συνηθως σε τετοια ατυχηματα φταιει παντα ο πισω ρε τρελε..οποτε..τλσπα απλα εφαγα τρελη ξενερα σημερα κ τωρα το βραδυ που κυκλοφορησα λιγακι αρχισε να ακουγετε και ενας περιεργος θορυβος απο μπροστα(ιδιως στις λακουβες)....θελει προσοχη ιδιως τις ωρες που ανεφερε ο φιλος(πρωι-μεσημερι) που παρατειρητε κ εντονα το μποτιλιαρισμα.. 1 να κανει μκ*α,πατισει φρενο ή οτιδιποτε αλλο του κατεβει..εε μετα συμβαινουν τετοια περιστατικα.ευτυχως δεν χτυπησε κανεις..αλλα τζαμπα ταλαιπωρια..τελοςπαντων αυτο που εχω να πω ειναi: ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΛΛΗ!!

opel007
02-03-10, 02:03
Ναι ξέρω οτι φταίει ο πίσω αλλα αυτό το ΠΑΝΤΑ για μένα δεν υπάρχει!!
Δεν φταίω εγώ αν του άλλου του κάπνισε να σταματήσει μέσα στην μέση
χωρίς καμιά προειδοποίηση κ έπεσα πάνω του!!
Δεν πιστεύω να το αφήσεις έτσι??

ASCONAN
02-03-10, 02:12
εννοείται να μην το αφήσεις έτσι! ψάχ'το λίγο...!

RWD_Ascona
02-03-10, 02:13
re kourampie to palikari einai apo larisa.
ektos kai an vlepo lathos kai egine thessaloniki to symvan

pantos kai ston periferiako polygonou pou einai o mixanikos mou exoume thema
einai tigka sta studio kai ta mp0yrD3la ekei kai oloi einai me tin aftiiiiiii tous sikomeni kai kanoun oti theloun
asxeto

pantos file mou einai poly krima alla den vlepo na vgazeis akri

opel007
nai men den prepei o kathenas na stamataei opote tou kapnisei kai xoris proidopoiisi kai einai epikyndino alla den stekei san epixeirima akoma kai se dikastirio.

apla o antiligos leei pos o odigos pou akolouthei einai ypefthinos gia tin apostasi pou krataei kai prepei na mporei na akinitopoiisei to oxima tou mesa se afti tin apostasi kai dedomenon ton synthikon.

tora an o mprosta einai mpamias kai tou epese to tsigaro kai stamatise einai allo pragma (px)

alla kai pali, an petagotan ena paidaki i otidipote allo eprepe na stamatisei ara o filos mas fteei pali
aftos exei tin efthini.

file mou zAMUNdA den yparxei periptosi na vgaleis akri, min psaxteis kan ftiakse to amaksaki sou kane tou kai dilosi kai telos.

kales voltes kai me prosoxi

RWD_Ascona
02-03-10, 02:14
min vazoume ton kosmaki se trypaki gia psilou pidima na paei se kana dikastirio kai na plironei parastaseis stous dikigorous (ftou ftou ftou)

opel007
02-03-10, 02:19
Συμφωνώ απόλυτα αλλα και για την βλακεία που κουβάλα στον εγκέφαλο του ο άλλος
(μετά συγχωρήσεως πάντα αλλα δεν μπορώ νευριάζω με αυτά που βλέπω στον δρόμο!!τι σκ@τα τόσο γαματοι είμαστε εμείς κ τα κάνουμε όλα τέλεια??? :P )
και μόνο για αυτό να το ψάξει λίγο!

RWD_Ascona
02-03-10, 02:25
den tha vgalei akri me tipota trust me ta exo faei ta moutra mou kai ta leo

alsizei na to psaksei kai na to kanei alla na min xalasei oute ena euro.
as to kanei gia egkyklopedikous logous

kai ego nevriazo file mou kai prospatho na meno iremos oso den paei

kai pistepse me logo douleias eimai oli mera me mia maouna 5 metra stin kinisi

opel007
02-03-10, 02:28
Υπομονή φίλε μου!
Αυτό χρειαζόμαστε!
Ακρη δεν θα βγαλει σιγουρα...
Και λεφτά να χαλάσει για το όλο θέμα πάλι δεν αξίζει...

zAMUNdA
02-03-10, 09:56
RWD_Ascona φιλε μου σαλονικιος ειμαι απλα σπουδαζω στην λαρισα..οπως ανεφερες κ πριν δεν εχει νοημα να το κυνηγυσω διοτι ως γνωστων στην ελλαδαρα ζουμε δεν προκειται να βγαλεις ακρη ποτε..τζαμπα κοπος,τζαμπα χρηματα,τζαμπα ταλαιπωρια θα φας αν ασχολιθεις..τελοςπαντων παω να παρω κατι χαρτια απ την τροχαια τωρα.ελπιζω να καταφερω να φτασω σημερα..

jimevi13
02-03-10, 10:52
ΚΡΑΤΑΤΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ!

έτσι είναι και κρίμα να χαλάσεις λεφτά σε δικηγόρους απο την στιγμή κια που φταίς και θα πληρώσεις και θα σκάσεις και φράγκα για τον δικηγόρο , παραστάσεις δίκης, κτλ κτλ κτλ!

έκανε βλακεία ο μπροστινός σου αλλά και εσύ που χάζευες και δεν υπολόγισες ότι κάτι μπορεί να του πετάχτηκε π.χ. μπροστά του ή κάτι άλλο!αν π.χ. του πετάχτηκε κάτι ή καποιος μπροστινός του πάτησε φρένο ή του μπήκε σφίνα ή μια λακούβα απο τους γνωστούς δρόμους του Ελλαδιστάν ή κ ένα παιδί του βγήκε απο την νυσίδα , μπαριέρα (π.χ. αθίγγανος που συνήθως είναι εκεί γύρω)κτλ κτλ δλδ θα έπρεπε να μην πατήσει φρένο για να μην τρακάρεις εσύ ή κάποιος απο εμάς για να μην μας χαλάσει το αμαξάκι μας!

είδες?ένας δικαστής να ξέρεις πώς θα σκεφτεί και πολύ πιο περίτεχνα απο ότι εγώ και θα ισχυριστεί και πράγματα πιο ακραία ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ο φταίχτης 1000% είσαι εσύ ακι μόνον εσύ!και αυτό όχι απο εμένα αλλά απο τον οποιοδήποτε δικαστή!ότι πρόταση έχεις προς δικαίωση σου θα γκραμηστεί εν ριπή οφθαλμού!

οπότε το πάθημα μας γίνεται μάθημα και πολύ προσοχ΄στον δρόμο ειδικά σε δρόμους που αναπτύσσονται μεγάλες ταχύτητες γιατί οι δρόμοι μας δεν είναι για πάνω απο 100 χιλ/ώρα , εκτός της Εγνατίας όπου και εκεί το θαύμα τους οι μηχανικοί των μεγάλοκαρχαριών έχουν κάνει τα θάυματά τους με λιμνάζοντα ύδατα (και εδώ Ιωαννίνων - Ηγουμενίτσας ) αλλά και Αλεξανδρούπολη - Ορεστιάδα μετα απο καμια 40αριά χιλιόμετρα έξω απο αλεξ/πολη!) και με λακκούβες αλλά και με στροφές καρμανιόλα επι της Εγνατίας (π.χ.Βέροιας - Μετσόβου λίγο πρίν το Μέτσοβο πάνω στην εγνατία στροφή σχεδόν 180 μοίρες πολύ κλειστή!)!

s5zax
02-03-10, 12:33
Πολυ ********οδρομος και ειδικα με βροχη που κραταει λιμνουλα μετα τον κομβο πανοραματος ειναι χαος. Το σπιτι μου ειναι καμια 700-800 μετρα απο τον περιφερειακο κοντα στο τουνελ και εχω δει τα απειρα ατυχηματα.